Zapad i EU opet oslobodili jos jedan narod od KGB diktature

Još bolje, da izbace i Nemačku pa da ostatak EU onda razvija privredu sa ovim skupim holandskim gasom. Kad su u Briselu odlučili da se ruski gas izbacuje ppotpuno, nije 2 dana prošlo, a Merc reko, Nemačka to baš i ne podržava i ne zna kako će moći da isprati takav zahtev.
Ja gledam, mislim se, šta ti ima da se pravdaš ovim mastiljarama iz Brisela, tvoja država vuče celu priču i ako ona stane, hajde, kome će Šveđani da prodaju svoj čelik, kome će Španci i Grci da prodaju masline, kome će Francuzi vino i parfeme... a puniće se EU budžet iz baltičkih država?
Stvari u svetu su uslovno - posledično povezane i ako se ovde nešto pomeri, tamo negde će se takođe pomeriti, vrlo verovatno i mnogo više nego ovde. Logično je da ljudi imaju lične afilijacije ka nečemu, ali kao što svi znamo, želje su jedno, realnost drugo
Немачка кад више не буде јела Руске корумпиране Нафтне милијарде, сама ће се окренути нуклеарној енергију која је самоодрживи и најјефтин енергент...

Пошто корумпирана стока упорно мантра еко и гасну комуњарску агенду, да не би имала најјефтинију струју од нуклеарки, треба јој исећи Мађаре преко којих Руси држе Европи омчу око врата, и да видиш стављање пред свршен чин
 
Не води ка Бриселу већ ка Берлину...

Немци и даље аминују Путиново корумпирање алавих ЕУ фегета милионима скупљених од дампинг цена нафте, који народ претплати, а држава профитом купује политичку прећутну подршку...

ЕУ је трула о високе корупције, а ако на време не пресече нафтну мафију, проћи ће ко СФРЈ
Vodi naravno i ka Berlinu, to je usputna stanica. Ali sve one birokrate u Briselu nisu gadljive na pare. Baš naprotiv.
 
Немачка кад више не буде јела Руске корумпиране Нафтне милијарде, сама ће се окренути нуклеарној енергију која је самоодрживи и најјефтин енергент...

Пошто корумпирана стока упорно мантра еко и гасну комуњарску агенду, да не би имала најјефтинију струју од нуклеарки, треба јој исећи Мађаре преко којих Руси држе Европи омчу око врата, и да видиш стављање пред свршен чин
A uostalom, ne znam šta se svi drže te priče oko jeftinog gasa, ko da će pa neka ozbiljna industrija i da postoji u Jevropu za 10 godine. Pa već kroz 5 ima svi da kupuju samo kineska nova kola. Od jevropskih ima samo one luksuzne varijante da ostanu.
Samo neka visoka tehnologija, to ima da se radi, a to i ne zavisi toliko od gasa.
A svi ima da malo smanje sebi porcije i da stesne svoje goozice da se ne šire na tuđe sedalo u bus.
 
A uostalom, ne znam šta se svi drže te priče oko jeftinog gasa, ko da će pa neka ozbiljna industrija i da postoji u Jevropu za 10 godine. Pa već kroz 5 ima svi da kupuju samo kineska nova kola. Od jevropskih ima samo one luksuzne varijante da ostanu.
Samo neka visoka tehnologija, to ima da se radi, a to i ne zavisi toliko od gasa.
A svi ima da malo smanje sebi porcije i da stesne svoje goozice da se ne šire na tuđe sedalo u bus.
Кинеска кола у Европу никад неће ући...

ЕУ треба да вепенизује евро, ко Амери што све силују доларом и тад ће свако својој личној привреди а не увозу да се окрене...

Лако је, избациш долар и руски гас и решено Кинеско питање преко које Амери силују и себе и Европу
 
Кинеска кола у Европу никад неће ући...

ЕУ преба да вепениује евро, ко Амери што све силују доларом и тад ће свако својој личној привреди а не увозу да се окрене...

Лако је, избациш долар и решено Кинеско питање преко које Амери силују и себе и Европу
Kako neće, evo ih po ulicama svuda u Jevropu, kupuju se na veliko što jelektrika, što na gorivo. Pa gde neće kad za 30% manje pare dobiješ ono što ti nudi Jevropljanin ili Japanac. A i problem kvaliteta izrade rešili.
Mercedes već 20 godina ima 3 fabrike u Ćinu,a Volkswagen/Audi ima sad, valjda samo 6. U vreme korone zatvorili 1, a 2 sad zbog Trampovih carina prebacuju u SAD.
Ako svet postaje jedno veliko selo, u tom delu sela će biti kovačnica. Ne znam za ostale, al u naš sokak će raćija da se peče.
Čik da ih vidim da to nauče. Industrijske varijante se ne računaju.

1776286636403.png
 
Кад почне да вреди, то је Кинезима крај
Ситуација се променила, није више 2005 или 2006 година.Кина више није толико извозно оријентисана као пре 15-20 година.Другови из НР Кине су 2010/11 године прешли на модел дуалне циркулације, у коме је домаћа потрошња главни фактор раста, а не извоз.Данас се око 60% кинеске индустријске производње троши у самој Кини.
Поред тога, у протеклих 10-так година значајно се променила структура кинеског извоза.Сада око 15% кинеског извоза иде у ЕУ, 14% у САД и 5% у Јапан, а преко 2/3 у друге земље.Кина сада највише извози у земље АСЕАН око 17%, Африку 6%, Л:Америку 8-9%, Русију 5%.Највећи део кинеског извоза иде у Азију, око 45%.
Дакле, тржишта ЕУ и САД нису више толико доминантна у кинеском извозу, нити кинеска индустрија толико зависи од извоза као пре 20 година.

2006 године, извоз је чинио 36% БДП-а НР Кине, а сада око 19%.

Пројекције су да ће до 2050 године, Кина трошити око 80% своје индустријске производње а да ће на извоз отпадати испод 10% кинеског БДП-а.
 
Мађар може да изиграва националисту све док то не дође у колизију са његовим причама о "повратку у ЕУ".

ЕУ је санкционисала Орбанову владу због односа према тражиоцима азила и политике према ЛГБТ и ако Мађар не промени политику по тим питањима, и он ће бити на удару бриселске администрације.Неће му то одмах тражити, за сада ће бити довољно да се прикључи антируском ратнохушкачком лобију, али после неколико месеци ће и то доћи на ред.У јуну већ ступају на снагу нове азилантске квоте, и у другој половини године од Мађара ће ЕУ очекивати да се приклони овој политици ЕУ.

Врло је споран мађарски закон о заштити деце који забрањује приказивање ЛГБТ садржаја малолетницима, и без измене тог закона, нема ништа од Мађаровог "меденог месеца" са Бриселом.

Такође, Мађар ће морати да пристане на азилантску квоту и да прими одређени број тражилаца азила, јер је предвиђено да се сваке година око 21 000 тражилаца азила пресели унутар ЕУ, ради растерећења појединих земаља.ЕУ захтева и да Мађарска олабави антимиграционе законе, и да пристане на измену своје етничке, расне и верске структуре.
 
Madjarska oslobodjena po drugi put od KGB diktature, u roku od 4 decenije.

Pa vi posle pricajte da EU nije najbolja i da propada.

Sada na leto, kda idete na letovanje u EU drzave, obavezno da to objasnite tamo konobarima i prodavacima girosa.

To su ljudi koji znaju, isto kao i vi.

Ако је изБосне, нећеш му никад објаснит.

Он ће и даље упорно да бауштела у Њемачкој, и конобарише по Хрватској, све сањајући и планирајући пропаст ЕУ... :lol:
 
U kojem dijelu svijeta se, prosječno, bolje živi nego u EU?
Ne znam gde,ali vidim da je taj period završen.Više neće biti Maršalovog plana kao posle ww2,a samim tim što se odrekla jeftinije energije nije više konkurentna na svetskom tržištu.A i isterana je iz Afrike i vidimo da joj fali zlato,jer uzimaju kredit da finansiraju rat protiv Rusije.
 
U kojem dijelu svijeta se, prosječno, bolje živi nego u EU?
Шта ти имаш од тога што се у Луксембургу живи највишим стандардом на свету, а у Хрватској, Бугарској, Румунији као у мало јачим латиноамеричким земљама, па када се то све израчуна на неки просек, онда ЕУ добро стоји?
 

Back
Top