Zalite li za 5. oktobrom?

Али моћеш да их мењаш и да гласаш за друге, који неће лагати на изборима, и у Другом Дневнику РТС-а приказивати графиконе са излазности са КиМ где је излазност 105 посто и где је милијарду Шиптара гласало за СПС ЈУЛ СРС.

Ја сам и пре фамозног Петог јбн октобра гласала за друге.

Било је немогуће толерисати милошевићевски статус кво осим кроз резигнацију. Та прича је стигла до свог природног и очекиваног краја.

Без илузија о квалитативним променама, без 'дисања пуним плућима' и сличних парола прикладних само Џоу Багеристи, Милошевић је морао да оде, нестане, ишчезне заједно са својим најближим сарадницима. Једина штета је што није тад убијен, јер би нас то макар поштедело јединствене срамоте хашког изручења.

Тако треба, јер ЈУЛ је кул.

Треба гласати и мењати Власт, иначе ти се Споменка Јовић, Татјана Ленард и Милорад Комраков увуку под кожу.

Нетачне и шлампаве инсинуације. Али шта друго очекивати од Зоранових верника.

Идеја Петог октобра ми је и онда деловала нејасно, а отпораши са стиснутим песничицама - њих би газила гусеницама.

Ајд се смири , не приличи ти :lol:

- - - - - - - - - -

Тако треба, јер ЈУЛ је кул.

Треба гласати и мењати Власт, иначе ти се Споменка Јовић, Татјана Ленард и Милорад Комраков увуку под кожу.

А Штула па Милијана Балетић ;):lol:

Zalite li za 5. oktobrom? Ja vise ne. Izgubila sam nadu da ce ikad biti bolje na onaj nacin kako sam tada zamisljala da ce biti i da treba da bude. Kao da se nikad nije ni dogodio a nekad mi je bilo toplo oko srca samo gledajuci ovu sliku i taj narod pun energije, zeljan pravde.

20137_milosevic-blic-emil-conkic_orig1.jpg

Istina i sama Evropa tj. evropska administracija se od tad dosta promenila, narocito prema nama politikom konstantnog uslovljavanja, ali kao da smo se i mi sami promenili i kao da je iscedjena i zadnja kap one energije od tog dana iz nas. Tada je bar svako bio siguran u neki put ka boljitku, a sada niko nista ne zna.

bilo lepo rusiti svoju drzavu i slusati zapadne pesmice :zaljubljena:

e, a bas to je uradio Staljin u SSSR doslovce. stim da je strance streljao a svoje slao u gulage a odatle na radne akcije.

inace mi to danas nedvosmisleno zovemo genocidom i zlocinima protiv covecnosti.

jel to propagiras sada?

Amerika ima preko 2 miliona krimosa u kaznenopopravnom sistemu i rade sve od pravljenje auto tablica do radova pored puta.

Ja ne pricam o normalnim ljudima, politickim protivnicima itd. vec o lopovima i kriminalcima koji su opljackali drzavu.

O cemu ti pricas, kakav Staljin kakve pm. ?

otpor5-225x300.jpg

Данас је више него јасно да управо они који су пре 13 година добијали новац да сруше режим Слободана Милошевића и потпуно неосновано оптуживали Милошевића за изазивање ратова у Југославији, па чак и за монструозну америчку агресију на Србију која је укључивала и демонско бацање уранијума и плутонијума на грађане Србије, новац од стране ЦИА добијају и дан данас да сруше последње елементе српске државности и српског идентитета на Косову и Метохији, те да уруше државу Србију до темеља.

5.10.2000... :think: Sjasila Qurta, pa uzjasila i Qurta, i Murta. Svi se iznaredjase, jedose, pijese, iebashe, kradose... Izdrndase sve sto se izdrndati moglo. Prodase i Proslost, i Buducnost, osta samo siebana, gorka, surova Sadasnjost, u kojoj bezuspesno vrtimo pedale ka EU ropstvu. :wlistling:

HL32SC.gif

_nobody_

Ја жалим за тзв. "шестим октобром", када смо требали да елиминишемо свпске вадикале и ес-пе-есовску тајкунерију једном заувек, али је ДОС издао - нарочито Ђинђић који је дословно тада рекао (цитирам) "не желим нову 45ту".

Poslednja izmena:
"5.октобар“ је дан када је окупирана Србија и на власт доведене политичке струје којима је једини циљ лични просперитет, задовољење сопствене сујете и каријера, као и да српска историја и српска држава морају бити одбрањени раскринкавањем историјских фалсификата који велеиздајнике, политичке шарлатане и плаћенике проглашавају визионарима, а жртве представљају агресором, јер је то свети циљ и највећа одговорност према будућим генерацијама свих национално одговорних Срба.

Истина. :ok:

bilo lepo rusiti svoju drzavu i slusati zapadne pesmice :zaljubljena:

Paljenje skupstine nije rusenje drzave. Takodje, protest protiv nelegalne vlasti posle izbornog poraza nije rusenje drzave.

Кога питаш...
Pitam tebe

Ја жалим за тзв. "шестим октобром", када смо требали да елиминишемо свпске вадикале и ес-пе-есовску тајкунерију једном заувек, али је ДОС издао - нарочито Ђинђић који је дословно тада рекао (цитирам) "не желим нову 45ту".

Imao je Djindjic i drugih pogresnih izjava, zalosno je sto je to odjednom posmatrao kao "45-tu", a ne kao raskid sa duboko komunistickim rezimom sa kojimje ubrzo, onim najgorim delom u smislu mafijasa i poceo da "paktira" a nije trebalo. Epilog znamo.

Poslednja izmena od moderatora:
Zalite li za 5. oktobrom? Ja vise ne. Izgubila sam nadu da ce ikad biti bolje na onaj nacin kako sam tada zamisljala da ce biti i da treba da bude. Kao da se nikad nije ni dogodio a nekad mi je bilo toplo oko srca samo gledajuci ovu sliku i taj narod pun energije, zeljan pravde.

20137_milosevic-blic-emil-conkic_orig1.jpg

Istina i sama Evropa tj. evropska administracija se od tad dosta promenila, narocito prema nama politikom konstantnog uslovljavanja, ali kao da smo se i mi sami promenili i kao da je iscedjena i zadnja kap one energije od tog dana iz nas. Tada je bar svako bio siguran u neki put ka boljitku, a sada niko nista ne zna.

Ne žalim ni ovolicko.
Jer da nije bilo 5-og oktobra danas Vučić ne bi bio premijer već bi tasterisao kolege za uslov da bude u Pinkiju
Ko bi onda, pitam vas krajnje ozbiljno, da je Vučić ostao u Pinkiju, spašavao narod u Feketiću ili u Obrenovcu ne skidajući salonke sa nogu?
Drago mi je što sam učestvovao, baš me briga što sam izmanipulisan.
Koliko me žena do sada prevarilo a državi da ne praštam?
Odavno ova država nije naša - ni pod Slobom nije bila a vaćario nepismen narod sa "državni i nacionalni interesi"
Ko ima grama mozga zna da su "nacionalni interesi" populistička izjava za masu
Možda pristaje velikim vojnim silama ali nikako šupku civilizacije poput Balkana a naročito BiH kako god se ona danas delila.
Nit više budala nit važnije dve parcele na planeti...

Poslednja izmena:
Авај, то није била контрареволуција већ само провала незадовољства због дугог одсуства из Макарске.
Pa onda je revolucija uspela , pošto se sada može opušteno , slobodno i jednostavno otići ponovo do Makarske , jedino što kažu da se ne mere dihati od navale jednodnedvnih paradajz turista iz susedne i obližnje BiH .

Paljenje skupstine nije rusenje drzave. Takodje, protest protiv nelegalne vlasti posle izbornog poraza nije rusenje drzave.
Ma i to što je gorelo bilo pod kontrolom. Pavković video da mož da nejebe pa se pridružio narodu a otkazao Slobi,
to onaj general što rekao narodu - kakvi ste vi rezervisti kad tražite pare za vojno vežabanje?
Sve je to bila Vojna vežba, rata bilo nije... Valjda je vežba uspela...

A cigani o cigani više gaame za malo vatre nego što nema leba na astalu
to je zato što vatru svi vide a lukavo sakrivamo šta nemamo po kućama
da ne bi činili sevap komšiji hrišćaninu

Imao je Djindjic i drugih pogresnih izjava, zalosno je sto je to odjednom posmatrao kao "45-tu", a ne kao raskid sa duboko komunistickim rezimom sa kojimje ubrzo, onim najgorim delom u smislu mafijasa i poceo da "paktira" a nije trebalo. Epilog znamo.

Mene je najviše radovala izjava spermić pobednik a ne padon... nije ni onaj sat u Jagodini kad se ulazi...
e da - italijanski specijaliteti sa većim primercima žaba
Mislio sam da ćemo živeti nobles, da ćemo piletinu zaeniti žabljim batacima
Skupo bre to, ja mislio sad će bude standard, ima se gadjamo žabljim batacima od obesti dok u Africi gladuju

Pa onda je revolucija uspela , pošto se sada može opušteno , slobodno i jednostavno otići ponovo do Makarske , jedino što kažu da se ne mere dihati od navale jednodnedvnih paradajz turista iz susedne i obližnje BiH .

- Babo vid ovo
- neka tooo
- Babo aj kupit'
- šta ti je to da vidju?
- Aj kupit baboooo
- Pošto vam je ovo? Auuuu skuuupo
- Babo kupit... joj babo nemoj po glavu nemoj babo... nemoj...

eto tako ti oni kupuju
a kad ti takav otvori firmu to u New Yorku jeftinije i to u kvartu za pravu gospodu
kako oni računaju maržu meni nije jasno?
bar da je čuvenih srpskih 300%...

Poslednja izmena:
Ne žalim ni ovolicko.
Jer da nije bilo 5-og oktobra danas Vučić ne bi bio premijer već bi tasterisao kolege za uslov da bude u Pinkiju
Drago mi je što sam učestvovao, baš me briga što sam izmanipulisan.

Odavno ova država nije naša - ni pod Slobom nije bila a vaćario nepismen narod sa "državni i nacionalni interesi"
Ko ima grama mozga zna da su "nacionalni interesi" populistička izjava za masu
Možda pristaje velikim vojnim silama ali nikako šupku civilizacije poput Balkana a naročito BiH kako god se ona danas delila.
Nit više budala nit važnije dve parcele na planeti...

Da se slozim delimicno s ovim. Ipak, mogla je biti nasa, ali to niko nije hteo, sve je i pocelo naopako jer su to bili savezni izbori za opet nekakvu Jugoslaviju. Ipak, Milosevic je nekako morao da se skloni posle svega i to je ono sto je pozitivno, sve ostalo je potpuni promasaj.

Osim sto je komentar krajnje maliciozan, ne treba da se nadovezujes na njega jer cilj 5. oktobra nije bio Makarska, nego nesto mnogo vise i lepse.

Back