Zaljubljenost - podsvesna želja

Paula

black cat
Moderator
Poruka
28.062
Ako je nekome nezanimljiva/nerazumljiva tema neka preskoči ;)

Pročitala sam (jneke psihološke škole kažu) da se zaljubljujemo u nekoga ko dirne u nama ono što nam nedostaje. Dirne u nama nešto zašto je poželimo. Poželimo ono što želimo da osvojimo da bude naše da se stopimo sa tim da bismo bili celi. Ako ne uspemo osećamo se osujećeno. Ako nas napusti u trenucima velike zaljubljenosti osećamo se samo, užasno samo. Do bola.

Da li ste nekada razmišljali da li postoji neka zajednička osobina onih u koje ste bili zaljubljeni? Šta je to što nekako instiktivno vas vuče ka nekome? Da li ima osobine koje želite (komplementarne) ili ta osoba dosta liči na vas? Zašto, to je moje pitanje? Zašto se zaljubljujemo u nekoga? Da li je neko od nas to uspeo osvestiti?

1650485487562.png
 
Da li ima osobine koje želite (komplementarne) ili ta osoba dosta liči na vas?
Kombinacijom ove dve stvari dobijam , recimo mušku verziju sebe.
Meni je vrlo bitno da smo slični .
Kako ja uvek kažem -da smo iz iste dimenzije i to bi bilo to što me privlači .
.... da li postoji neka zajednička osobina onih u koje ste bili zaljubljeni?
Nisam zaljubljive prirode , tako da nisam mnogo puta bila zaljubljena, ali da..
Te osobe su bile vrlo slične jedna drugoj .I meni .
Samo sam jednom omašila.
.Bio je previše dobar glumac, još bolji lažov.
 
Kažu takođe da osobe u koje se zajubljujemo mogu baš biti pakao za nas. Jer osvešćivanjem shvatamo da koliko su nas privukle toliko nas odbijaju neke druge osobine, baš zato što smo bili "slepi", drugim rečima što nas je toliko nešto privuklo da ne vidimo drugo. Pa kažu ako želite dug odnos bolje ne biti prvo zaljubljen nego krenuti polako u pravu ljubav... šta kažete na to? Da li pristajete na takvu vrstu ljubavi? Ili vas golica ta uzbuđenost, ne želite je se odreći? :)
 
Voleo sam da provedemo neprekidno npr produzeni vikend. Da vidim da li ce i neka najmanja sitnica da joj zasmeta, da mi zasmeta...
"zaljubljeno srce gluvo je za savete"...

Sve vise verujem da nam se sve u zivotu dogadja zbog nekog razloga koji nemoze recima da se opise.

Mozda samo previse, generalno, robujemo kliseima :think:
 
Kažu takođe da osobe u koje se zajubljujemo mogu baš biti pakao za nas. Jer osvešćivanjem shvatamo da koliko su nas privukle toliko nas odbijaju neke druge osobine, baš zato što smo bili "slepi", drugim rečima što nas je toliko nešto privuklo da ne vidimo drugo.
Kada osetiš leptiriće, krojiš po svojoj meri, idealizuješ sve dok ti je potrebno ili dok te ne prođe.
Kakve veze ljubav ima sa tim? Ili ON :p
 
Kada osetiš leptiriće, krojiš po svojoj meri, idealizuješ sve dok ti je potrebno ili dok te ne prođe.
Kakve veze ljubav ima sa tim? Ili ON :p
pa ima... može se i biti zaljubljen i voleti. jer ljubav zavisi od kvaliteta osobe... prosto osoba ako je u stanju da voli, voleće i tu osobu u koju je zaljubljena... što znači otkrivanjem negativnih strana neće otići već će voleti sve to

tj voleti nju / njega
 
Pišemo u istoj temi svaka sa svoje tačke gledišta i o svojim potrebama.
Obe pišemo o zaljubljenosti.
Ja o osećanju čistom, ljubavi nemogućoj, o neuhvatljivom.

pa ima... može se i biti zaljubljen i voleti. jer ljubav zavisi od kvaliteta osobe... prosto osoba ako je u stanju da voli, voleće i tu osobu u koju je zaljubljena... što znači otkrivanjem negativnih strana neće otići već će voleti sve to

tj voleti nju / njega
 
Ako je nekome nezanimljiva/nerazumljiva tema neka preskoči ;)

Pročitala sam (jneke psihološke škole kažu) da se zaljubljujemo u nekoga ko dirne u nama ono što nam nedostaje. Dirne u nama nešto zašto je poželimo. Poželimo ono što želimo da osvojimo da bude naše da se stopimo sa tim da bismo bili celi. Ako ne uspemo osećamo se osujećeno. Ako nas napusti u trenucima velike zaljubljenosti osećamo se samo, užasno samo. Do bola.

Da li ste nekada razmišljali da li postoji neka zajednička osobina onih u koje ste bili zaljubljeni? Šta je to što nekako instiktivno vas vuče ka nekome? Da li ima osobine koje želite (komplementarne) ili ta osoba dosta liči na vas? Zašto, to je moje pitanje? Zašto se zaljubljujemo u nekoga? Da li je neko od nas to uspeo osvestiti?

Pogledajte prilog 1140393


Ako izuzmem pubertet kad "nisam još bio svoj" (:mrgreen:) nikad se nisam zaljubio u neku koja je imala nešto šta mi nedostaje, već u onu koja je imala nešto kao i ja.
Moje ljubavi su bile otkačene, vedre, razigrane, razgovorljive, duhovite devojke s kojima sam se dobro slagao.

I sve su meni bile lepe. Podsvest je samo takve htela. :)
 
Uvek je po meni u pitanju ego, nešto na šta sami reagujemo, ili nešto što ta osoba svojom pojavom daje i to nas čini većim od života kakav jeste (a generalno nije dobar, siv je, samo problemi, obaveze, greške, odluke za ovo, odluke za ono...) Zato sam ja recimo tako burno reagovao kad je prekinuto nešto što mi je značilo, nije to posesivnost nego očaj onaj najcrnji, znam da se prekida nešto što me činilo većim od jada i bede svakodnevice, ta osoba mi je značila, postojalo je nešto, i sad se to cepa i ide drugome, to su teške stvari.

Ne moraju osobe da budu slične da bi se volele, ali to je poseban demon, taj demon ljubavi, i kad te uzme ne razmišljaš, kasnije kad to pukne (a uvek pukne) shvatiš čemu dolazi kraj. Naravno kako rastemo i 'sazrevamo' (druga reč za uništenje duha), tako nam je lakše, prošli smo sve faze, brže je, znamo šta hoćemo. Nema ekstrema više.

Isto i sa prijateljima, ima sjajnih prijatelja sličnih tebi sa kojima blejiš, radiš svašta, razgovori, pijanstva, situacije, ludila, ili sedite na krovu nekom i blejite u zvezde. Kad se to prekine (a meni se desilo) osetiš ko da su ti oteli nešto ekstremno važno, depresija nastupa.

 
Poslednja izmena:
ima tema i o ljubavi, ova je o zaljubljenosti :) i okidačima

Госпођо, разумем.
У животу се заљубљујемо у четири особе. Прва љубав, друга љубав, трећа љубав и четврта љубав
Прва љубав је: слатка, невина, држање за руке, ''коју музику слушаш?'', блејање напољу на неком бедему и гледање у залазак Сунца, луде фантазије и радост новог дана. Прве сузе.
Друга љубав је: врела, ту је страст, жеља за послом и парама које се троше на крпице и путовања, много жеља а мало могућности, реалност се назире али боли сама помисао на одговорност за своја дела. Први ожиљци.
Трећа љубав је: тешка, одговорност, зрелост, за неког дом и породица а за другог посао и каријера, самоћа која нагриза, породица која не прашта, партнер који је нашао новију љубав, болне ране које не зарастају.
Цетврта љубав је: лудост, млађи партнер, жал за младост, вечита превара особе у огледалу, болест која је узела маха и крај патње и трагања за оним што људи зову љубав, јер она од почетка беше радост првог дана и блеја на бедему.
 
Uvek je po meni u pitanju ego, nešto na šta sami reagujemo,
ali teza je da reagujemo podsvesno.. to su one stvari tamo gde je neka intuicija... kažu da prvi pogled na neku stvar/čoveka odmah osetimo sve što treba... E odatle negde dolazi i ta zaljubljenost... Ego uglavnom analizira, ali džaba :)
ili nešto što ta osoba svojom pojavom daje i to nas čini većim od života kakav jeste (a generalno nije dobar, siv je, samo problemi, obaveze, greške, odluke za ovo, odluke za ono...) Zato sam ja recimo tako burno reagovao kad je prekinuto nešto što mi je značilo, nije to posesivnost nego očaj onaj najcrnji, znam da se prekida nešto što me činilo većim od jada i bede svakodnevice, ta osoba mi je značila, postojalo je nešto, i sad se to cepa i ide drugome, to su teške stvari.
:heart:
Ne moraju osobe da budu slične da bi se volele,
upravo, no neka čudnakombinacija prepoznatljivog i neprepoznatljivog...
ali to je poseban demon, taj demon ljubavi, i kad te uzme ne razmišljaš, kasnije kad to pukne (a uvek pukne) shvatiš čemu dolazi kraj.
Mrzim reč kraj

Da li ste npr odmah osetili pri prvoj komunikaciji sa osobom u koju ćete se zaljubiti da je "opasna" po vas? Makar po porukama.
 
Meni se npr desilo da nakon prvog dana kada sam se dopisivala sa nekim, a nije tad još bilo nekih naznaka samo prvo dopisivanje.. da sanjam neku nežnost, blagost, zagrljaje, mir... I tačno kada se probudim znam da je to povezano za tu osobu. Takođe, da osetim opasnost... tipa ako se ova komunikacija nastavi obrala sam bostan već posle prvog puta. Vi ? :)
 
To su nase srodne duse i mi ih tokom naseg zivota trazimo u svakome, zaljubljujemo se i pre nego ih upoznamo. I kad ih nadjemo imamo taj osecaj kao da se celog zivota poznajemo, pronasli drugu polovinu i zato se osecamo celi. I nikada se potpuno ne razdvojimo…
Čitala sam negde o srodnim dušama... mislim na Istoku što su pisali. Više tipova srodnih duša. Na žalost, nisu sve srodne duše namenjene da i ostanu, da... :( neke su namenjene rastu kako kažu... A ja se mislim ma kakav rast, nije "humano" hehe
 
Meni se npr desilo da nakon prvog dana kada sam se dopisivala sa nekim, a nije tad još bilo nekih naznaka samo prvo dopisivanje.. da sanjam neku nežnost, blagost, zagrljaje, mir... I tačno kada se probudim znam da je to povezano za tu osobu. Takođe, da osetim opasnost... tipa ako se ova komunikacija nastavi obrala sam bostan već posle prvog puta. Vi ? :)
To je to… mentalno se povezes sa nekim i vibracije su vam iste. Kao da postoji neka nit izmedju vas koja prenosi tu blagost. Jel to? Da, znam taj osecaj…
 
Kombinacijom ove dve stvari dobijam , recimo mušku verziju sebe.
Meni je vrlo bitno da smo slični .
Kako ja uvek kažem -da smo iz iste dimenzije i to bi bilo to što me privlači .

Nisam zaljubljive prirode , tako da nisam mnogo puta bila zaljubljena, ali da..
Te osobe su bile vrlo slične jedna drugoj .I meni .

Ista priča i kod mene.
Nekako, mora da budemo slični....zamisli da ne voli Star Trek - pa užas!!! ?

To je to… mentalno se povezes sa nekim i vibracije su vam iste. Kao da postoji neka nit izmedju vas koja prenosi tu blagost. Jel to? Da, znam taj osecaj…
I ja znam taj osecaj ;)
 

Back
Top