Zaostavstina bogatim manipulatorima zivotima

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.022
Imam vise poznanika, a i vi sigurno znate mnogo poznatih licnosti koje su imale sledeci stav...
Nije bitno ako ih neko zaebe i pokrade im zasluge, novac koji su zaradili , preotme firmu i slicno , vazno je da se radi..

Mnogi od njih kazu , na kraju ce ljudi imati korist od toga , kako god okrenes.

Medjutim, prvi i jedini tokom dugo vremena koji ce imati korist su uvek oni koji manipulisu novcem i imaju novac...
Oni ce usmeravati razvoj na one tokove gde imaju najvise zarade, umetnost na rano umrle umetnike, tehnologiju na pokradene patente , povecavajuci zavisnost sto mogu vise od novca...kod ljudi..

Da li je stvarno dobrobit na kraju na strani ljudi pa mozemo neodgovorno da se prepustimo hedonizmu u kreiranju ili je ipak vise posledica manipulacije i usmeravanja na vodenicu novac i zarada...
 
Imam vise poznanika, a i vi sigurno znate mnogo poznatih licnosti koje su imale sledeci stav...
Nije bitno ako ih neko zaebe i pokrade im zasluge, novac koji su zaradili , preotme firmu i slicno , vazno je da se radi..

Mnogi od njih kazu , na kraju ce ljudi imati korist od toga , kako god okrenes.

Medjutim, prvi i jedini tokom dugo vremena koji ce imati korist su uvek oni koji manipulisu novcem i imaju novac...
Oni ce usmeravati razvoj na one tokove gde imaju najvise zarade, umetnost na rano umrle umetnike, tehnologiju na pokradene patente , povecavajuci zavisnost sto mogu vise od novca...kod ljudi..

Da li je stvarno dobrobit na kraju na strani ljudi pa mozemo neodgovorno da se prepustimo hedonizmu u kreiranju ili je ipak vise posledica manipulacije i usmeravanja na vodenicu novac i zarada...
pa evo i ovo naše piskaranje na forumu služi i da neko preko reklama zaradi nešto na tome dok smo mi prepušteni hedonizmu kreiranja misli i stavova...
 
Šta će vam ovakve vrste diskusija, uvek iznova vraćanje na preispitivanje kvaliteta življenja ljudkog društva po principima podele, konkurencije, mržnje i bobe svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva, kad i vrapci već znaju da su to zverinji, neljudski, sramni principi, nedostojni onoga što bi trebalo da se podrazumeva pod rečju i pojmom - ko ovo reče, nek mu je PM - "ČOVEK" - "kako to gordo (sramno) zvuči".

Daj ljudi, uljudi, upasuljitete se već jedom i smislite neku temu traženja rešenja kako da se izađe iz ovog višehiljadugodišnjeg sramnog eksploatatorskog, zverinjeg blata. Zar niko od vas još uvek nije došao do zaključka da je odavno došlo vreme da svim tim belosvetskim bitangama, lažovima, prevarantima, nasilnicima i eksploatatorima treba reći: D O S T A . Jer inače, odosmo svi u PM. Ili još uvek niste došli do takvog zaključka jer ste i vi kao i oni?
xxxxxxxx.jpg
 
Šta će vam ovakve vrste diskusija, uvek iznova vraćanje na preispitivanje kvaliteta življenja ljudkog društva po principima podele, konkurencije, mržnje i bobe svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva, kad i vrapci već znaju da su to zverinji, neljudski, sramni principi, nedostojni onoga što bi trebalo da se podrazumeva pod rečju i pojmom - ko ovo reče, nek mu je PM - "ČOVEK" - "kako to gordo (sramno) zvuči".

Daj ljudi, uljudi, upasuljitete se već jedom i smislite neku temu traženja rešenja kako da se izađe iz ovog višehiljadugodišnjeg sramnog eksploatatorskog, zverinjeg blata. Zar niko od vas još uvek nije došao do zaključka da je odavno došlo vreme da svim tim belosvetskim bitangama, lažovima, prevarantima, nasilnicima i eksploatatorima treba reći: D O S T A . Jer inače, odosmo svi u PM. Ili još uvek niste došli do takvog zaključka jer ste i vi kao i oni?
Pogledajte prilog 1160561
Ti bi da dižeš neke revolucije? šta znači taj logo koji si stavio na kraju teksta? Ja vidim tri šestice tu...
 
Imam vise poznanika, a i vi sigurno znate mnogo poznatih licnosti koje su imale sledeci stav...
Nije bitno ako ih neko zaebe i pokrade im zasluge, novac koji su zaradili , preotme firmu i slicno , vazno je da se radi..

Mnogi od njih kazu , na kraju ce ljudi imati korist od toga , kako god okrenes.

Medjutim, prvi i jedini tokom dugo vremena koji ce imati korist su uvek oni koji manipulisu novcem i imaju novac...
Oni ce usmeravati razvoj na one tokove gde imaju najvise zarade, umetnost na rano umrle umetnike, tehnologiju na pokradene patente , povecavajuci zavisnost sto mogu vise od novca...kod ljudi..

Da li je stvarno dobrobit na kraju na strani ljudi pa mozemo neodgovorno da se prepustimo hedonizmu u kreiranju ili je ipak vise posledica manipulacije i usmeravanja na vodenicu novac i zarada...
Oni kojima je svrha zaradjivanje novca, bavice se poslovima koji lako stvaraju novac, oni kojima su ideali vazniji, bavice se poslovima
koji traze strpsljivost i ulaganja. Kojih je vise videces na primeru Srbije gde retko ko ako iko ide na proizvodnju, a svi na usluge...
 
Evo ljubo, ja ne znam koje stanoviste on ima u sebi , tj sta je izvor takvog razmisljanja, ovamo prica o dobroti , a huska ljude da omocavaju pakosne i zle...
I vecina tako ...

To mi lici kao ova situacija sa WW3, kao svi su protiv rata, a ja vidim da svi pomazu pocinjanje rata i hod ka tome, samo mozda 1% ljudi radi protiv toga, ali i to je mnogo optimisticna procena..

Da se razumemo, uvek ce biti ljudi hladovina, tj i ja to mogu biti i reci , sta me briga sto mi maznu ovo tokom studiranja, ovo posle studija, sto me ucenjuje grupa povezanih strucnjaka i pljackasa koji drze skoro sve institucije u Srbiji, a retko , bas retko su birani politicari...
Mnogo je lakse ja radim iznova i iznova i osecam se hedonisticki dobro zbog toga i zabole me uvo , na kraju cu imati dovoljno , skupice se i imacu to kao prikaz i za komsiluk, jer ne opra me nista ako nemam da pokazem komsiluku , tek onda ce da me maltretiraju...

Ali ako stvarno dubinski gledam ovo sto poznajem u Srbiji i ako gledamo Morgana, pa i ovo sto poznajemo ili samo ja poznajem, ali ne verujem da je tako , u zap EU, onda stara parola ili uopste ne radis ili radis za sistem...dobija puni smisao..

Slicna prica je bila da li u Sjenici ili gde ono ima fabrika municije gde se narod celog kraja pobunio jer direktor mraci i oblaci i odlucuje ko ce ziveti a ko ce se muciti i biti odbijen svuda...
 
Evo ga, javio se jedan od onih koji sve što vide kao DOBRO, odmah žure da protumače i preokrenu na ZLO.
ne vidim ja sve kao dobro, niti obrćem to na zlo. Nisi me shvatio. Ja sam protivnik revolucija. One nikad ništa dobro nisu donele.Francuska buržoaska revolucija je imala iste ciljeve kakve ti zastupaš a donela je samo ogromno krvoproliće i to da na vlast zasednu još gori. Isto je bilo i sa oktobarskom revolucijom i sa svim ostalim revolucijama Revolucije uvek zajašu isti oni negativci koji vladaju svetom iz senke jer su oni ti koji uvek stvaraju tezu i antitezu. To im je modus operandi. Oni kontrolišu medije, oni kontrolišu sve stranke i pokrete koji se pojave na javnoj sceni. Da mi sad napravimo neki pokret ili revoluciju oni bi je brzo preuzeli preko svojih ljudi koji bi se isticali kao najvatreniji među nama. Jedini način da se boriš protiv toga je da menjaš sebe kao pojedinca i da utičeš na svoje bližnje da se i oni menjaju na bolje. Društvo koje se promeni na bolje, društvo koje je umesto ogrezlo u nemoralu ispunjeno ljudima oslobođenim od sujete i punim ljubavi za sebe i bližnje je društvo koje će sa vlasti prirodno istisnuti nemoralne i zle. Dok god misliš da možeš da ih pobediš njihovim sredstvima igraš njihovu igru i osuđen si da izgubiš. To je bukvalno duhovni sukob dobra i zla, gde se zlo ne može pobediti zlom. Satana vlada ovim svetom i jedini način da se on pobedi je svrstavanjem svih na stranu dobra i ljubavi.
 
Poslednja izmena:
Ljuba je iz malo starije garde i hoce sve sad i odmah, vec ovo sto ste napisali je sasvim dovoljno, ljudi se menjaju.....
Rešenje nije menjati ljude, već ceo svetski satanistički poredak. Ljudi, da bi preživeli, moraju da se prilagođavaju pravilima , principima i zakonima poretka u kojem žive. Kakav je poredak, takvi su i ljudi. Promenimo poredak i promenićemo ljude. Učinimo poredak boljim, učinićemo i ljude boljim. Kapitalistički, eksploatatorski poredak, kao i svi raniji poreci, omogućuju i daju slobodu ljudima da budu nepošteni, krvoločni i zli. Nepravedan poredak nije prirodan poredak. Ljudski organizam kao organizacija života i rada ćelija i organa, u kojem se živi po pribcipu "ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe" ili po principu "svi za jednoga, jedan za sve", je prirodan poredak, uz pomoć kojeg se na najprirodniji i najlakši način ostvaruje opšte i dugovno i materijalno blagostanje. Čak su i društva pčela i mrava po tom pitanju daleko naprednija od ljudskog društva. Ne vredi u nepravednom poretku kuditi ljude i nabrajati im mane, već kuditi i nalaziti mane nepravednom poretku koji zahteva od ljudi da mu se prilagode. Treba kuditi i obarati ideje, filozofije, ideolgije, pa i svetsku nauku koja takve satanističke, zle poretke opravdava. Prirodne nauke raspolažu obiljem argumenata da se princip podele, konkurencije, mržnje i borbe svakoga sa svakim, u kojoj jači preživljava, u kojoj je pravo jačega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva, koji se još uvek u svetu smatra prirodnim i najboljim principom napretka ljudskog društva i čovekovog održanja, obori kao neprirodan i najgori princip. Živeći po ovom principu ljudi su tokom istorije počinili sva moguća, najgora svetska zla. Umesto da su ljudi razvijali tehnologije materijane proizvodnje, oni su u skladu sa principom podele, konkurencije, mržnje i borbe, razvijali ratne tehnologije i tako doveli sebe do tačke samouništenja. A ljudska svest je na tako niskom stupnju razvoja, da ni jedan pojedinac više ne bi prezao od toga da uništi ceo svet, samo ako bi on mogao na tome da profitira. Samo daj mu još i još i još, nebitno koliko je do sada opljačkao svet i koliko ima više nego što će ikada da mu treba.

U uslovima života unutar ovako lošeg svetskog društvenog i ekonomskog poretka, ne treba zahtevati od ljudi da se poprave i budu bolji, to nije rešenje, već pod hitno tražiti nove mogućnosti i rešenja za stvaranje boljeg, prirodnijeg i i pravednijeg poretka. Još pre dve hiljade godina Isus Hrist je nagovestio takav poredak, a njegovi sledbenici, bajni hrišćani su od njegovog učenja napravili sprdnju. Hrista su proglasili Bogom i nastavili i dalje po Sataninom principu podele, konkurencije, mržnje i borbe da žive. Kako ih nije sramota Hrišćanima se zvati?
xxxxxxxx.jpg
 

Ne možeš promniti ljude. Poredak možeš. Kad promeniš poredak, promenio si i ljude. Poredak se ne može promeniti revolucijom, već obaranjem ideje po kojoj je poredak napravljen. Da bi se oborila ideja, revolucija nije potrebna. Dovoljno je da Ideja ima svoje utemeljenje u nauci. NIje teško naučno da se dokaže da je princip podele, konkurencije mržnje i borbe, po kojem su građeni svi dosadašnji društveni i ekonomski poreci, NEPRIRODAN i da se pomoću njega ne može ostvariti opšte svetsko duhovno i materijalno blagostanje, već samo patnja, siromaštvo i smrt. Opšte duhovno i materijalno blagostanje se može ostvariti samo po principu i ideji opšteg jedinstva sveta, mira, uzajamnog pomaganja i uspostavljanja pravednog svetskog društvenog i ekonomskog poretka. Poretka bez političkih, verskih, klasnih i nacionalnih podela i pripadnosti, koje za ćovekov život nemaju apsolutno nikakvu vrednost. Takođe i bez novca, koji je potreban samo u uslovima nepravedne podele rada i rezultata rada, jer novac je sredstvo na kojem se temelje i koje omogućuje sve moguće vrste najgoreg svetskog kriminala i nasilja. Bez novca nikakvog kriminala ne bi moglo da bude. ne bi moglo da bude. U uslovima pravedne podele rada i rezultata rada, nocac ne treba. Kao u ljudskom organizmu, u kojem, niti ima novca, niti bilo kakvih drugih podela, sem pravedne podele rada i rezultata rada. To je prirodan poredak po kojem su sve materijalne forme u prirodi napravljene. Zahvaljujući tome u Svemiru vlada veoma visok stupanj harmonije i reda. Ja zagovaram i pristalica sam takvog, prirodnog i Božijeg svetskog društvenog i ekonomskog poretka. I ovaj simbol dole je simbol upravo takvog prirodnog, pravednog i Božijeg društvenog i ekonomskog poretka. I vanzemaljci ovaj simbol za istu stvar koriste i u nekoliko različitih varijanti su ga i na žitnim poljima iscrtali.
xxxxxxxx.jpg


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.jpg
 

Prilozi

  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.jpg
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.jpg
    338,9 KB · Pregleda: 2
Hajdemo nesto na sredini ...
-----Ljude ne mozes promeniti jer nece da se menjaju
-----promenom ljudi na jednom prostoru , organizacija uredjenja i vlasti se menja


To su naoko suprostavljene tvrdnje...

Nisu , ako pustim ljude koji su plavi na jednu stranu a one koji su crveni na drugu stranu....obe grupe su nepromenjene..
Jedino sto treba da ubedim obe grupe da ne zele da umru na istom mestu na kojem su rodjene!!!!!

Da li mogu da ubedim ljude iz obe grupe da ne umiru na istom mestu na kojem su rodjene?

U sustini malo ljudi umre na istom mestu gde su rodjeni...
Znaci logicki bi bilo da je odgovor da, mogu da ih ubedim..
Sta mi onda smeta...?
Pa to sto drzava zeli da omoguci plavima pristup i tamo gde bi se okupili crveni...tj ne zeli da se razdvoje plavi od crvenih...i tako drzi u sah matu i plave i crvene..

Moze li se to promeniti?
A da bude legalno?
Moze....primeri za to su postojali u SFRJ, uciteljska kolonija nije naziv koji su dobili radnici Zmaja , Zeleznik nije dobio ime po Janu Zeleznom bacacu koplja....
Treba da postoji zelja, namera i poverenje plavih da se okupe oko plavih tacaka, i crvenih da se okupe oko crvenih tacaka..

Ups mi imamo crvene tacke, pazi ulicu proleterskih brigada...pazi imamo i zutu tacku , pazi ulica zaboravih, silikonska dolina na dorcolu...
Imamo i plave tacke...verovatno..

Ali sta nemamo , pa nemamo to da se one mogu javno isticati drugacijim pristupom...
Primer Stare Pazove ili Indjija sta bese od ta dva, kad je neki mladi SPS opstinar hteo da napravi zonu...nesto kao geto samo bez ideje getoa...tj da napravi proizvodnu zonu..

Nije cuo za slobodno preduzetnistvo, inace bi to zeleo da napravi..
E zato vi pogledajte film Tucker

The Man and His Dream (1988)​

pa tamo vidite sta znaci razlika izmedju preduzetnistva kapitalistickog i preduzetnistva drzavnog i preduzetnistva koje se zove slobodno preduzetnistvo..

Totalno tri razlicita pojma, a zamislite svi misle isti pojam...

A zato kad ja nesto napisem, svi me opljuju , vidi debila poznatog, uvek lupa gluposti....jer razmislja drugacije od nas...
 
Ljupche, hriscani su poceli iz zivotinjskog sveta i svest ljudi su digli do tacke da vise nisu potrebni....
Niko nije podigao svest ljudi od životinjske do ljudske. Ćovek je još uvek najgora, najsvirepija i najkrvoločnija zver na planeti. Ni jedna vrsta životinja ne tamani tako svirepo svoju vlastitu vrstu kao ljudi svoju. Planiran je i brzo treba da se desi pomor 7,5 milijardi prekobrojnih ljudi i da se ljuddska populacija svede samo na pola milijarde. Oni koji upravljaju ljudima i koji to naređuju, zahtevaju od ljudi da budu poslušni, odani svojim vođama, kao psi svojim gospodarima i da sve njihove želje i naredbe bez pogovra izvršavaju. Naravno, sve u skladu sa verovanjem da je to prirodno i da tako treba. Pa, zaboga, zar se i životinje tako ne ponašaju? Našli smo na koga ćemo da se ugledamo i čime da svoje ludilo i svirepost opravdamo.
 
Niko nije podigao svest ljudi od životinjske do ljudske. Ćovek je još uvek najgora, najsvirepija i najkrvoločnija zver na planeti. Ni jedna vrsta životinja ne tamani tako svirepo svoju vlastitu vrstu kao ljudi svoju. Planiran je i brzo treba da se desi pomor 7,5 milijardi prekobrojnih ljudi i da se ljuddska populacija svede samo na pola milijarde. Oni koji upravljaju ljudima i koji to naređuju, zahtevaju od ljudi da budu poslušni, odani svojim vođama, kao psi svojim gospodarima i da sve njihove želje i naredbe bez pogovra izvršavaju. Naravno, sve u skladu sa verovanjem da je to prirodno i da tako treba. Pa, zaboga, zar se i životinje tako ne ponašaju? Našli smo na koga ćemo da se ugledamo i čime da svoje ludilo i svirepost opravdamo.
Pa preskaces logiku....sa tadasnih par miliona imamo sada par milijardi, znaci teza da se nista ne menja ti pada u vodu....

Ali ok, evo tvoj primer....ti bi pre hiljadu godina razmisljao kako da tvoj gospodar pobedi u nekoj borbi ubijajuci sto vise ljudi? Danas ti to smeta?
 
Umri Muški i Metronomy,
Postoje prirodni zakoni harmonije i dobra po kojima su sve organizacije žvota i rada u prirodi sagrađene - i atomi kao organizacije elementarnih čestica i nebeska tela kao organizacije atoma i galaksije kao organizacije kretanja i rada nebeskih tela i ćelije kao organizacije kretanja i rada atoma i tela biljaka, životinja i ljudi kao organizacije ćelija i organa i organizacije kratanja i rada mrava u mravinjaku i pčela u košnici itd. i sve to u Svemiru funkcioniše besprekorno kao švajcarski sat. To je i priroda i nauka i logika. A o čemu vad svojica pričate?
 
Patak bi nosio slemcinu i topuz i tukao ljude u glavu topuzom umesto sto danas mlati po nama svojim antisrpskim tezama...:)
Kakve koristi ima neko od toga što je Srbin, Hrvat, Englez Kinez, katolik, pravoslavac, musliman, hindus, demokrata, komunist, fašist itd. Ako je to neka korist što jedino tako svako može da zna koga treba da mrzi, psuje i bije, onda neka vam bude?
 
Nije tačno. Hrišćani več dve hiljade prpovedaju ljubav, a najveća i najgora zla su upravo oni tokom istorije učinili, a takođe i danas čine. Zahvaljujući upravo nepravednim porecima koje su stvarali i u kojima i danas žive.
to je zato što ljubav propovedaju samo na rečima a i to retko.Uglavnom se fokusiraju na nebitne stvari kao što je pripadanje određenoj denominaciji (crno bele podele mi dobri i oni loši), crkveni rituali i obredi, sujetna potreba da su u pravu i da vrede više od drugih, štap i šargarepa u vidu raja i pakla, obožavanje Isusa, opsesivno čitanje Biblije za koju naivno misle da je Božija reč. Kad bi se ljudi potrudili da shvate šta je u suštini Isus hteo da kaže i da onda to primene u praksi ovaj svet bi bio raj. Nije greška u Isusu, nego u njegovim sledbenicima počev od Pavla pa do ovih današnjih. Isus je lepo uočio i iskazao dva osnovna moralna zakona neophodna za svako društvo koje želi da se razvija. Voli Boga i voli bližnjeg koliko i sebe. Takođe je indirektno postavio kao važnu stvar odricanje od sujete.

Šta je poenta promene koja je potrebna?
1. Eliminisati zlo u ljudima. Kako se eliminiše zlo u ljudima? Tako što se eliminiše zlo u sebi. Šta je koren zla? Potreba da se bude više vrednosti u odnosu na druge, bilo u svojoj glavi(gordost) bilo pred publikom (sujeta). Iz gordosti dolaze prezir, mržnja, zavist, ljubomora, oholost, gramzivost, depresivnost, mnogi strahovi i uglavnom sve negativne osobine....Kako se čovek leči od gordosti? Tako što prihvati da su svi ljudi bića jednake vrednosti. Ma šta u životu postigao ili ne postigao, ma koliko duhovno napredovao ili nazadovao, ma koliko bio bogat ili siromašan, vrediš isto kao i bilo ko drugi. Zašto? Zato što smo svi Božija deca jednake vrednosti ali svako u ovom životu ima svoje lekcije koje treba da savlada.
2. Ugraditi dobro u ljude. Kako se to radi? Razviti pravu ljubav za sebe, bližnje i Boga. Ko ne voli i ne poštuje sebe istinski taj nije u stanju ni da voli i poštuje ni druge.Kako se razvija ljubav? Uvidom da smo svi jednako vredna Božija bića, dakle braća i sestre u Bogu, i da smo tu da pomažemo jedni drugima i izgradimo zajedno bolji svet. Možda čak uvidom da smo svi jedno, da smo svi delovi Božijeg tela, male ćelije u njegovom telu, beskrajno male tačkice u okeanu svesnosti.
 

Back
Top