zakon postojanja i novi narod

Kako su ljudi, sudeci po tome da su vrsta koja je evoluirala iz najjednostavnijih oblika energija, evoluirala u ovaj komplikovani i slozen organizam kakvo je ljudsko telo, koje zivi po principu harmonije i dobra, ako svest koja naseljuje ta tela ni jednom (hipoteticki) tokom svoje evolucije nije zivela po principu harmonije i dobra, nego po zakonu haosa, zla, konkurencije, mrznje i borbe svakoga sa svakim, u kojoj jaci prezivljava, u kojoj je pravo jacega njegovo prirodno pravo i u kojoj su dozvoljena sva sredstva, po kojem je čovečanstvo do sada živelo i još uvek živi, tj zakonu NEPOSTOJANJA?
Kada atom evoluira do nivoa harmonije i dobra, tada ne evoluira atom, već elementarne čestice u atomu. Drugo je atom, a drugo su elementarne čestice u atomu. Atom je jedno posebno elektromagnetno živo i sveno polje koje obuhvata sve elementarne čestce u sebi i informatički, telepatski ih povezuje u jedinstvenu živuću celinu i biće, da bi one tako, komunicirajući međusobno, mogle da usklađuju svoje odnose dok ih ne dovedu do nivoa harmonije i dobra.

Pa kad atomi postanu savršena živa i vesna bića, tada i oni počnu međusobno da prave haos i zlo i imaju potrebu da i oni usklađuju svoje međusobne odnose, unutar jednog još šireg elektomagnetnog, živog i svesnog polja, recimo, polja nebeskog tela ili polja ćelije. Za koje vreme svesno polje nebeskog tela ili ćelije ne evoluira, već samo atomu u njima.

Pa kad na taj način ćelije postanu savršena i celovita, živa i svesna bića, tada i one počnu da prave haos i zlo i imaju potrebu da i one, unutar jednog još šireg elektromagnetnog, živog i svesnog polja, recimo, ljdske duše, tj. aure, međusobno komunicirajući usklađuju svoje odnose dok ih ne dovedu do novoa savršenrtva, tj nivoa harmonije i dobra i tako naprave savršen ljudski organizam.

Za koje vreme ljudska duša, tj. aura, iako je njen materijalni organizam savršen, pojma nema o tom savršenstvu, niti principu harmonije i dobra, sve dok i ljudi ne počnu da prave haos i zlo i kroz iskustvo haosa i zla ne počnu da uče o harmoniji i dobru. Da bi i njih tako jednog dana obuhvatila njihova kolektiba svest u kojoj će oni, međusobno komunicirajući i samoorganizujući, usavršavaju svoje odnose do nivoa harmonije i dobra i tako naprave Čovečanstvo kao jedno od sebe još više savršeno živo biće i organizam.

I sve dok se ljudi u toj svojoj Kolektivnoj svesti budu razvijali do nivoa harmonije i dobra, ta njihova kolektivna Svest (u Jovanovom Otkrivebju nazvana imenom "Jagnje"), će i dalje da ostane nerazvijena i nesavršena, sve dok se Čovečanstvo u njoj ne razvije do kraja i ne počne sa isto tako savršenim čovečanstvima u našoj glalaksiji da pravi haos i zlo i usklađuje svoje odnose sa njima. Sve dok u okviru jedne još šire kolektivne svesti koja obuhvata sva čevečanstva u našij galaksiji se ne stvori jedno još šire živo i svesno biće, intergalaktička unija.

Ta intergalaktička unija, napravljena od razvijenih čoovečanstava u našj galaksiji već postoji, ali Čovečanstvo, pošto još ivek nije rođeno, jer još uvek nije savršeno i nema svoju kolektivnu svest, ono još uvek nije sposobno da postane članom galaktičke unije. I kad Čovečanstvo bude obuhvatila naša kolektivna svest i ono na taj naćin bude rođeno, ono će u našoj glaktičkoj uniji, među razvijenim čovečanstvima da se pojavi kao malo tek rođeno dete među odraslim i zrelim ljudima na Zemlji.

Dakle, potpuno je nebitno što je unutar ljudskog organizma sve dostiglo nivo savršenstva harmonije i dobra - i elementarne čestice u atomima i atomi u ćelijama i ćelije u oganima i ljudskom organizmu kao celini - to nikako ne znači da automatk sada i ljudske duše, aure, imaju pojma o tome šta harmonija i dobro znači i čemu služi. Da bi i one sada automatski počele da žive po principu harmonije i dobra i grade savršeno živo i sveno biće zvano Ćovečanstvo.

Čovečanstvo kao savršeno, živo i sveno biće če početi da se stvara i rađa tek kad se u njmu pojavi biblijski "narod u čistim belim haljinama" (bele haljine su simbol za čite ljudske duše, tj. aure) odnosno, kada se u Srbiji pojavi Tarabićev n"Novi narod", koji će u skladu sa idejom Zakona postojanja i idejom harmonije i dobra početi da se jedni prema drugima odnose, kako je Tarabić rekao "kao da su svi braća rođena". Koji će svoje prisoustvo i način života u skladu sa principom harmonije i dobra da obeleže trobojnim simbolom Zakona postojanja i njegovim principom harmonije i dobra.

Ja mislim da u vezi razumevanja Zakona postojanja i njegovog principa i simbola harmonijeje i dobra, na nivou današnih znanja iz oblasti prirodnih nauka i psihologije, nešta ne bi trebalo da bude nejasno, što već i deca od 10-15 godina ne bi mogla da razumeju. Smem Satanini sledbenici i suge, zaduženi da vuku kola unazad, poput sledbenika Platona, Kanta, Šopenhauera ili Aleksandra Makedonskog, Dđingis Kana, Sulejmana veličanstvenog, Napoleona, Hitlera, Staljina i sličnih, sa ciljem da haos, pakao i zlo na Zemlji što duže potraju.
 
Kada predvidjate da ce u skladu sa Zakonom postojanja da pocne proces pozitivnih drustvenih i ekonomskih promena
Počeće sa pojavom i objašnjenjem Zakona postojanj i njegovog principa harmaonije i dobra, najavljenog u Jovanovom otkrivenju pod naslovom "Večito evanđelje" i sa pojavom nosilaca simbola Zakona postojanja i bjegovog principa harmonije i dobra. Koji su najavljeni u Jovanovom Otkrivenju pod imenom "Narod u čistim belim haljinama (dušama) i u Tarabićevom prorčanstvu o Novom narodu,
i sta preporucujete onima poput mene, kako da nadju srecu iz dana u dan dok to ne dodje,
Dok ne dođu dani harmonije i dobra, oni koji ne mogu da nađu sreću u tekućim danima haosa i zla, neka pokušaju da rade na širenju ideje o danima harmonije i dobra da se ti dani što što pre ostvare.
sa obzirom da niste dostupni 24/7 i ne mogu da se bavim Zakonom postojanja 24/7 jer meni samom nije sve jasno u vezi njega, a sto se tice pitanja, zavisi od dalje komunikacije sa vama koja ce dalja pitanja sa moje strane biti, tako da ne mogu sve da znam u medjuvremenu.
Razumevanje Zakona postojanja više ne zavisi od komunikacije sa mnom, jer sve bitno što je trebalo da se objasni u vezi toga, stoji u mojoj knjizi Zakon postojanja i u ona tri moja video intervjua, za koje sam dao linkove koji stoje u uvotnom postu ove teme. A ako još nešto u vezi svega toga nije jasno, možemo o tome da rasptavljamo u samoj ovoj temi.
A sam sa sobom imam nemir svaki dan na nervnoj bazi sa obzirom da znam da ovim svetom dominira zlo i da se nece promeniti i da ne mogu da nadjem srodne duse da sa njima saradjujem u skladu sa Zakonom postojanja
Srodne duše sa kojima bi mogao da sarađuješ u skladu sa Zakonom postojanja, ne možeš da nađeš, zato jer je mali broj onih koji su uopšte do sada razumeli Zakon postojanja. Naći ćeš ih kad budeš uporan da ljudima sa kojima dolaziš u dodir u svojoj sredini, sa koma komuniciraš, objasniš Zakon postojanja i zainteresuješ ih da i oni počnu da razmišljaju o mogućnosti i načinu praktične ostvarivosti i primene principa harmonije i dobra, uz istovremeno argumentovano negiranje i obaranje sadašnjeg vladajućeg principa haosa i zla.
 
Ради на себи, пусти свет.
to ne postoji, a ti ukljuci mozak (ako mislis da si pametniji, oprosti ako nepotrebno ovo projektujem an tebe) pa vidi zasto je to nemoguce, a ako ti nije jasno, pitaj me da ti objasnim
Како каже Шопенхауер:
"Niko od onih koji postavljaju takve konstrukcije toka sveta, ili, kako oni to vele, istorije, nije razumeo osnovnu istinu sve filozofije, naime, da je u svim vremenima sve isto, da je svako nastajanje i rađanje samo prividno, da su samo ideje postojane, da je vreme idealno. To je mišljenje Platonovo, to je mišljenje Kantovo. Zato valja težiti da se shvati ono što jeste, što stvarno jeste, danas i uvek, što će reći, ideje (u Platonovom smislu). Nasuprot tome, budale misle da nešto tek valja da nastane i da dođe.
evo, posmatracki gledano, ako bih po tvojoj filozofiji "radi na sebi, pusti svet" radio, to bi znacilo da bi mi valjalo da nesto valjda da nastane i da dodje (da se promenim, po tebi). Pa sam sebe kontriras.
Zato oni i daju istoriji glavno mesto u svojoj filozofiji i konstruišu je prema nekakvom pretpostavljenom planu sveta, prema kojem sve biva vođeno najboljem cilju, koji će onda, finaliter, i da se ostvari, i biće sve divotno. Oni, prema tome, shvataju svet kao nešto savršeno realno, i postavljaju kao njegov cilj najbedniju zemaljsku sreću, koja je, čak i kada bi je ljudi imali, a sudbina joj bila naklonjena ipak samo šuplja, lažljiva, ništavna i tužna stvar, iz koje niti ustavi i zakoni, niti parne mašine i telegrafi ne mogu nikada ništa zaista boljeg učiniti. Svi su ti filozofi i hvalospevci istorije priproste realiste, uz to još i optimiste i eudemoniste, prostaci i obične ćifte". citat: Шопенхауер
Ako on zna za bolju srecu, da je cujem? Parne masine, telegrafi nikad nisi ni bili cilj, nego sredstvo za ostvarivanje srece, ako ne gresim.
 
Problem je i kod Platona i Kanta i Šopenhauera, naravno i tebe, što pojma nemate o tome ŠTA je IDEJA, kako je moguće da IDEJA postoji i ZAŠTO ona postoji. To se ne može znati bez otkrića, znanja i razumevanja ZAKONA POSTOJANJA, po kojem postoji samo Svest i njenih sedam sposobnosti i tadnji, bez kojih nikakvih IDEJA ne može da bude. A vi o Svesti i Zakonu po kojem ona postoji i stvara ideje, POJMA NEMATE.
Ne slazem se. Bog je svakom dao potencijal da intuitivno razume stvarnost, kad tad, ne mora to da bude na nacin na koji vi govorite. Ne govore svi o sedam psihickih i fizickih sposobnosti svesti kao vi, niti svi kao vi govore o trojednosti. To su mozda pojednostavljena objasnjenja kosmosa, i ne mogu u potpunosti zameniti samo iskustvo zivota koje je bogatije od svake filozofije koja moze biti samo donekle motor za dozivljavanje zivota
 
Dok ne dođu dani harmonije i dobra, oni koji ne mogu da nađu sreću u tekućim danima haosa i zla, neka pokušaju da rade na širenju ideje o danima harmonije i dobra da se ti dani što što pre ostvare.
na primer, ja zivim u porodici sa kojom se uopste ne slazem, dalje, svet u kojem zivim - ne slazem se ni sa njim. Jedino sto mi preostaje je da ovde gde me je Bog uvalio - rodio u ovu porodicu, nesto postignem, a juce sam imao izuzetnu svadju sa bratom. Nije brat kriv. Ne krivim ovde nikoga. Ja sam u stanju konfuzije, a propovedanje o Zakonu postojanja dok jos uvek porodica koristi novac za prezivljavanje mi je licemerno. Kako da nastavim da propovedam o Zakonu postojanja ako iz trenutka u trenutak zavisim o novcu, a tu cinjenicu mrzim i daje mi nemir? Dalje, u privatnoj prepisci izmedju vas i mene, rekli ste da ne treba da budemo kao jehovini svedoci. Nemam ideju kome da sirim onda nauku Zakona postojanja? Da li vidite koliko su ljudi povuceni u sebe, u svoj bol, u svoje predstave zivota i identiteta i kako stvari treba da funkcionisu (uvuceni su u to bez oklevanja, tvrdoglavo, beskompromisno), ne zele da "kukaju kao ja" vec misle da je bolje da cute i trpe, iako ih to realno ne vodi na bolje, jer je ljudski podeliti bol, jer smo drustvena bica, a jedini kompromis koji ja zelim je da svi budu zadovoljni, da zive u miru, ako moze i ljubavi - kako to postici? Ja licno nemam pojma. Nemir i dalje traje
 
na primer, ja zivim u porodici sa kojom se uopste ne slazem, dalje, svet u kojem zivim - ne slazem se ni sa njim. Jedino sto mi preostaje je da ovde gde me je Bog uvalio - rodio u ovu porodicu, nesto postignem, a juce sam imao izuzetnu svadju sa bratom. Nije brat kriv. Ne krivim ovde nikoga. Ja sam u stanju konfuzije, a propovedanje o Zakonu postojanja dok jos uvek porodica koristi novac za prezivljavanje mi je licemerno. Kako da nastavim da propovedam o Zakonu postojanja ako iz trenutka u trenutak zavisim o novcu, a tu cinjenicu mrzim i daje mi nemir? Dalje, u privatnoj prepisci izmedju vas i mene, rekli ste da ne treba da budemo kao jehovini svedoci. Nemam ideju kome da sirim onda nauku Zakona postojanja?

Па да. Прво ти лепо објасни својим укућанима а онда иди улицом и објашњавај људима песмицу о "седам психичких и физичких способности". У јеее. Каква мисао, какво знање. Људи када то чују одмах ће обући беле хаљине и узети лопате у руке да служе и да раде а уједно ће подићи Љубин олтар где ће га славити и молити му се. :D
 
da li je moguce postici ovo stanje kosmicke ravnodusnosti?
Ako misliš na postizanje ravnodušnosti što zlo postoji, moguće je. Svi koji zlo ćine ravnodušni su prema zlu. Ali takvi se još uvek nalaze na niskom stupnju razvoja Svesti. Oni koji prema zlu nisu ravnodušni, koji pate i kad drugi pate, oni su na visokom nivou razvoja svesti i jedino oni mogu da rade na tome i bore se da zla više nigde ne bude.

Jer, činjenica je da je zlo osnovna pokretačka snaga svega. Svest u svojstvu sile i pojave zvane Nagon samoodržanja, večito se i samoodržava tako što večito teži od zla ka dobru. Zato oni koji čine drugima zlo, a sami ne osećajo to zlo koje čine, nikada neće prestati da ga čine, sve dok sami to isto zlo ne iskuse. I kad se to desi i oni će da postanu visoko svesni počeće da se kaju što su činili zlo i počeće da rade na tome da zla više ne bude. Zato i jeste Treći svetski rat i opšte stradanje sveta i potrebno, da bi i oni koji su ga pokrenuli i vodini, na svojoj vlastitoj koži iskusili zlo i tako i oni postali visoko svesni i počeli da se sada i oni bore da zla više ne bude. Zato evolucija svih stvari u Svemiru i jeste bolan proces. Ali je istovren i nužan, koji se ne može izbeći. I traje sve dok svi ne iskuse zlo i ne postanu vidoko svesni, tj. dok svi ne postanu bogovi. Upravo onako kao je Satana rekao Evi i Adamu kada su isterani iz Raja, da će sada da "jedu sa drveta saznanja dobra i zla, jer će jedino tako moći da postanun bogovi".
 
mislite, to je stanje sintropije, a ne kvantnog vakuuma?
To jeste stanje sintropije, tj. stanje evolucije Svesti, ali u ovom kontekstu, govoreći o sintropiji, nisam upotrebio termin "Svest", već "Kvantni vakuum". Iz raloga što se u nauci još uvek ne zna da je Kvantni vakuum polje mirujuće i nepokrenute Svesti. I da je sintropija i dalje taj isti kvantni vakuum, sa razlikom što on sada više ne miruje, već se napreže i kreće. A kada naučnici na kraju shvate da je Kvantni vakuum polje nepokrenute Svesti, tada više niko neće ni da koristi termin "Kvantni vakuum", već "Svest".
 
Ne slazem se. Bog je svakom dao potencijal da intuitivno razume stvarnost, kad tad, ne mora to da bude na nacin na koji vi govorite.
Prvo, nije Bog ničemu i nikome ništa dao, jer sve što postoji je Svest, tj. Bog. Taj Božiji potencijal su, naravno, sedm fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji sa kojima raspolaže sve što postoji.
Ne govore svi o sedam psihickih i fizickih sposobnosti svesti kao vi, niti svi kao vi govore o trojednosti.
Ne govore zato što još uvek ne znaju ISTINU o postojanju, ni materije, ni života, ni Svemira, ni Svesti, ni Boga. U tome i jeste glavna nevolja sveta, što svako ima neko svoje, drugačije objašnjenje i svoju drugačiju Istinu. Svi su ubeđeni da svako ima pravo na svoju istinu, što za svoju posledicu ima opšte neistomišljeništvo, iz kojeg i sledi politička, verska, nacionalna i klasna podeljenost sveta, konkurencija, mržnja i borba svakoga sa svakim do istrebkljenja. A kad na kraju svi ljudi sveta budu shvatili da sem Svesti i njenih sedam sposobnosti i radnji ničeg drugog nema, svi će da postanu istomišljenici i tada će svi svetski problemi da budu rešeni.
To su mozda pojednostavljena objasnjenja kosmosa, i ne mogu u potpunosti zameniti samo iskustvo zivota koje je bogatije od svake filozofije koja moze biti samo donekle motor za dozivljavanje zivota
Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposonosti i i radnje JESTE najjednostavnije objašnjenje, od svih drugih, koji danas vladaju svetom. Zato je najjednostavnije što se bavi samim POČETKOM i IZVOROM sveta, a ne samim svetom kao POSLEDICOM. Dok su sva druga objašnjenja veoma komplikovana, i nedorečena, jer baziraju na istraživanju i objašnjavanja samog veoma komplikovanog sveta u kojem se taj njegov IZVOR i POČETAK uopšte i ne nazire. A upravo njegovo otkrivanje, objašnjavanje i razumevanje je i najbitnije, imajući na umu da se istina po postojanju sveta sa značenjem POSLEDICE, ne može saznati, sve dok se ne sazna Istina o postojanju UZROKA.

A zašto je svet kao POSLEDICA tako raznovrstan i komplikovan, a njegov UZROK tako jednostavan i prost, a ipak toliko moćan da je bio sposoban da stvori tako raznovrstan i komplikovan svet, tajna je upravo u sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji kojima UZROK raspolaže, koje su ZAKON postojanja svega, pomoću kojih je moguče stvoriti svu raznovrsnost i komplikovanst svata koja je ravni čudu, a samog Uzroka sveta i njegovih sedam sposobnosti ne može stvoriti niko. On i njegovh sedam sposobnosti postoji od uvek i zauvek.
 
na primer, ja zivim u porodici sa kojom se uopste ne slazem, dalje, svet u kojem zivim - ne slazem se ni sa njim. Jedino sto mi preostaje je da ovde gde me je Bog uvalio - rodio u ovu porodicu, nesto postignem, a juce sam imao izuzetnu svadju sa bratom. Nije brat kriv. Ne krivim ovde nikoga. Ja sam u stanju konfuzije, a propovedanje o Zakonu postojanja dok jos uvek porodica koristi novac za prezivljavanje mi je licemerno. Kako da nastavim da propovedam o Zakonu postojanja ako iz trenutka u trenutak zavisim o novcu, a tu cinjenicu mrzim i daje mi nemir? Dalje, u privatnoj prepisci izmedju vas i mene, rekli ste da ne treba da budemo kao jehovini svedoci. Nemam ideju kome da sirim onda nauku Zakona postojanja? Da li vidite koliko su ljudi povuceni u sebe, u svoj bol, u svoje predstave zivota i identiteta i kako stvari treba da funkcionisu (uvuceni su u to bez oklevanja, tvrdoglavo, beskompromisno), ne zele da "kukaju kao ja" vec misle da je bolje da cute i trpe, iako ih to realno ne vodi na bolje, jer je ljudski podeliti bol, jer smo drustvena bica, a jedini kompromis koji ja zelim je da svi budu zadovoljni, da zive u miru, ako moze i ljubavi - kako to postici? Ja licno nemam pojma. Nemir i dalje traje
Ti si osoba koja je u potpunosti svesna svih problema sveta. Manje-više, svi ljudi na svetu, pogotovo oni koji ne raspolažu nikakvim sredstvima za preživljavanje, su svesni svih problema sveta i svi bi želeli, kad bi bilo moguće, da se svi ti problemi reše samo za jedan dan. A niko ne zna rešenje kako jedino svi ti problemi mogu da se reše, ne samo za jedan dan, već ni za hiljadu godina. Zato svi ćute i mire se sa postojećim stanjem, ubeđeni da svet nije moguće promeniti da bude bolji, pozivajući se na istorijsku činjenicu da je sve uvek do sada bilo kao što je i danas, izvlačeći iz toga zaključak da će i ubuduće sve da bude kao i do sada. Pa su se zbog takvog ubeđenja svi dali na pohlepu i borbu svakoga sa svakim, u kojoj se svako brine za vlastito preživljavanje, sa devizom "ko hebe svet, daj neka samo meni bude dobro"

Iz tog razlog opšte znanje i razumevanje Zakona postojanja i njegovg principa harmonije i dobra i jeste spasonosno, čak MESIJANSKO rešenje u vezi toga kao promeniti svet, kako organizaciju njegovog života i rada urediti da svim ljudima na svetu bude dobro. Rešenje koje Zakon postojanja nudi je UNIVERZALNO, jer po njemu je ceo Svemir sagrađen. I ceo Svemir to rešenje zna, sem ljudi u ljudskom društvu.

Naravno, žalosno je što su ljudski umovi zatrovani svakojakim lažnim verovanjima i rešenjima u vezi toga šta treba da čine i kako treba da žive da bi im život protekao u duhovniom i materijalnom blagostanju, pa još uvek, zbog tih lažnih rešenja, po kojima žive i stradaju, malo ko i obraća pažnju na Zakon postojanja kao univerzalno rešenje kako to JEDINO može da se postigne.

Za sada, to vrlo teško ide, gotovo i ne mrda s mesta. Ali, ako je verovati proocima, a ja im verujem jer znam da se proročke ideje uvek ostvare, ako su proroci pravi, a to su oni koji uspeju da stupe u kontakt sa "svetlosnim bićima" koja brinu i prate razvoj čovečanstva, I ako je po njihovom, na kraju će ipak da bude sve dobro, pa makar i uz pomoć eventualnog Trećeg svetskog rata ("apolalipse"), da nam svima utera pamet u glavu. Odnosno, da nam svima Zakon postojanja i njegovo rešenje harmonije i dobra, utera u glavu.
 
Па да. Прво ти лепо објасни својим укућанима а онда иди улицом и објашњавај људима песмицу о "седам психичких и физичких способности". У јеее. Каква мисао, какво знање. Људи када то чују одмах ће обући беле хаљине и узети лопате у руке да служе и да раде а уједно ће подићи Љубин олтар где ће га славити и молити му се. :D
Bravo Ozimane. Nisam znao, pa ti si pravi prorok.
 
na primer, ja zivim u porodici sa kojom se uopste ne slazem, dalje, svet u kojem zivim - ne slazem se ni sa njim. Jedino sto mi preostaje je da ovde gde me je Bog uvalio - rodio u ovu porodicu, nesto postignem, a juce sam imao izuzetnu svadju sa bratom. Nije brat kriv. Ne krivim ovde nikoga. Ja sam u stanju konfuzije, a propovedanje o Zakonu postojanja dok jos uvek porodica koristi novac za prezivljavanje mi je licemerno. Kako da nastavim da propovedam o Zakonu postojanja ako iz trenutka u trenutak zavisim o novcu, a tu cinjenicu mrzim i daje mi nemir? Dalje, u privatnoj prepisci izmedju vas i mene, rekli ste da ne treba da budemo kao jehovini svedoci. Nemam ideju kome da sirim onda nauku Zakona postojanja? Da li vidite koliko su ljudi povuceni u sebe, u svoj bol, u svoje predstave zivota i identiteta i kako stvari treba da funkcionisu (uvuceni su u to bez oklevanja, tvrdoglavo, beskompromisno), ne zele da "kukaju kao ja" vec misle da je bolje da cute i trpe, iako ih to realno ne vodi na bolje, jer je ljudski podeliti bol, jer smo drustvena bica, a jedini kompromis koji ja zelim je da svi budu zadovoljni, da zive u miru, ako moze i ljubavi - kako to postici? Ja licno nemam pojma. Nemir i dalje traje
Prvo što svako od nas treba naučiti je da voli sebe da bi mogao voleti druge i to ne sve već prvo one najbliže jer nemamo kapacitet za više njih.
Takođe, kada smo bolesni, fizički ili imamo mentalni problem prvo radimo na svom ozdravljenu pa tek onda možda možemo nekome pomoći. U najmanju ruku, možemo reći nekome kako smo lično prevazišli problem.
Svaki čovek oko nas ima svoje viđenje i razumevanje života i sigurno je da bi bilo dosta toga u čemu bismo se složili ali sigurno nećemo moći da u svim tačkama nađemo saglasnost i to treba prihvatiti kao normalno pa dati drugima pravo da žive sa tom različitošću. Ako drugim damo pravo na slobodu onda i mi sami imamo pravo na svoju slobodu, u protivnom, svako će naletati na nas i mi gubimo i pravo ali i slobodu.

Ako bih gledao očima ljube, priznajem da bih bio prvi koji bi hteo da ceo ovaj svet živi u miru i ljubavi i harmoniji. Ali, to nije moguće ne zbog njegovog obrazlaganja i njegove teorije, već zato što život u ovom svetu kao i u svim svetovima iznad ovog ima jedinstven smisao, svrhu i cilj. Svako je na svom putu i svako je dosegao jedinstveni lični stadijum duhovnog progresa a to znači progresa svesti, ljubavi, nesebičnosti, inteligencije i još dosta takvih atributa.

Ipak, teorija Ljube je posebna i važi samo za njega i nikog više. Šta više, danas imamo iznešenih mali milion sličnih teorija koje su daleko od realnosti jer stvarnost ima mnogo dublje ili mnogo viš(lj)e svoje korene, svoju realnost i svoje svetove u kojima se mi kao jedinstvene Iskre te Realnosti školujemo ili radimo na ekspanziji svojih kvaliteta gde spada i sama svest.

Svest nije nikakva napregnuta praznina ili vakuum već je to sama suština života koja je nastala mnogo, mnogo iznad realnosti o kojima govori Ljubo. Ta viša realnost je iz svoje suštine kreirala svetove nižeg pola kreacije u kojima se mi sada nalazimo i zato u ovom polu kreacije svako ima prava postavljati svoje teorije ili teorije koje im prenose tzv. svetlosna bića kojima se i sami Ljubo hvali.
Da li su to istinine teorije? Svakako da jesu ali samo za pojedince koji ih prihvate ili poveruju.
Evo jednog primera koji će to objasniti: Putovala jedna Duša svaki dan na posao i uvek negde na tom putu, na samom mostu, druga Duša sedela na jednom kamewnu. Jednog jutra ova prva Duša stane i upita, "Zašto uvek sediš na tom kamenu i ne činiš ništa?" Druga joj odgovorila, "Meni su rekli da sam ja kamen"."

Na sličan način ljudi se uhvate jednog verovanja, poimanja života i drže se njega iako im ne daje da se osećaju slobodnim i srećnim. Zašto? Zato što im njihovo unutarnje stanja, dosegnuta svest, koja je duhovna kategorija, još uvek ne daje dovoljno potpore i mogućnosti da se izbore sa inertnošću vlastitog uma. Da, da bismo mogli nešto bolje i više činiti za sebe neophodno je znati kako mi kao kompletno biće funkcionišemo. Bez toga, nama gospodari naš um i ako nam neko kaže da smo bog mi ćemo videti u sebi boga a ako nam kaže da smo kamen mi ćemo se ponašati kao kamen.

Naravno da i ti imaš potpuno pravo na svoje viđenje i razumevanje života kao i svako drugi pa i Ljubo ili bilo ko od nas ostalih. Međutim, neophodno je znati da mi kao jedinstvena čestica ili jedinstvena svest (koju ljudi najprizemnije zovu Duša), ovde inkarniramo više stotina hiljada života da bismo dosegli značajniji nivo iz kojeg možemo razumeti realnost te potražiti način da svesno radimo na ekspanziji svih svojih atributa po kojima više ne bismop bili samo potencijalno slični sa Kreatorom svega već da se približimo i dosegnemo svest iz koje ćemo znati i razumeti život a takođe i samog pravog Kreatora. Ne onog koji stoji na vrhu Mentalnog sveta i predstavlja se kao da je Kreator već onog koji je kreirao i tog lažnog kreatora i postavio ga da nam ovde vrti pamet i izluđuje dok ne dosegnemo dovoljno visoku svest da prepoznamo njegovu igru i otkrijemo da je on samo trener kojeg je postavio onaj Pravi Kreator. Nešto slično kao kada vlasnik kluba postavi trenera igračima da ih svakodnevno juri na iscrpljujuće treninge kako bi klub ostavivao rezultate. Tog trenera možemo poistovetiti sa onim kojeg nazvah takođe trenerom.

Život izgleda mnogo komplikovanim iako on to nije. Zato je jedan filozof na pitanje Šta je to Život? napisao nekoliko knjiga i još nije sve rekao dok je Isus odgovorio sa jednom rečenicom, Život je ljubav!

Zato, sve dok ne raspoznamo ljubav u sebi prema životu, za nas će život biti sve drugo pa i totalna konfuzija samo ne ona jednostavnost - Ljubav.

Pozdrav!
 
Ako on zna za bolju srecu, da je cujem? Parne masine, telegrafi nikad nisi ni bili cilj, nego sredstvo za ostvarivanje srece, ako ne gresim.

Једини начин остваривања бољег света јесте напредак технологије, где би машине замениле човеков рад.

Рецимо, пре 100 година човек је морао радити цео дан како би поорао њиву. Данас, тракторима то исто може за један сат рада. А ево, већ постоје роботизовани трактори којима не треба човек да би обавили тај посао. Дакле, на тај начин је човек ослобођен рада који је некада морао да врши. На исти начин, у перспективи, сваки досадашњи човеков рад постаће излишан. У таквом свету, дакле, имаћемо машине које раде за човека и где самим тим нико неће морати ништа радити а имаће све колико хоће. То је једини пут ка бољем свету који има неке шансе.

Наравно, и такав свет не би био слободан од урођене мизерије људске егзистенције уопште, којој је негација воље једини лек у метафизичком смислу. Али посматрано са стране олакшања живота то је најбољи систем који има шансу да успе, ако икада дође до утицаја.

Покрет који тежи томе увелико и одавно постоји. Зове се "Винус пројекат". Он можда једини има исправну идеологију да технолошки развој, који не би био спутан капитализмом и профитом, има шансе да уреди свет на начин који бисмо звали "бољи свет".

http://sr.wikipedia.org/sr/Пројекат_Винус

А погледај овог Љубу и сличне умишљене месије, који се радују трећем светском рату?!
Замисли ти ту логику да повратак човечанства у камено доба, ако човечанства уопште и буде после нуклеарне катаклизме, да то доведе до бољег света.
 
Za sada, to vrlo teško ide, gotovo i ne mrda s mesta. Ali, ako je verovati proocima, a ja im verujem jer znam da se proročke ideje uvek ostvare, ako su proroci pravi, a to su oni koji uspeju da stupe u kontakt sa "svetlosnim bićima" koja brinu i prate razvoj čovečanstva,
nije tacno da se sve ostvare, jer su toliko neprecizne da i nasumicnu osobu sa ulice mogu da pitam sta ce i kad ce se bilo sta desiti i dace mi podjednako precizan odgovor.
 
Једини начин остваривања бољег света јесте напредак технологије, где би машине замениле човеков рад.
ne razumem se u krajnje potencijale tehnologije (materijalne, grube, fizicke, kao sto su masinska i elektrotehnika), a i tehnologiji je potreban ljudski rad da bi da tehnologija radila
Рецимо, пре 100 година човек је морао радити цео дан како би поорао њиву. Данас, тракторима то исто може за један сат рада.
zato je kvalitet gori
А ево, већ постоје роботизовани трактори којима не треба човек да би обавили тај посао. Дакле, на тај начин је човек ослобођен рада који је некада морао да врши.
ne znam da li zivis u srbiji, ali kvalitet proizvoda na trzistu je DRASTICNO opao.
На исти начин, у перспективи, сваки досадашњи човеков рад постаће излишан. У таквом свету, дакле, имаћемо машине које раде за човека и где самим тим нико неће морати ништа радити а имаће све колико хоће. То је једини пут ка бољем свету који има неке шансе.

Наравно, и такав свет не би био слободан од урођене мизерије људске егзистенције уопште, којој је негација воље једини лек у метафизичком смислу. Али посматрано са стране олакшања живота то је најбољи систем који има шансу да успе, ако икада дође до утицаја.

Покрет који тежи томе увелико и одавно постоји. Зове се "Венус пројекат". Он можда једини има исправну иделогију да технолошки развој, који не би био спутан капитализмом и профитом, има шансе да уреди свет на начин који бисмо звали "бољи свет".

http://sr.wikipedia.org/sr/Пројекат_Винусhttps://sr.wikipedia.org/sr/Пројекат_Винус
pogledacu
А погледај овог Љубу и сличне умишљене месије, који се радују трећем светском рату?!
a kako ti vidis resenje mizerije onih u kojima gori pakao u dusama i ne moze da se ugasi dok se medjusobno ne poubijaju? Ako do sad nisi shvatio, takvi ljudi nisu ljudi, nego zveri. Pogledaj policiju. To ti je primer zakrzljalih zveri sa vlasnikom koji ih koristi kao budale, a oni dostojanstva, jer su glupi, ni malo nemaju.
Замисли ти ту логику да повратак човечанства у камено доба, ако човечанства уопште и буде после нуклеарне катаклизме, да то доведе до бољег света.
Duhovan svet je konstantan, svest je, ako dobro razumem, konstantno povezana sa visim duhovnim ravnima, u zavisnosti od talenata koje je to bice steklo kroz zivote i inkarnacije. Ne razumem se potpuno u ovu temu, ali znam da bi bilo dobro za mene da umrem, iako mi se 3 clana porodice ne slazu sa tim, pa mi je tesko.
 
А погледај овог Љубу и сличне умишљене месије, који се радују трећем светском рату?!
i vezano na to sto sam pitao: "a kako ti vidis resenje mizerije onih u kojima gori pakao u dusama i ne moze da se ugasi dok se medjusobno ne poubijaju?"
ni vojska nista bolja nije

Cg--yGBWUAAgvDz.jpg
 
Poslednja izmena:
ova ironija nije umesna za vas, gospodine Ljubomire. Nije lepo uopste.
Mene već dva puta kudiš, a Ozimana braniš. Postali ste istomišljenici. Primetio si moju ironiju VS Ozimana, a ovu Ozimanovu VS mene nisi, kada je rekao:

"Па да. Прво ти лепо објасни својим укућанима а онда иди улицом и објашњавај људима песмицу о "седам психичких и физичких способности". У јеее. Каква мисао, какво знање. Људи када то чују одмах ће обући беле хаљине и узети лопате у руке да служе и да раде а уједно ће подићи Љубин олтар где ће га славити и молити му се."
 
Prvo što svako od nas treba naučiti je da voli sebe da bi mogao voleti druge i to ne sve već prvo one najbliže jer nemamo kapacitet za više njih.
Ovo "voleti sebe", je, Louise, mačija filozofija. Šta uopšte znači reč i pojam "voleti"? To je samo osećanje, koje se manifestuje kao psihički proces unutar subjekta, koje je samo subjektu poznato i nikome drugom i koje isamo za subjekta ima neko značenje i nikog drugog. U smislu što su sva moguća psihička stanja uzroćna, pokretačka sila i snaga svakog subjekta, Drugim rečima, psihičko je uvek uzrok svega što je fizičko. Tako na primer, da bi se desio fizički proces punjenja želuca hranom, njemu nužno pretthoti uzročni psihički proces osećanja gladi. da bi se desio fizički proce pijenja vode, njemu nužno mora da prethodi psihički proces osećanja žeđi itd. Pa se postavlja pitanje, kakvu fizičku radnju može da uzrokuje psihička radnja "ljubavi prema sebi"?

Psihička radnja "ljubavi prema sebi" se uvek stvara u osobama čija se svest nalazi na najnižem stupnju razvoja. Ona takovog čoveka može da prisili da postane, recimo pohlepni robovlasnik, feudalac, kapitalista, komunista, fašista, pravoslavac, katolik, musliman, Srbin, Hrvat, Englez, Kinez itd.

Da li ti, Louise, to preporučuješ Marzivu, kad mu savetuješ da prvo nauči da voli sebe? Da nauči da bude narcis, egoista?

Inače, mislim da je za Marzivvu-a ovaj tvoj savet krajnje nekoristan, iz razloga što njegova svest nije nisko razvijena, več visoko. On u svim svojim postovima toliko izražava svoje osećanje patnje kad vidi da drugi pate, da mu često dođe da se ubije što ne može da pomogne onima koji pate. Što je dokaz da je jegova svest dostigla najviši mogući stupanj razvoja, da on voli druge čak i više nego samoga sebe. Spreman je čak i da se ubije, tj. da se žrtvuje za druge, samo da dugima bude dobro, pa makar on i stradao. Zbog njegove dobrote, evo ja Marzivu-a proglašavam svecem ovog foruma.
 
Mene već dva puta kudiš, a Ozimana braniš. Postali ste istomišljenici. Primetio si moju ironiju VS Ozimana, a ovu Ozimanovu VS mene nisi, kada je rekao:

"Па да. Прво ти лепо објасни својим укућанима а онда иди улицом и објашњавај људима песмицу о "седам психичких и физичких способности". У јеее. Каква мисао, какво знање. Људи када то чују одмах ће обући беле хаљине и узети лопате у руке да служе и да раде а уједно ће подићи Љубин олтар где ће га славити и молити му се."
Ozimana ne branim, gospodine Ljubomire. Ne igramo se ovde rata da stanem na neciju licnu stranu. A to sto on prica, ne pridajem veliki znacaj ukoliko nije ozbiljno, a nije.
 

Back
Top