Законодавна власт и њени потези (или "плати па клати")

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.607
Поводом актуелног случаја Светлане Ражњатовић и њеног покушаја нагодбе са тужилаштвом и вести :
"
Nagodba uskoro i za najteža krivična dela

Moma Ilić | 18. 04. 2011. - 00:02h | Komentara: 0

BEOGRAD - Ukoliko parlament usvoji Predlog novog zakonika o krivičnom postupku, zaključenje sporazuma o priznanju krivičnog dela ubuduće neće biti ograničeno visinom propisane kazne i ovaj institut srpsko pravosuđe moći će da primenjuje za sva krivična dela. Ovakvo rešenje omogućava da tužilac i okrivljeni, odnosno odbrana, mogu da zaključuju sporazum ne samo za dela za koje je zaprećena kazna do 12 godina zatvora, već i za najteža, uključujući i ona iz oblasti organizovanog kriminala."


http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/248739/Nagodba-uskoro-i-za-najteza-krivicna-dela


Сматрате ли да се овим озакоњује неједнак третман пред законом оних који су иоле имућни и оних који немају чиме да се "нагоде" са тужилаштвом?
Какве последице могу да проистекну из овакве приче?
 
Будалаштина неопевана
написана у циљу пуњења буџета ....

Покрадеш 10 милки Јура, платиш глобу - порез 20 - 30 %
тужиоцу наравно "његов део" на неки инострани рачун
и мирна Бачка .....

Стварно смо банана рај
за криминал и корупцију ....
 
Мање-више то око крађе па отплате.
Ја сам мислио на потенцирање "откупа кривичног дела". Значи, ако вам дете згази колима неки пуниша, моћи ће да плати "крварину" и да настави свој леп живот...

to se vec podrazumeva. pa koliko je ljudi pregazio i ubio jedan zasticeni svedok i... nikom nista?
a o divljanju dece da ne pricam. sve je to vec u praksi dobro poznato, javna tajna, samo ce se sada i ozakoniti.
sramota.


ps jedino me tesi, onaj gore sve vidi ;)
 
Мање-више то око крађе па отплате.
Ја сам мислио на потенцирање "откупа кривичног дела". Значи, ако вам дете згази колима неки пуниша, моћи ће да плати "крварину" и да настави свој леп живот...

У праву си ...

Како ми се чини,
уколико ово заживи,
Судове лепо претворимо у благајне,
а тужиоце у трговце, мешетаре ...

Па онда "пуниша" некоме, рецимо, у саобраћају убије жену, дете, рођака ....
Плати глобу и тера даље,
а онда тај прода кућу, плати глобу, рокне "пунишу" ....

И све по Закону .....

ИДИОТИЗАМ !!!!!
 
to se vec podrazumeva. pa koliko je ljudi pregazio i ubio jedan zasticeni svedok i... nikom nista?
a o divljanju dece da ne pricam. sve je to vec u praksi dobro poznato, javna tajna, samo ce se sada i ozakoniti.
sramota.


ps jedino me tesi, onaj gore sve vidi ;)

А шта би са возачем пијаног Веселинова
који је на себе примио одговорност ???

Шта је било са оним скупштинским шофером што прегази мртвог човека код Селишта ???
 
А шта би са возачем пијаног Веселинова
који је на себе примио одговорност ???

Шта је било са оним скупштинским шофером што прегази мртвог човека код Селишта ???

pojeo vuk magarca :dash:
 
Jedna od najgorih stvari u svemu tome je - koliko bre samo ima ljudi koji za delo za koje robijaju nisu krivi!!!!!! Naša vajna policija neće da se bakće i da traži onoga ko je zaista obio prodavnicu ili trafiku ili šta slično, pa uhapse nekoga za jedno delo, a nakarikaju mu još desetak i on robija i ono što je skrivio i ono što nije. Naravno, i kazna mu je veća od zaslužene. A ima i onih koji zaista nisu krivi, već robijaju za nekoga ko je potplatio da ga ne jure, već da svale na ledja nekom jadniku. I taj nema da plati zakonsku globu, nema sredstava da se nagodi. I robijaj, bato/seko, ko je j. kad si goloprcija, a ne pošten lopov težak hiljade i hiljade :evil::evil::evil:
 
Постоји ли начин притиска јавности да се одустане од доношења оваквих и других штетних закона?

Штрајк глађу и жеђу ....

Кад бих био сигуран да би Тома нешто променио,
подржао бих га из све снаге ....
 
Ajde, šta će država imati od toga da Svetlana Ražnatović sedi u zatvor? Hoće imati neke koristi sem što će morati da je prehranjuje, i što će em što je opljačkala morati još i da plaćaju njen život u tom zatvoru... Ovako je najbolje za sve, ovo na Zapadu postoji odavno, samo što su kazne abnormalno velike. Cecina ponuda je smešna jer je trebala bar duplo više da ponudi, tj sudstvo nije trebalo da pristaje na bilo kakav kompromis bez 3 miliona...

Drugo, u starom veku kod nacivilizovanijih Egipćana, Grka, Rimljana ZATVOR NIJE POSTOJAO! Zašto bi već opljačkano stanovništvo moralo da prehranjuje ubice, siledžije, lopove?! Valjda vam je jasno da ti zatvori žive, rade i funkcinišu od narodnog novca.
 
Штрајк глађу и жеђу ....

Кад бих био сигуран да би Тома нешто променио,
подржао бих га из све снаге ....

Шалу на страну,
све док постоји оваква гарнитура на Власти,
све док имају неопходних и довољних 126 гласова у Скупштини,
НЕ МОЖЕ СЕ УЧИНИТИ БАШ НИШТА ....

Добили су мандат да нам кроје капу,
и то и раде ....
 
Ajde, šta će država imati od toga da Svetlana Ražnatović sedi u zatvor? Hoće imati neke koristi sem što će morati da je prehranjuje, i što će em što je opljačkala morati još i da plaćaju njen život u tom zatvoru... Ovako je najbolje za sve, ovo na Zapadu postoji odavno, samo što su kazne abnormalno velike. Cecina ponuda je smešna jer je trebala bar duplo više da ponudi, tj sudstvo nije trebalo da pristaje na bilo kakav kompromis bez 3 miliona...

Drugo, u starom veku kod nacivilizovanijih Egipćana, Grka, Rimljana ZATVOR NIJE POSTOJAO! Zašto bi već opljačkano stanovništvo moralo da prehranjuje ubice, siledžije, lopove?! Valjda vam je jasno da ti zatvori žive, rade i funkcinišu od narodnog novca.

Ево га слепи и глуви "бранитељ" лика и дела
препаметне нам Институције ....

Јеси ли прочитао шта Жискар написа ???

Замисли себе у тој ситуацији ....

Замисли да ти рецимо неко силује сестру,
пијан из чисте бахатости пребије, унакази оца, мајку, дете, тебе ....
и оде да плати ГЛОБУ ????

ИМА СЕ - МОЖЕ СЕ ????

знаш ли о чему причаш ????
 
Ajde, šta će država imati od toga da Svetlana Ražnatović sedi u zatvor? Hoće imati neke koristi sem što će morati da je prehranjuje, i što će em što je opljačkala morati još i da plaćaju njen život u tom zatvoru... Ovako je najbolje za sve, ovo na Zapadu postoji odavno, samo što su kazne abnormalno velike. Cecina ponuda je smešna jer je trebala bar duplo više da ponudi, tj sudstvo nije trebalo da pristaje na bilo kakav kompromis bez 3 miliona...

Drugo, u starom veku kod nacivilizovanijih Egipćana, Grka, Rimljana ZATVOR NIJE POSTOJAO! Zašto bi već opljačkano stanovništvo moralo da prehranjuje ubice, siledžije, lopove?! Valjda vam je jasno da ti zatvori žive, rade i funkcinišu od narodnog novca.

Заплени јој сву имовину, распрода и од тога финансира боравак у затвору....кажи ми, да ти неки богаташ осакати најмилије, да ли би исто био за то да плати и да не седи у затвору?
 
Заплени јој сву имовину, распрода и од тога финансира боравак у затвору....кажи ми, да ти неки богаташ осакати најмилије, да ли би исто био за то да плати и да не седи у затвору?

Pogrešno ste me shvatili, pročitaj drugi deo poruke, zalažem se da se vrati smrtna kazna i kazna sakaćenja... Jedino to ima efekta...
Zatvorska kazna nema nikakvog efekta, i da... I da se ja nađem u takvoj situaciji bolje nek se pomogne državi nego da još hranim lopove.
 
Ево га слепи и глуви "бранитељ" лика и дела
препаметне нам Институције ....

Јеси ли прочитао шта Жискар написа ???

Замисли себе у тој ситуацији ....

Замисли да ти рецимо неко силује сестру,
пијан из чисте бахатости пребије, унакази оца, мајку, дете, тебе ....
и оде да плати ГЛОБУ ????

ИМА СЕ - МОЖЕ СЕ ????

знаш ли о чему причаш ????

Pa neka, ako će popuniti malko budžet i tako pomoći narodu nek plati... Šta ja imam od toga da neko robija? I šta me briga nek radi šta oće....
Ako baš moram da kažem, meni jako blisku osobu su lekari ubili, tužba je podignuta svi su se izvukli i šta ja da radim... Kamo sreće da su se lekari nagodili sa sudom, pa bar da bude neke koristi...
I svima vam je jasno da je Svetlana išla na suđenje ne bi dobila ni godinu zatvora.
 
Punjenje tadicevog budzeta NEKA ALTERNATIVU

A tek punjenje džepova, slamarica i ino-računa onih koji su Bog i batina danas u Srbiji - e to nema alternativu :evil: A ti što su Bog i batina, kadije što tuže i sude, baš te bi trebalo "malo u fabričke krugove, ili na njivu za plugove" što reče Bora čorba... ili u neku tamnicu, sa onim bukagijama oko nogu, na 'leb i vodu, do kraja života :evil: Kriminalci nam vode državu, kroje i kapu i tesne gaće, odredjuju cenu hleba i uz hleba.... a ovamo se nagadjaju sa onima sličnim sebi. Jest' da neče to da ode sve u budžet? Što b' ovi moderni klinci rekli - ahaaa, šišarke bre :evil:
 
A tek punjenje džepova, slamarica i ino-računa onih koji su Bog i batina danas u Srbiji - e to nema alternativu :evil: A ti što su Bog i batina, kadije što tuže i sude, baš te bi trebalo "malo u fabričke krugove, ili na njivu za plugove" što reče Bora čorba... ili u neku tamnicu, sa onim bukagijama oko nogu, na 'leb i vodu, do kraja života :evil: Kriminalci nam vode državu, kroje i kapu i tesne gaće, odredjuju cenu hleba i uz hleba.... a ovamo se nagadjaju sa onima sličnim sebi. Jest' da neče to da ode sve u budžet? Što b' ovi moderni klinci rekli - ahaaa, šišarke bre :evil:

Ovo što si naveo je bolje od zatvora, zatvor nema nikakvog efekta. Moj komšija je ubio čoveka u saobraćaju, dobro nije namerno al ubio ga je... Eto ga malo malo, kući, više je kući nego u zatvoru...
I naravno kad bi država funkcionisala i kada bi se znali rashodi budžeta tj gde teče svaka para iz budžeta i te kako bi se ovakva vrsta kazne isplatila... Ovako će biti kako došlo tako ošlo..
 
Pogrešno ste me shvatili, pročitaj drugi deo poruke, zalažem se da se vrati smrtna kazna i kazna sakaćenja... Jedino to ima efekta...
Zatvorska kazna nema nikakvog efekta, i da... I da se ja nađem u takvoj situaciji bolje nek se pomogne državi nego da još hranim lopove.

Није овде тема о томе да ли или не треба било кога послати на робију.
Примери са нагодбама неће бити уобичајени за оне који немају новац већ за оне који га имају. Ту пада у воду та теорија да не треба да буду у затвору због трошкова јер ће трошкове платити сами, продајом покретне и непокретне имовине, блокирањем рачуна и сличним потезима. Ако већ припремају да се за примање мита добија губитак радног стажа, зашто би онда онима који су се обогатили на сумњив начин било шта оставили.
А тема је и шира од тога, не мора тај неко да дође до новца на сумњив начин, довољно је што га има. Макар га и поштено зарадио, сама институција нагодбе са неким ко изврши најтежа кривична дела је ван сваке памети.
Кад већ потежемо такве примере, значи ли то да ако неко плати господину Цеми излазак, ето њега на кафици у Кнезу?

Искрено се надам да се нећеш наћи у таквој позицији.
 

Back
Top