Zalite li za 5. oktobrom?

Zalite li za 5. oktobrom? Ja vise ne. Izgubila sam nadu da ce ikad biti bolje na onaj nacin kako sam tada zamisljala da ce biti i da treba da bude. Kao da se nikad nije ni dogodio a nekad mi je bilo toplo oko srca samo gledajuci ovu sliku i taj narod pun energije, zeljan pravde.

20137_milosevic-blic-emil-conkic_orig1.jpg

Istina i sama Evropa tj. evropska administracija se od tad dosta promenila, narocito prema nama politikom konstantnog uslovljavanja, ali kao da smo se i mi sami promenili i kao da je iscedjena i zadnja kap one energije od tog dana iz nas. Tada je bar svako bio siguran u neki put ka boljitku, a sada niko nista ne zna.

Žalio bih da nisam učestvovao. Ja sam tog dana uradio ono što sam mogao da bi se stvari promenile i savest mi je mirna, to što su drugi zasrali njima ide na dušu...

Taj osećaj euforije i nade da ćemo napokon biti normalna zemlja i društvo, koji smo imali narednih dana ništa ne može zameniti i čisto sumnjam da ćemo ikada ponovo imati. Posle toga niti sam izašao na neki politički skup niti imam želju...jedva sam se do glasačkog mesta odvukao par puta...sad više ni to neću. Energija 0.

Kostunica je sprecio da SPS i SRS odu u zaborav istorije. Na neki nacin sam zadovoljan sto su ga ti pomenuti ljudi izbacili iz politike.

To je samo jedan primer od zakaslene pameti. Ne resis problem odmah pa te on kasnije prozdere.

da nije bilo kostunice, dos ne bi presao cenzus. on do tada nije bio u aferama i skandalima, patriotski nastrojen, blago desno, imao je simpatije naroda.
djindjic u zivotu ne bi dobio toliko glasova, koliko kostunica u tom momentu.
a sam ds je prvi napravio pomirenje sa sps, zarad koalicije, secas se?

Žalio bih da nisam učestvovao. Ja sam tog dana uradio ono što sam mogao da bi se stvari promenile i savest mi je mirna, to što su drugi zasrali njima ide na dušu...

Taj osećaj euforije i nade da ćemo napokon biti normalna zemlja i društvo, koji smo imali narednih dana ništa ne može zameniti i čisto sumnjam da ćemo ikada ponovo imati. Posle toga niti sam izašao na neki politički skup niti imam želju...jedva sam se do glasačkog mesta odvukao par puta...sad više ni to neću. Energija 0
.

Odusevljena sam i potpuno delim tvoje misljenje, potpuno isto osecam. :ok:

Za mene, jedan od boljih postova na ovom (pod)forumu ikad.

Amerika ima preko 2 miliona krimosa u kaznenopopravnom sistemu i rade sve od pravljenje auto tablica do radova pored puta.

Ja ne pricam o normalnim ljudima, politickim protivnicima itd. vec o lopovima i kriminalcima koji su opljackali drzavu.

O cemu ti pricas, kakav Staljin kakve pm. ?

aha....ucinilo mi se da si vise pricao o politickim hapsenjima...sad sam vratio nazad da iscitam poruku i nekako mi se cini ko da je tako koncipirana...jer kako staviti 5% drustva u zatvore, na osnovu cega? vec postojecu zatvorsku populaciju poslati na neki rad ok, ali hapsiti da bi se slao...to je ipak druga kategorija

Ima, vala, neki bi pre trpeli i bombe nego da se odreknu "vodje".

tako je draga

- - - - - - - - - -

da nije bilo kostunice, dos ne bi presao cenzus. on do tada nije bio u aferama i skandalima, patriotski nastrojen, blago desno, imao je simpatije naroda.

pa to tadic. on je i SNS stvorio

Не знам који је суд био надлежан и како се звао судија, мушки род занимања, ћаоздрао, кад су је смењивали кад је рекла, прошло неко време, не сећам се детаља...углавном, судија одлази и додаје: само да вам кажем, Слоба није изгубио на изборима.
И то је вероватно тачно, тако да њему јесте било суђено да падне, све је било намештено.
5. октобра ко је био на улици, видео је крађу, увече је слушао и тај туњав говор са градске скупштине и било је јасно...да ће тешко доћи 6. октобар.
Све га чекамо, као Годо....

Не знам који је суд био надлежан и како се звао судија, мушки род занимања, ћаоздрао, кад су је смењивали кад је рекла, прошло неко време, не сећам се детаља...углавном, судија одлази и додаје: само да вам кажем, Слоба није изгубио на изборима.
И то је вероватно тачно, тако да њему јесте било суђено да падне, све је било намештено.
5. октобра ко је био на улици, видео је крађу, увече је слушао и тај туњав говор са градске скупштине и било је јасно...да ће тешко доћи 6. октобар.
Све га чекамо, као Годо....

Milena Arezina.

Medjutim, kad su i sami radikali prvi priznali izborne rezultate, pitanje je koliko je to tacno.

Ali istina je da cekamo 6. oktobar koji nikad nece doci.

Ја нисам био срећан 5. а био сам против Слобе.

Ja sam tog dana bila jako srecna, jedino sam se uvece brinula da ne izvedu tenkove na demonstrante.

Od tad, pa nadalje, sve je poslo nekako "mutno" - zasto, to mi ni do dan danas nije do kraja jasno. Valjda zato sto su se udruzili i protivnici i pristalice dotadasnjeg rezima, iz sumnjivih razloga.

Nijednu budalastinu, nijednu...:tick:

Pa moze se slobodno reci, iz ove perspektive, da je od tad naovamo definitivno gotovo s nama.

Cak je i Pavkovic tog dana bio na strani demonstranata, ako nisi znao. Kakva protracena sansa.

tad je vecina bila uz demonstrante,ali ne iz uverenja ,vec poo vokaciji prevrtaca

Da,zalim sto se nije desio i 6. oktobar...losa procena,kao i sve do sada

Te demonstracije nisu izvedene iz vrednosnih razloga, nego je jednostavno dogorelo do nokata.

Sve pare su bile potrošene, čak i struja. Devizne rezerve iznosile su 0 milijardi dolara.

Isti prevrat će se desiti ponovo, kada SNS ekipa iz devedesetih bude potrošila sve pare koje je Dos obezbedio.

peti oktobar je doneo samo stetu i jad drzavi srbiji, njenom narodu i njenoj ekonomiji.

a evo vidimo na ovoj temi da petooktobarci i dan danas ne razumeju sta su uradili i ne prihvataju odgovornost za pocinjeno u periodu 2000-2012. tako je kad se vaznim pitanjima bave nesposobne osobe, nekvalifikovane i bez dana radnog staza.

doduse veliki deo naroda (koji nikada nije glasao za ds i slicno) je otpoceka nepogresivo znao sta ce biti. ne mogu propali rokeri i ostali diletanti voditi drzavu

Meni je zao sto nije demontirano Dedinje, sto nije raskrsceno sa boljsevizmom jednom za sva vremena.

Sa boljsevizmom mora ostro, bas kako je i dosao na vlast. Klin se klinom izbija.

Nazalost, to se nije dogodilo.

Slobodan Milosevic je bio nesposobnjakovic, olicenja svega onoga sto je Boljsevizam uradio krivo sa ovom zemljom, polupismeni partijski deputat, "bankar" koji zavodi virmane.

Njegova zena bila je nekakva nakaza i ko zna cije kopile.

Cerka shizofrenicar, sin mafijascic u pokusaju.

Dobro je sto smo se resili tih bolesnika.

I psihoticara Seselja takodje.

Da ne spominjem kojekakve kolmovane Tomice, Milutinovice, Bulatovice, Lilice.

Tuzno je samo sto smo morali da se blamiramo izrucujuci ih Hagu.

Inace, svako ko kaze da mu je zao sto je pao Sloba "jer je DOS gori", ili "jer nam je tada unistena industrija" je budala, kreten i idiot. Ili sto je jos gore- *********.

Bi DOS presao cenzus, bi svakako, ali ne bi srusio Milosevica. I primecujem da pored tolikih "afera", Djindjic nikada nije bio optuzen ni za pogresno parkiranje, i pre i posle 5. oktobra.

Sto se tice naopake koalicije iz 2008., zadovoljan sam sto Tadic vise nije u DS. Prvo je upropastio DS, a potom je upropascavao i sve ostalo. Ispocetka je licilo da ce nesto i da uradi, ali posle se taj utisak izgubio. Mislim da se negde na prelasku 2009. na 2010. potpuno stalo. Jedino je hasko pitanje zavrseno - a to je jako malo.

Taj osećaj euforije i nade da ćemo napokon biti normalna zemlja i društvo, koji smo imali narednih dana ništa ne može zameniti i čisto sumnjam da ćemo ikada ponovo imati. Posle toga niti sam izašao na neki politički skup niti imam želju...jedva sam se do glasačkog mesta odvukao par puta...sad više ni to neću. Energija 0.

Mi cemo da budemo normalna zemlja kada budemo monarhija. Privatno mi je taj nacin uredjenja blizi ali ne zbog obozavanja bilo kog kandidata za tron, nego zato sto takvo uredjenje podrazumeva da mogu da se raspisu izbori bilo kada kralj nadje za potrebno da to ucini. Suvise stete nam prave preostali pipci komunizma. Od granica (citaj: izmisljenih pokrajina) do tajkuna, sve je to crno nasledje naopakog komunizma.

Mislim da se negde na prelasku 2009. na 2010. potpuno stalo. Jedino je hasko pitanje zavrseno - a to je jako malo.
To je bilo samo zbog recesije, što nije naš lokalni fenomen nego globalni.

To znači da je ceo period od 2001. do 2012. bio potpuno perfektan, a slom se dešava samo kada je na vlasti SNS ekipa.

Čak i užasnih devedesetih su današnji članovi SNS bili u vladi.

Back