Zakon o zabrani sveštenim licima da naplaćuju svoje usluge

Slušajući ovovremene teologe primećujem da im moral, obrazovanje i vera mnogo nedostaje … :mrgreen:
ubedjen sam da se Kerkira nece s tobom sloziti i podnece sijaset neoborivih dokaza da je ona u pravu. I niko vise! Naravno, osim Saleta. Samo ona! Pri tome, sale, potparol i PR ce snazno podrzati njene stavove, jer je ubedjen da je ona genijalna.
 
ubedjen sam da se Kerkira nece s tobom sloziti i podnece sijaset neoborivih dokaza da je ona u pravu. I niko vise! Naravno, osim Saleta. Samo ona! Pri tome, sale, potparol i PR ce snazno podrzati njene stavove, jer je ubedjen da je ona genijalna.
Ne, naravno da necu to da kazem jer ni sama mnogo ne postujem teologe, nego ljude od vere (i od srca), ne mudrovanja i naklapanja.
 
Da li si ti u stanhu da razaznas satiru...peterivanej od bukvalnog...Covek MOZE da (pre)zivi bez-zajednice, bez banke, bez interneta, bez telefona, bez saltera..bez INSTITUCIJA!Ali iste NE MOGU najbkuvalnije da opstanu bez coveka!!Znaci ostavi Crkvu samu, praznu-propasce, izgubice smisao NESTACE vremenom..Cvek_Tesko ali MOZE SAM! Bez Crkve konkretno...Crkva moze da siri VERU i religiju ali NE MOZE I NE SME da se petlja u politiku!!!!!!Jbt ljudi jel ste pismeni.._ajmo malo na citanje Ustava!!! Da ne uplicemo sad u ovo da svestena lica imaju pravo da budu pedofili, i na razne druge ncine nastrani!! Sto je ZAKONOM KAZNJIVO!Pa opet, oni su od toga ocigledno izuzetii..!?? I prema takvima-cast izuzecima naravno-treba da imam postovanje..??!!?? Cak naprotiv...


:)

Pricamo li o savremenom Svetu ili o Robinzonima na nekom manje posecenom ostrvu ?

Takozvani "savremeni covek" ne moze ni da... prezivi ...bez "zajednice , banke , interneta , telefona , saltera...ecc..." iz cisto pragmaticnih razloga . Jedino ako se ne vrati u doba "sakupljaca " ili po kontejnerima ili po sumama i tudjim njivama .

Pocni da se bavis poljoprivredom , ribarstvom , stocarstvom ...ecc... bez adekvatne savremene opreme za koju ti je potreban novac ili kredit , naravno ako nemas neku jacu ustedjevinu i uvideces sa kojim problemima ces da se suocavas .

O porezima da i ne pricamo .

Sto se tice "Crkve i njenog mesanja u politiku" , znas za ono : "Pustio bih ja njegi , ali njegi nece da pusti mene" .:)
Cista simbioza ...

Sto se tice pomenute pedofilije i nekih ne pomenutih delatnosti sa kojima se vecina ljudi ne slaze i ne podrzava ili ih ne primenjuje , zar smatras da se i tu nije umesala politika iz nekih "samo njoj znanih razloga" ?
U svetu politike se istrazuju mankavosti potencijalnih antipoda ili se one "kreiraju" .
Primer sa ovim "najnovijim snimkom u Austriji" , doduse snimkom od pre dve godine , ali je "neko sasvim slucajno izabrao tajming da se objavi pred Izbore za EU parlament" i gle slucajnosti da se to bas desi sa nekim ko se javno izjasnjavao , po malo apologetski , za srpsku stranu ili je to tako izgledalo...?!
Ili onaj snimak sa dvojicom muskaraca na kojem je i te kako losa pikselizacija i za koji se tvrdi ili se tvrdilo da je inkriminisano lice ni manje ni vise , vec "upravo ON" ...?!
 
Tako je ali to su bili ucenici (koji su sve napustili, i porodice zarad Hrista).
Inace negde ima cenovnika negde ga nema ne moze se uopstavati, ali slazem se da ne bi trebalo da ga ima.
Ipak, postoji potreba da i svestenici moraju da zive od necega, i ja sam ne jednom na ovoj temi napisala da je najbolje da to bude dar, darivanje kao sto je nekada bilo i nisu oskudevali, ali to je bilo vreme kada su bili istinski postovani.

Ali valja reci i to da danas postoje ljudi koji nikad nisu maltene ni usli u crkvu, slave slave na svoj nacin koji e sve samo ne slava, psuju uz upotrebu verskih pojmova, opijaju se, prave ogromne svadbe, ali kad im zatreba za sahranu, "zarad sveta" zovu svestenike; pa takvima iako ne bi trebalo, zaista i treba naplatiti po nekom cenovniku ili cemu vec i "odrati ih".



Dokle god mislis da je to "hokus-pokus" i uporedjujes dela svestenika (tzv. svete tajne) sa delima neke babe vracare, mislim da nisi za ovaj pdf, predi bolje na nesto drugo.

Jer pokazujes duboko nerazumevanje za koje nema svrhe ni objasnjavati,. a nije da ti nije objasnjeno makar 1000 puta.

Narocito sto sejes lazi da drzava izdasno pomaze svestenike, premda kako vidim, onom ko je cicija je i bukvalno 1 dinar za markicu mnogo i "izdasno"....sva "sreca" je u tome sto njemu takvom po pravilu i sve drugo smeta, svako davanje i izdatak, a zivot ne ide bez davanja i tu je sva njegova "muka", mnogo dublja nego problem religije/vere i samo u tu svrhu "davanja".


Lepo je Bog odredio Adamu, da ce u licu znoja svoga raditi,a gde je svestenicki znoj :?:
Vidis, pravoslavno svestenstvo radi u dijaspori, imao sam prilike da ih vidim uzivo,a nedeljom na liturgiju, i nista im ne fali, zivi i zdravi, :)
Mesija je lepo rekao ucenicima: Zabadava ste dobili, zabadava i dajte.
 
Lepo je Bog odredio Adamu, da ce u licu znoja svoga raditi,a gde je svestenicki znoj :?:
Vidis, pravoslavno svestenstvo radi u dijaspori, imao sam prilike da ih vidim uzivo,a nedeljom na liturgiju, i nista im ne fali, zivi i zdravi, :)
Mesija je lepo rekao ucenicima: Zabadava ste dobili, zabadava i dajte.

Naravno, zato sam i istakla znacaj (i lepotu) darivanja, jer je to hriscanska vrlina, izmedju ostalih. :)
 
Mesija je odabrao ostale:

Luka 10, 1 A potom izabra Gospod i drugih sedamdesetoricu, i posla ih po dva i dva pred licem svojim u svaki grad i u mesto kuda htede sam doći.

:think:

Ovde si nam nesto drugacije izlagao :

https://forum.krstarica.com/threads...a-naplacuju-svoje-usluge.829371/post-37906168

"
Lepota darivanja, ne ide svestenicima, vec bliznjem svome,a to je druga zapoved Bozija, koju je Mesija potvrdio.
Svestenici su obicni ljudi, Bog ih nije izabrao, vec treba da rade i zarade svoju penziju. ".
 
Lepo je Bog odredio Adamu, da ce u licu znoja svoga raditi,a gde je svestenicki znoj :?:
Vidis, pravoslavno svestenstvo radi u dijaspori, imao sam prilike da ih vidim uzivo,a nedeljom na liturgiju, i nista im ne fali, zivi i zdravi, :)
Mesija je lepo rekao ucenicima: Zabadava ste dobili, zabadava i dajte.
To da...
Mesija je lepo rekao ucenicima: Zabadava ste dobili, zabadava i dajte.
 
Lepota darivanja, ne ide svestenicima, vec bliznjem svome,a to je druga zapoved Bozija, koju je Mesija potvrdio.
Svestenici su obicni ljudi, Bog ih nije izabrao, vec treba da rade i zarade svoju penziju.
Oni kao sto vidis i rade, i zaradjuju svoju penziju.

A lepota darivanja ide i bliznjem i svestenicima, i kome god pozelis.
 
Zakon treba da se uvede za ni slucajno ne smeju da traze a da moze da ih casti ko koliko moze [i hoce].
Kao kad castis taksistu, konobara......
Badava ste dobili.....znas vec :)

Da, ali ovo se odnosilo na Apostole koji su cinili cuda tj. lecili i sl. Svestenici su obicni ljudi samo mnogo vise duhovno odgovorniji od ostalih, obicnih ljudi.

Ali po 100-ti put da ponovim, i ja sam za darivanje ko koliko moze, a ne za "platu" kroz nekakve desetke, poreze i sl.
:)

Mozda je kvaka upravo u tome " ...ide kome god pozelis" ...?

:think:


Ali "ne i onima kojima ne zelimo"...

Pa da, ali nas niko ne tera (ka) svestenicima, sami idemo jer to zelimo.
 

Back
Top