Quantcast

Žalbe i tužbe

SS88

Primećen član
Poruka
915
U NS niko nije dobio zbog bliskosti advokata koji zastupaju vecinu PVL, sa drzavnim vrhom(Loncar&Stepanov)...
A sto se tice vracanja novca koji su neki dobili-radi se o tome sto niste pre podnosenja tuzbe pokusali da se za platu po zakonu izborite upravnim postupkom pred svojim komandantom!

laks

Primećen član
Poruka
590
U NS niko nije dobio zbog bliskosti advokata koji zastupaju vecinu PVL, sa drzavnim vrhom(Loncar&Stepanov)...
A sto se tice vracanja novca koji su neki dobili-radi se o tome sto niste pre podnosenja tuzbe pokusali da se za platu po zakonu izborite upravnim postupkom pred svojim komandantom!
Ma to je klasicno namestanje, ko dodela stanova 90tih, ovome trebala lova na brzinu i izmuvali u malom mestu i sad shatro vracanje u narednih 50god, ako je tako onda treba zaplena imovine a ne ovo 1vo, nema druge ako hocemo pravnu drzavu.

zaća

Početnik
Poruka
44
Ljudi moji moj zet je ppuk. i on se sudi već godinama jer je među prvima tužio, međutim posle manjih sudova po hijerarhiji gde je dobio parnicu sve još uvek traje al neđe je zapelo:rtfm: To ti je naše sudstvo:evil::evil::evil:

SS88

Primećen član
Poruka
915
@mav,
Zasto ti okruzni vraca?
Ako je sudija opstinskog suda pogresio, a ovi mu vracaju na ponovno odlucivanje... podnesi krivicnu prijavu protiv sudije za kriv. dela "Krsenje zakona od strane sudije", "Nesavestan rad u sluzbi" i "Zloupotreba sluzb. polozaja".. odaberi za sta ima elemenata..
posle toga ce jako da te postuju i da paze kako sude!

maverich

Primećen član
Poruka
683
Uh,nije to tako lako,da ja sam negde vodim spor pa da maltretiram advokata za podnosenje takvih stvari,ovako(predao sam kolektivno sa jos 50-ak kolega kod adv.kanc. koja vodi oko 1000 sporova vojnih lica sa drzavom) samo tjutim i cekam pa kad bude...bitno je da ne stoji u mestu....

EiPeD

Zainteresovan član
Poruka
464
Cuo sam mnoge price i velike cifre da su dobili za razliku plate, ali ni jednog neznam licno. I mi u Bataji se nadamo ali mislim da dok ne dodje do Strazbura nista od toga. Ove nase sudije to nece da presude zbog stranacke obojenosti i prvrzenosti rezimu. Ja bih se odrekao 50% da mi ostalo daju odmah. Mislim da bi mnogi tako uzeli pa bi drzava dosta ustedela.

SS88

Primećen član
Poruka
915
Ima li sta novo u vezi tuzbi za, pokradene nam, plate? Navodno su sudovi naveliko poceli da obustavljaju postupke i sad traze da se plate silne sudske takse... Ako je to istina,da li zna neko zbog cega se obustavljaju postupci/odbacuju tuzbe?

EiPeD

Zainteresovan član
Poruka
464
I kod mene mnogi dobijaju da olate neke takse i vestacenja, ali posle saveta advokata to se ne placa. Dokle ce to ici tesko je reci. Cisto sumnjam da ce to biiti reseno u narednih 10 godina. Prica se da su hrvatima platili ovi iz EU.:confused:

Razce

Početnik
Poruka
20
Pretpostavljam da je tako m-i-m-i!!!!!!!***. samo sto neznam da li bi to trajalo mesec dana ili duze.....A verujem da ,kao sto sam rekao u gornjem postu,dosta zavisi kod kog sudije vodis spor....Ako se sve kockice sloze mozda i dobijed relativno brzo....Idemo ljudi,licne karte u ruke i pravac Ruma na prijavu boravka,he he.....Inace covek se zove Ivanovic Veljko,vodnik I klase i sada radi u Pancevu u raketnom divizionu NEVA.....Sa njim sam pricao o ovome pre desetak dana....
Sto se tice Rume znam i ja jedng vIk koji je digo pare 100%,a meni u S.Mitrovici rociste zakazano za 13.mart posto sam platio vestacenje.Za dalje cu videti sta se desava pa ce da vas obavestim.

Razce

Početnik
Poruka
20
Eneznam danas sam se registrovao saljem ovu poruku po treci put.Kod nas je jedan vIk zivi u Rumi i digao je kes sto posto.Ja imam rociste u S.Mitrovackom sudu 13.marta posto sam platio vestacenje pa ce da vidimo sta ce se desiti.

Razce

Početnik
Poruka
20
Decko iz Rume je digao pare i radi kod nas u kasarni,priclo se da hoce da vrati pare ali on to negirao licno tako da sam siguran da ih je digao koliko neznam ali kupio je sebi stan.Ja sam cl i imam zakazano rociste za 13.mart posto sam platio vestacenje.

petarzabac

Početnik
Poruka
18
sto se tice tuzbi u novom sadu okruzni sud je dobio od vrhovnog suda da odbija svaku uzbu kao neosnovanu tj. da nismo trebali da se tuzimo nego da trazimo ponistenje resenja po kojem nam je isplacivana plata. sve u svemu samo farsa.

despot stefan

Zainteresovan član
Poruka
342
Ja sam skoro isao kod advokata gde sam predao tuzbu i on mi rece da je stigao do vrhovnog suda i da se i vrhovni sud proglasio nenadleznim ili tako nesto. Sto se mene tice to je zavrsena prica! Izyebali su nas i gotovo!

m-i-m-i

Aktivan član
Poruka
1.987
Ne mogu da preimenuju slucajeve i odbiju na osnovu toga.Jednostavno je takav bio upravni postupak i spor,po Zakonu.Nece to proci tek tako,ne moras da trazis da stave resenje van snage.Ja sam trazio da se donese novo,i to je potpuno zakonito.Ali,kao i ostali cekam Godoa.

SS88

Primećen član
Poruka
915
U upravnom postupku sam podneo zahtev za ostvarivanje određenog prava.
Zahtev je odbijen rešenjem u kojem donosilac priznaje da ispunjavam sve zakonske uslove za ostvarivanje tog prava, ali se upušta u sopstveno, proizvoljno tumačenje zakona, smatrajući da bi bilo 'nepravedno i neustavno' primeniti doslovno članove zakona koji se tiču mog predmeta.
Ima li donosilac rešenja pravo da se upušta u takve procene, to jest- da na takav način spreči sprovođenje zakona i onemogući me da ostvarim to svoje pravo?

strumffirer

Zainteresovan član
Poruka
329
Jok,problem u nasoj pravnoj praksi je u tome sto svi daju sebi za pravo da tumace zakon.Jos veci problem je sto ljudi citaju samo ono sto im odgovara da procitaju,dok ostalo i ne vide.
A trece da citiram kolegu sa foruma:"zakoni su dosadni za citanje ali su vrlo korisni"
Prema tome i nad popom ima popa.

m-i-m-i

Aktivan član
Poruka
1.987
U upravnom postupku sam podneo zahtev za ostvarivanje određenog prava.
Zahtev je odbijen rešenjem u kojem donosilac priznaje da ispunjavam sve zakonske uslove za ostvarivanje tog prava, ali se upušta u sopstveno, proizvoljno tumačenje zakona, smatrajući da bi bilo 'nepravedno i neustavno' primeniti doslovno članove zakona koji se tiču mog predmeta.
Ima li donosilac rešenja pravo da se upušta u takve procene, to jest- da na takav način spreči sprovođenje zakona i onemogući me da ostvarim to svoje pravo?
Donosilac resenja grubo krsi Zakon i toga je svestan.Ako se to vidi u resenju i nedvosmisleno je-TUZI budalu.Meni su slicne stvari priznavali samo u 4 oka,i nezvanicno,tako reci sapatom.Nisam imao osnova da ih tuzim.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.