Zapad i EU opet oslobodili jos jedan narod od KGB diktature

Tema ocenjena kao jos jedna epizoida manicne faze postavljaca . U centru Orbanove spoljne politike su madjarski interesi to je jedna realisticna politika a ne proruska . Pogotovo je glupavo tvrditi kako je za vreme Orbana madjarska bila upravljana iz Rusije kao u vreme socijalizma .U madjarskom drustvu kao i kod nas postoji jedan deo degenericnih osoba koji su svojim ogranicenim mozdanim funkcijama vezani za EU .Srecom kod nas je taj procenat mnogo manji ali i kod Madjara on nije vecinski. Prevagu su napravili bivsi glasaci za Orbana i neaktivni a to je 15 posto birackog tela Oni su protiv Orbana glasali zbog korupcije koja je u Madjarskoj skoro kao u Srbiji.
 
Ne znam gde,ali vidim da je taj period završen.Više neće biti Maršalovog plana kao posle ww2,a samim tim što se odrekla jeftinije energije nije više konkurentna na svetskom tržištu.A i isterana je iz Afrike i vidimo da joj fali zlato,jer uzimaju kredit da finansiraju rat protiv Rusije.
Ne znaš gdje, ali znaš da to ne može biti u EU. 🤡
 
Шта ти имаш од тога што се у Луксембургу живи највишим стандардом на свету, а у Хрватској, Бугарској, Румунији као у мало јачим латиноамеричким земљама, па када се то све израчуна на неки просек, онда ЕУ добро стоји?
Pa da, budući da se u Bugarskoj bolje živi nego po selima u Rusiji ili po centralnoj africi ili u močvarama Lujzijane.
Naravno da moraš računati neki prosijek, inače si sve relativizirao.
 
САД могу да то раде са доларом, али евро ипак није у рангу са доларом на глобалном нивоу.
Европа је сама себи довољна...

То да нема енергенте је еко мантра корумпираних фегета и политиканата
 
Madjarska oslobodjena po drugi put od KGB diktature, u roku od 4 decenije.

Pa vi posle pricajte da EU nije najbolja i da propada.

Sada na leto, kda idete na letovanje u EU drzave, obavezno da to objasnite tamo konobarima i prodavacima girosa.

To su ljudi koji znaju, isto kao i vi.

Мађари су се сами ослободили беде. :hvala:
 
Ne znam gde,ali vidim da je taj period završen.Više neće biti Maršalovog plana kao posle ww2,a samim tim što se odrekla jeftinije energije nije više konkurentna na svetskom tržištu.A i isterana je iz Afrike i vidimo da joj fali zlato,jer uzimaju kredit da finansiraju rat protiv Rusije.
Pogledaj koliki je kineski ukipan dug, pa se vrati da nam malo pricas i o tome.
 

1776378024840.png



Kad se ovako lepo uporrede brojke, nema šta, sultan i car pravi teškaši. Luku već da ne komentarišem, on ladno prelazi u onu kategoriju s Titom i Fidelom.
Čićvu i druže moj Ramo, nije loše, ali ipak, daleko iza teškaša. Ostali, perspektivni, ali malo je to da se priča o nekoj dugovladavini.
Ali, zanimljiva je ova danska premijerka Mette Fredricksen, zadnja na listi, sa 7 godina vladavine. Posle 2 mandata (prvi kraći za skoro godinu zbog preveemenih izbora), ona je trenutno u pregovorima oko formiranja nove vlade, jer je njena partija pobedila na izborima, održanim u martu ove godine. Inače, u Danskoj ne postoji ograničenje za to koliko će puta ista osoba da bude premijer (Vučić: Dansko, zemljo obećana! ).
A Mette Fredricksen je pozanta i po onoj odredbi njene vlade iz septembra 2020. da se svi vizoni na farmama u Danskoj ubiju jer su potencijalni prenosioci novog soja korona virusa. U to vreme je bilo oko 17 milona životinja na farmama, gajenih, u najvećem broju zbog krzna, ali nešto i za prodaju kao kućnih ljubimaca.
Između novembra 2020. i novembra 2021. ubijeno je 13.5 miliona. 150 000 od njih, dok odredba još nije ni stupila na snagu, što se saznalo već 2 dana početku operacije. Opozicija je u više navrata potezala to pitanje u paralamentu i u oktobru 2020. su raspisani prevremeni izbori. Stranka Mete Fredriksen je osvojila najviše glasova u svojoj istoriji.
Pobiješ sitne krznašice masovno zbog nečega što čak i SZO i Fauči rekli da ne predstavlja neki rizik, uništiš industriju krzna vrednu 1.1 milijardu evra u 2019, i ljudi te izgalasaju za sve pare. Čudan neki narod ti Danci.
 
Okej. Svejedno je i dalje najbolje mjesto za život
Čuj,i logično je,ako uzmemo u obzir činjenicu da su ih Ameri napumpali milijardama dolara posle rata,da imaju dugu tradiciju pljačkanja Afrike,da su deponovali Jevrejsko i ostalo opljačkano zlato u Švici,da su štampali evro...E,sad da ih vidimo u godinama koje dolaze koliko su sposobni i pametni.
 
Čuj,i logično je,ako uzmemo u obzir činjenicu da su ih Ameri napumpali milijardama dolara posle rata,da imaju dugu tradiciju pljačkanja Afrike,da su deponovali Jevrejsko i ostalo opljačkano zlato u Švici,da su štampali evro...E,sad da ih vidimo u godinama koje dolaze koliko su sposobni i pametni.
Nahvatao sam te. Koristiš zabranjene reči.
Rale, Rale, grešni Rale, pa zar ne znaš, tako se počinje, prvo malko slučajno ti uleti pumpanje, i dok se ti okreneš-obrneš, a ti već istrčao na sred neke raskrsnice i blokiraš saobraćaj.
 

Back
Top