Zaljubljivanje je za decu

Kad ljudi emocionalno odrastu, onda analiticno gledaju i prihvataju sebe i druge, nemaju potrebu da nikog idealizuju i samim tim gube sposobnost zaljubljivanja
Aaaa... :eek: izgleda da još nisam "emocionalno odrastao" :mrgreen: Ne bih rekao.. jedan vrsni automehaničar 50-ih godina naprosto izgubio glavu za 20-tak g mladjom od sebe. Malo je reći da se zaljubio.
 
Kad ljudi emocionalno odrastu, onda analiticno gledaju i prihvataju sebe i druge, nemaju potrebu da nikog idealizuju i samim tim gube sposobnost zaljubljivanja
ljudi nikada ne mogu da emocionalno odrastu. Uzmi za primer to da uvek dopuste odredjenim da ih povrede emocijalno. Celog zivota ispustaju suze zbog drugih.
 
Једном сам био платонски заљубљен због њеног физичког изгледа. Када сам имао 21 годину. Иначе је била духовно крава обична. И други пут сам био заљубљен у једну која је имала темпарамент али сам касније увидео да је у фазону "Парови, звезде гранда, итд". То су моја два једина заљубљивања у мојих 47 година. Сада прво гледам њен систем вредности у животу, ставове по питању оног што ја сматрам битним за себе, карактер, менталитет.......и наравно да је крупна али стасита !! Да има фигуру. И мало виша од мене, не претерано :)
 
Ma znam osobe koje su se "zaljubile" posle 2 prosto prosirene recenice..mastaju o nekim tamo kucama, jahtama, nerodjenoj deci...ta vrsta zaljubljenosti je malo...:whistling::prstic: kao i kod muskaraca na nivuo..j.ebo bi... opet nema veze sa osobom vec sa potrebama individue koja se zaljubljuje...
a onda...vrlo vrloooo retko se zaljubimo bas u osobu...koja nekako cini da se osecamo srecnije, bolje, lepse...voljeno..poletno...cenimo je i postujemo...i sve u kompletu...
 
Ma znam osobe koje su se "zaljubile" posle 2 prosto prosirene recenice..mastaju o nekim tamo kucama, jahtama, nerodjenoj deci...ta vrsta zaljubljenosti je malo...:whistling::prstic: kao i kod muskaraca na nivuo..j.ebo bi... opet nema veze sa osobom vec sa potrebama individue koja se zaljubljuje...
a onda...vrlo vrloooo retko se zaljubimo bas u osobu...koja nekako cini da se osecamo srecnije, bolje, lepse...voljeno..poletno...cenimo je i postujemo...i sve u kompletu...
Ja mislim da se nikad nisam istinski zaljubila
 

Back
Top