zakon postojanja i novi narod

Ljubo2

Domaćin
Poruka
4.037
Možda, ipak, ti ne shvataš o čemu pričam?
Naravno da ne shvatam, jer to o čemu pričaš nije ni proverljivo, ni razumljivo.
Možda, recimo, tebi nije jasno da sam rekao da tvoje znanje, da moje znanje, ne trebamo davati samo onima za koje sudimo da su sposobni primiti ga, već da mi treba da ga dajemo bez suda a uzimat' će ga samo oni koji su sposobni za to. Ko je sposoban a ko nije, to nije do nas da sudimo.
Ja ne biram svoje slušaoce, niti je to moguće. Ne vidim razlog da ne smem ili da ne treba da sudim ko je sposoban da to što pričam proveri i razume, a ko nije. Niti me išta sprečava da tražim razloge zašto neko ne može ili neće da proveri i razume to što pričam.
U tvom slučaju, već 40 godina pokušavaš tim istim putem i nemaš uspjeha u prenošenju znanja, čak si jednom rekao da niko ovdje na forumu ne može razumjeiti o čemu ti govoriš... a onda tvrdiš da je to što govoriš i kako govoriš svima razimljivo ?????
To i dalje tvrdim. Zakon postojanja mogu proveriti i razumeti i deca od 10 godina. Što podrazumeva da nije reč o tome da to što pričam nije neproverljivo i nerazumljivo, već da svi odbijaju da to provere i razumeju. Pa je onda logično da je potrebno postaviti pitanje zašto, i pronaći odgovor na to pitanje koje glasi - zato što su svi ljudski umovi izmanipulisani i zasićeni raznim svetskim nedokazljivim naučnim teorijama, filozofijama, religijama, ideologijama i politikama, pa jednostavno ne žele da obrate pažnju i provere ovo što pričam. Čak nebitno što je na njihovu korist ovo što ja pričam, a na štetu sve ono što oni misle da znaju, a ne znaju.
Do sad si bio nerazumljeni genije... ako ovako nastaviš, mislim da se to i od sada neće promijeniti.
Ne sekiraj se ti za to. Ako i bude tako, neće doveka, već samo do momenta kada ova sadašnja znanja i istine o haosu i zlu koje vladaju svetom, u koje se ljudi kunu, budu celom svetu došla glave. A Čovečanstvo je već došlo do krizne tačke kad to svakog trenutka može da se desi. Kada će svi jaučući moći da shvate da im je Zakon postojanja sa svojim principom harmonije i dobra jedino rešenje za spas. Što znači da će ljudi uskoro sami sebe batinama i silom, a ne molitvama, da nateraju na to da se dozovu pameti i dovedu u red. Pa neće da bude na štetu ako im Zakon stojanja u tome pripomogne.
A opet, ne kažem ti: "Ljubo prestani da izlažeš svoja znanja i iskustva!"
To nije do mene.
Kada Laž, Haos i Zlo stoje suprotno od Istine, Harmonije i Dobra, onda nema logike forsirati Laž, Haos i Zlo, a sputavati ili ismejavati Istinu, Harmoniju i Dobro. Iako je sada tako. Mada ne još zadugo, jer će uskoro Laž, Haos i Zlo sami sebi doći glave. Planeta je prenaseljena, zagađena, prirodni resursi su pri kraju, a moćne ratne tehnologije su tu i dovoljno je samo pritisnuti dugme da se samouništimo.
Ono što kažem jeste da neke od tvojih tvrdnji po meni nisu u skladu sa onim što propovijedaš, i na to osjećam dužnost da ti obatim pažnju.
Zar si mi obratio pažnju na neskladne moje tvrdnje, ako kažeš da takvih tvrdnji ima, a ne navedeš ih? Što, naravno, nije tačno. Da takvih mojih tvrdnji ima, ne bi oklevao da ih citiraš.
Ako si primijetio, ja se specifično obraćam tebi a ne mnogima.
Zašto se obraćam baš tebi?
Zato što si ti onaj koji tvrdiš da znaš.
U ovome ne grešiš.
Zato, upravo zato od tebe zahtijevam da budeš jasan, da uvidiš gdje ti se ego miješa u znanje i kako iskrivljuje istinu.
Ja to ne mogu da uvidim, već ti, navodeći primere. Ja od toga nemam nikakvu korist kad ti kažeš ga ja ističem svoj ego, a ne navedeš mi primer. Jer jedino što ja ističem je Zakon postojanja sa svojim principom Harmonije i Dobra, a to nije moj ego.
Ti tvrdiš da istinu znaš, stoga, ti si u mom fokusu, tj. tvoje tvrdnje jesu.
Na osnovu onoga što smatram da je iskrivljeno ja dajem svoje uvide.
U Zakonu postojanja nema ništa iskrivljeno. Jedino što je ovde iskrivljeno su tvoje neproverljive i nerazumljive dogme, pomoću kojih pokušavaš da iskriviš Zakon postojanja.
Ako na kraju i tokom ovih razgovora istina izađe na vidjelo onda smo i ti i ja obavili svoj duhovni zadatak.
Zakon postojanja je ISTINA koja je već izašla na "vidjelo" i ako je tvoj DUHOVNI zadatak da tu ISTINU, sa svojom VEROM kudiš i negiraš, samo izvoli.

JA KOJI JESAM

Poznat
Poruka
7.768
Planeta je prenaseljena, zagađena, prirodni resursi su pri kraju, a moćne ratne tehnologije su tu i dovoljno je samo pritisnuti dugme da se samouništimo.
Ko te je to slagao?

Planeta zna bolje od tebe da li je prenaseljena ili nije.

Ti si tu tvrdnju prihvatio od idiota i ‘zvijeri’ koji planetu zamišljaju kao svoj vrt, te njima, takvima neobuzdanim i halapljivim, nije dovoljan Svemir. Takvi entiteti u svojim rukama drže većinu zemljišta, površina, a to zemljište zjapi prazno dok nam isti maloumnici prodaju ideju o prenaseljenosti.

Prenaseljeni su geadovi koji su organizovsni pod njihovim nadzorom, to je istina, a onda nam se na račun stanja u gradovima stvara lažna slika cjelovite Zemlje.

U rukama tih nezajažljivih budala su nerijetko milioni hektara koje oni namjerno, a uz pomoć sistema, odvajaju od cjeline kolektiva stvarajući na taj način iluziju neimaštine i nedovoljne prostornosti planete.

A ti bi da se desi taj kobni treći rat, zarad čega???

Bio je i prvi i drugi, ali ti entiteti nisu nestali. Oni su i tada, kao što planiraju biti i sada, bili daleko od rata, na “svojim” privatnim milionima hektara, daleko od žarišta destrukcihe, odakle su dirigovali svjetskim kretanjem energije.

Oni su preživjeli svaki rat, jer su ga planirali a u njemu nisu učestvovali.

Za takve idiote je svjetski rat uistinu rat figura na šahovskoj tabli, ali za idiote koji te idiote slijepo slijede, i nadaju se da će tim velikim ratom (kao ti sada) skinuti lance i okove sa sebe, anulirati sistem koji ih izrabljuje i koristi, načiniti podligu za bolji svijet, za njih nema spasa. Oni će ponovo, kao i njihovi preci, nestati u vatri haosa, a žarom te vatre će ponovo ogrijati one koji tu vatru potpaljuju.

Probudi se Ljubomire Jergoviću
Ne uzimaj Biblijsko Otkrovenje (apokalipsu) za istinu i put. A vidim, to ti je vodilja.

Biblijsko otkrovenje je ništa drugo do PLAN RADA, plan stvaranja percepcije koja je uvijek preteča projekcije Svijeta. Sva ta apokaliptična ubjeđivanja i uvjeravanja, nisu u Biblju upisana da bi čovjeka osvijestili, već da u čovjekovom razumu, zadojenom strahom, stvore vjeru kojom će se ostvariti/manifestovati zastrašujući plan=“proročanstvo”, koji se inače ni na koji drugi način ne bi mogao realizovati.

Kakav je to plan?
To je plan apsolutnog ropstva.
Kako?
Kakoh rekoh, entiteti koji nas uvjeravaju u prenaseljenost svijeta su isti entiteti koji grabe zemaljska prostranstva (resurse) za sebe. Isti entiteti, njihovi pra-djedovi, su pisali OTKROVENJE. Oni su shvatili kako se stvarnost stvara, ali umjesto da to iskoriste za boljitak svih i svega, uzeli su to kao vlasništvo svog ega, odakle im ego opravdava sve njihove porive i pobude. Odatle, imajući znanje o tehnologiji stvaranja, to znanje koriste samo zarad egoističnih pobuda.

Ne raduj se čovječe svojoj pogibiji.
Ne raduj se stradanju drugih.
Ne raduj se destrukciji svega oko sebe.
Ne raduj se zlu!

Shvati da to nisu tvoje misli, da takve misli koje proizvode takve vizije, tebi dolaze odnekud, od njihovog nevidljivog ti vlasnika.

A odakle dolaze?
Odakle drugdje i mogu doći, iz kolektivno nesvjednog.

Još samo trebamo znati kako je sve to povezano sa kolektivno nesvjesnim i dobit’ ćemo jasnu sliku stvarnosti ali će nam takođe postati jasno i kako se ostvaruje manipulacija nad razumom.

To saznanje...to je OSVJEŠĆENJE.
Osviješćen=SPAŠEN.

Ljubo2

Domaćin
Poruka
4.037
Ti si tu tvrdnju prihvatio od idiota i ‘zvijeri’ koji planetu zamišljaju kao svoj vrt, te njima, takvima neobuzdanim i halapljivim, nije dovoljan Svemir. Takvi entiteti u svojim rukama drže većinu zemljišta, površina, a to zemljište zjapi prazno dok nam isti maloumnici prodaju ideju o prenaseljenosti.

Prenaseljeni su geadovi koji su organizovsni pod njihovim nadzorom, to je istina, a onda nam se na račun stanja u gradovima stvara lažna slika cjelovite Zemlje.

U rukama tih nezajažljivih budala su nerijetko milioni hektara koje oni namjerno, a uz pomoć sistema, odvajaju od cjeline kolektiva stvarajući na taj način iluziju neimaštine i nedovoljne prostornosti planete.
Ako planeta i nije prenaseljena i prenaseljenost neće da bude jedan od uzroka Trećeg svetskog rata, ipak tu su i dalje ratne tehnologije i moćni i opasni ljudi koji vladaju svetom, te njihove satanističke ideologije, politike i njihov nepravedni, eksploatatorski društveni i ekonomski poredak, koji ka ratu vode.
A ti bi da se desi taj kobni treći rat, zarad čega???
Nisam ja koji bi hteo Treći svetski rat, već ti. Ti si taj koji braniš vladajući nepravedni svetski poredak, pronalaženjem raznih mana jedinstvenom pravednom svetskom društvenom i ekonomskom poretku, koji ja sugerišem kao sapas od haosa i samouništenja, po uzoru na slične poretke i sistemeka od kojih je priroda sagrađena.
Bio je i prvi i drugi, ali ti entiteti nisu nestali. Oni su i tada, kao što planiraju biti i sada, bili daleko od rata, na “svojim” privatnim milionima hektara, daleko od žarišta destrukcihe, odakle su dirigovali svjetskim kretanjem energije.

Oni su preživjeli svaki rat, jer su ga planirali a u njemu nisu učestvovali.
Nisu oni problem, već njihove satanističke filozofije, ideologije, politike i društveni, eksploatatorski poreci koje su u raznim varijantama tokom cele istorije gradili i opravdavali svojim satanističkim filozofijama, ideologijama i politikama. I stanje će i dalje da bude kritično po opstanak svetskog društva, dok god im uz pomoć NAUKE ne srušimo te njihove pogrešne filozofije, ideologije i politike. Mi sada takvu nauku imamo. To je Nauka o Svesti i njenih sedam sposobnosti i radnji, sa svojim principom harmonije i dobra po kojem je sagrađen ceo Svemir. Ali, na žalost, ljudi je ne prihvataju, jer ne žele da se odreknu svojih dosadašnjih satanističkih, pogubnih nauka, filozofija, ideologija, politika i vera. Mogu slobodno i tebe da uzmem za primer koji sve ono što je do sada u svetu bilo pogrešno, brani.
Za takve idiote je svjetski rat uistinu rat figura na šahovskoj tabli, ali za idiote koji te idiote slijepo slijede, i nadaju se da će tim velikim ratom (kao ti sada) skinuti lance i okove sa sebe, anulirati sistem koji ih izrabljuje i koristi, načiniti podligu za bolji svijet, za njih nema spasa. Oni će ponovo, kao i njihovi preci, nestati u vatri haosa, a žarom te vatre će ponovo ogrijati one koji tu vatru potpaljuju.
Svet se nikakvim svetskim ratovima i revolucijama ne može spasiti od samouništenja, već samo podizanjem svesti ukupnog svetskog stanovništva sa niskog nivoa, na visoki. Sem uz pomoć Nauke o Svesti i njenih sedam sposobnosti, ne postoji nikakva druga nauka, filozofija, ideologija, vera i politika, pomoću koje bi svest svih ljudi sveta mogla da se podigne sa niskog nivoa na visoki.
Probudi se Ljubomire Jergoviću
Ne uzimaj Biblijsko Otkrovenje (apokalipsu) za istinu i put. A vidim, to ti je vodilja.
Probudi se ti, Simo Novakoviću i shvati da se od biblijske apokalipse svet ne može spasiti uz pomoć niti i jedne sadašnje belosvetske nauke, filozofije, ideologije, politike i vere, podrazumevajući i tu tvoju veru koju ti propovedaš, već samo uz pomoć Nauke o Svesti i njenih sedam sposobnosti. Koja sve pogrešne i pogubne svetske nazore o svetu, koji sada vladaju svetom, ruši.
Biblijsko otkrovenje je ništa drugo do PLAN RADA, plan stvaranja percepcije koja je uvijek preteča projekcije Svijeta. Sva ta apokaliptična ubjeđivanja i uvjeravanja, nisu u Biblju upisana da bi čovjeka osvijestili, već da u čovjekovom razumu, zadojenom strahom, stvore vjeru kojom će se ostvariti/manifestovati zastrašujući plan=“proročanstvo”, koji se inače ni na koji drugi način ne bi mogao realizovati.
Pričaš gluposti. Ne treba ti ni Biblija, ni Otkrivenje, ni apokalipsa, da bi, analizirajući pravac razvoja i kretanja sveta, mogao da proceniš da se svet kreće upravo u pravcu apokalipse.
Kako rekoh, entiteti koji nas uvjeravaju u prenaseljenost svijeta su isti entiteti koji grabe zemaljska prostranstva (resurse) za sebe. Isti entiteti, njihovi pra-djedovi, su pisali OTKROVENJE. Oni su shvatili kako se stvarnost stvara, ali umjesto da to iskoriste za boljitak svih i svega, uzeli su to kao vlasništvo svog ega, odakle im ego opravdava sve njihove porive i pobude. Odatle, imajući znanje o tehnologiji stvaranja, to znanje koriste samo zarad egoističnih pobuda.
Lako je opisati istorijski pogrešni pravac razvoja sveta koji vodi ka samouništenju. Teško je otkriti UZROK takvog razvoja i naći rešenje kako da se taj uzrok spreči. Taj UZROK nisu zli ljudi koje ti navodiš, već njihovo NEZNANJE, njihove ZLE IDEJE i ubeđenja koja oni smatraju prirodnim i ispravnim. Te ideje su nekada bile robovlasničke, pa feudalne, te kapitalističke, fašističke i komunističke, a nikada humanističke. Izvedimo sada te humanističke ideje na svetlo dana i pomoću njih oborimo te satanističke koje su do sada vladale svetom i zlih ljudi više neće da bude. Shvati, nisu ljudi krivi ni za šta, već njihova golema pogrešna i pogubna ZNANJA-IDEJE. Oborimo ih NAUKOM i ZNANJEM i rešili smo problem. Ne takvom naukom kakvu ti propovedaš, sa kojom ne možeš uraditi ništa. Takvih nauka kao tvoja u svetu danas postoji mali milion i sve te nauke se mogu opisati kao NEZNANJE. Koje nikada ne može da bude UZROKOM Harmonije i Dobra, već uvek Haosa i Zla. Jedna od takvih nauka je i Hristova, koja na prvi pogled ne može da bude bolja i upitajmo se zašto ni nakon 2 hiljade godina nije dala nikakve rezultate? Zato što nije dovoljno samo pričati o pravednosti i ljubavi, a ne znati da to bez pravednog društvenog i ekonomskog poretka ne može da se ostvari i ne znati šta pravedan društveni i ekonomski poredak podrazumeva. Ne znati ukazati na ljudski organizam kao primer pravednog društvenog i ekonomskog poretka, sastavljenog od mnogo milijardi ćelija, koji je PRIRODA (SVEST=BOG) sagradila. Koji je sušta suprotnost svemu onome što su ljudi do danas pokušali da naprave.
Ne raduj se čovječe svojoj pogibiji.
Ne raduj se stradanju drugih.
Ne raduj se destrukciji svega oko sebe.
Ne raduj se zlu!

Shvati da to nisu tvoje misli, da takve misli koje proizvode takve vizije, tebi dolaze odnekud, od njihovog nevidljivog ti vlasnika.
To nisu MOJE MISLI, već TVOJE, sa kojima ne možeš postići ništa. Kad bi zaista želeo da tako bude kako preporučuješ, ti bi počeo da zagovaraš jedinstveni svetski pravedni društveni i ekonomski poredak. A ti to ne činiš, već se tome protiviš. Pozivati ljude na red po njihovoj slobodnoj volji, a ne zagovarati pravedan poredak, obično je hebavanje ljudi u zdrav mozak.
A odakle dolaze?
Odakle drugdje i mogu doći, iz kolektivno nesvjednog.

Još samo trebamo znati kako je sve to povezano sa kolektivno nesvjesnim i dobit’ ćemo jasnu sliku stvarnosti ali će nam takođe postati jasno i kako se ostvaruje manipulacija nad razumom.
Hajde, prestani da pričaš gluposti. Sva zla ovoga sveta dolaze od NEZNANJA Istine o postojanju materije, života i Svemira - od neznanja Zakona Haosa i zla i Zakona Harmojije i dobra. Ili od nerazvijenosti i nesposobnosti ljudskog razuma da te ZAKONE otkrije i do kraja razume. Što nije teško. Samo pogledaš kroz prozor i vidiš kako stvari u prirodi stoje. A ne puniti glavu kojjekakvim belosvetskim izmišljotinama i glupostima koje sa stvarnošću nikakve veze nemaju
To saznanje...to je OSVJEŠĆENJE.
Osviješćen=SPAŠEN.
Hoćeš da kažeš: "Ko veruje, spasiće se!" E, moj Simo, nema od tvoje ili bilo čije vere, nkakvog spasa.

KO RAZUME, TAJ ZNA. KO ZNA SPASIĆE SE. A ne, "ko veruje, spasiće se".