Zakon o sportu - zabrana MMA?

Secikesa

Ističe se
Poruka
2.799
Elem, nasi "premudri" zakonodavci u svoj svojoj genijalnosti napisali su sledeci clan tj
deo 158. clana zakona

"Zabranjeno je organizovanje bilo koje sportske priredbe koja se temelji na tzb. slobodnoj borbi dva ili vise lica(borbe u kavezu i sl.),kao i ucesce u takvoj priredbi".

Pa sta je sledece deljenje spriceva i obaranje cene heroina,cemu ovakva budalastina i ovako ne precizno napisan deo clana zakona?
 
Elem, nasi "premudri" zakonodavci u svoj svojoj genijalnosti napisali su sledeci clan tj
deo 158. clana zakona

"Zabranjeno je organizovanje bilo koje sportske priredbe koja se temelji na tzb. slobodnoj borbi dva ili vise lica(borbe u kavezu i sl.),kao i ucesce u takvoj priredbi".

Pa sta je sledece deljenje spriceva i obaranje cene heroina,cemu ovakva budalastina i ovako ne precizno napisan deo clana zakona?


Iako nisam ljubitelj MMA, vec K1 i ostalih kontakt sportova zasnovanih na vitestvu (MMA pumpanje u vugla i nije bas sport za diciti se njime) bilo bi mi jako zao da se ovo zabrani zbog velikog potencijala nasih mladih boraca, kao i scene koja je tek zazivela kod nas. Medjutim, MMA nije "slobodna borba" vec postoje pravila na kojima pociva, tako da laicki gledano, ne podpada pod ovaj zakon. MMA ce se nastaviti, a advokati klubova nek se pozabave pravnim aspektom.
 
Против сам тог закона. Освојили смо више турнира у борилачким спортовима него у свим осталим заједно на гомили. Нек укину фудбал.

i ja sam protiv,al` znas kako kod nas stvari funkcionosu,ako budu hteli da ga menjaju bice to 2017 godine,sa ovakvim tempom rada,a do tada vazice....
 
Elem, nasi "premudri" zakonodavci u svoj svojoj genijalnosti napisali su sledeci clan tj
deo 158. clana zakona

"Zabranjeno je organizovanje bilo koje sportske priredbe koja se temelji na tzb. slobodnoj borbi dva ili vise lica(borbe u kavezu i sl.),kao i ucesce u takvoj priredbi".

Pa sta je sledece deljenje spriceva i obaranje cene heroina,cemu ovakva budalastina i ovako ne precizno napisan deo clana zakona?

Slobodna borba je borba bez poštovanja sportskih pravila, koja narušava čovekov integritet i slobodu.
Ne znam šta ti tu nije jasno...
 
Iako nisam ljubitelj MMA, vec K1 i ostalih kontakt sportova zasnovanih na vitestvu (MMA pumpanje u vugla i nije bas sport za diciti se njime) bilo bi mi jako zao da se ovo zabrani zbog velikog potencijala nasih mladih boraca, kao i scene koja je tek zazivela kod nas. Medjutim, MMA nije "slobodna borba" vec postoje pravila na kojima pociva, tako da laicki gledano, ne podpada pod ovaj zakon. MMA ce se nastaviti, a advokati klubova nek se pozabave pravnim aspektom.

Upravo, svaki mejnstrim borliački sport ima pravila. Verovatno se u zakonu misli na andergraund takmičenja. U suprotnom, zakon je retardiran.
 
Elem, nasi "premudri" zakonodavci u svoj svojoj genijalnosti napisali su sledeci clan tj
deo 158. clana zakona

"Zabranjeno je organizovanje bilo koje sportske priredbe koja se temelji na tzb. slobodnoj borbi dva ili vise lica(borbe u kavezu i sl.),kao i ucesce u takvoj priredbi".

Pa sta je sledece deljenje spriceva i obaranje cene heroina,cemu ovakva budalastina i ovako ne precizno napisan deo clana zakona?

Како не разумеш ЦИЉЕВЕ НАШИХ ПРОПАЛИЦА НА ВЛАСТИ који само спроводе ДИРЕКТИВЕ СТРАНАЦА. Па код нас се нико није запитао ЗАШТО ЈЕ ЗАБРАЊЕНО ПУШЕЊЕ ДУВАНА А НИЈЕ ЗАБРАЊЕНО ПУШЕЊЕ МАРИХУАНЕ... мислим... кхм...не може те нико казнити ако пушиш марихуану БИЛО ГДЕ...
 
i ja sam protiv,al` znas kako kod nas stvari funkcionosu,ako budu hteli da ga menjaju bice to 2017 godine,sa ovakvim tempom rada,a do tada vazice....

Niko ti ne moze zabraniti da udjes u ring i da sparingujes. Pa nek se pravnici je6avaju s zakonom. Nema mesta strahu od ukidanja borilackih sportova, a ako drzavi odgovaraju tajne borbe, nek sakati sport i dalje. Ovo ti je buraz jos jedna administrativna budalastina, koja mozda i uvede malo reda u klubove, ali svakako nece ukinuti MMA. MMA znaci Mixed Martial Arts i kao forma je uvedena bas da bi se preciziralo i zakonski regulisalo postojanje borbe u ringu koja ne podleze drugim standardima. Tako da mozemo nastaviti s takmicenjima i nazvati ih npr. SBS (srpski borilacki sportovi) i staviti ih kao legalnu podkategoriju. Naravno to je skupo i komplikovano, ali izvodljivo.
 
Како не разумеш ЦИЉЕВЕ НАШИХ ПРОПАЛИЦА НА ВЛАСТИ који само спроводе ДИРЕКТИВЕ СТРАНАЦА. Па код нас се нико није запитао ЗАШТО ЈЕ ЗАБРАЊЕНО ПУШЕЊЕ ДУВАНА А НИЈЕ ЗАБРАЊЕНО ПУШЕЊЕ МАРИХУАНЕ... мислим... кхм...не може те нико казнити ако пушиш марихуану БИЛО ГДЕ...

Kakva glupost... O cemu ti pricas covece? Kakva marihuana i gluposti, droga se kaznjava zatvorom. Ovde je rec o sportu i zakonima koji pritiskaju sport.
 
Kakva glupost... O cemu ti pricas covece? Kakva marihuana i gluposti, droga se kaznjava zatvorom. Ovde je rec o sportu i zakonima koji pritiskaju sport.

Није тачно - распитај се... или дај тај закон да видимо шта јесте а шта није забрањено... није дозвољено само пушење дувана али НЕ И МАРИХУАНЕ...
 
Извињавам се што упадам јер питање није било упућено мени.
Чија слобода се нарушава? Нико на силу не учествује у томе. :confused:

Ok, nije sloboda, u pravu si, imamo dobrovoljni pristanak.
Ali onda postoji kolizija u intenciji zakonodavca, jer iz takve borbe mogu da proisteknu teže povrede. Koliko znam, zakonom se garantuje bezbednost u sportu.
 
Није тачно - распитај се... или дај тај закон да видимо шта јесте а шта није забрањено... није дозвољено само пушење дувана али НЕ И МАРИХУАНЕ...

Mito, ne lupetaj majketi... Citaj malo. Marihana se kod nas svrstava u "narkotike" i ne razdvaja se od ostalih droga kao na zapadu. Idi na ulicu pa zapali dzoint i videces :)
Svejedno, nema veze s temom i sportom, disciplinuj se malo na temama.
 
Mito, ne lupetaj majketi... Citaj malo. Marihana se kod nas svrstava u "narkotike" i ne razdvaja se od ostalih droga kao na zapadu. Idi na ulicu pa zapali dzoint i videces :)
Svejedno, nema veze s temom i sportom, disciplinuj se malo na temama.

:per:
Posetiocima kafića u Amsterdamu biće dozvoljeno da puše marihuanu unutar lokala, ali ukoliko žele da zapale cigaretu, moraće da izađu napolje.



Sledećeg utorka, u Holandiji će stupiti na snagu zabrana pušenja na javnom mestu, koja se odnosi samo na duvan. Malo je reći da su gosti, ali i vlasnici kafića potpuno zbunjeni.

Novi zakon zabranjuje pušenje u barovima, kafićima, restoranima i klubovima, kako bi se nepušači zaštitili od posrednog dima. Slične zabrane već su na snazi širom SAD i Evrope.

Čuveni holandski kafići, u kojima je od 1976. godine dozvoljena kupovina i konzumiranje marihuane i hašiša, takođe su se našli na meti novog zakona.

Od 1. jula, mušterije će u kafiću smeti da kupe i popuše do pet grama marihuane, ali ne smeju unutar lokala da puše obične cigarete. Čak i oni koji mešaju duvan sa "travom" moraju da pripaze!

"Moraću posetioce da ispitujem šta im se tačno nalazi u džointu! Kakve veze ima da li su stavili i malo duvana? Ovaj zakon je potpuno besmislen", izjavio je vlasnik kafića "Paradoks" Ludo Bosert.

"Novi zakon jeste pomalo zbunjujuć, ali po našem viđenju, marihuana i duvan su dve veoma različite stvari", naglasila je portparol holandskog Ministarstva zdravlja Saskija Homes.

Vlasnici lokala brinu da će gosti izlaziti napolje i pušiti marihuanu na ulici, ali veruju da će njihov posao ipak opstati.

"Za 30 godina koliko ovde radim, video sam stotine hiljada turista iz Amerike. Nijedan nije pušio duvan", primetio je jedan od njih.

Mnogi turisti koji ne mogu da se odreknu duvana ipak će u kafiće svraćati samo da bi kupili "zalihu". Gram marihuane u lokalima u Amsterdamu košta oko osam evra.


:per:
a marihuanu usa i neke zelje EU legalizju

znaci da je trava ok
a cigareta nije
znaci prvo homoseksualaci koj drze parade,dolazimo do zabrane cigareta a u skorijoj buducnosti i marihana ce biti legalizovana,
mozda je to put za EU :)))
auuuuuuuu kuda ide ovaj svet
pazi legalizacija marihune u mnogim zemljama zazivela,sto oce reci da narko mafija udara po duvanskoj industriji,jer iole pametan covek ne bi dozvolio legalizaciju marihuane a istovremeno zabranu pusenja na javnim mestima...nije tesko onda zakljuciti ko stoji iza svega ovoga..
 
Није тачно - распитај се... или дај тај закон да видимо шта јесте а шта није забрањено... није дозвољено само пушење дувана али НЕ И МАРИХУАНЕ...

Dobro ako mi budu panduri pravili probleme ja ima da se pozovem na tebe da si mi ti rekao da nije zabranjeno, al' najebaces ako se ispostavi da lupas kao po obicaju i da nije to tacno :mrgreen:
 
Ok, nije sloboda, u pravu si, imamo dobrovoljni pristanak.
Ali onda postoji kolizija u intenciji zakonodavca, jer iz takve borbe mogu da proisteknu teže povrede. Koliko znam, zakonom se garantuje bezbednost u sportu.

Кратка историја спорта :

648 године пре нове ере Панкратион је постао део Олимпијских Игара у Антицкој Грчкој.
Панкратион је био мешавина песничења и рвања и већина мечева се завршавала у партеру где су ударци и завршнице(полуге и гушења) били чести.
Био је то најпопуларнији спорт на Олимпијским Играма и у Хеленском свету.

ММА води порекло од такмичења без правила(португалски Вале Тудо) која су се организовала у Бразилу од 1925 па до данас.
ММА се на интернационалну сцену пробио 1993. године када је одржан први UFC-Ultimate Fighting Championships.
Од тада па до данас су настала многа ММА такмичења од којих се издвајају два по квалитету бораца и заради.
То су UFC(ради се у октагону) у Америци и Pride(који се ради у рингу) у Јапану. Разлике у данашњим ММА борбама су мале и за разлику од старијих турнира где није било дозвољено само да се гура прст у око, уста и у ударац у гениталије(на старом UFC-у је ударац у гениталије био дозвољен бас као и у гркљан) данас су правила изузетно рафинисана и повреде су смањене на минимум. Многи мисле да је ММА сигурнији и од бокса. Сада противник не сме да се удара у кичму и потиљак, неки организатори су забранили лактове, а неки гажење противника на поду.
У почетку је једна вештина доказала надмоћ над осталима - Бразилска Jiu Jitsu.
Свако ко је хтео да се озбиљно бави са ММА је морао да дода БЈЈ у свој режим тренинга. Сада је спорт еволуирао и више не дозвољава једностраност што значи да борци морају да тренирају Бразилски Jiu Jitsu,Рвање, Box, Thai Box у преводу MIXED MARTIAL ARTS.
 
Можете да забраните и бокс, јер се дешава да боксери оштећују свој нервни систем многобројним ударцима у главу. И у боксерском рингу као и у ММА аренама лети крв и пуцају аркаде људима.

Можете да забраните борилачке вештине као такве, јер је борба заправо нека врста насиља.

Можете да забраните и великог брата, због држања људи у некој врсти подчињеног положаја ( некој врсти робства ).

Можете да забраните и спорт као такав јер се у њему људи могу озбиљно повредити.
 
Разлике у данашњим ММА борбама су мале и за разлику од старијих турнира где није било дозвољено само да се гура прст у око, уста и у ударац у гениталије(на старом UFC-у је ударац у гениталије био дозвољен бас као и у гркљан) данас су правила изузетно рафинисана и повреде су смањене на минимум

Ovde se ne govori o "slobodnoj borbi".
 
Mito, ne lupetaj majketi... Citaj malo. Marihana se kod nas svrstava u "narkotike" i ne razdvaja se od ostalih droga kao na zapadu. Idi na ulicu pa zapali dzoint i videces :)
Svejedno, nema veze s temom i sportom, disciplinuj se malo na temama.

Забрањена је продаја и производња са намером стављања у промет.
Коришћење није забрањено законом.
 

Back
Top