Zakoni koji su iznad boga.

Što se tiče tvog komentara o "модерним медицинским стручњацима и психијатрији", salažem se, ali....ipak, ima tu nešto.
A ne bih se složio sa tobom "да православни хришћани врло чврсто стоје на земљи", sve dok očekuju drugi povratak i večni život, ili kada ozbiljno govore o životu posle smrti, što se često sreće ovde na Forumu. A tek nisu prizemljeni ovi pravoslavci, koji navode mnoge (ne sve) biblijske citate kao dokaz neke apsolutne istine, nego žive u dalekoj prošlosti u kojoj je mnogo toga "bilo moguće", pa bi se za njih reklo da žive negde u oblacima.
Добро то је твоје гледиште, али можеш ли ти са сигурношћу тврдити да вечни живот не постоји? Човјек има неку животну енергију(вјерници је зову душа) или не? Ако је има шта се дешава са њом послије смрти, тијело остаје јер је видљиво , али енергија(душа) "нестаје"? Не бих рекао, то је противно законима физике, енергија не нестаје, она само прелази из једног облика у други као и материја. Само закони физике су довољни да се запитамо.
 
Nisam pregledao sve mađioničarske trikove koje su navedeni, jer klip dugo treje, ali ću sigurno pogledati u "ratama", jer trikove prosto obožavam. Ali mi, veruj , nikako nije jasno da ti mađioničarske trikove navodiš kao istine uz delovanje natprirosnih sila. Pa živiš u XXI veku, imaš sigurno dovoljno umeća, da izguglš objašnjenja mnogih mađioničarskih trikova, i dovoljno obrazovanja, da ta objašnjenja "proširiš" i na sve belosvetske trikove čija objašnjenja nisi našao na Internetu, pa i na ove iz ovog klipa.
Ali je jedini problem, kako je napisao Vilijam Dil u knjizi "Iskonski strah" je da "ljudi ne žele da čuju istinu jer ne žele da im se iluzije sruše".
Zato ostavi svoje iluzije o natprirodnim silama po strani, jer te sile ne postoje, i kada vidiš neki mađioničarski trik uvek se pitaj: kako li ga izvede majku mu.
Не тврдим ништа, можда се може пронаћи прилог што је радио Драго Плечко о Саи Баби, можда буде занимљиво
 
Zasto bog nije stvorio 100 muskaraca i 100 zena. Ti rece ako se posmatraju adam i eva simbolicno, onda se druge stvari ne uklapaju. Pa na kraju ne dodjosmo ni dokakvog zakljucka.
Mislio sam da Biblija demantuje simboliku stvaranja jer ima rodoslov od Adama i nijedan sporedan. Druga stvar, bog je načinio tj stvorio čoveka po svom liku, a čovečicu od čoveka a ne ljude. Dalje događaje mogu simbolično da se tumače.
Zašto nije, možda jeste a Adam je kao primer, ali nema zapisa i onda pretpostavke. Što se tiče Biblije.
Ja sam uverenja da to niko ne zna.
ne verujem u slučajnost tako da odbacujem teoriju evolucije, za veliki prasak je moguće jer i nauka i religija se slažu oko toga.
 
Добро то је твоје гледиште, али можеш ли ти са сигурношћу тврдити да вечни живот не постоји? Човјек има неку животну енергију(вјерници је зову душа) или не? Ако је има шта се дешава са њом послије смрти, тијело остаје јер је видљиво , али енергија(душа) "нестаје"? Не бих рекао, то је противно законима физике, енергија не нестаје, она само прелази из једног облика у други као и материја. Само закони физике су довољни да се запитамо.
Duša je pokretač, čista energija koja napušta materiju kada dođe vreme, kad napusti niko ne zna šta se dešava dalje osim da veruje u neku teoriju. Sve religije imaju neko viđenje šta dalje.
 
Sto bi rekli mozemo samo da nagadjamo. Ali nema ni nekog posebnog razloga zasto bas dvoje. Drugo pitanje je zasto je eva od rebra sto i ona nije stvorena ko adam?
Imaj u obzir da je čovek pisao Bibliju, a i tada i sada je vreme patrijarhata. Kako bi inače muškarac bio vredniji od žene ako ne da je direktno stvoren od boga. Ko je zgrešio prvi? Žena.
A žene su boginje, nose život u sebi i daju ga svetu. Bog nije ni muško ni žensko ali ipak ga pretstavljamo kao muškarca.
 
Imaj u obzir da je čovek pisao Bibliju, a i tada i sada je vreme patrijarhata. Kako bi inače muškarac bio vredniji od žene ako ne da je direktno stvoren od boga. Ko je zgrešio prvi? Žena.
A žene su boginje, nose život u sebi i daju ga svetu. Bog nije ni muško ni žensko ali ipak ga pretstavljamo kao muškarca.
Ljudi nadahnuti svetim duhom.
Znaci da su prenosili ono sto im je Bog rekao da napisu.
Tak oda je Biblija Bozja rec.
 
Nesto sam razmisljao o samom pocetku svega. I ima jedna stvar koja mi nije jasna.
Da li se moze zakljuciti da postoje neka pravila/zakoni koje Bog mora da postuje i pridrzava ih se.
Posao sam od sledecih pretpostavki:
- Bog je stvorio sve iz ljubavi.
- Dao je slobodnu volju i ljudima i andjelima
- Zbog slobodne volje dolazi do "pobune"
- Sve sto se desava od momenta pobune do danas sluzi tome da se pokaze da nismo u stanju da zivimo bez boga (ovo je bar tumacenje koje su mene naucili, ne znam za neko drugo)

Zasto je neophodno dokazivanje? Je li to po pravilima nekog viseg zakona?
Sta bi bilo, teorijski, kad bi se pokazalo da mozemo da zivimo bez boga? Mislim on ako je svemoguc moze samo da uradi restart. Ili mozda ne sme da unisti sve i krene ispocetka, zbog nekog pravila/zakona kojeg i on sam mora da se pridrzava?

Voleo bih da se diskusija povede od strane vernika, vec znam sta ce ateisti odgovoriti. A vidim da ovde ima i vernika koji nisu fanatici i vole da razmisljaju.

Bog je izmišljeni lik šta ima da se dokazuje kada je to već dokazano.
 

Back
Top