zakon postojanja i novi narod

On u svim svojim postovima toliko izražava svoje osećanje patnje kad vidi da drugi pate, da mu često dođe da se ubije što ne može da pomogne onima koji pate. Što je dokaz da je jegova svest dostigla najviši mogući stupanj razvoja, da on voli druge čak i više nego samoga sebe. Spreman je čak i da se ubije, tj. da se žrtvuje za druge, samo da dugima bude dobro, pa makar on i stradao. Zbog njegove dobrote, evo ja Marzivu-a proglašavam svecem ovog foruma.
Dzabe kad sam beskoristan. Nemam Isusove moci, i pored toga sto sam se za to molio. Mogu ljude samo da uputim u ono sto i vi sami propovedate, ali iz mog najiskrenijeg iskustva, bilo kakvo "filozofiranje" ih odvlaci, jer su stoka, pa ne znam ni koliko je pametno da im bilo sta u kasicice dajem jer se kad tad pokazu za neljude, a ne ljude. A to sto cu se ubiti takodje nece postici nista dobro za druge, to ce biti samo moj odgovor "ne" na svu ljudsku glupost i hladnocu ovog sveta, za koje ne vidim da ce isceznuti tokom mog zivotnog veka.
 
Dzabe kad sam beskoristan. Nemam Isusove moci, i pored toga sto sam se za to molio. Mogu ljude samo da uputim u ono sto i vi sami propovedate, ali iz mog najiskrenijeg iskustva, bilo kakvo "filozofiranje" ih odvlaci, jer su stoka, pa ne znam ni koliko je pametno da im bilo sta u kasicice dajem jer se kad tad pokazu za neljude, a ne ljude. A to sto cu se ubiti takodje nece postici nista dobro za druge, to ce biti samo moj odgovor "ne" na svu ljudsku glupost i hladnocu ovog sveta, za koje ne vidim da ce isceznuti tokom mog zivotnog veka.
Ako bilo sta dobro uradim, a nije Isusovsko, pa makar i stradao od tudje ljubomore, dokle god vecina nece podrzavati takav nacin bitisanja, smatram da je besmisleno to ciniti, jer smo ocigledno promasili planetu. A manjina moze da se preseli na neku razumniju planetu ili ravan egzistencije. Ovo jeste prljavo blato od planete.
 
Ako bih gledao očima ljube, priznajem da bih bio prvi koji bi hteo da ceo ovaj svet živi u miru i ljubavi i harmoniji.
Prvo, Zakon postojanja nije viđenje "Ljubinim očima" istine u vezi postojanja sveta, već je Zakon postojanja logička celina svih dosadašnjih naučnih viđenja i saznanja u vezi postojanja sveta. Sačinjena i izrečena tako da je svačije oči mogu sagledati i razumeti na, isti način kao i Ljubine oči.
Ali, to nije moguće ne zbog njegovog obrazlaganja i njegove teorije, već zato što život u ovom svetu kao i u svim svetovima iznad ovog ima jedinstven smisao, svrhu i cilj.
Svi svetovi od kojih je sačinjen Univerzum, imaju samo jedan cilj; dostizanje duhovnog i materijalnog blagostanja. I postoji samo jedan naćin kako taj cilj na svim nivoima postojanja može da se ostvari - Jedinstveni, ravnopravni društveni i ekonomski poredak. Ni jedna svetska nauka, filozofija, teologija, ideologija i politika ne može ovaj argument da obori, a pomoću njega mogu da se obore sve svetske nauke, filozofije, religije, ideologije i politike koje drugačije tvrde.
Svako je na svom putu i svako je dosegao jedinstveni lični stadijum duhovnog progresa a to znači progresa svesti, ljubavi, nesebičnosti, inteligencije i još dosta takvih atributa.
Hoćeš da kažeš: "Svako za se' travu pase". E, "netje motji", gos'n Krstić. Svi ljudi sveta nisu samo zbir pojedinaca, već su oni svi zajdno i istovremeno i samo JEDAN POJEDINAC, zvani ČOVEČANSTVO. Isto kao što ni sve ćelije u ljudskom organizmu, nisu samo zbir pojedinačnih ćelija, već su sve one istovrmeno i zajedno samo JEDAN POJEDINAC, zvani ČOVEK. U kojem niko nema pravo "sam za se' da travu pase", već svi oni ZAJEDNO I PRAVEDNO, visoko organizovano, Kao sve ćelije u ljudskom organizmu. A to što ti toga još nisi svestan i što toga još ni svi drugi ljudi nisu svesni i ne znaju, već i dalje "svako za se' travu pase" i tako svi prave haos i zlo, to se zove neznanje i nisko razvijena svet i to je druga stvar.

Ipak, teorija Ljube je posebna i važi samo za njega i nikog više.
Da se nisi malo Z? Prvo, Zakon postojanja nije teorija, već čista NAUKA, Zakon postojanja je zbir iskustveno i naučno več dokazanih i neoborivih, logički povezanih činjenica,
Šta više, danas imamo iznešenih mali milion sličnih teorija koje su daleko od realnosti jer stvarnost ima mnogo dublje ili mnogo viš(lj)e svoje korene, svoju realnost i svoje svetove u kojima se mi kao jedinstvene Iskre te Realnosti školujemo ili radimo na ekspanziji svojih kvaliteta gde spada i sama svest.
Svest i njenih "7" ne "spada" ni u šta. Suprotno tome, sve što postoji i što se dešava "spada" u Svest i njenih "7". Bez Svesti i njenih "7" ništa i nigde nije moguće.
Svest nije nikakva napregnuta praznina ili vakuum već je to sama suština života koja je nastala mnogo, mnogo iznad realnosti o kojima govori Ljubo.
Pojma o pojmu nemaš. Sve što postoji i što se dešava, sve što može da se vidi ili ne vidi, je Svest i njenih "7" i sem toga ničeg drugog nema. Slobodno baci sve svoje knjige iz kojih učiš, u kojima tako ne piše.
Ta viša realnost je iz svoje suštine kreirala svetove nižeg pola kreacije u kojima se mi sada nalazimo
Nije tačno. Ne kreira viša realnost nižu, već niža višu, Prvo su elementarne čestice kreirale atome, pa atomi, nebeska tela, pa nebeska tela galaksije. Zatim na nebeskim telima su atomi kreirali ćelije, pa ćelije, tela biljaka, životinja i ljudi. Pa sada životinje i ljudi kreiraju svoja društva - mravi mravlja, pčele, pčelinja, ljudi ČOVEČANSTVO itd. Kad kuću gradiš, ne gradiš prvo krov, pa onda temelj, već prvo temelj, pa onda ciglu po ciglu, dok ne dođeš do krova. A što se tiče te "Više realnosti" o kojoj govoriš, koja iz svoje suštine gradi sve, to je ono što ti ne znaš šta je, što se zove "Svest + 7". Ko želi može tu suštinu da zove i imenom "Bog", svejedno". Ali po mogućnosti da ZNA i razume šta reč i pojam "Bog" podrazumeva, a ne kao ti i svi drugi, samo VERUJE, a ne zna.
i zato u ovom polu kreacije svako ima prava postavljati svoje teorije ili teorije koje im prenose tzv. svetlosna bića kojima se i sami Ljubo hvali.
Za razliku od drugih, Ljubo od svetlosnih bića nije primio nikakvu objavu, ni veru, već čistu NAUKU, pod imenom "VEČITO EVANĐELJE". Kojoj niko ne može ni pero odbiti.
Da li su to istinine teorije? Svakako da jesu ali samo za pojedince koji ih prihvate ili poveruju.
Da, istine koje su nam date preko Mojsija, Hrista, Bude, Muhameda i drugih, su nedorečene i kao teorije, odnosno, kao verovanja, mogle su da budu prihvaćene ili ne prihvaćene. Sa Zakonom postojanja nije tako. Svaki njegov stav može svako i iskustveno da proveri i do kraja objasni, razume i ZNA, da ne mora više niko i nikada, ni u šta da VERUJE.
Evo jednog primera koji će to objasniti: Putovala jedna Duša svaki dan na posao i uvek negde na tom putu, na samom mostu, druga Duša sedela na jednom kamewnu. Jednog jutra ova prva Duša stane i upita, "Zašto uvek sediš na tom kamenu i ne činiš ništa?" Druga joj odgovorila, "Meni su rekli da sam ja kamen"."
Ta druga duša je bila IZMANIPULISANI VERNIK, a ne ZNALAC koji Zakon postojanja ZNA. Njoj su rekli da je ona kamen i ona je verovala da je kamen. Kao na primer, kada se dete rodi, pa mu kažu, ti si Srbim, Hrvat, Englez, Kinez, pravoslavac, katolik, musliman, demokrata, fašist, komunist itd, i i dete u te nebuloze poveruje i posle ceo život tvrdi da je ovo ili ono. A da ZNA i razume Zakon postojanja, znao bi da je samo ČOVEK i ne bi ni verovao, ni tvrdio da je ovo ili ono I to bi za njega, naravno, bilo mnogo bolje.
Da, da bismo mogli nešto bolje i više činiti za sebe neophodno je znati kako mi kao kompletno biće funkcionišemo. Bez toga, nama gospodari naš um i ako nam neko kaže da smo bog mi ćemo videti u sebi boga a ako nam kaže da smo kamen mi ćemo se ponašati kao kamen.
Ovo ne važi za one koji ZNAJU Zakon postojanja. Jedino Zakon postojanja je ZNANJE. Sve drugo je VERA.
Naravno da i ti imaš potpuno pravo na svoje viđenje i razumevanje života kao i svako drugi pa i Ljubo ili bilo ko od nas ostalih. Međutim, neophodno je znati da mi kao jedinstvena čestica ili jedinstvena svest (koju ljudi najprizemnije zovu Duša), ovde inkarniramo više stotina hiljada života da bismo dosegli značajniji nivo iz kojeg možemo razumeti realnost te potražiti način da svesno radimo na ekspanziji svih svojih atributa po kojima više ne bismop bili samo potencijalno slični sa Kreatorom svega već da se približimo i dosegnemo svest iz koje ćemo znati i razumeti život a takođe i samog pravog Kreatora. Ne onog koji stoji na vrhu Mentalnog sveta i predstavlja se kao da je Kreator već onog koji je kreira
Ništa ne možeš ni da veruješ, ni ne veruješ i ništa ne možeš da dostigneš ili ne dostigneš, ako nisi Svest i ako ne raspolažeš sa 7 sposobnosti. Svest injenih 7 su Zakon sveukupnog postojanja i svakog mogućeg dešavanja.
o i tog lažnog kreatora i postavio ga da nam ovde vrti pamet i izluđuje dok ne dosegnemo dovoljno visoku svest da prepoznamo njegovu igru i otkrijemo da je on samo trener kojeg je postavio onaj Pravi Kreator. Nešto slično kao kada vlasnik kluba postavi trenera igračima da ih svakodnevno juri na iscrpljujuće treninge kako bi klub ostavivao rezultate. Tog trenera možemo poistovetiti sa onim kojeg nazvah takođe trenerom.
Sada imate Zakon postojanja, pa izvolite, sada po njemu počnite da trenirate. Trenirajte da postanete samo ljudi i ništa drugo, da bi mogli svi da se ujedinite i po principu harmonije i dobra napravite jedinstveni svetski ravnopravni društveni i ekonomski poredak, kao uslov da se svi spojimo sa našom Kolektivnom svešću i tako se svi, u okviru sveukupnog postojanja, popnemo na jedan još viši nivo od ovoga na kojem se sada nalazimo. To možemo samo svi zajedno. Pojedinačno, nikako, čak i kad se prosvetlimo.
Život izgleda mnogo komplikovanim iako on to nije. Zato je jedan filozof na pitanje Šta je to Život? napisao nekoliko knjiga i još nije sve rekao dok je Isus odgovorio sa jednom rečenicom, Život je ljubav!
Nažalost, Isus nije rekao da bez jedinstvenog i pravednog svetskog društvenog i ekonomskog poretka, ljubavi među ljudime NE MOŽE DA BUDE.
Zato, sve dok ne raspoznamo ljubav u sebi prema životu, za nas će život biti sve drugo pa i totalna konfuzija samo ne ona jednostavnost - Ljubav.
Sve dok ne napravimo jedinstveni svetski pravedni društveni i ekonomski poredak, niko neće moći da sazna ni šta je život, ni šta je ljubav. NI šta je duhovno i materijalno blagostanje. Već samo šta je borba za život, stradanje, siromaštvo, patnja i smrt.
I TEBI.
 
Inače, mislim da je za Marzivvu-a ovaj tvoj savet krajnje nekoristan, iz razloga što njegova svest nije nisko razvijena, več visoko. On u svim svojim postovima toliko izražava svoje osećanje patnje kad vidi da drugi pate, da mu često dođe da se ubije što ne može da pomogne onima koji pate. Što je dokaz da je jegova svest dostigla najviši mogući stupanj razvoja, da on voli druge čak i više nego samoga sebe. Spreman je čak i da se ubije, tj. da se žrtvuje za druge, samo da dugima bude dobro, pa makar on i stradao. Zbog njegove dobrote, evo ja Marzivu-a proglašavam svecem ovog foruma.
sta god da uradim dobro, postoji OGROMAN RIZIK da ce ljudi, umesto da slede primer, uzeti da prave kao budale od mene kult licnosti, kao sto su to uradili i sa Isusom Hristom. Covecanstvo je, kao sto je Martinus rekao, jos uvek nezrelo dete da bi mu se bilo kakve ozbiljnije duhovne analize pruzile.
 
Ljudima je toliko tesko ovoliko jednostavnu zapovest da postuju:

Свето Јеванђеље по Јовану 13

34
Нову вам заповијест дајем да љубите један другога, као што ја вас љубих, да се и ви љубите међу собом.

https://pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=ijekav&lang2=&book=43&chap=13


Свето Јеванђеље по Јовану 15

12
Ово је заповијест моја да имате љубав међу собом, као што ја имадох љубав к вама.

https://pouke.org/svetopismo/biblija.php?lang=ijekav&lang2=&book=43&chap=15
 
Negiranje volje, посматрано са стране олакшања живота то је најбољи систем који има шансу да успе, ако икада дође до утицаја.
Negiranje volje kao sistem, ima najbolju šansu da uspe uz pomoć ratnih tehnologija i Trećeg svetskog rata,
Покрет који тежи томе увелико и одавно постоји. Зове се "Винус пројекат". Он можда једини има исправну идеологију да технолошки развој, који не би био спутан капитализмом и профитом, има шансе да уреди свет на начин који бисмо звали "бољи свет"
Dok god se svet ne oslobodi političkih, verskih, nacionalnih i klasnih podela i pripadnosti, pokret "Vinus" nema nikakvu šansu za uspeh.
А погледај овог Љубу и сличне умишљене месије, који се радују трећем светском рату?!
Zato što je Treći svetski rat, izgleda, jedina šansa da se svetski politički, verski, nacionalistički i klasno podeljeni i zavađeni ludaci konačno svi međusobno poubijaju i puste ostatak sveta da može u miru da sprovede taj "Vinus" projekat. Bez toga, to nikada neće biti moguće
Замисли ти ту логику да повратак човечанства у камено доба, ако човечанства уопште и буде после нуклеарне катаклизме, да то доведе до бољег света.
Da bi sprečio tu kataklizmu, zašto onda zagovaraš "Vinus" projekt, pre nego oslobađanje sveta od plitičke, verske, nacionalne i klasne podeljenosti i njegovo ujedinjenje, kad je logično da bez toga sprovođenje "Vinus" projekta nikada neće da bude moguće?
 
Ljudima je toliko tesko ovoliko jednostavnu zapovest da postuju:

Свето Јеванђеље по Јовану 13

34
Нову вам заповијест дајем да љубите један другога, као што ја вас љубих, да се и ви љубите међу собом.
Ta zapovest o ljubavi ne vredi ni za K, bez objašnjenja da ljubav bez jedinstvenog svetskog praveddnog društvenog i ekonomskog poretka nije moguća. Nije moguće živeti u poretku zasnovanom na podeli, knkurenciji, mržnji, borbi i nepravednosti, a upražnjavati ljubav. Svako ko zagovara ljubav, a ne i pravedan poredak, je ludak.
 
Zato što je Treći svetski rat, izgleda, jedina šansa da se svetski politički, verski, nacionalistički i klasno podeljeni i zavađeni ludaci konačno svi međusobno poubijaju i puste ostatak sveta da može u miru da sprovede taj "Vinus" projekat. Bez toga, to nikada neće biti moguće.AQ трећи светски рат?

Винус пројекат не може да се оствари ако се човечанство врати у камено доба или потпуно нестане.
Ти изгледа немаш представу како би изгледао трећи светски рат? Мислиш да је то некакво пушкарање две зараћене стране а које ћеш ти безбедно посматрати из Аустралије у коју си се сместио. Зато се толико радујеш.
Епа видиш, прешао си се.

 
Prvo, Zakon postojanja nije viđenje "Ljubinim očima" istine u vezi postojanja sveta, već je Zakon postojanja logička celina svih dosadašnjih naučnih viđenja i saznanja u vezi postojanja sveta. Sačinjena i izrečena tako da je svačije oči mogu sagledati i razumeti na, isti način kao i Ljubine oči.
Ljubo, Svako ko želi razumeti pravu stranu života, a to je duhovna strana, onda je neophodno da shvati da tu logika neće mnogo služiti a još manje naučna viđenja, razumevanja i znanja.
Nauka ima svoje mesto kada se radi o otkrivanju, spoznaji i konstruisanju mnogih tehničkih inovacija jer su tu u igri zakoni koji vladaju u fizičkom (materijalnom) svetu.
Duhovni zakoni su ti koje svaki pojedinac kao duhovno Biće, duša, mora spoznati i mora živeti u skladu sa njima pa tek onda da pristupi onom završnom i najvišem koraku duhovne realizacije što i jeste cilj svakog od nas kao Duše.

Da, tačno je da čovek iz svoje humane svesti želi ostvariti ekonomsko/materijalno blagostanje, međutim da li čovek od nauke zna šta je to pravo blagostanje i to ono u najvišem smislu? Odgovor je negativan jer čak i ne zna kako se ono stiče niti zna kako se ponaša i kakav cilj ima osoba koja dosegne do duhovno blagostanje. Dok pojedinac u sebi ne oseti stvarnu POTREBU za onim najvišim on sve što želi i sve čemu teži je ovo spoljašno blagostanje bez da shvata da je to spoljašno samo resurs za sticanje iskustava iz kojih će razumeti život iz svih mogućih pozicija a to znači da će imati viđenje i razumevanje od 360°.
Nažalost, iako volim ljude koji se zalažu i trude u nauci, jer sam i sam bio zaljubljenik u istu, međutim, ako pogledamo na život sa duhovne strane ili iz duhovne perspektive otkrivamo po prvi put nešto što nam um ne može ponuditi.
Zašto?
Zato što je prava svest u nama samima odnosno mi smo sami ta svest, Mi, Duša, a ne naš um. Naš um funkcioniše samo po utkaim šablonima ili programima koje smo mi sami slagali od rođenje pa nadalje, uglavnom ga oformili oko 24-te godine.
Dakle, naučni um je posebno onesposobljen da može prilaziti životu iz duhovne pozicije. (O ovome je tek posebna nauka kojuu čovek od intelekta ne poznaje. Ne poznaje kako on sam funkcioniše niti zna kako funkcioniše njegov um.)
Otuda, postavlja se pitanje kako ekspandirati svoju stvarnu svest, duhovni svest?
Odgovor je da to nikada nije knjiga niti ikada mož
e biti knjiga. Knjiga nam može dati informacije a njih ćemo koristiti samo u skladu sa svojom svešću koja je duhovna kategorija. Malo bliže, reći ću da naša svest ispoljava sebe preko naše lične etike a naša lčična etika je spoljašni izražaj naše unutarnje duhovne svesti.
Zato ljudi koji su duhovno uzdignuti imaju svoj kod etike koji je daleko iznad čovekovog morala jer oni žive u skladu sa duhovnim zakonima.
Primera radi; Ako visoko duhovno razvijeni čovek (sa visokim stanjem duhovne svesti) uđe u samoposlugu u kojoj nema apsolutno nikog niti ima kamera niti ima igde ikoga u okruženju taj nikada neće pomisliti da uzme bilo šta za šta neće ostaviti novac onoliko koliko to vredi. Takav pojedinac nikada ni pod kojim uslovima neće uzeti8 ni jedan cent ili jedan bilion dolara ili dinara, ako ih nađe na ulici. Takav zna da je njegovo samo ono što zaradi i da je njegovo samo ono što plati.
Mimo toga, takav je svestan da je suština života, Duh Sveti sveprožimajući i sveznajući i svemoguć i da je on uvek tu i da se nikada ništa ne može prisvojiti na način koji je suprotan du8hovnim zakonima.
Ipaj, duhovno razvijuen će obezbediti sebi mesto za stanovanje i hranu za opstanak ali potrebu za išta više od toga on nikada neće imati u sebi i zato on ne misli ni o kakvom izobilju u materijalnom smislu. Takav može biti srećan u kolibi baš kao što oni drugi, od nauke, jedva da se osećaju srećnim i u najvećoj i najlepšoj palati.
Naravno, tvoje je pravo da veruješ onako kako tebi nalaže tvoje unutarnje stanje ali ovaj svet služi samo potrebi nas Duša da kroz iskustva spoznamo duhovne zakone i ekspandiramo svoju svest i da ovaj svet ostavimo iza sebe.
Teorija da smo svi jedno je utopija za duhovni progres. Mi imamo obavezu da drugima damo slobodu da žive na naćin kako odaberu da bismo i sami imali takvu slobodu za sebe.
Raditi za najviše dobro celine je nešto o čemu treba prvo malo kontemplirati i dobro razumeti. Razumeti to biće lakše za viđenje čak i tvoje teorije. Raditi za celinu znači za one koji su uključeni ili imaju interes u određeni posao. Recimo ta celina je porodica ili ljudi u jednom preduzeću ili ljudi koji nešto zajedno preduzmu. Ili to može biti lider države koji ima obavezu raditi za dobrobit svakog žitelčja te drževe bez da se jedni ignorišu a drugi ne znaju šta će od izobilja.
Zakoni koje su sklepao ne piju vodu jer su u igri duhovni zakoni a ne ono što neko nudi sa nekog od sveta ovog nižeg pola kreacije.

Svakako, nastavi sa svojom teorijom koja će uvek imati po nekog ko će se zainteresovati kao što svaka ideja ili teorija ima ljude sličnog ili približnog stanja svesti koji će u tome videti nešto za sebe.
Bez razlike, kada nađeš ljude da su prihvatili tvoju teoriju slavićemo zajedno.
Imaš moj pozdrav jer, ovde smo i ti i ja i svi oko nas da razmenimo saznanja jer svako od nas nastojiu kretati se ka jedinstvenom cilju a to je najviši stadijum duhovne svesti!:kpozdrav:
 
Ljubo, Svako ko želi razumeti pravu stranu života, a to je duhovna strana, onda je neophodno da shvati da tu logika neće mnogo služiti a još manje naučna viđenja, razumevanja i znanja.
Život, ni slučajno, nije samo duhovna strana, već i materijalna. Duhovno i materijalno jedno bez drugog ne mogu, jer su uzročno, uzajamno i naizmenično povezani. I druga stvar, veoma bitna, koju ti ne uzimaš u obzir, jeste, da i duhovno i materijalno postoje samo RELATIVNO, a to je isto kao da i ne postoje. Zato jer i duhovno i materijalno su samo psihičke i fizičke radnje koje ne mogi da postoje same po sebi bez VRŠIOCA koji ih vrši. Imajući na umi da je VRŠILAC, a to je Svest, nematerijalan, a time ujedno i neopažljiv i nespoznatljiv, to je razlog što o njemu, do danas, do otkrića Zakona postojanja, nismo ništa znali. A o njegovoj opažljivoj i sposznatljivoj psihičkoj, tj. duhovnoj i materijalnoj strani smo saznali sve. A ipak i dalje ne znamo ISTINU o njihovom postojanju, što je i razumljivo, jer duhovna i materijalna strana stvarnosti, u vidu fizičkih i psihičkih radnji i procesa, imaju značenje samo POSLEDICE, o kojoj se ne može saznati istina, sve dok se ne sazna istina o njihovom VRŠIOCU i UZROKU, a to je SVEST. Što podrazumeva da naučnici koji se bave samo izvanjskom, fizičkom i materijalnom stranom stvarnosti, kao ni oni koji se bave samo unutrašnjom, duhovnom, metafizičkom stranom stvarnosti , nikada neće uspeti da saznaju ISTINU o sveukupnoj stvarnosti, zato jer ni jedni, ni srigi u proces svoga logičkog mišljenja ne uzimaju celokupnu stvarnost, već samo njene delove, materijalni i duhovni deo. A onaj deo koji uzrokuje i materijalni i duhovni deo u vidu svojih fizičkih i psihičkih radnji koji je takođe nedeljivi deo sveukupne stvarnosti i bez kjeg se ne može saznati Istina o sveukupnoj stvarnosti, im i dalje ostaje nepoznat,

Dakle Louise, ti, koji si koncentrisan samo na duhovnu stvarnost, pomiri se s tim da nikad nećeš moći da saznaš Istinu o sveukupnoj stvarnosti, kao ni svi oni koji se u okviru prirodnih nauka bave materijalnom stranom stvarnosti.

A to podrazumeva da će Istinu o sveukupnoj stvarnosti moći da saznaju samo oni čiji proces logičkog mišljenja obuhvata, ne samo duhovno i materijalnu stvarnost koja se sastoji od fizičkih i psihičkih radnji, a to je fizika i metafizika, već i Vršioca tih fizičkih i psihičkih radnji, a to je SVEST, ili pak, do danas nam nepoznati nematerijalni BOG.
 
.
Duhovni zakoni su ti koje svaki pojedinac kao duhovno Biće, duša, mora spoznati i mora živeti u skladu sa njima pa tek onda da pristupi onom završnom i najvišem koraku duhovne realizacije što i jeste cilj svakog od nas kao Duše.
Nema ništa od toga. Čak i kad spoznaš duhovnu stvarnost do kraja, a to je kad se prosvetliš, tj telepatski se spojiš i sa onim najvišim duhovnim, a isto tako i materijalnim nivoom stvarnosti i na taj način stekneš uvid u njegovu visoku svesnost i onda kažeš sebi, aha, spoznao sam Boga Apsoluta, ti i dalje nećeš znati Istinu o postojanju sveukupne stvarnosti. Nećeš znati ni ŠTA je Bog, ni KAKO on postoji, ni ZAŠTo. Niti ćeš da znaš KAKO i ZAŠTO je iz samoga sebe iznedrio ni duhovnu, ni materijalnu stvarnost. Zašto mu je to trebalo. Čemu mu služi materija, život i Svemir?

Kada se neki čovek prosvetli, on ima samo osećaj velike sreće, ljubavi i blaženstva i on shvata da je to najviši stupanj, svrha i smisao postojanja. Ali to je ipak samo doživljaj, kojemu nedostaje OBJAŠNJENJE I RAZUMEVANJE samog tog doživljaja. Što podrrazumeva da onaj ko uspe da se prosvetli, ima samo UTISAK da je spoznao KONAČNU i NAJVIŠU ITINU, ali on tu Istinu nikada neće moći rečima da prenese na druge ljude, zato jer ne ume ni da je objasni, ni razume, već će na kraju, kad ljudi od njega traže da im ispriča i objasni šta je doživeo, samo da kaže da je to NEOPISIV DOŽIVLJAJ, da se to ne može rećima iskazati i da onaj ko želi nešto više da sazna o tome, treba sam to da doživi.

Pa na kraju uvek ispada da isto tako ostaje neznalica i onaj ko se prosvetlio, kao i onaj koji nije, jer oba podjednako ne znaju Istinu o postojanju stvarnosti, već svaki od njih u svom umu na svoj način, u skladu sa svojim životnim iskustvom, konstruiše svoju vlastitu istinu, onako kako on zamilja da bi ona trebalo da bude, a zatim u to što je izmislio, VERUJE.
 
Da, tačno je da čovek iz svoje humane svesti želi ostvariti ekonomsko/materijalno blagostanje, međutim da li čovek od nauke zna šta je to pravo blagostanje i to ono u najvišem smislu?
Naravno da ne zna. Čoveku od nauke je svejedno da li će da smisli i napravi traktor i njime ore zemlju ili nukleoarno oružje kojim će moći jednim potezom da ubije milion ljudi. Njemu je važno samo da mu se taj njegov izum dobro plati. Dakle, ljudi od nauke nikada neće moći da nam obezbede ni duhovno, ni materijalno blagostanje. Oni su kao dobra krava muzara, koja dadne pun čabar mleka, pa se onda ritne i sve prospe. Odnosno, smisle nam tehnologije za materijalnu proizvodnju i tako nam život učine lakšim i boljim. Pa onda smisle i moćne ratne tehnologije, pa nas sve pomoću njih pobiju.

Ali isto tako ni prosvetljeni, duhovni ljudi nam nisu ni od kakve koristi. Ni oni nam ne mogu obezbediti, ni duhovno, ni materijalno blagostanje. Zato jer nam svoje iskustvo dživljaja ljubavi i blaženstva koje su doživeli prosvetljavajući se, ne mogu preneti rečima, već nas upućuju na meditaciju, kako bi sami mogli to da doživimo. Pa onda kažu da će svet moći da dostigne i duhovno i materijalno blagostanje kad se svi ljudi prosvetle i tako svi postnu bolji nego što jesu. . To i jeste razlog što prosvetljeni i visoko duhovno razvijeni ljudi, poput Mojsija, Hrista, Bude, Muhameda i mnogih druhih, nisu uspeli ništa dobro da ostave svetu, već ga samo podelili po religijama, čiji se pripadnici međusobno mrze i svađaju oko toga čija je religija prava, a čija kriva. A neretko se i zavade, zarate i masovno poubijaju. Kao na primer hindusi i muslimani 1947 godine prilikom razdvajanja u dve države, Indiju i Pakistan, pa, hop, 11 miliona mrtvih.

Da bi na kraju izveli zaključak da se uz pomoć ni jene vere, ni materijalističke, ni idealističke, ne može ostvariti, opšte svetsko, ni materijalno, ni duhovno blagostanje, iz razloga jer ni materijalizam, ni idealizam nemaju značenej ISTINE o postojanju sveukupne stvarnosti. NI jedna od ove dve vrste religija ne obuhvata i ne objašnjava celu stvarnost, već samo dva njena dela, duhovni i materijalni. Dok im je UZROK i duhovnog i materijalnog dela, kao najvažniji deo stvarnosti - SVEST ili BOG - i dalje potpuno nepoznat.

Odnosno, da bi na kraju izveli zaključak da nas u opšte duhovno i materijalno blagostanje može uvesti samo ZNJANJE, tj. ISTINA, a ne VERA u vezi postojanja sveukupne stvarnosti, koja obuhvata i do kraja objašnjava SVA TRI DELA stvarnosti - i duhovni i materijalni i onaj najvažniji, UZROČNI deo stvarnosti. Koji jedino može da ima značenje NAUKE, a to je, naravno otkriće ZAKONA POSTOJANJA sa značenjem VEČITE i KONAČNE ISTINE o postojanju sveukupne stvarnosto. Po kojoj, sem Svesti i njenih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji ničeg drugog nema. I po kojoj, bilo da je reč o atomu kao organizaciji kretanja i rada elementarnih čestica ili o galaksiji kao organizaciji kretanja i rada nebeskih tela ili o ljudskom organizmu kao organizaciji kretanja i rada ćelija ili o čovečanstvu kao organizaciji kretanja i rada ljudi itd, duhovnog i materijalnog blagostanja ne može da bude bez jedinstvenog društvenog i ekonomskog poretkam napravljenog na bazi pravedne podele rada i rezultata rada. To je zakon harmonije i dobra, koji je deo Zakona postojanja , kojeg čak i vredne pčele u košnici i nravi u mravinjaku znaju i poštuju. A ljudi u ljudskom društvu još uvek, niti znaju, niti poštuju, a ubeđeni su da su najinteligentnija bića u Svemiru. Oni još uvek ništa ne ZNAJU, već samo VERUJU da znaju.
 
Naravno, tvoje je pravo da veruješ onako kako tebi nalaže tvoje unutarnje stanje ali ovaj svet služi samo potrebi nas Duša da kroz iskustva spoznamo duhovne zakone i ekspandiramo svoju svest i da ovaj svet ostavimo iza sebe.
Ti misliš, kada se čovek prosvetli, da je on tada spoznao duhovne zakone. To nije tačno. Spoznajom, ni duhovnog, ni materijalnog sveta, se ne mogu spoznati i znati nikakvi zakoni, već samo verovati. Tek spoznajom zakona po kojima Svest (Bog) postoji, mogu se saznati svi mogući i duhovni i materijalni zakoni. Zakoni Svesti su njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih Svest postoji, sama po sebi, kao svoj i uzrok i posledica, tako što se večito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja i tom prilikom ona sama Svest, se manifestuje i kao fizička, tj. materijalna pojava i proces i psihička, tj. duhovna pojava i proces.
Teorija da smo svi jedno je utopija za duhovni progres. Mi imamo obavezu da drugima damo slobodu da žive na naćin kako odaberu da bismo i sami imali takvu slobodu za sebe.
Da li je utopija da su sve ćelije unutar ljudskog organizma JEDNO, koje zovemo imenom ĆOVEK? Nije utopija, već ISTINA. Što važi i za Čovečanstvo kao nešto JEDNO, sastavljeno od mnoštva ljudi. Koji nemaju pravo da žive po svojoj slobodnoj volji, kako im se prohte, sve dok svojim delovanjem, u skladu sa svojom voljom, ugrožavaju tu JEDNOTU Čovečanstva. Odnosno, imaju pravo da žive po svojoj slobodnoj volji i ugrožavaju tu jednotu Čovečanstva, sve dok ne nauče i ne shvate da ugrožavajući tu jednotu Čovečanstva, ugrožavaju sami sebe. Kad to shvate, oni će i dalje da žive po svojoj slobodnoj volji, ali rad po njihovoj slobodnoj volji više neće da bude na štetu, ni jednote čovečanstva, ni na njihovu ličnu štetu, već na korist. Jer će svi da znaju da im je podela, konkurencija, mržnja i borba svakoga sa svakim, koja nema značenje njihove JEDNOTE, na štetu, a JEDINOTA, uzajamno pomaganje, ljubav i pravednost, na korist. Do spoznaje te korisne JEDNOTE se ne može znati uz pomoć prirodnih nauka, niti uz pomoć prosvetljenja, imajući na umu da ni jedan prosveljenik do dnas, prorpvedajući ljubav koju je spoznao prosvetljujući se, nije istovremeno propovedao i JEDNOTU sveta i pravedan svetski društveni i ekonomski poredak, upravo jer nije prosvetljujući se saznao da ljubavi bez JEDNOTE ne može da bude. Odnosno, da ljubavi bez jedinstvenog svetskog društvenog i ekonomskog ptravednog poretka, ne može da bude. A time ujedno ni duhovnog i materijalnog blagostanje. To može da se zna samo kada se shvati da samo Svest postoji i njenih sedam sposobnosti. Zatim, kad se shvati da se Svest uz pomoć svojih sedam sposobnosti istovremeno manifestuje kao prirodna sila i pojava poznata nam pod imenm nagon samoodržanja, sa značenjem večite težnje od nepostojanja sa značenjem nezadovoljstva i ZLA, ka postojanju sa značenjem zadovoljstva i DOBRA. I da se to ZADOVOLJSTVO i DOBRO kao cilj Svesti, ne može ostvariti,ma o čemu da je reč, pa i Čovečanstvu, bez JEDNOTE, tj, bez jedinstvenog svetskog pravednog društvenog i ekonomskog poretka.
kretati se ka jedinstvenom cilju a to je najviši stadijum duhovne svesti!
Sem duhovnog i materijalnog blagostanja sa značenjem harmonije i dobra, nikakv drugi cilj, ni na jednom nivou postojnja unutar celokupne kreacije, ne postoji. Ne postoji niti i jedan drugi način da se taj cilj ostvari, do jEDINSTVO mir, uzajamno pomaganje, ljubav i pravednost. Pod rečju i pojmom "pravednost" uvek treda podrazumevati društveni i ekonomski poredak, na pravljen na bazi pravedne podele rada i rezultata rada.
 
Винус пројекат не може да се оствари ако се човечанство врати у камено доба или потпуно нестане.
Naravno da ne može. Zato je i potrebno njegovo ujedinjenje, tj. odumiranje političkih, verskih, nacionalnih i klasnih podela i pripadnosti koje tome smetaju. To ujedinjenje i jeste uslov da bi Vinus projekat mogao da počne da se ostvaruje, tj. da se napravi jedinstveni svetski društveni i ekonomski poredak, sa pravednom podelom rada i rezultata rada.
Ти изгледа немаш представу како би изгледао трећи светски рат? Мислиш да је то некакво пушкарање две зараћене стране а које ћеш ти безбедно посматрати из Аустралије у коју си се сместио. Зато се толико радујеш.
Епа видиш, прешао си се.
E, pa vidiš, neće svi da stradaju. Tako u prorčanstvima stoji. A ja u njih verujem, jer znam od koga proroci primaju svoje objave i znam da ti koji te objave daju, ne greše, jer oni i planiraju i rade na svemu onome što objavljuju da će da se desi. Prorčanstva mogu samo da omanu ako objave daju niža, a ne "svetlosna bića". Ona su dala proročanstvo zabeleženo u Bibliji, pod naslovom "Jovanovo otkrivenje", u kojem stoji da "narod u belim čistim haljinama" misli se na čiste ljudske duše, neće da strada. I Tarabić je prorokovao da da će u tom velikom ratu da stradaju samo zli od zlih, a da dobrima niko ništa neće moći". Zato Ozimane, ako ne želiš da stradaš kad Treći svetski rat počne, što pre okaći na sebe trobojni simbol Zakona postojanja i simbol jedinstva sveta, tj. simbol harmonije i dobra, da zlikovci mogu da te prepoznaju kad budu uništavali svet, da tebe mogu da poštede.

Verujem da je i Tadabićevo prorčanstvo došlo od "Svetlosnih bića", gde takođe stoji da Srbija u tom velikom ratu neće učestvovati. Takođe i da će se spasiti oni koji pobegnu u "tri krete gore". Tri krste gore to je trobojni simbol Svesti, simbol Zakona postojanja i simbol jedinstva sveta i pravednog svetskog društvenog i ekonomskog poretka.

Zato, Ozimane, što pre kaći taj simbol na sebe i spašavaj se na vreme. Mani se Platona, Kanta, Šopenhauera i drugih šarlatana. Njihova palamuđenjai ti nisu ni od kakve koristi.
 
Naravno da ne može. Zato je i potrebno njegovo ujedinjenje, tj. odumiranje političkih, verskih, nacionalnih i klasnih podela i pripadnosti koje tome smetaju. To ujedinjenje i jeste uslov da bi Vinus projekat mogao da počne da se ostvaruje, tj. da se napravi jedinstveni svetski društveni i ekonomski poredak, sa pravednom podelom rada i rezultata rada.

E, pa vidiš, neće svi da stradaju. Tako u prorčanstvima stoji. A ja u njih verujem, jer znam od koga proroci primaju svoje objave i znam da ti koji te objave daju, ne greše, jer oni i planiraju i rade na svemu onome što objavljuju da će da se desi. Prorčanstva mogu samo da omanu ako objave daju niža, a ne "svetlosna bića". Ona su dala proročanstvo zabeleženo u Bibliji, pod naslovom "Jovanovo otkrivenje", u kojem stoji da "narod u belim čistim haljinama" misli se na čiste ljudske duše, neće da strada. I Tarabić je prorokovao da da će u tom velikom ratu da stradaju samo zli od zlih, a da dobrima niko ništa neće moći". Zato Ozimane, ako ne želiš da stradaš kad Treći svetski rat počne, što pre okaći na sebe trobojni simbol Zakona postojanja i simbol jedinstva sveta, tj. simbol harmonije i dobra, da zlikovci mogu da te prepoznaju kad budu uništavali svet, da tebe mogu da poštede.
Па да, у Јовановом откровењу, у Библији, говори се лично о теби.
Тарабићи су такође пророковали о твојој мисији.

Него, када смо код Тарабића, ако ниси знао, ради се превари. То наводно "пророчанство" заправо је скуп новинских чланака из 19. и почетка 20. века којима су уредници тог доба замајавали тадашњи углавном неписмен и наиван народ. Касније су тим истим путем наставили разни аутори додавајући и измишљајући.
Овде имаш књигу у којој је се све то лепо објашњено. Кликни на download. http://www.voja.rs/kpdl.htm
 
Па да, у Јовановом откровењу, у Библији, говори се лично о теби.
Тарабићи су такође пророковали о твојој мисији.
Dobro, ako te to toliko iritira, ostavimo prorčanstva i mesije po strani i obratimo pažnju na Zakon postojanja i razmislimo kakvog on uticaja može da ima na poboljšanje svetskih društvenih i ekonomskih prilika? Naravno, pod uslovom da ljudi od nauke i znanja počnu da se bave proveravanjem i verifikacijom Zakona postojanja i na kraju odluče da to otkriće primene u praksi.

Kao prvo, ako počnu time da sebave, lako će da se ustanovi da je Zkon postojanja neoboriv.

A kao drugo, ako se ljudi slože da u skladu sa Zakonom postojanja izvrše društvene i ekonomske reforme svetskih razmera, tada će na kraju svi da se slože da je Zakon postojanja MESIJANSKA IDEJA i da posle na Zemlji više nikada neće da bude svih ovih zala koja su ljudi tokom cele istorije sami sebi do sada činili.

I kao treće, inteligentni ljudi, a takvih naravno ima, mada retko, koji su makar prosečno upućeni u dosadašnja otkrića iz oblasti svih nauka, kad se budu odlučili da sami svojim umom provere valjanost Zakona postojanja, sami mogu da se uvere da on ima mesijansku vrednost, bez da čekaju da u svetu to neko zvanično potvrdi. I na ovom forumu i na nekim drugim forumima, na hrvatskom i bosanskom, uverio sam se da takvih ima. U uvodu ove teme citirao sam jenu takvu inteligentnu i obrazovanu osobu, sa bosanskog foruma filozofije, sa pseudonimom "Planamac" koja je iz prve rekla, "jeste, to je TO" i nabavila bedž sa simbolom Svesti i Zakona postojanja i stavila ga na sebe.

Da bi na kraju zaključili, ako te to već toliko iritira, da nisam ja, Ozimane, mesija, već Zakon postojanja i onaj ko mi je pomogao da ga razumem, otkrijem i objavim. To je onaj isti koji je i Tesli pomogao da dođe do svih onih znanja i otkrića iz obkasti elektrotehnike, pomoću kojih se Čovečanstvo unapredilo na tehnološko i ekonomskom planu. A ti ili bilo ko drugi ko se stim neslaže, tu je Zakon postojanja, pa neka pokuša da ga obori, ako može.
Него, када смо код Тарабића, ако ниси знао, ради се превари. То наводно "пророчанство" заправо је скуп новинских чланака из 19. и почетка 20. века којима су уредници тог доба замајавали тадашњи углавном неписмен и наиван народ. Касније су тим истим путем наставили разни аутори додавајући и измишљајући.
Овде имаш књигу у којој је се све то лепо објашњено. Кликни на download.
Potpuno je nebitno ko je, kako i iz kojih izvora crpeo podatke kada je pisao knjigu "Kremansko proročanstvo". Za mene lično je bitno da ja lično znam da sve ono što u toj knjzi stoji, da se jednim delom već obistinilo i da će da se obistini i ono što se još uvek nije obistinilo. Posebno ono što je tu napisano u vezi "Novog naroda". Jer u Srbiji već postoje ljudi koji odavno razmipljaju o ideji "Novog naroda" i na osnovu toga govore o Srbima kao "izabranom narodu".
 
Imajući na umi da je VRŠILAC, a to je Svest, nematerijalan, a time ujedno i neopažljiv i nespoznatljiv, to je razlog što o njemu, do danas, do otkrića Zakona postojanja, nismo ništa znali.
Znali smo preko Martinusa. On je vas pojam "svesti" nazvao "ja", odnosno "jastvo".
Dakle Louise, ti, koji si koncentrisan samo na duhovnu stvarnost, pomiri se s tim da nikad nećeš moći da saznaš Istinu o sveukupnoj stvarnosti, kao ni svi oni koji se u okviru prirodnih nauka bave materijalnom stranom stvarnosti.
fizicka stvarnost je ocigledna cak i za neduhovnu osobu, jer je fizicki spektar egzistencije primaran kad se prelazi iz kvantnog vakuuma u sintropiju, a ljudi poput @louiskrstic sigurno znaju o fizickoj stvarnosti, i to podsvesno, ovo je preterivanje sto vi govorite Ljubomire
A to podrazumeva da će Istinu o sveukupnoj stvarnosti moći da saznaju samo oni čiji proces logičkog mišljenja obuhvata, ne samo duhovno i materijalnu stvarnost koja se sastoji od fizičkih i psihičkih radnji, a to je fizika i metafizika, već i Vršioca tih fizičkih i psihičkih radnji, a to je SVEST, ili pak, do danas nam nepoznati nematerijalni BOG.
Dug je to put, cak i za tebe i mene.
 
Potpuno je nebitno ko je, kako i iz kojih izvora crpeo podatke kada je pisao knjigu "Kremansko proročanstvo". Za mene lično je bitno da ja lično znam da sve ono što u toj knjzi stoji, da se jednim delom već obistinilo i da će da se obistini i ono što se još uvek nije obistinilo. Posebno ono što je tu napisano u vezi "Novog naroda". Jer u Srbiji već postoje ljudi koji odavno razmipljaju o ideji "Novog naroda" i na osnovu toga govore o Srbima kao "izabranom narodu".
nerealno je uzimati nesto sto je izvorno nepotpuno tacno u detaljima i uzeti samo ono sto se vama svidja za to da projektujete u ono sto ce se desiti. Pa niko ne zna kad ce tacno barem 50% covecanstva da stane na stranu ljubavi i mira, i da li ce uopste u ovom razdoblju i da prezive, za obzirom da cemo biti ubijani jer razmisljaju drugacije od tirana.
 
Poslednja izmena:
Ljubo, morali bismo imati viziju kako bismo funkcionisali u jedinstvenom pravednom svetskom drustvenom i ekonomskom poretku. Ljudima poput mene je vec preko glave verskih histerija od koje prakticne koristi nemamo. Sistem u kojem zivimo globalno se raspada. Niko ne zna sta se desava realno, a da kaze da zna, samo bi lagao. Moramo da preuzmemo odgovornost u nase ruke i krojimo sopstvenu sudbinu sa svim znanjem koje smo do sada stekli, i koje ce naravno, uz mir, ljubav i saradnju daleko da uznapreduje. Ljudima je takodje verovatno i smesno da se obelezavaju simbolom trojednosti jer ce misliti da je u pitanju jos neka sekta, jos neka ideologija, jos neka komplikacija, i verovatno ce imati podsvesnu averziju na to, moramo malo prizemniji biti. Simbol je samo simbol, daj da delujemo.
 
Znali smo preko Martinusa. On je vas pojam "svesti" nazvao "ja", odnosno "jastvo".
Znali smo to i preko religija pod imenom "Bog". I u hrišćanstvu negde stoji da je Bog za sebe rekao "JAKOJI JESAM". To je verovatno saznao neki čovek koji je stupio u kontakt sa nekim svetlosnim bićem, koje se ljudima predstavlja imenom "Bog". A ako bi pitali svetlosno biće, ko ili šta je Bog, ono bi verovatno odgovorilo: "Ja sam onaj koji POSTOJIM" ili "Ja sam onaj koji jesam". I ja kada govorim o Svesti, često naglašavam da je Svest ono koje sebe zove imenom "JA": Takođe često naglašavam i to da sve što postoji sebe zove imenom "JA". Što je i razumljivo, jer sve što postoje je Svest.

Ali da bi znali i Istinu o postojanju Svesti, nije dovoljno samo znati, ni da je sve Svest, ni da ona zove sebe imenom "JA", već znati i odgovore na pitanja ŠTA je svest, KAKO ona postoji i ZAŠTO. I kad odgovorimo na ta tri pitanja, tek tada razumemo i znamo LOGIKU, odnosno ZAKON po kojem postoji sve što postoji, A to su onih SEDAM fizičkih i psihičkih sposobnoszi i radnji, bez kojih ničega ne bi moglo da bude. I tih sedam sposobnosti i radnji je ono ključno što treba uzeti u proces logičkog mišljenja, da bi mogla da se otkrije njihova večita uzajamna i naizmenična uzročnost, što do danas ni jedan naučnik, filozof ili teolog nije uspeo da - kao nešto što je najbitnije za otkrivanje Zakona postojanja -zapazi.
fizicka stvarnost je ocigledna cak i za neduhovnu osobu, jer je fizicki spektar egzistencije primaran kad se prelazi iz kvantnog vakuuma u sintropiju, a ljudi poput @louiskrstic sigurno znaju o fizickoj stvarnosti, i to podsvesno, ovo je preterivanje sto vi govorite Ljubomire
Da li će onaj, koji se bavi samo fizičkom izvanjskom stranom stvarnosti, moći ikada da sazna Istinu o postojanju stvarnosti? NEĆE. Da li će onaj, koji svoju pažnju usmeri u svoju unutrašnjost i počne da se bavi samo metafizičkom stranom stvarnosti, ikada da uspe da otkrije Istinu o postojanju sveukupne stvarnosti? NEĆE Zašto bi onda bilo preterano da se stavi do znanja svima onima koji pokušavaju da otkriju Istinu o sveukupnoj stvarnosti, ako istražuju samo jednu polovinu stvarnosti, kad stvarnost ima dve polovine - fizičku i metafizičku? Kao što to rede filozofi materijalizma tvrdeći da ideje ne može da bude bez materije. I filozofi idealizma, tvrdeći da materije ne može da bude bez ideje. Kad te dve polovine stvarnosti jedna bez druge ne mogu, jer su naizmenično i večito povezane neraskidivim uzročno posledičnim vezama, I kao što to naučnici rade koji po preporuci Sokrata kažu da je istinito samo ono što je opažljivo, merljivo i eksperimentom dokažljivo. Ili kao što to prepoučuju prosvetljeni ljudi koji kažu da se do Istine može doći samo okretanjem svoje pažnje u svoju nutrinu, Ili kao što to tvrde hrišćani kada kažu da "Boga i Istinu možemo spoznati samo u sebi".

Dakle, nije preterano svima staviti do znanja da svi greše, jer tu svoju grešku još uvek niko ne primećuje. Svako je izabrao jedan od ova dva puta da dođe do Istine, a niko ne shvata da niti i jedan od ta dva puta nije sma za sebe dovoljan, ni isprava, već tek oba puta zajedno.
Dug je to put, cak i za tebe i mene.
Ti i ja i još neki koji su u celosti razumeli Zakon postojanja, došli smo do kraja puta. Dug put je ostao za one koji još uvek ništa ne mogu da shvate. Dok ih Treći svetski rat ne mlatne po glavi i malo im moždane vijuge ne dovede u red. Ne kaže se za džaba: "Batina je iz raja izašla". Kako se inače, životinje dresiraju, koje ništa ne razumeju, već batinama. Ta batina za celo Čovečanstvo koje još uvek ništa ne zna i ne rezume, je Treći svetski rat. Pa će onda da bude: "Ako nećeš milom, hoćeš silom". Po ovom pitanju i Satani se mora dati za pravo. Naši pravi učitelji života nisu ni Mojsije, ni Hrist, ni Buda, ni Muhamed, već Satana i njegovi učenici, poput Hitlera, Slobe, Tuđmana, Alije i drugih sličnih njima.
 
Ljubo, morali bismo imati viziju kako bismo funkcionisali u jedinstvenom pravednom svetskom drustvenom i ekonomskom poretku.
Ne treba nam za to nikakva vizija, kad imamo toliko mnogo praktičnih primera na koje možemo da se ugledamo. S obzirom da su sve materijalne forme od kojih se satoji Svemir, već sagrađene po principu harmojije i dobra, među koje spada i ludski organizam kao jedan od najsavršenjih.
Ljudima poput mene je vec preko glave verskih histerija od koje prakticne koristi nemamo.
Zaboravio si da pomeneš histeriju svetskih političara, bogataša i mafijaša.
Sistem u kojem zivimo globalno se raspada. Niko ne zna sta se desava realno, a da kaze da zna, samo bi lagao.
Kako misliš da niko ne zna šta se dešava? Naravno da to svako zna. Od kad Čovečanstvo postoji, zahvaljujući političkoj, verskoj, nacionalnoj i klasnoj podeljenosti i njihovoj međusobnoj konkurenciji, mržnji i borbi, dešava se HAOS I ZLO.
Moramo da preuzmemo odgovornost u nase ruke i krojimo sopstvenu sudbinu sa svim znanjem koje smo do sada stekli, i koje ce naravno, uz mir, ljubav i saradnju daleko da uznapreduje.
Pa, evo preuzeli smo odgovornost u naše ruke. Počeli smo da prpagiramo jednu novu , spasonosnu nauku, filozofiju i ideju, imajući na umu da ideje uvek vladju svetom. I to je sve što možemo da uradimo. Ta ideja je seme iz kojeg jedino može da nikne nova i bolja budućnost za sve ljude sveta, a prestane naša prljava i surova prošlost. Problem je samo što tlo na koje to seme bacamo nije plodno i što iz njega slabo šta može da nikne.
Ljudima je takodje verovatno i smesno da se obelezavaju simbolom trojednosti jer ce misliti da je u pitanju jos neka sekta, jos neka ideologija, jos neka komplikacija, i verovatno ce imati podsvesnu averziju na to, moramo malo prizemniji biti.
Slažem se, ljudi bi se stideli kad bi na sebe počeli da kače simbol jedinstva sveta, mira, ljubavi i pravenosti. Oni se ponose sobom samo kad na sebe odenu ratne uniforme i na njih okače kukaste krstove, petokrake, polumesece, kokarde, slovo "U" itd i naoružaju se do zuba. I onda kažu: "Mama, pogledaj me što sam lep".
Simbol je samo simbol, daj da delujemo.
Pa hajde da delujemo! Pokrenimo već jednom taj Treći svetski. Ne znam šta tu više ima da se čeka, kad smo se za to već tako dobro pripremili.
 
Pa niko ne zna kad ce tacno barem 50% covecanstva da stane na stranu ljubavi i mira, i da li ce uopste u ovom razdoblju i da prezive, za obzirom da cemo biti ubijani jer razmisljaju drugacije od tirana.
Šta se sekiraš? Život je ionako večan. Samo prelazi iz jednog oblika u drugi. Uostalo, zar ti ionako ne planiraš da se samoubiješ? I ostaviš mene samog sa okačenim bedžom. I Ozimana i Louisa sa neokačenim, do zuba naoržanim. Svako se boreći za svoju ideju. Nek nam je svima AFERIM.
 

Back
Top