Quantcast

Zanimljivosti o ljudskoj psihi

Lada

Elita
Moderator
Poruka
22.938
5. Porodica i bliski prijatelji su najvažniji izvor srećnog detinjstva.

6. Sposobnost da se razmišlja o tome kako mi razmišljamo je znak visoke inteligencije.

7. U svakom čoveku se kombinnuju tri pojedinca: onaj, za koga čovek misli da je on, onaj, ko je za koga ga smatraju i onaj, ko je čovek stvarno.

8. Od svih ljudskih čula miris je najtešnje povezan sa pamćenjem

Lada

Elita
Moderator
Poruka
22.938
9. Veoma je lako dominirati nad sagovornikom, ako govorimo tihim i mirnim glasom. Naročito u konfliktu.

10. Ljudi koji znaju da kažu HVALA mnogo su srećniji i zadovoljniji.

11. Najefektivniji način pamćenja informacija je pauza od 10 minuta, posle 30 do 50 minuta učenja.

12. Ponašanje zaljubljenog čoveka slično je ponašanju nervno obolelog čoveka

Lada

Elita
Moderator
Poruka
22.938
13. Ako pre ispita napišete na papiru sva svoja iskustva, to će pomoći da osvojite više bodova.

14. Nedostatak sna izaziva razdražljivost i povećava rizik od depresije.

15. Pet najrasprostranjenijih noćnih košmara su padanje, progonjenje, paralizovanost, kašnjenje i smrt bliske osobe.

16. Čovek brzo donosi odluke kada želi u toalet.

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.977
"naterala" si me da pogledam izbliza... renomirane američke novine, Wall Street Journal, je objavio članak o tome 2007 godine. Izmedju ostalog se kaže:

"Nedavne studije skeniranja mozga pokazuju da zaljubljenost izaziva promene u mozgu koje su upadljivo slične ozbiljnim zdravstvenim problemima kao što su zavisnost od droga i opsesivno-kompulsivni poremećaj."

Vlad Dragulija

Leptirica
Poruka
33.219
"naterala" si me da pogledam izbliza... renomirane američke novine, Wall Street Journal, je imao članak o tome 2007 godine. Izmedju ostalog kaže:

"Nedavne studije skeniranja mozga pokazuju da zaljubljenost izaziva promene u mozgu koje su upadljivo slične ozbiljnim zdravstvenim problemima kao što su zavisnost od droga i opsesivno-kompulsivni poremećaj."
Mmmmm....zavisnost.

Vlad Dragulija

Leptirica
Poruka
33.219
"naterala" si me da pogledam izbliza... renomirane američke novine, Wall Street Journal, je objavio članak o tome 2007 godine. Izmedju ostalog se kaže:

Za zavisnost i opijenost se slažem , sećam se , leptirići i nervoza u stomaku , ali ona prijatna nervoza , trnci niz leđa , toplina ...OKP baš ne bih stavila ovde.

Mita Komita

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.977

i kad sam već kod tog članka ima i ovo

"Za većinu ljudi intenzitet romantične ljubavi bledi sa vremenom i zamenjuje ga snažna osećanja vezanosti. Ali razumevanje moždanih obrazaca novozaljubljenih mogu da nas nauče kako da ponovo oživimo romansu i pojačamo zdravlje dugoročnih veza.

Studije pokazuju da isprobavanje nečeg novog sa supružnikom može da ide daleko ka oživljavanju ljubavi. U jednoj studiji parovima je dodeljena nedeljna aktivnost koju su oboje smatrali novom i uzbudljivom -- kao što je jedrenje ili uzimanje časova umetnosti. Druga grupa je radila prijatne, ali poznate aktivnosti, kao što je večera sa prijateljima. Na osnovu odgovora na testove za vezu, parovi koji rade nove stvari pokazali su daleko više poboljšanja kvaliteta braka posle 10 nedelja nego parovi koji su radili iste stvari svake nedelje. Pouka je da deljenje novih iskustava sa supružnikom izgleda da pokreće promene u mozgu koje oponašaju rane dane zaljubljenosti."

Vlad Dragulija

Leptirica
Poruka
33.219
i kad sam već kod tog članka ima i ovo

"Za većinu ljudi intenzitet romantične ljubavi bledi sa vremenom i zamenjuje ga snažna osećanja vezanosti. Ali razumevanje moždanih obrazaca novozaljubljenih mogu da nas nauče kako da ponovo oživimo romansu i pojačamo zdravlje dugoročnih veza.

Studije pokazuju da isprobavanje nečeg novog sa supružnikom može da ide daleko ka oživljavanju ljubavi. U jednoj studiji parovima je dodeljena nedeljna aktivnost koju su oboje smatrali novom i uzbudljivom -- kao što je jedrenje ili uzimanje časova umetnosti. Druga grupa je radila prijatne, ali poznate aktivnosti, kao što je večera sa prijateljima. Na osnovu odgovora na testove za vezu, parovi koji rade nove stvari pokazali su daleko više poboljšanja kvaliteta braka posle 10 nedelja nego parovi koji su radili iste stvari svake nedelje. Pouka je da deljenje novih iskustava sa supružnikom izgleda da pokreće promene u mozgu koje oponašaju rane dane zaljubljenosti."
Lepo lepo...
Samo da vidim sa kime ću to da isprobam....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.