zakon postojanja i novi narod

Znali smo preko Martinusa. On je vas pojam "svesti" nazvao "ja", odnosno "jastvo".

fizicka stvarnost je ocigledna cak i za neduhovnu osobu, jer je fizicki spektar egzistencije primaran kad se prelazi iz kvantnog vakuuma u sintropiju, a ljudi poput @louiskrstic sigurno znaju o fizickoj stvarnosti, i to podsvesno, ovo je preterivanje sto vi govorite Ljubomire

Dug je to put, cak i za tebe i mene.

nerealno je uzimati nesto sto je izvorno nepotpuno tacno u detaljima i uzeti samo ono sto se vama svidja za to da projektujete u ono sto ce se desiti. Pa niko ne zna kad ce tacno barem 50% covecanstva da stane na stranu ljubavi i mira, i da li ce uopste u ovom razdoblju i da prezive, za obzirom da cemo biti ubijani jer razmisljaju drugacije od tirana.
Pogledao sam samo ovaj deo tvoje prepiske sa Ljubom. Ostalo, što uglavnom piše Ljubo meni je poznato jer, iako nemam mnogo komentara, ja sam praktično pratio dosta dugo odvijanja na Forumu ovde, tako da pogled Ljube meni jeste poznat, tako da nema svrhe bilo šta dublje raspravljati.

Naravno, baš u ovim rečenicama vidim tvoje nastojanje da ukažeš na neke stvari, koje bi i drugim ljudima, koji se ni malo ne bave ovim temama, da razumeju i bude im sasvim zdravorazumno.

Nisam pratio detaljnije tvoj pogled i tumačenje ili razumevanje svega što postoji pa bih ukratko izneo nešto sa čime sam se lično sretao i spoznavao. Naravno, ovo ne iznosim da te povijam na moju stranu, jer to mora svako sam odlučivati i prihvatati što mnopže i koliko može.

U početnom periodu i za mene je nauka bila svojevrsna 'religija' a time želim reći da sam očekivao od nauke da da odgovore na sve što nas može interesovati.Vreme je pokazalo da je takvo očekivanje nerealno jer fizički život ilči materijalni svetovi jesu samo vrh ledenog brega dok je glavni i osnovni ili srž postojanja ispod same površine.
Ovim ne kažem da u to nevidljivo spadaju energije koje pripadaju ovom svetu, ali ne čak ni one realnosti koje pripadaju svetovima iznad ovog fizičkog ali pripadaju nižem polu kreacije. Jer i ti svetovi, bar naredna dva, imaju svoje materijalne realnosti koje mogu osetiti i znati ali i one enegetske koje ne mogu iako su do izvesnog stepenba svesni njihovog postojanja.
Ipak, ono što Ljubo zove svest uistinu ne npripada stvarnoj svesti koja jeste kreator svega. Ta najviše svest, ili svest u celini ne pripada uopšte nižem polu kreacije pa zato niti religije niti filozofija ali ni metafizika znaju o njoj mnogo pa zato stoje sa stanovišta da je ta realnost nesaznajna.
Nevolja je što prihvataju da je metafizika ta koja ima ili može dati odgovore na realnost najvišeg nivoa za koju, čak ni da shvate da oscilira na tako visokim nivoima da ih niko i ništa niti instrumentima može spoznati.
Naravno, ništa nije sakriveno niti nesaznajnao samo što čovek od nauke, iz određenih razloga, svoj um učini 'sprečenim' da uopšte to može spoznati. Naravno, razmatranje samo načina funkcionisanja uma, jer to nije sakriveno, zahteva dosta vremena i prostopra pa će ostati sa strane.
Zato ostaje pitanje kako čovek može spoznati tu najvišu realnost i koji čovek istu može spoznati?
Može svaki pojedini čovek nezavisno da lči je naučnik ili čistač ulica samo ako je tokom lične evolucije svesti tokom ogromnog broja inkarnacija podigao ličnu svest na dovoljno visokom nivou, jer to je ono čemu svako od nas teži. Zabluda je reći da to jeste privilegija ljudi od nauke jer i već napomenuh da su baš oni koji 'onesposobe' svoj um.
Za trenutak, pogledajmo kako se donose sve inovacije ovde i kakvi su ti ljudi koji ih donose i videćemo da iako oni jesu ili nisu bili sledbenici religija ipak su živeli sa osećajem, ili unutarnjim znanjem bez spoljašnog proučavanja, danešto više od fizičke realnosti postoji.
Ubacih prethodnu rečenicu da bih rekao da onaj ko može spoznati najvišu realnost je baš onaj koji nije čak čvrsto vezan ni za koju religiju jer su i one jednako materijalistički, metafizički vezane i onesposobljene za viša znanja.
Otuda, ono što jeste svest u čoveku to smo baš MI, Biće, Bitak, Više JA, Super Ego ili jednostavno Duša, i mi kao takvo Biće ne nastajemo iz materije kako mnogi veruju, niti materija ima svest onakvom kakvom je imamo mi kao duhovno Biće, jer smo MI, Duša, načinjeni od iste suštine kao i sama esencija duhovnih svetova. Iz te Esencije, koja je sebe prvo odvojila na dva atributa iz kojih je naknadno stvarala Podsvesni Um, Svesni Um, te energije i materiju.
Da ne dužim, svi današnji mnogi iznosioci raznih teorija nemaju kontakt niti saznanje za svetove čiste svesti, ljubavi, inteligjencije, nesebičnosti i ostalih kvaliteta. Oni samo misle ili veruju da znaju i, naravno, pravilo je da niko nikog ne može ubediti već svako sam mora iući putem vlastite evolucije svesti.
Tek onda kada dosegnemo taj neophodni stadijum Mi, Duša, možemo kontaktirati Tu, Esenciju života i iz nje imati znanje i to svo znanje koje nam je potrebno. Ta esencija života je praktično suština samog Kreatora i ona sadržiu svo Njegovo znanje, svu moć i sve ostale atribute pa je i sveprisutna ili sveprožimajuća svih svetova pa i nas samih.
Otda, ona je tu sa nama ili u nama ali je na visoko oscilirajućem/vibrirajućem nivou i samo je mi, Duša, možemo kontaktirati ako se dovoljno "popnemo" na toj lestvici oscilacija.
Jedino što mogu reći svakom, da izvoli i neka proba za sebe i tada će znati za sebe, mimo toga, možemo jedni drugima pričati nešto što liči na bajke. Onaj ko kontaktira ovu suštinu života više ni u šta ne veruje već se svim tim iskustveno suoči na svim višim nivoima i on tada bude onaj koji ZNA.
Takav nema potrebe da bilo koga citira, da bilo koju nauku proučava da bi imao razumevanje jer ima prisustvo sveznanja u sebi samom baš zato što je dosegao nivo svesti koju poseduje i ova suština ili esencija života, Takvom ne trebaju svetlosna bića, ne trebaju filozofi koji su nagađali ili promašivali.
Takav zna da u ovom svetu nikada ne može biti dostignuto stanje da svi ljudui poseduju čak ni 50% svesti ili ljubavi ili ma koji od visokih duhovnih kvaliteta.
Zašto?
Da bude jasnije, uzmimo osmogodišnju školu gde imamo osam razreda i u takvu školu svake godine dolaze deca koja ne znaju ništa (ovo je uslovno jer danas deca nauče čitati, pisati i računati čak i mnogo ranije). Ipak uzmimo da deca sa osmim razredom znaju sve što se zahteva i onda kada pokupe svo znanje i odlaze. Kako se deca slivaju svake godine ali i svake godine odlaze ona koja znaju, mi u školi uvek imamo malo onih koji nešto znaju, malo onih koji skoro sve znaju i najviše onih koja su negde između.
Upravo se to događa sa nama na ovoj planeti ili na bilo kojoj drugoj planeti. Ovo kaže da na ovoj planeti je iluzorno očekivati da će vladati ljubav ili da će vladati rat i zlo. Jednostavno ta dva pola su tu da svojim delovanjem daju prilike ljudima da uče šta je ispravno i polako napustaju ono što je neispravno odnosno šta treba prihvatiti i čuvati a šta odbacivati. Oni koji to nauče ili nauče živeti iz pozicije ljubavi takvi i ne žele više biti u ovom svetu jer u sebi osete ogromno privlačenje ili vučenje neodoljive snage ljubavi da odu tamo gde i pripadaju a to je povratak u svetove čiste svesti i ljubavi gde smo i kreirani
Ovo kaže da su ovi niži svetovi za nas Bića ili Duše samo mesto za školovanje.
Da budem eksplicitan, kada sam prvi put osetio snažnu potrebu da istražujem ja sam imao užasnu borbu sa vlastitim umom i to je ono što ljudi zovu unutarnji ili "sveti" rat. Taj rat nije sveti ako ratujemo sa drugim ljudima što ne vide svet kako ga mi lično vidimo već je to rat sa vlastitim umom koji je inertaqn i nastoji funkcionisati programski ili po već prethodno usađenim SHVATANJIMA ili navikama.
Zamoljavam te da ovo ignorišeš potpuno ako ti nije prihvatljivo jer ti kao i svaki drugi imaš pravo živeti u skladu sa svojim stanjem svesti u datom trenutku a moja obaveza je da to poštujem kao najveću svetinju.
Pozdrav!
 
Ali da bi znali i Istinu o postojanju Svesti, nije dovoljno samo znati, ni da je sve Svest, ni da ona zove sebe imenom "JA", već znati i odgovore na pitanja ŠTA je svest, KAKO ona postoji i ZAŠTO. I kad odgovorimo na ta tri pitanja, tek tada razumemo i znamo LOGIKU, odnosno ZAKON po kojem postoji sve što postoji, A to su onih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnoszi i radnji, bez kojih ničega ne bi moglo da bude. I tih sedam sposobnosti i radnji je ono ključno što treba uzeti u proces logičkog mišljenja, da bi mogla da se otkrije njihova večita uzajamna i naizmenična uzročnost, što do danas ni jedan naučnik, filozof ili teolog nije uspeo da - kao nešto što je najbitnije za otkrivanje Zakona postojanja -zapazi.
ali ja iskreno nemam panoramu realnosti, ne vidim logicki kako stvaki detalj egzistencije, realnosti funkcionise cak i sa znanjem o tih 7 psihickih i fizickih sposobnosti svesti

Da li će onaj, koji se bavi samo fizičkom izvanjskom stranom stvarnosti, moći ikada da sazna Istinu o postojanju stvarnosti? NEĆE.
eventualno hoce, jer ce ga zakon postojanja nemivnovno odvesti ka zudnji za otvaranjem svojih oci
Da li će onaj, koji svoju pažnju usmeri u svoju unutrašnjost i počne da se bavi samo metafizičkom stranom stvarnosti, ikada da uspe da otkrije Istinu o postojanju sveukupne stvarnosti? NEĆE
isto vazi i za ove.
Zašto bi onda bilo preterano da se stavi do znanja svima onima koji pokušavaju da otkriju Istinu o sveukupnoj stvarnosti, ako istražuju samo jednu polovinu stvarnosti, kad stvarnost ima dve polovine - fizičku i metafizičku? Kao što to rede filozofi materijalizma tvrdeći da ideje ne može da bude bez materije. I filozofi idealizma, tvrdeći da materije ne može da bude bez ideje. Kad te dve polovine stvarnosti jedna bez druge ne mogu, jer su naizmenično i večito povezane neraskidivim uzročno posledičnim vezama, I kao što to naučnici rade koji po preporuci Sokrata kažu da je istinito samo ono što je opažljivo, merljivo i eksperimentom dokažljivo. Ili kao što to prepoučuju prosvetljeni ljudi koji kažu da se do Istine može doći samo okretanjem svoje pažnje u svoju nutrinu, Ili kao što to tvrde hrišćani kada kažu da "Boga i Istinu možemo spoznati samo u sebi".

Dakle, nije preterano svima staviti do znanja da svi greše, jer tu svoju grešku još uvek niko ne primećuje. Svako je izabrao jedan od ova dva puta da dođe do Istine, a niko ne shvata da niti i jedan od ta dva puta nije sma za sebe dovoljan, ni isprava, već tek oba puta zajedno.
jeste
Ti i ja i još neki koji su u celosti razumeli Zakon postojanja, došli smo do kraja puta.
ali mi nismo jos uvek svetlosna bica sa izuzetnim mentalnim dobrotvornim mocima
Dug put je ostao za one koji još uvek ništa ne mogu da shvate. Dok ih Treći svetski rat ne mlatne po glavi i malo im moždane vijuge ne dovede u red. Ne kaže se za džaba: "Batina je iz raja izašla". Kako se inače, životinje dresiraju, koje ništa ne razumeju, već batinama. Ta batina za celo Čovečanstvo koje još uvek ništa ne zna i ne rezume, je Treći svetski rat. Pa će onda da bude: "Ako nećeš milom, hoćeš silom". Po ovom pitanju i Satani se mora dati za pravo. Naši pravi učitelji života nisu ni Mojsije, ni Hrist, ni Buda, ni Muhamed, već Satana i njegovi učenici, poput Hitlera, Slobe, Tuđmana, Alije i drugih sličnih njima.
i ovde ima istine
 
Šta se sekiraš? Život je ionako večan. Samo prelazi iz jednog oblika u drugi. Uostalo, zar ti ionako ne planiraš da se samoubiješ? I ostaviš mene samog sa okačenim bedžom. I Ozimana i Louisa sa neokačenim, do zuba naoržanim. Svako se boreći za svoju ideju. Nek nam je svima AFERIM.
Pa tu se predomisljam. Ako se samoubijem, idem direktno tamo gde mi je mesto, a ovi nek se poubijaju trecim svetskim ratom, ko im je kriv sto su glupi ko djavo? A ti, Ljubo... malo si u drugacijoj poziciji, i ta razlicitost tvoje i moje pozicije ipak izaziva neku neprijatnost u meni jer mislim da je meni lakse... Ipak ti imas porodicu koju bi za sobom ostavio, a sigurno bi otisao u raj i ovako i onako. Za sebe ne sumnjam, zato i hocu sebi da skratim put, a ne da gledam ovo valjanje u prljavom blatu od strane ludaka i manijaka :D
 
Pogledao sam samo ovaj deo tvoje prepiske sa Ljubom. Ostalo, što uglavnom piše Ljubo meni je poznato jer, iako nemam mnogo komentara, ja sam praktično pratio dosta dugo odvijanja na Forumu ovde, tako da pogled Ljube meni jeste poznat, tako da nema svrhe bilo šta dublje raspravljati.

Naravno, baš u ovim rečenicama vidim tvoje nastojanje da ukažeš na neke stvari, koje bi i drugim ljudima, koji se ni malo ne bave ovim temama, da razumeju i bude im sasvim zdravorazumno.

Nisam pratio detaljnije tvoj pogled i tumačenje ili razumevanje svega što postoji pa bih ukratko izneo nešto sa čime sam se lično sretao i spoznavao. Naravno, ovo ne iznosim da te povijam na moju stranu, jer to mora svako sam odlučivati i prihvatati što mnopže i koliko može.

U početnom periodu i za mene je nauka bila svojevrsna 'religija' a time želim reći da sam očekivao od nauke da da odgovore na sve što nas može interesovati.Vreme je pokazalo da je takvo očekivanje nerealno jer fizički život ilči materijalni svetovi jesu samo vrh ledenog brega dok je glavni i osnovni ili srž postojanja ispod same površine.
Ovim ne kažem da u to nevidljivo spadaju energije koje pripadaju ovom svetu, ali ne čak ni one realnosti koje pripadaju svetovima iznad ovog fizičkog ali pripadaju nižem polu kreacije. Jer i ti svetovi, bar naredna dva, imaju svoje materijalne realnosti koje mogu osetiti i znati ali i one enegetske koje ne mogu iako su do izvesnog stepenba svesni njihovog postojanja.
Ipak, ono što Ljubo zove svest uistinu ne npripada stvarnoj svesti koja jeste kreator svega. Ta najviše svest, ili svest u celini ne pripada uopšte nižem polu kreacije pa zato niti religije niti filozofija ali ni metafizika znaju o njoj mnogo pa zato stoje sa stanovišta da je ta realnost nesaznajna.
Nevolja je što prihvataju da je metafizika ta koja ima ili može dati odgovore na realnost najvišeg nivoa za koju, čak ni da shvate da oscilira na tako visokim nivoima da ih niko i ništa niti instrumentima može spoznati.
Naravno, ništa nije sakriveno niti nesaznajnao samo što čovek od nauke, iz određenih razloga, svoj um učini 'sprečenim' da uopšte to može spoznati. Naravno, razmatranje samo načina funkcionisanja uma, jer to nije sakriveno, zahteva dosta vremena i prostopra pa će ostati sa strane.
Zato ostaje pitanje kako čovek može spoznati tu najvišu realnost i koji čovek istu može spoznati?
Može svaki pojedini čovek nezavisno da lči je naučnik ili čistač ulica samo ako je tokom lične evolucije svesti tokom ogromnog broja inkarnacija podigao ličnu svest na dovoljno visokom nivou, jer to je ono čemu svako od nas teži. Zabluda je reći da to jeste privilegija ljudi od nauke jer i već napomenuh da su baš oni koji 'onesposobe' svoj um.
Za trenutak, pogledajmo kako se donose sve inovacije ovde i kakvi su ti ljudi koji ih donose i videćemo da iako oni jesu ili nisu bili sledbenici religija ipak su živeli sa osećajem, ili unutarnjim znanjem bez spoljašnog proučavanja, danešto više od fizičke realnosti postoji.
Ubacih prethodnu rečenicu da bih rekao da onaj ko može spoznati najvišu realnost je baš onaj koji nije čak čvrsto vezan ni za koju religiju jer su i one jednako materijalistički, metafizički vezane i onesposobljene za viša znanja.
Otuda, ono što jeste svest u čoveku to smo baš MI, Biće, Bitak, Više JA, Super Ego ili jednostavno Duša, i mi kao takvo Biće ne nastajemo iz materije kako mnogi veruju, niti materija ima svest onakvom kakvom je imamo mi kao duhovno Biće, jer smo MI, Duša, načinjeni od iste suštine kao i sama esencija duhovnih svetova. Iz te Esencije, koja je sebe prvo odvojila na dva atributa iz kojih je naknadno stvarala Podsvesni Um, Svesni Um, te energije i materiju.
Da ne dužim, svi današnji mnogi iznosioci raznih teorija nemaju kontakt niti saznanje za svetove čiste svesti, ljubavi, inteligjencije, nesebičnosti i ostalih kvaliteta. Oni samo misle ili veruju da znaju i, naravno, pravilo je da niko nikog ne može ubediti već svako sam mora iući putem vlastite evolucije svesti.
Tek onda kada dosegnemo taj neophodni stadijum Mi, Duša, možemo kontaktirati Tu, Esenciju života i iz nje imati znanje i to svo znanje koje nam je potrebno. Ta esencija života je praktično suština samog Kreatora i ona sadržiu svo Njegovo znanje, svu moć i sve ostale atribute pa je i sveprisutna ili sveprožimajuća svih svetova pa i nas samih.
Otda, ona je tu sa nama ili u nama ali je na visoko oscilirajućem/vibrirajućem nivou i samo je mi, Duša, možemo kontaktirati ako se dovoljno "popnemo" na toj lestvici oscilacija.
Jedino što mogu reći svakom, da izvoli i neka proba za sebe i tada će znati za sebe, mimo toga, možemo jedni drugima pričati nešto što liči na bajke. Onaj ko kontaktira ovu suštinu života više ni u šta ne veruje već se svim tim iskustveno suoči na svim višim nivoima i on tada bude onaj koji ZNA.
Takav nema potrebe da bilo koga citira, da bilo koju nauku proučava da bi imao razumevanje jer ima prisustvo sveznanja u sebi samom baš zato što je dosegao nivo svesti koju poseduje i ova suština ili esencija života, Takvom ne trebaju svetlosna bića, ne trebaju filozofi koji su nagađali ili promašivali.
Takav zna da u ovom svetu nikada ne može biti dostignuto stanje da svi ljudui poseduju čak ni 50% svesti ili ljubavi ili ma koji od visokih duhovnih kvaliteta.
Zašto?
Da bude jasnije, uzmimo osmogodišnju školu gde imamo osam razreda i u takvu školu svake godine dolaze deca koja ne znaju ništa (ovo je uslovno jer danas deca nauče čitati, pisati i računati čak i mnogo ranije). Ipak uzmimo da deca sa osmim razredom znaju sve što se zahteva i onda kada pokupe svo znanje i odlaze. Kako se deca slivaju svake godine ali i svake godine odlaze ona koja znaju, mi u školi uvek imamo malo onih koji nešto znaju, malo onih koji skoro sve znaju i najviše onih koja su negde između.
Upravo se to događa sa nama na ovoj planeti ili na bilo kojoj drugoj planeti. Ovo kaže da na ovoj planeti je iluzorno očekivati da će vladati ljubav ili da će vladati rat i zlo. Jednostavno ta dva pola su tu da svojim delovanjem daju prilike ljudima da uče šta je ispravno i polako napustaju ono što je neispravno odnosno šta treba prihvatiti i čuvati a šta odbacivati. Oni koji to nauče ili nauče živeti iz pozicije ljubavi takvi i ne žele više biti u ovom svetu jer u sebi osete ogromno privlačenje ili vučenje neodoljive snage ljubavi da odu tamo gde i pripadaju a to je povratak u svetove čiste svesti i ljubavi gde smo i kreirani
Ovo kaže da su ovi niži svetovi za nas Bića ili Duše samo mesto za školovanje.
Da budem eksplicitan, kada sam prvi put osetio snažnu potrebu da istražujem ja sam imao užasnu borbu sa vlastitim umom i to je ono što ljudi zovu unutarnji ili "sveti" rat. Taj rat nije sveti ako ratujemo sa drugim ljudima što ne vide svet kako ga mi lično vidimo već je to rat sa vlastitim umom koji je inertaqn i nastoji funkcionisati programski ili po već prethodno usađenim SHVATANJIMA ili navikama.
Zamoljavam te da ovo ignorišeš potpuno ako ti nije prihvatljivo jer ti kao i svaki drugi imaš pravo živeti u skladu sa svojim stanjem svesti u datom trenutku a moja obaveza je da to poštujem kao najveću svetinju.
Pozdrav!
mislim da sam te skoro potpuno razumeo :)
 
Ipak, ono što Ljubo zove svest uistinu ne npripada stvarnoj svesti koja jeste kreator svega.
Louise, ono što ti zoveš imenom "kreatoor svega", takođe je SVEST, Svest je ono koje je sposobno da postoji samo po sebi, uz pomoć svojih sedam sposobnosti, bez kojih, ni postojanje, niti bilo kakvo kreiranje, ne bi bilo moguće. Dakle, Svest je ta, koja kada se napregne i pokrene, unutar sebe, deli sebe na delove i deliće, od kojih svaki deo i delić i dalje ostaje to što je i bio, Ostaje i dalje Svest koja je sposobna i da postoji sama po sebi da da bude kreator. Dakle, sve što postoji je istovremeno i Svest i Kreator. I elementarna čestica je i Svest i kreator, jer elementarne čestice kreiraju atome. I atomi su kreatori, jer oni kreiraju nebeska tela. I nebeska tela su kreatori jer ona kreiraju galaksije. I galaksije su kreatori, jer one kreiraju Univerzum. To isto važi i za atome kada kreiraju ćelije. I za ćelije kada kreiraju tela biljaka, životnja i ljudi. I ljudi su kreatori kada kreiraju čovečabstvo itd.

Sve ove materijalne forme od kojih se sastoji Univerzum, su živa i svesna bića. koja egzistiraju jedna unutar drugih - elementarne čestice u atomima atomi u nebeskim telima , nebeska tela u galaksijama i galaksije u Univerzumu kao najvišem živom i svesnom biću i ta Svest Univerzuma, kao najviša Svet, je ono što ti nazivaš imenom "KREATOR SVEGA" Međutim svi njeni niži oblici - elementarne čestice, atomi, nebeska tela i galaksije - koji se nalaze u njoj, koji su se ranije napregnuli i pokrenuli i odvojili od nje, i dalje su ostali u nedeljivom jedinstvu su sa njom, čineći zajedno sa njom nedeljivo, živo i svesno biće, zvano Univerzum.

Tako da na kraju uvek stoji zaključak da sve postoji samo po sebi, uz pomoć svojih sedam sposobnostii, po kojima je sve što postoji istovremeno i Kreator i Svest.

Ovo dole je simboličan prikaz organizacije i hijerarhije Univerzumam u kojoj se elementarne čestice nalaze u atomma, atomi u nebeskim telima, nebeska tela u galaksijama i galaksije u Univerzumu. Svi ti delovi i delići Univerzuma su izdvojeni delovi te najviše Svesti Univerzuma i isto su što i ta najviša Svest Univeruma. Koja se na taj načim materijalizovala. Koja je bila samo jedna Svest pre nego što se materijalizovala i koja je i dalje ostala jedno biće i jedna Svest i posle kada se materijalizovala. Isto kao što je i čovekov organizam jedno biće i jedna svest, iako je sastavljen od nižih oblika svesnih bića u sebi - elementarnih čestica, atoma, ćeluja i organa.

SVEMIR.jpg
 
ali ja iskreno nemam panoramu realnosti, ne vidim logicki kako stvaki detalj egzistencije, realnosti funkcionise cak i sa znanjem o tih 7 psihickih i fizickih sposobnosti svesti
Nema tu ničeg tajanstvenog što ne može da se razume. Nije teško da razumemo da nas ne bi ni bilo kad ne bi mogli da se naprežemo, krećemo, opažamo to svoje naprezanje i ketanje, osećamo, pamtimo mislimo i razumemo. Da razumemo, ako se naprežemo krećemo i radimo haotično, da to tada osećamo kao zlo. Koje ne možemo dugo da podnosimo, pa hteli ili ne, na kraju uvek MORAMO da pređemo iz stanja haosa,u stanje harmonije i dobra, da bi se osećali DOBRO. Pitanje je sada samo, da li među ljudima na Zemlji, koji još uvek žive po principu haosa i zla, ima onih koji žele da se se oslobode zla i pređu u stanje harmonije i dobra? I ako ima, da li žele da se obeleže trobojnim simbolom harmonije i dobra, da bude vidljivo i da se zna da nas takvih ima? Ako nema i ako i dalje želimo da živimo u stanju haosa i zla, onda hajde, brate dragi, da što pre napravimo i taj Treći svetski rat, pa da sa uživanjem u zlu svi pokrepamo, da nas više ne bude, jer ovakvi kakvi smo i ne zaslužujemo da nas i dalje bude.
ali mi nismo jos uvek svetlosna bica sa izuzetnim mentalnim dobrotvornim mocima
Nismo, ali ako idemo određenim putem, niko nam ne brani da to na kraju postanemo. Dete kad se rodi, ne možemo odmah da ga upišemo na fakultet. Prvo mora da ide u vrtić, pa osnovnu školu, zatim da završi srednju, pa tek onda na fakultet. A mi smo još uvek samo deca u dečijem vrtiću, koja bacaju i lome svoje igračke i svađaju se,deru se i plaču.
 
Pa tu se predomisljam. Ako se samoubijem, idem direktno tamo gde mi je mesto, a ovi nek se poubijaju trecim svetskim ratom, ko im je kriv sto su glupi ko djavo? A ti, Ljubo... malo si u drugacijoj poziciji, i ta razlicitost tvoje i moje pozicije ipak izaziva neku neprijatnost u meni jer mislim da je meni lakse... Ipak ti imas porodicu koju bi za sobom ostavio, a sigurno bi otisao u raj i ovako i onako. Za sebe ne sumnjam, zato i hocu sebi da skratim put, a ne da gledam ovo valjanje u prljavom blatu od strane ludaka i manijaka :D
Ti bi, dakle, da napustiš utakmicu pre nego što sudija odsvira kraj, zato jer se osećaš povređen. E ne može, igraj i dalje do kraja, jer za sada, kao što primećuje, memamo boljih igrača od tebe koji bi mogli da te zamene.
 
METODE SPOZNAVANJA STVARNOSTI
- fizička, psihometafizička i logička-

FIZIKA

U okviru fizike došlo se dosaznanja da postoji samo ENERGIJA I INFORMACIJA. Energija, kao fizička radnja naprezanja i kretanja, nastaje po načinu samopokretanja nematerijalnog Kvantnog vakuuma. A informacija o stvaranju organizovanih oblika naprezanja, kretanja i rada, nastaje tek kasnije, kada naprezanje, kretanje i rad počnu.

PSIHOMETAFIZIKA
U okviru psihologije došlo se do saznanja da se informacije o oblicima organizovanog kretanja i rada stvaraju uz pomoć psihičkih sposobnosti; opažanja tog naprezanja, kretanja i rada, te osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. I da tim psihičkim sposobnostima raspolaže sama energija koja se napreže kreće i radi, pomoću kojih sebe dovodi u stanje svesnosti i pomoću te svesnosti stvara organizacije svog kretanja i rada.

A u okviru metafizike, uz pomoć meditacije, kada se različiti energetski oblici, uz pomoć menjanja i izjednačavanja svojih talasnih dužina, informatički, telepatski spajaju, došlo se do saznanja da sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti raspolaže sve što postoji i da je živo i svesno sve što postoji.

LOGIKA
Svi naučnici i svi ljudi sveta se slažu u tome, da sem energije i informacije, tj, sem sedam fizičkih i psihičkih radnji - naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja - od kojih je sagrađen Univerzum i život u njemu, postoji još i SVEST. Mada još uvek nikakvi empirijski dokazi o postojanju Svesti nisu pronađeni. Jedino postoji logika po kojoj bi definicija Svesti trebalo da glasi da je Svest ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svesnosti. Po ovoj logici Svest bi trebalo da bude sama energoja od koje su Univerzum i život sagrađeni, jer ona je ta koja raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, bez kojih svesnosti ne može da bude.

Odnosno, po logici, Svest bi trebalo da je nematerijalni Kvantni vakuum, jer on je taj koji raspolaže i fizičkim sposobnoštima da se napregne i pokrene (Big-Bang) i psihičkim sposobnostima da to svoje naprezanje i kretanje opaža, oseća, pamti, misli i razume.

Da je Svest nematerijalna, a samim ti i neopažljiva i nespoznatljiva, to može da dokaže jedino sama Svest, samoj sebi, U SEBI. Uz pomoć svake od sedam fizičkih i psihičkih radnji i to isključivo u vreme kad ih vrši. Pa tako, Svest, na primer, u vreme kada nešto misli, uvek zna i može da kaže sebi: "MISLIM, DAKLE POSTOJIM". Ovo je logički zaključak i logička metoda dokazivanja postojanja Svesti koju je još pre 400 godina otkrio francuski filozof Dekart. Na isti način Svest može samoj sebi da dokaže da postoji i uz pomoć šest ostalih svojih fičkih i psihičkih radnji, kada sebi može da kaže: naprežem se i krećem se, oapažam, osećam, pamtim i razumem svoje naprezanje i kretanje, dakle, postojim.

Logično je, takođe i to, da Svest, iako je nematerijalna i čulno neopažljiva i nesposznatljiva, ipak jedino i samo ona i njenih sedam sposbnosti i apsolutno, tj. večno postoje, iz razloga jer to nije mogla da nastane iz ništa. A da njene fizičke i psihičke radnje od kojih se sastoje materija, život i Univerzum, postoje samo relativno, jer uvek iznova mogu i da nastanu i nestanu.

Da bi onaj krajnji logički zaključak u vezi postojanja stvarnosti glasio da su Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sosobnosti i radnji, jedina mogućnost i Zakon postojanja sveukupne stvarnosti
 
Ne za moje dobro, već za opšte dobro. A sve ono što je za opšte dobro i za tebe, kao pojedinca, je dobro.
o tome ne odlucujes ti, Ljubo. Vec sam ovih godinu dana koliko je proslo komunicirao sa dve zene, i na kraju je ispalo da sam ih samo povredio, to jest, da nisam ni trebao da zapocnem bilo kakvu komunikaciju sa njima (nevezano za zakon postojanja). Za osobu kao sto sam ja, zakon postojanja moze samo da bude fasada, a bitnije je kakav sam kao covek (a ocigledno nisam dobar i ne mogu biti), a ne da laprdam o nekih 7 psihickih i fizickih sposobnosti od kojih niko nema koristi. Znajte takodje da neki ljudi nasiljem zele imovinu, i nikad im nije dosta, i sta mi mozemo njima? Silom protiv njih sigurno ne mozemo. Ono sto mi preostaje je da vise stvarno izvrsim to samoubistvo.
 
o tome ne odlucujes ti, Ljubo.
Tačno, ti o sebi odlučuješ po svojoj slobodnoj volju. A ja mogu samo da objašnjavam i da ti ovo ili ono preporičujem.
. Za osobu kao sto sam ja, zakon postojanja moze samo da bude fasada, a bitnije je kakav sam kao covek
Sve što je opažljivo, energija je i informacija, pa i čovek. Informacija uvek upravlja energijom, pa i čovekom. Da li će čovek da bude dobar ili zao, zavisi od informacije, tj. od znanja koje stoji u njegovoj glavi. I ako neko želi da promeni nekog čoveka ili ako neko želi samga sebe da promeni, ne postoji drugi način, več da mu se promeni ono što on u glavi kao informaciju nosi, tj. da mu se promeni ono što on zna. I ako je čovek loš, a želi da postane dobar, jedino znanje pomoću kjeg to može da se postigne je znanje i razumevaje Zakona postojanja. To važi za celo čovečanstvo.
(a ocigledno nisam dobar i ne mogu biti), a ne da laprdam o nekih 7 psihickih i fizickih sposobnosti od kojih niko nema koristi.
Ti ne bi mogao ni da postojiš, ni da laprdaš kad ne bi raspolagao sa sedam sposobnosti. Ne bi mogao ni da doneseš odluku da se ubiješ, ni da izvršiš samoubistvo, kad ne bi raspolagao sa sedam sposobnosti. Tih svojih sedam sposobnosti možeš da koristiš za najrazličitije svrhe, kako za sve ono što ima značenjeharmonije, postojanja, harmonije i dobra, tako i za sve ono što ima značenje haosa, nepstojanja i zla. Ali treba znati i to, da cilj postojanja nije haos, samouništenje i zlo, već harmonija, samoodržanje i dobro. I kad se desi da život počne da teče suprotno cilju samoodržanja i kad sedam sposobnosti počnu da se koriste za samouništenje, onda je to zloupotreba tih sedam sposobnosti i to je uvek greh koji za svju posledicu na kraju uvek ima tešku grižu savesti i teško kajanje. Koje se ne može izbeći čak ni ako se čovek ubije. Koje je gora muka i nesreća od svake muke i nesreće koju je čovek za života u materijalnom telu doživeo, zbog koje se ubio. I kad bi se ubio, ne bi se spasio, već samo u još veća ghovna uvalio.

A to što tvrdiš da nisi dobar i da ne možeš biti, koliko ja mogu da te procenim, to nije tačno. Ti tvrdiš da hoćeš da se ubiješ zbog sveta, zato što svet nije dobar i što bi želeo da svet bude dobar. To je upravo dokaz da ti jesi dobar. I da tvoj životni zadatak nije da se ubiješ zato što si dobar, jer dobrota i jeste cilj života, već da je tvoj zadatak da sada radiš na tome da i svima onim koji su zli, pomogneš da i oni postanu dobri. Naravno, na način da sebe obeležiš simbolom jedinstva sveta i simbolom harmonije i dobra, tako što ćeš početi da širiš ideju Zakona postojanja, njegovih sedam sposobnosti i radnji i njegov princip harmonije i dobra. I na taj način pomogneš svetu da i svet postane dobar i tako svet prlagodi tebi, a ne da se uibješ, i tako se ti prilagodiš zlom svetu koji u svojoj zloći težii ka Trećem svetskom ratu, takođe, kao i ti, hoće da se samoubije.
Znajte takodje da neki ljudi nasiljem zele imovinu, i nikad im nije dosta, i sta mi mozemo njima?
Možemo u skladu sa Zakonom postojanja i njegovim principom harmonije i dobra, da zagovaramo jedinstvo sveta i pravedan svetski društveni i ekonomski poredak. Poredak bez novca, u kojem će da vlada zakon pravedne podele rada i rezultata rada. Koji će da onemogući ljudima da potkradaju društvo i da se bogate. Na svetu danas ima jako mnogo lopova. Nije to zbog toga što su ljudi lopovi, već znog toga što je sadašnji svetski društveni i ekonomski poredak, kao i svi prethodni poreci, lopovski poredak. Njegovi društveni, ekonomski i moralni zakoni su napravljeni, ne samo da omogućuju krađu društva, već je i zagovaraju i podstiču. Da nije tako, zar bi neko mogao da postane milijarder, a da ga društvo ne kazni? A današnje društvo, po svojim lopovskim zakonima, takve, ne samo da ne kažnjava, več ih još i hvali i slavi i dozvoljavaim da oni upravljaju sveskim društvom, po svojim lopovskim pravilima i zakonima. I naravno, vode ga u Treći svetski rat i propast. Sve sa ciljem da se pomoću rata i uništenja sveta još više obogate.
Silom protiv njih sigurno ne mozemo. Ono sto mi preostaje je da vise stvarno izvrsim to samoubistvo.
Pa nećemo silom protiv nikoga, već idejom Zakona postojanja i njegovim principom harmonije i dobra, sa začenjem većite Istine i simbolom te udeje. Ionako se zna da ideje vladaju svetom. I uvek pobeđuje ona ideja koju prihvati većina. Pa se upitajmo ko je na svetu ta većina? Da li šačica tih svetskih lpova i bogataša koji vladaju svetom i vode ga u propast ili ona ogromna većina siromašnih i gladnih ljudi koji jedva sastavljaju kraj s krajem? Neka na svetu svi ti poniženi, potlačeni, siromašni i gladni označe sebe simbom jedinstva sveta i simboloh harmonije i dobra i svet će da bude spašem bez ikakve revolucije i bez i jednog ispaljenog metka. Zakon postojanja i njegov princip harmonije i dobra je Konačna Istina o postojanju sveta po kojoj se u Univerzumu sve dovodi u stanje reda, harmonije i dobra. Ideja koja ima značenje Istine se ne moe uništiti nikakvim oružjem. Suprotno tome, ona je najjače oružje, pred kojim će sve svetske lažne da padnu i sve ono svetsko smeće koje je iz tih laži iznikolo. Posadimo, razvijajmo i šrimo tu ideju harmonije i dobra i spasićemo svet.
 
Ti ne bi mogao ni da postojiš, ni da laprdaš kad ne bi raspolagao sa sedam sposobnosti. Ne bi mogao ni da doneseš odluku da se ubiješ, ni da izvršiš samoubistvo, kad ne bi raspolagao sa sedam sposobnosti. Tih svojih sedam sposobnosti možeš da koristiš za najrazličitije svrhe, kako za sve ono što ima značenjeharmonije, postojanja, harmonije i dobra, tako i za sve ono što ima značenje haosa, nepstojanja i zla. Ali treba znati i to, da cilj postojanja nije haos, samouništenje i zlo, već harmonija, samoodržanje i dobro. I kad se desi da život počne da teče suprotno cilju samoodržanja i kad sedam sposobnosti počnu da se koriste za samouništenje, onda je to zloupotreba tih sedam sposobnosti i to je uvek greh koji za svju posledicu na kraju uvek ima tešku grižu savesti i teško kajanje. Koje se ne može izbeći čak ni ako se čovek ubije. Koje je gora muka i nesreća od svake muke i nesreće koju je čovek za života u materijalnom telu doživeo, zbog koje se ubio. I kad bi se ubio, ne bi se spasio, već samo u još veća ghovna uvalio.
ali ja na tih 7 mogu da dodam jos sposobnosti i da kazem da ih ipak ima vise, kao sposobnost veze (elektromagnetne), i tako dalje. Nekako mi 1. naprezanje 2. kretanje 3. razmisljanje 4. razumevanje 5. opazanje 6. osecanje i 7. pamcenje nisu intuitivni. Martinus na primer ima 1. instinkt 2. osecanje 3. gravitaciju 4. inteligenciju 5. intuiciju i 6. memoriju, zajedno sa 7. majka energijom koja obavija svih 6 pomenutih energija u ko-kreativni kosmos, u njegovoj kosmologiji. I zasto bih imao pristrasnost prema vasih 7 sposobnosti kad ima vise nacina sagledavanja aspekata realnosti? I ne bi se u veca govna uvalio, vec sam sebe uverio da je sve iluzija, a nervi rade kako hoce i vestacki teraju na grizu savest koja nije rezultat slobodne volje vec nametnutog robotizma od strane supersvesti, odnosno pravog Boga, najviseg kreatora kosmosa, koji je omogucio da se bunimo i pored toga sto imamo toliko zajednickog, a opet, da pobunom nista ne postignemo, jer je Bog tiranin. Isto kao sto je tiranin za sve one zivotinje koje bi htele da izadju iz klanica a ne mogu. Isto kao i za ovog psa preko puta koji kuka i kuka i nikako da ga ispuni mir, vezan lancem neprekidno 4 godine kao rob. Zivot je bolestan, a povukao je tu bolest od najveceg Boga, odnosno vrhovnog kreatora kosmosa i egzistencije, jer niko do njega prvobitno nije bolestan.
A to što tvrdiš da nisi dobar i da ne možeš biti, koliko ja mogu da te procenim, to nije tačno. Ti tvrdiš da hoćeš da se ubiješ zbog sveta, zato što svet nije dobar i što bi želeo da svet bude dobar. To je upravo dokaz da ti jesi dobar. I da tvoj životni zadatak nije da se ubiješ zato što si dobar, jer dobrota i jeste cilj života, već da je tvoj zadatak da sada radiš na tome da i svima onim koji su zli, pomogneš da i oni postanu dobri. Naravno, na način da sebe obeležiš simbolom jedinstva sveta i simbolom harmonije i dobra, tako što ćeš početi da širiš ideju Zakona postojanja, njegovih sedam sposobnosti i radnji i njegov princip harmonije i dobra. I na taj način pomogneš svetu da i svet postane dobar i tako svet prlagodi tebi, a ne da se uibješ, i tako se ti prilagodiš zlom svetu koji u svojoj zloći težii ka Trećem svetskom ratu, takođe, kao i ti, hoće da se samoubije.
ali sta bih radio u jedinstvenom ekonomskom i pravednom svetskom poretku? pricao, a drugi da rade? pa ja bih bio parazit, ***** u tom slucaju. U duhovnom svetu nema rada ni mucenja, zato i hocu da se ubijem da tamo predjem, a ljudi su toliko licemerno vezani za ovaj usrani zemaljski zivot da mi stvarno vise idu na zivce pa i meni dodje da ih ubijem umesto manijackih ubica, analogno šamaru otrežnjenja. Jos i izmisljaju, kakve su dileje, da se ide u pakao kad izvrsis samoubistvo - da li shvatate koliko je prosecan covek lud i umobolan kad se samo razmotre ovakva uverenja? pa ni vi niste mnogo bolji ako mislite da paradiranjem ovde ovom filozofijom cinite neko dobro. Sve je ovo iluzija, lutkarska predstava. Svi smo jedno u najvisoj svesti, tamo nema ni pojma "lose" ni "dobro", samo blazenstvo, savrsenstvo.
Pa nećemo silom protiv nikoga,
necemo, ali zelimo rat da se desi medju manijacima ubicama jer, koji je drugi nacin da se manijaci ubilacki opasulje da je to sto rade lose i da se pocisti ovo smece u duhu savremena?
 
Poslednja izmena:
ali ja na tih 7 mogu da dodam jos sposobnosti i da kazem da ih ipak ima vise, kao sposobnost veze (elektromagnetne), i tako dalje. Nekako mi 1. naprezanje 2. kretanje 3. razmisljanje 4. razumevanje 5. opazanje 6. osecanje i 7. pamcenje nisu intuitivni. Martinus na primer ima 1. instinkt 2. osecanje 3. gravitaciju 4. inteligenciju 5. intuiciju i 6. memoriju, zajedno sa 7. majka energijom koja obavija svih 6 pomenutih energija u ko-kreativni kosmos, u njegovoj kosmologiji. I zasto bih imao pristrasnost prema vasih 7 sposobnosti kad ima vise nacina sagledavanja aspekata realnosti?
Kad bi se tako sposobnosti pronalazile i nabrajale i ja bih mogao da ih pronađem i nabrpjim milion. Pa bih rekao: fudbaler je sposoban da igra fudbal, violinista je sposoban da svira violinu, zemljoradnik da obrađuje zemlji, građevinac da gradi kuću, hirurg je sposoban da vrši hirurške zahvate, krava da pase travu, riba da pliva, ptica da leti, kamen da teži ka zemlji, voda da isparava i tako u nedogled. Ipak, svi oni, da bi izvršili svoje radne zadatke, rade isto. Naprežu se i kreću, opažaju svoje naprezanje i kretanje, osećaju, pamte, misle i razumeju. Bez tih sedam sposobnosti, niti bi fudbaler bio sposoban da igra fudbal, ni pekar da peče hleb, ni ptica da leti, ni voda da isparava, ni krava da pase travu, niti bilo šta drugo. Ko raspolaže sa tih sedam sposobnosti, toga ima i pomoću njih može sve. Ko ne raspolaže, toga i nema i ne može ništa. Zato tih sedam sposobnosti i jesu ZAKON SVEUKUPNOG POSTOJANJA I svakog dešavanja u prirodi.
I ne bi se u veca govna uvalio, vec sam sebe uverio da je sve iluzija, a nervi rade kako hoce i vestacki teraju na grizu savest koja nije rezultat slobodne volje vec nametnutog robotizma od strane supersvesti, odnosno pravog Boga, najviseg kreatora kosmosa, koji je omogucio da se bunimo i pored toga sto imamo toliko zajednickog, a opet, da pobunom nista ne postignemo, jer je Bog tiranin. Isto kao sto je tiranin za sve one zivotinje koje bi htele da izadju iz klanica a ne mogu. Isto kao i za ovog psa preko puta koji kuka i kuka i nikako da ga ispuni mir, vezan lancem neprekidno 4 godine kao rob. Zivot je bolestan, a povukao je tu bolest od najveceg Boga, odnosno vrhovnog kreatora kosmosa i egzistencije, jer niko do njega prvobitno nije bolestan.
Ne postoji nikakav Vrhovni Bog. Postoji samo okean Svesti i njenih sedam sposobnosti, čije kapi uz pomoć tih sedam sposobnosti, od sebe samih, putem samoorganizovanja, grade sve - i goveda koja idu u klanicu i psa koji na lancu kuka 4 godine, i ljude koji kolju goveda ili kolju druge ljude ili vežu robove i pse u lance itd. I nema tu nikakvog Boga kojem bi mogao da se žališ što je to tako, već, ako ti se sve to ne sviđa, ne ostaje ti drugo, već da napregneš um da nađeš rešenje da to ne bude tako i pljuneš u šake i prioneš na posao. Naravno, već postoji univerzalno rešenje kako se sva zla rešavaju i ti to rešenje znaš, pa izvoli.
ali sta bih radio u jedinstvenom ekonomskom i pravednom svetskom poretku? pricao, a drugi da rade? pa ja bih bio parazit, ***** u tom slucaju.
Ljudski organizam je jedinstveni pravedni društveni i ekonomski poredak, sastavljen od milijardi ćelija. Da li su te ćelije paraziti, da li su mravi u mravinjaku, paraziti, da li su pčele u košnicama paraziti itd? NISU. Tu niko ništa ne priča. Svako zna Zakon postojanja, tj. Zakon harmonije i dobra i svako zna i radi svoj posao i "svi vuci siti i sve ovce na broju". Tako savršeno organizovana društva, koja su postala jedinstvena živa i svesna bića, nemaju drugu brigu, već kako sada ona da usklade svoje međusobne odnose, da niko nikome ne smeta i niko nikome ne ugrožava život? Sve dok i ta društva ne otkriju i ne primene Univerzalni zakon harmonije i dobra i praktično ga ne primene. I tako naprave jedno još više živo i svesno biće i organizam. To je tako i nemaš kome da se žališ što je tako. A oko ti ne živiš u svetu u kojem vlada Zakon harmonije i dobra i to ti smeta i želiš da to prevaziđeš, ne ostaje ti drugo, več da i ti, po Zakonu harmonije i dobra počneš u svojoj sredini da zagovaraš Zakon harmonije i dobra i počneš praktično da ga živiš i sprovodiš u delo. Ne samo da pričaš priču "volite se ljudi", od te priče nikad neće da bude ništa, kao što ni do sada nije bilo, već da počneš da zagovaraš pravedan poredak i radiš na njegovom ostvarenju, bez kojeg ljubavi ne može da bude. A ako te mrzi da se time baviš i ako misliš da bi najbolje bilo da se ubiješ, da sve to izbegneš, tek tada bi se uvalio u još veći belaj. Jer kad bi duhovni svet bio idealan i kad bi mogao da postoji sam po sebi, bez materijalnog sveta, tada duhoni svet ne bi od sebe samognikada ni gradio materijalni svet, jer UZROK svega što je materijalno, je ono što pre toga bude duhovno. Jer duhovno se jedino može izgraditi i usavršiti kroz materijalno. Duhovno i materijalno su uzajamno naimenično uzročni i jedno bez drugog ne mogu.
U duhovnom svetu nema rada ni mucenja, zato i hocu da se ubijem da tamo predjem, a ljudi su toliko licemerno vezani za ovaj usrani zemaljski zivot da mi stvarno vise idu na zivce pa i meni dodje da ih ubijem umesto manijackih ubica, analogno šamaru otrežnjenja.
Ti kao "džihadlije", koji pripadnike svih drugih vera smatraju zlim nevernicima, koje treba sve poubijati, pa onda kad izvrše neki teroristički akt i pobiju mnogo "nevjernika", smatraju da su kod Boga stekli zasluge, pa posle kada i njih neko ubije, očekuju da će u duhovnom svetu zajedno sa Bogom da sede za bogatom trpezom, dok oko njih gole žene plešu i pevaju.
Jos i izmisljaju, kakve su dileje, da se ide u pakao kad izvrsis samoubistvo - da li shvatate koliko je prosecan covek lud i umobolan kad se samo razmotre ovakva uverenja? pa ni vi niste mnogo bolji ako mislite da paradiranjem ovde ovom filozofijom cinite neko dobro. Sve je ovo iluzija, lutkarska predstava. Svi smo jedno u najvisoj svesti, tamo nema ni pojma "lose" ni "dobro", samo blazenstvo, savrsenstvo.
Ali ti pojma nemaš da se to nebesko svršenstvo i dobro rodilo iz nesavršenstva i zla i da savšenstva i dobra ne bi moglo da bude, da ga pre toga nesavršenstvo i zlo nije nateralo da pređe iz stanja nesavršenstva i zla u stanje savršenstva i dobra. Na primer, prazan želudac je stanje osećanja gladi, nesvršenstva i zla, a pun želudac je stanje osečanja sitosti blaženstva i dobra. Pa reci, da li bi ikada iko seo da se najede i pređe u stanje osećanja sitosti, zadovoljstva i dobra, da ga osećanje gladi, nezadovoljstva i zla na to ne natera? NE BI: Čovečanstvo se sada nalazi u stanju haosa i zla. Da li ono sada treba da se ubije da bi prešlo u stanje zadovoljstva i dobra? NE TREBA. Trba samo da prestane sebi da pravi nezadovoljstvo i zlo i rešen problem. Odnosno, potrebno mu je samo objasniti Univerzalno rešenje kako se najlakše prevazilazi nezadovoljstvo i zlo, a ostvaruje zadovoljsvo i dobr i rešen problem. I ja upravo to i radim, Ovaj forum mi je za sada jedino mesto koje mi je dostupno za tu rabotu. I meni i ne pada na pamet da se ubijem, nebitno da li će neko zbog toga da me smatra budalom ili će te moje savete da razume i prihvati, ja uvek idem dalje.
necemo, ali zelimo rat da se desi medju manijacima ubicama jer, koji je drugi nacin da se manijaci ubilacki opasulje da je to sto rade lose i da se pocisti ovo smece u duhu savremena?
Naravno da niko ne želi rat, pa ni glupi i neuki svetski manijaci, ali zbog njihove pregoleme gluposti, mi samo procenjujemo da će rat da izazovu i da je to jedini način da se ti manijaci i sami prizovu pameti. Kao što je jedini način da čovek ogladni, da bi seo z trpezu da se najede. Ili kao što je jedini način, kada dete ni na koji drugi način neće da bude poslušno, da dobje batine.
 
Kad bi se tako sposobnosti pronalazile i nabrajale i ja bih mogao da ih pronađem i nabrpjim milion. Pa bih rekao: fudbaler je sposoban da igra fudbal, violinista je sposoban da svira violinu, zemljoradnik da obrađuje zemlji, građevinac da gradi kuću, hirurg je sposoban da vrši hirurške zahvate, krava da pase travu, riba da pliva, ptica da leti, kamen da teži ka zemlji, voda da isparava i tako u nedogled. Ipak, svi oni, da bi izvršili svoje radne zadatke, rade isto. Naprežu se i kreću, opažaju svoje naprezanje i kretanje, osećaju, pamte, misle i razumeju. Bez tih sedam sposobnosti, niti bi fudbaler bio sposoban da igra fudbal, ni pekar da peče hleb, ni ptica da leti, ni voda da isparava, ni krava da pase travu, niti bilo šta drugo. Ko raspolaže sa tih sedam sposobnosti, toga ima i pomoću njih može sve. Ko ne raspolaže, toga i nema i ne može ništa. Zato tih sedam sposobnosti i jesu ZAKON SVEUKUPNOG POSTOJANJA I svakog dešavanja u prirodi.
i takav nacin sagledavanja stvari je totalno beskoristan. Ne vidim bilo kakvu korist od takvog nacina sagledavanja realnosti. Da li vi vidite? I kako to praktikujete iz dana u dan?
Ne postoji nikakav Vrhovni Bog. Postoji samo okean Svesti i njenih sedam sposobnosti, čije kapi uz pomoć tih sedam sposobnosti, od sebe samih, putem samoorganizovanja, grade sve - i goveda koja idu u klanicu i psa koji na lancu kuka 4 godine, i ljude koji kolju goveda ili kolju druge ljude ili vežu robove i pse u lance itd. I nema tu nikakvog Boga kojem bi mogao da se žališ što je to tako, već, ako ti se sve to ne sviđa, ne ostaje ti drugo, već da napregneš um da nađeš rešenje da to ne bude tako i pljuneš u šake i prioneš na posao. Naravno, već postoji univerzalno rešenje kako se sva zla rešavaju i ti to rešenje znaš, pa izvoli.
recite to zivotinjama u klanicama ili psu koji je vezan metalnim lancem.
Ljudski organizam je jedinstveni pravedni društveni i ekonomski poredak, sastavljen od milijardi ćelija. Da li su te ćelije paraziti, da li su mravi u mravinjaku, paraziti, da li su pčele u košnicama paraziti itd? NISU. Tu niko ništa ne priča. Svako zna Zakon postojanja, tj. Zakon harmonije i dobra i svako zna i radi svoj posao i "svi vuci siti i sve ovce na broju". Tako savršeno organizovana društva, koja su postala jedinstvena živa i svesna bića, nemaju drugu brigu, već kako sada ona da usklade svoje međusobne odnose, da niko nikome ne smeta i niko nikome ne ugrožava život? Sve dok i ta društva ne otkriju i ne primene Univerzalni zakon harmonije i dobra i praktično ga ne primene. I tako naprave jedno još više živo i svesno biće i organizam. To je tako i nemaš kome da se žališ što je tako. A oko ti ne živiš u svetu u kojem vlada Zakon harmonije i dobra i to ti smeta i želiš da to prevaziđeš, ne ostaje ti drugo, več da i ti, po Zakonu harmonije i dobra počneš u svojoj sredini da zagovaraš Zakon harmonije i dobra i počneš praktično da ga živiš i sprovodiš u delo.
"A oko ti ne živiš u svetu u kojem vlada Zakon harmonije i dobra i to ti smeta i želiš da to prevaziđeš, ne ostaje ti drugo, več da i ti, po Zakonu harmonije i dobra počneš u svojoj sredini da zagovaraš Zakon harmonije i dobra i počneš praktično da ga živiš i sprovodiš u delo." Kako tacno, precizno, objasnite?
Ne samo da pričaš priču "volite se ljudi", od te priče nikad neće da bude ništa, kao što ni do sada nije bilo, već da počneš da zagovaraš pravedan poredak i radiš na njegovom ostvarenju, bez kojeg ljubavi ne može da bude. A ako te mrzi da se time baviš i ako misliš da bi najbolje bilo da se ubiješ, da sve to izbegneš, tek tada bi se uvalio u još veći belaj. Jer kad bi duhovni svet bio idealan i kad bi mogao da postoji sam po sebi, bez materijalnog sveta, tada duhoni svet ne bi od sebe samognikada ni gradio materijalni svet,
navodno, to je zbog prezasicenja "svetlosti" kojom bljeste najvise ravni duhovnog sveta, pa se vracaju u "zlo". Ali moj brat ne veruje u to i misli da nas Bog manipulise i ne trpi ono sto mi trpimo, i kako bi on mogao da u jedinstvenom svetskom drustvenom i ekonomskom poretku ako je jos i apatican jer misli da je u zivotu besmisleno, nalik nihilisti?
jer UZROK svega što je materijalno, je ono što pre toga bude duhovno. Jer duhovno se jedino može izgraditi i usavršiti kroz materijalno. Duhovno i materijalno su uzajamno naimenično uzročni i jedno bez drugog ne mogu.
slazem se
Ti kao "džihadlije", koji pripadnike svih drugih vera smatraju zlim nevernicima, koje treba sve poubijati, pa onda kad izvrše neki teroristički akt i pobiju mnogo "nevjernika", smatraju da su kod Boga stekli zasluge, pa posle kada i njih neko ubije, očekuju da će u duhovnom svetu zajedno sa Bogom da sede za bogatom trpezom, dok oko njih gole žene plešu i pevaju.
preterali ste ga sa bogatom trpezom i golim zenama. To ne zelim, to mi se gadi.
Ali ti pojma nemaš da se to nebesko svršenstvo i dobro rodilo iz nesavršenstva i zla i da savšenstva i dobra ne bi moglo da bude, da ga pre toga nesavršenstvo i zlo nije nateralo da pređe iz stanja nesavršenstva i zla u stanje savršenstva i dobra. Na primer, prazan želudac je stanje osećanja gladi, nesvršenstva i zla, a pun želudac je stanje osečanja sitosti blaženstva i dobra. Pa reci, da li bi ikada iko seo da se najede i pređe u stanje osećanja sitosti, zadovoljstva i dobra, da ga osećanje gladi, nezadovoljstva i zla na to ne natera? NE BI: Čovečanstvo se sada nalazi u stanju haosa i zla. Da li ono sada treba da se ubije da bi prešlo u stanje zadovoljstva i dobra? NE TREBA. Trba samo da prestane sebi da pravi nezadovoljstvo i zlo i rešen problem. Odnosno, potrebno mu je samo objasniti Univerzalno rešenje kako se najlakše prevazilazi nezadovoljstvo i zlo, a ostvaruje zadovoljsvo i dobr i rešen problem. I ja upravo to i radim, Ovaj forum mi je za sada jedino mesto koje mi je dostupno za tu rabotu. I meni i ne pada na pamet da se ubijem, nebitno da li će neko zbog toga da me smatra budalom ili će te moje savete da razume i prihvati, ja uvek idem dalje.
Dobro. Ali kako objasnjavate osecaj blazenstva koji minerali i "mrtva materija" dozivljavaju u svom unutrasnjem svetu memorija? Taj svet je po energiji jos suptilniji svet (nedostupan je bilo kome ili cemu osim samo tom jastvu koji se seca citavog svog prethodnog spiralnog ciklusa koji je proziveo) cak i od vrhunca Duhovnog Savrsenstva u najvisim eksterno-orijentisanim Duhovnim Svetovima?
 
@Ljubo2 Martinus Thomsen je dao uvid u principe i zakone kosmosa u takvim detaljima koje vi nikad niste dali.

Још један "комплекс месије". Саветовао бих да не губиш више време на такве. Чак и да међу гомилом таквих шарлатана наиђеш неким случајем на правог мистика, дотични ти не може пренети његово знање, јер ту знања нема. Ту се ради о мистичним искуствима до којих они по правилу долазе уз помоћ разних "помагала" попут оних магичних печурака и слично.
(Узгред, та прича са мистицима ме веома подсећа на ситуацију у којој неки боди билдер, који је у себе унео читаву апотеку стероида, саветује младе како да направе исто такво тело вежбајући у теретани. Слично је и ово, мистици такође узимају своје "стероиде" а онда причају људима како да досегну њихова искуства.)

Пусти мистику, окрени се филозофији. Не можеш ни веровати колико је заправо филозофија моћнија, јер даје знање. Даје "метафизичку утеху" коју ниједан мистицизам не може дати.

Погледај на пример ово Локово учење о идеалитету секундарних квалитета, јер се оно може лако разумети. О томе сам писао овде:
https://forum.krstarica.com/threads/primarni-i-sekundarni-kvaliteti.846176/

Видиш, ово није некакво позивање на мистично искуство и слично. Ово је знање до кога се долази непосредно, апсолутно сигурно, и које итекако мења поглед на свет који је појединац до тада имао. Одједном, неприкосновени "реалан свет" постаје једним великим својим делом продукт сопствене свести.

Оваквих открића филозофија има много, само их треба потражити.
 
Још један "комплекс месије". Саветовао бих да не губиш више време на такве. Чак и да међу гомилом таквих шарлатана наиђеш неким случајем на правог мистика, дотични ти не може пренети његово знање, јер ту знања нема. Ту се ради о мистичним искуствима до којих они по правилу долазе уз помоћ разних "помагала" попут оних магичних печурака и слично.
Martinus nije koristio nikakvo sredstvo za takvo iskustvo, nije dobro odmah krenuti u projektovanje, spontano je bio iniciran kada je meditirao o Bogu, citajuci neku teozofsku knjigu
 
Poslednja izmena:
Martinus nije koristio nikakvo sredstvo za takvo iskustvo, nije dobro odmah krenuti u projektovanje, spontano je bio iniciran kada je meditirao o Bogu, citajuci neku teozofsku knjigu

Нисам ни рекао да је он користио. Мистици користе, а тај тип је умишљени месија попут овог Љубе.
Од таквих не можеш научити баш ништа.
 
Нисам ни рекао да је он користио. Мистици користе, а тај тип је умишљени месија попут овог Љубе.
Mislim da smo svi mi mesije ukoliko uocimo sta je dobro, a da je to dobro, dobro u nekom visem, sveobuhvatnijem, toplijem kontekstu. Naravno, to ima vise faza, a Ljubina filozofija bi po mom misljenju trebala biti razradjenija sto se tice prakticnih koraka koje bismo trebali preduzeti da bi nam svima bilo bolje
 
i takav nacin sagledavanja stvari je totalno beskoristan. Ne vidim bilo kakvu korist od takvog nacina sagledavanja realnosti. Da li vi vidite? I kako to praktikujete iz dana u dan?
Ako shvatimo da sve u Svemiru postoji i dešava se samo po sebi, uz pomoć svojih sedam sposobnosti, onda ćemo shvatiti i to da je sve što postoji Svest, odnosno, Bog. To je korisno za svetske religije, koje imaju različita shvatanja Boga, kako bi mogle da da ih zamene sa ovom Istinom o Svesti, odnosno, Bogu i tako po svojim učenjima o Bogu postanu samo jedna svetska religija. A svi vernici sveta, pripadnici samo jedne religije, koji međusobno više neće da se mrze i ratuju zbog svojih različitih verovanja i pripadnosti. Tako će da bude manje zla na svetu, pa će onda tvoja mržnja prema zlom svetu i tvoja želja da se ubiješ zlog sveta da se smanji. I to je KORIST. I za tebe to je motiv da počneš da širiš ideju i dokaze da sem Svesti i njenih sedam sposobnosti nikakvog drugog Boga nema.
recite to zivotinjama u klanicama ili psu koji je vezan metalnim lancem.
Ne mogu da kažem životinjama i njih spasim, ali mogu tebi da objasnim kako ti da ih spasiš. Kad počneš da objašnjavaš narodu ideju da sem Svesti i njenih sedam sposobnosti ničeg drugog nema i tako na kraju pomoću te ideje ujediniš svet, pa sva mržnja i ratovi prestanu i zavlada ljubav, tada će sve ljude sveta i sva živa bića da obuhvat naša Kolektivna Svest (Jagnje) i sve nas informatički (telepatski) poveže u jedinstvenu celinu i biće, tada će svi ljudi i sva živa bića energiju za održanje svojih tela da crpu direktno iz nje i tada goveda više neće da idu u klanice i više niko nikoga neće, ni da kolje, ni jede. Dakle, sve je do tebe, Ozimana. Louisa Krstića i drugih i vaše volje, da razumete Zakon postojanja i počenete da širite ideju da su svi ljudi i sva bića, JEDNO, tj, da sem Svesti i njenih sedam ničeg drugog nema, pa vi kako hoćete.
"A oko ti ne živiš u svetu u kojem vlada Zakon harmonije i dobra i to ti smeta i želiš da to prevaziđeš, ne ostaje ti drugo, več da i ti, po Zakonu harmonije i dobra počneš u svojoj sredini da zagovaraš Zakon harmonije i dobra i počneš praktično da ga živiš i sprovodiš u delo." Kako tacno, precizno, objasnite?
Praktično to radi isto ovako kao što to ja radim trudim se da širim ideju Zakona postojanja, tj. ideju o Svesti i njenih sedam i njenom principu harmonije i dobra, tj. ideju o jedinstvenom i pravednom svetskom društvenom i ekonomskom poretku. Nemoj samo da zaboraviš SIBOL, Da ljudi odmah mogu da znaju šta ćeš da im pričaš, čim vide taj simbol.
navodno, to je zbog prezasicenja "svetlosti" kojom bljeste najvise ravni duhovnog sveta, pa se vracaju u "zlo". Ali moj brat ne veruje u to i misli da nas Bog manipulise i ne trpi ono sto mi trpimo, i kako bi on mogao da u jedinstvenom svetskom drustvenom i ekonomskom poretku ako je jos i apatican jer misli da je u zivotu besmisleno, nalik nihilisti?
Ljudi kao mala deca, svakojake gluposti izmišljaju i u svakojake gluposti veruju. Istina je to da bez znanja ne bi moglo da bude svesnosti, a samim tim, ni Svesti. Zatim, da znanja ne bi moglo da bude bez iskustva, koje se stiče pomoću psihičkih sposobnosti i radnji opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja materijalnog sveta. A pošto Svest, nije materijalna i pošto materijalnog sveta nema, Svest je prinuđena sama da se napregne i pokrene i od sebe samo sagradi materijalni svet. I to je logika zašto duhovni svet mora od sebe samoga da napravi materijalni svet i zašto duhovnog sveta, tj. sveta ideja, ne može da bude bez materijalnog sveta.
preterali ste ga sa bogatom trpezom i golim zenama. To ne zelim, to mi se gadi.
Ali to je istina. Islamski fundametalisti, kada nagovaraju mlade i neuke ljude da oko sebe stave eksploziv i da uđu u masu ljudi i taj eksploziv aktiviraju, pa na taj način ubiju i sebe i masu ljudi, oni ih takvim slatkim lažima i obećanjima prevare, da se za Boga i islam žrtvuju. Takve ljude koji sa takvim obećanjima budu prevareni i žrtvovani, zovu imenom "džehidi" (od arapske reči "džehenet" = RAJ). Dobro, ne kažu im da posle "gole" žene oko njih igraju, to sam malo preterao. Ali kažu im da će otići u Raj i biti sa Bogom zajedno za trpezom i da će žene oko njih da igraju i pevaju. Ovo je ujedno i primer koliko je svet glup. Ujedno i zao jer glupost i zlo idu zajedno. Gde god vada zlo, tu vlada i ljudska glupost. Zato i ne postoji drugi način da se spasimo od zla, već da se spasimo od ljudske gluposti.
Dobro. Ali kako objasnjavate osecaj blazenstva koji minerali i "mrtva materija" dozivljavaju u svom unutrasnjem svetu memorija? Taj svet je po energiji jos suptilniji svet (nedostupan je bilo kome ili cemu osim samo tom jastvu koji se seca citavog svog prethodnog spiralnog ciklusa koji je proziveo) cak i od vrhunca Duhovnog Savrsenstva u najvisim eksterno-orijentisanim Duhovnim Svetovima?
Osećaj "blaženstva" se ne ne može opisati, ni objasniti, već samo doživeti. Postoji bezbroj načina da se blaženstvo doživi. Kad god čoveka pritisne bilo kakvovo veliko zlo, pa kad uspe da ga se oslobodi, taj trenutak oslobađanja od osećanja zla se uvek može opisati sa rečju i pojmom "blaženstvo". Kad je neko, na primer, toliko gladan ili žedan da umire od gladi ili žeđi, pa mu daju da se nahrani ili napije, taj se u tom trenutku uvek blažemo soseća.
 
Пусти мистику, окрени се филозофији. Не можеш ни веровати колико је заправо филозофија моћнија, јер даје знање. Даје "метафизичку утеху" коју ниједан мистицизам не може дати.
Pogotovo ako je reč o filozofiji Platona, Kanta, Hegela, Šopenhauera i drugih palamudžija, koji su svojom filozofijom spasili i usrećili svet, pa sada svet od sreće hoće da se ubije. Pokušaj da razumeš Zakon postojanja i njegov princip harmonije i dobra, ako hoćeš da saznaš šta je prava filozofija. Bez razumevanja Zakona postojanja ne možeš znati ŠTA je, ni subjekt, ni objekt, ni ideja, ni KAKO je moguće da to sve postoji, ni ZAŠTO.
 
Mislim da smo svi mi mesije ukoliko uocimo sta je dobro, a da je to dobro, dobro u nekom visem, sveobuhvatnijem, toplijem kontekstu. Naravno, to ima vise faza, a Ljubina filozofija bi po mom misljenju trebala biti razradjenija sto se tice prakticnih koraka koje bismo trebali preduzeti da bi nam svima bilo bolje
Šta misliš da kod mene nije "RAZRAĐENO", navedi, pa da RAZRADIM?
 
Vrlo je naporno u ovim vremenima gde vecina ljudi cine materijalisti da moze nesto da se uradi i zakoraci napred. Mogli bismo da ostavimo zapise, pre nego sto se vecina zvanicno, a najveci je problem sto vasa svetlosna bica to nisu razotkrila, ne odvikne od kapitalistickog sistema, policije, vojske i politicara, kao i upotrebe fizicke sile. Na primer, ja ne vidim kako bih mogao da prezivim osim u ovom kapitalistickom sistemu indirektno vec neko vreme, koristeci pomoc bliznjih, i verujem u Hrista, i on mi pomaze, verovao ja u to ili ne. Imao sam nedavno vrlo neprijatno iskustvo u bolnici za mentalno zdravlje da "okusim" kako je biti bez Boga.
 
Poslednja izmena:

Back
Top