Zamor ociju

bladebbr

Zainteresovan član
Poruka
299
Ovako vec otprilike 3 dana,osecam do sad prvi put u ovom intezitetu neki zamor ociju.Maglovitost,zamor...po ceo dan mi je skoro pa bukvalno onako kako je svima nama ujutru kad ustanemo.Takodje ima neka osetljivost na svetlost mada to je i pre bilo.Takodje glava sa vremena na vreme me boli...

Posto sam hipohondar tesim se malo da sam opet uvrteo nesto strasno...Uglavnom posto sam i na pocetku neke prehladice,plus ovo hladno vreme,vetar,pa onda i umor i stres koji traje poduze dakle da li bi trebao da brinem ? I jel imate neki savet sta bi mogao da uradim da ovo prodje,neki vitamini,povrce,voce,neke mozda kapi...?

Ne nosim naocare,daj Boze i da u buducnosti tako bude :)

hvala unapred.

bladebbr

Zainteresovan član
Poruka
299
moguce da je ovo drugo...ja inace volim mracnije da mi bude u sobi,pa onda kad izadjem napolje i svo ovo belilo,mozda i to ko zna. Uglavnom ucvikao sam se ovih dana idem do oftamologa.

Servant of God

Iskusan
Poruka
5.244
Ovako vec otprilike 3 dana,osecam do sad prvi put u ovom intezitetu neki zamor ociju.Maglovitost,zamor...po ceo dan mi je skoro pa bukvalno onako kako je svima nama ujutru kad ustanemo.Takodje ima neka osetljivost na svetlost mada to je i pre bilo.Takodje glava sa vremena na vreme me boli...

Posto sam hipohondar tesim se malo da sam opet uvrteo nesto strasno...Uglavnom posto sam i na pocetku neke prehladice,plus ovo hladno vreme,vetar,pa onda i umor i stres koji traje poduze dakle da li bi trebao da brinem ? I jel imate neki savet sta bi mogao da uradim da ovo prodje,neki vitamini,povrce,voce,neke mozda kapi...?

Ne nosim naocare,daj Boze i da u buducnosti tako bude :)

hvala unapred.
Kao sto postoje fizicki, hemiski..zakoni tako postoje i zakon zdravlja. Ne postovanje bilo kog od tih zakona povlaci sa sobom posledice. Ako ne postujemo zakon gravitacije, i skocimo sa zgrade snosimo posledice,.. ako se ne obaziremo na zakon fizike i stanemo ispred automobila koji juri 100 na sat snosicemo posledice...ako ne postujemo zakon zdravlja, vec jedemo sta stignemo i za to snosimo posledice. Prirodni zakoni su primenljivi na svakog, i na svaki deo tela, pa tako i na oci.
Ocno socivo je kao prozor na prednjem delu oka kroz koje gledamo. Kada ono postane zamrljano ili nejasno, onda i nas vid postaje nejasan. Najcesci uzrok je konzumiranje preradjenog belog secera. Secer se akumulira u ocnom socivu i ta akumulacija moze da dovede do lomljenja celija. Takodje mlecni proizvodi (mleko, sir, jogurt i dr) zatamljuju ocno socivo. Dalje, masnoca i ulja koja se zagrevaju u procesu kuvanja hrane. U sve to spada nedostatak pravilne ishrane, u koju spada nedostatak ishrane vocem i povrcem, hranom koja je bogata vitaminima: A, C, E i B. Takodje, dehidracija moze da dovede do ostecenja vida, potrebno je da unosis nekih 2 litre vode dnevno, ili bar 1,5L. Naravno i stres, koji si ti pomenuo, on pojacava dehidraciju...zatim pusenje, pa i kapljice za oci (njih ti ne preposrucujem da koristis). Pokusaj da izdrzis nekoliko dana bez ovih naprojanih namernica...da izbegavas torte, kolace, gazirana pica, bombone, i ostale slatkise, u kojima se nalazi rafinisani secer. Treba da konzumiras prirodni secer, secer koji se nalazi u bananama, jabukama, pomorandzama....Pokusaj da izbegavas mlecne proizvode, bar smanji upotrebu ako nista drugo...manje masnoce i ostalog naborajnog.
A takodje bi mogao da pokusas da dodjes do rupicastih naocara, koje bi ti mogle pomoci...nesto o tome imas ovde:
Svako dobro!

bladebbr

Zainteresovan član
Poruka
299
Postim inace,tako da duze vreme nisam popio ili pojeo nista na mlecnoj osnovi,takodje dosta nabrojanih stvari isto nista skoro nisam jeo :)

Cak sam u jednom pogledu pomislio da li moze ovo da bude posledica hipervitaminoze :) posto u poslednje vreme unosim dosta vitamina kroz razlicito voce,povrce koje iskljucivo i najvise i jedem,medjutim shvatio sam da nema sanse da je to.

Hvala u sv.slucaju.

Servant of God

Iskusan
Poruka
5.244
Postim inace,tako da duze vreme nisam popio ili pojeo nista na mlecnoj osnovi,takodje dosta nabrojanih stvari isto nista skoro nisam jeo :)

Cak sam u jednom pogledu pomislio da li moze ovo da bude posledica hipervitaminoze :) posto u poslednje vreme unosim dosta vitamina kroz razlicito voce,povrce koje iskljucivo i najvise i jedem,medjutim shvatio sam da nema sanse da je to.

Hvala u sv.slucaju.
Predpostavljam da onda nije nista strasno...takodje pokusaj da odmaras oci dlanovanjem, mozda si cuo za to...pokrije oci dlanovima nekolika minuta, pa za nekih 2-3 sata, ponovi, ili kad se setis :D ..

bladebbr

Zainteresovan član
Poruka
299
mnogo mi je bolje kad odspavam onda jedno vreme mi sve bude normalno pa posle nekog vremena opet jovo nanovo. Mislim verovatno stres plus neki umor ali je problem sto se meni ne spava i sto ne osecam taj umor.
Cuo sam ono trljam dlanove malo ih zagrejem pa pokrijem oci :) probacu.