Zakon karme ili strašni sud?

tih 144k predodređenih su sve Jevreji po Otkrivenju za koje je kao kakao utvrdio s pravom da je lažno....samo baš kao kakao još nije utvrdio da je i ostatak Biblije dobrim delom prevara...

Oni kazu da su 12 Jevreja apostoli, a ne znam sta kazu za ostale, ali ima i vise od tih 144k koji su preodredjeni valjda, i JS su jedni od tih valjda predodredjenih. Uglavnom sve je predodredjeno, njihovo je da sakupe predodredjene, i da se druze i pripremaju za sudnji dan.
To je iz mislim razmisljanja Sv Augustina a onda preko Kalvinizma po svim tim evangelistickim crkvama. Tu nema cile mile, to je osnovna doktrina. Bez toga nema nista. Ko god to ne shvata je pagan. Dusa je sporedna.

Poslednja izmena:
Oni kazu da su 12 Jevreja apostoli, a ne znam sta kazu za ostale, ali ima i vise od tih 144k koji su preodredjeni valjda, i JS su jedni od tih valjda predodredjenih. Uglavnom sve je predodredjeno, njihovo je da sakupe predodredjene, i da se druze i pripremaju za sudnji dan.
To je iz mislim razmisljanja Sv Augustina a onda preko Kalvinizma po svim tim evangelistickim crkvama. Tu nema cile mile, to je osnovna doktrina. Bez toga nema nista. Ko god to ne shvata je pagan. Dusa je sporedna.
I Isus veruje da su predodređeni zli i dobri..oni koji će se spasiti i oni koji neće
svoju priču (ako je njegova) naopako tumači da su predodređni zli i dobri...kukolj i žito..oni koji će se spasiti i oni koji neće

Matej 13,24Drugu priču kaza im govoreći: carstvo je nebesko kao čovjek koji posija dobro sjeme u polju svojemu,
Matej 13,25A kad ljudi pospaše, dođe njegov neprijatelj i posija kukolj po pšenici, pa otide.
Matej 13,26A kad niče usjev i rod donese, onda se pokaza kukolj.
Matej 13,27Tada dođoše sluge domaćinove i rekoše mu: gospodaru! nijesi li ti dobro sjeme sijao na svojoj njivi? Otkuda dakle kukolj?
Matej 13,28A on reče im: neprijatelj čovjek to učini. A sluge rekoše mu: hoćeš li dakle da idemo da ga počupamo?
Matej 13,29A on reče: ne; da ne bi čupajući kukolj počupali zajedno s njime pšenicu.
Matej 13,30Ostavite neka raste oboje zajedno do žetve; i u vrijeme žetve reći ću žeteocima: saberite najprije kukolj, i svežite ga u snoplje da ga sažežem; a pšenicu svezite u žitnicu moju.

dobra priča, ali naopako tumačenje koje Isus daje govori o njegovom stavu da je sve predodređeno da se rađaš ili kao dobar ili kao zao i da nema tu promene...ili si posejan kao kukolj ili kao pšenica..ne možeš da se promeniš...

Matej 13,36Tada ostavi Isus ljude, i dođe u kuću. I pristupiše k njemu učenici njegovi govoreći: kaži nam priču o kukolju na njivi.
Matej 13,37A on odgovarajući reče im: koji sije dobro sjeme ono je sin čovječij;
Matej 13,38A njiva je svijet; a dobro sjeme sinovi su carstva, a kukolj sinovi su zla;
Matej 13,39A neprijatelj koji ga je posijao jest đavo; a žetva je pošljedak ovoga vijeka; a žeteoci su anđeli.
Matej 13,40Kako što se dakle kukolj sabira, i ognjem sažiže, tako će biti na pošljetku ovoga vijeka.
Matej 13,41Poslaće sin čovječij anđele svoje, i sabraće iz carstva njegova sve sablazni i koji čine bezakonje.
Matej 13,42I baciće ih u peć ognjenu: ondje će biti plač i škrgut zuba.
Matej 13,43Tada će se pravednici zasjati kao sunce u carstvu oca svojega. Ko ima uši da čuje neka čuje.

ispravno tumačnje bi bilo da je njiva ljudsko srce a da đavo seje u njega sujetu a Bog ljubav...i da se na kraju života sažeže loše u duši a ostavi dobro..
ali Isus ne zna ispravno tumačenje nego daje pogrešno...i ja trebam onda da verujem da je on Bog?

ali Isus ne zna ispravno tumačenje nego daje pogrešno...i ja trebam onda da verujem da je on Bog?

Pa po JS ne, on nije Bog nego Jehova.
Ali u svim tim evengelistickim crkvama je sve to manje bitno od doktrine predodredjenja. Nemas sta da brines. Sve je vec zapisano i predodredjeno. Ako si predodredjen prici ces crkvi. I kada si u crkvi druzices se sa predodredjenim, i raditi u svojoj generaciji da sakupis predodredjene, da svi cekate sudnji dan. I Isus ako je nesto rekao tako je predodredjeno i ne moze biti pogresno. I ako Toma nije u Bibliji to je preodredjeno. Sve je predodredjeno, za sudnji dan i dakle ispravno. Ako popijes kafu do pola, pa dospes mlijeko, to je predodredjeno. I kada propovjedaju cilj su predodredjeni a ne da te ubjede da pridjes crkvi, nego ako si predodredjen cuces.

Poslednja izmena:
Pa po JS ne, on nije Bog nego Jehova.
po JS on je arhanđel Mihajlo a ne Jehova...anđeli su Božji sinovi...Mihajlo je predvodnik nebeske vojske, Isus je predvodnik nebeske vojske a pošto nebeska vojska ne može imati dva predvodnika oni zaključuju da je on arhanđel Mihajlo...

nego evo ti još jedan dokaz da je u pitanju prevara
Marko 8,35Jer ko hoće dušu svoju da sačuva, izgubiće je; a ko izgubi dušu svoju mene radi i jevanđelja onaj će je sačuvati.

kakva to Jevanđelja postoje u vreme dok je Isus živ pa da on pominje jevanđelja?
očigledna prevara...

po JS on je arhanđel Mihajlo a ne Jehova...anđeli su Božji sinovi...Mihajlo je predvodnik nebeske vojske, Isus je predvodnik nebeske vojske a pošto nebeska vojska ne može imati dva predvodnika oni zaključuju da je on arhanđel Mihajlo...

nego evo ti još jedan dokaz da je u pitanju prevara
Marko 8,35Jer ko hoće dušu svoju da sačuva, izgubiće je; a ko izgubi dušu svoju mene radi i jevanđelja onaj će je sačuvati.

kakva to Jevanđelja postoje u vreme dok je Isus živ pa da on pominje jevanđelja?
očigledna prevara...

Pa u pravu su, andjeli jesu Bozji sinovi u Bibliji.
Jevandjelje znaci dobre vijesti koje Bog donosi preko Hrista. Teoloski, to je predodredjeno da se obrati ljudima i sakupi predodredjene.
Po evangelistima mozemo se mi sporiti oko toga sta pise, ali se ne mozemo sporiti da je ispravno i predodredjeno radi sudnjeg dana. To je jedina prevara koja postoji, da se tvrdi da nije sve predodredjeno radi sudnjeg dana. Ko to tvrdi taj je neznabozac. nema Boga i nije predodredjen. A ovo oko toga sta pise, to su tehnicke stvari.

Pa u pravu su, andjeli jesu Bozji sinovi u Bibliji.
pa jesu...
Jevandjelje znaci dobre vijesti koje Bog donosi preko Hrista.
ok...možda sam se zaleteo s komentarom...termin jevanđelje se verovatno odnosio na Isusova učenja i pre nego što su zapisana
Teoloski, to je predodredjeno da se obrati ljudima i sakupi predodredjene.
Po evangelistima mozemo se mi sporiti oko toga sta pise, ali se ne mozemo sporiti da je ispravno i predodredjeno radi sudnjeg dana. To je jedina prevara koja postoji, da se tvrdi da nije sve predodredjeno radi sudnjeg dana. Ko to tvrdi taj je neznabozac. nema Boga i nije predodredjen. A ovo oko toga sta pise, to su tehnicke stvari.

ne znam.....život nema smisla ako je sve predodređeno.......ja odustajem od Isusa koji veruje da je predodređeno ko je dobar a ko zao i ko će se spasiti.......to je film u kome su uloge dodeljene i scenario napisan...nema mesta za slobodnu volju čoveka da se promeni...to ne može biti tako ako je Bog pravedan...

uostalom lepo je đavo u taj svoj tekst koji zovemo Biblija ugradio i po neku mudrost...
poznaćete ih po plodovima...

koliki je procenat ljudi postao bolji zahvalujući hrišćanstvu? zanemarljiv u odnosu na ukupan broj koji se deklarišu kao hrišćani..većina su postali ili formalni vernici ili fanatici ...da je to Bog stvarao religiju plodovi bi morali biti mnogo bolji...bolje bi rezultate dao stoicizam nego hrišćanstvo

Poslednja izmena:
ne znam.....život nema smisla ako je sve predodređeno.......ja odustajem od Isusa koji veruje da je predodređeno ko je dobar a ko zao i ko će se spasiti.......to je film u kome su uloge dodeljene i scenario napisan...nema mesta za slobodnu volju čoveka da se promeni...to ne može biti tako ako je Bog pravedan...

uostalom lepo je đavo u taj svoj tekst koji zovemo Biblija ugradio i po neku mudrost...
poznaćete ih po plodovima...

koliki je procenat ljudi postao bolji zahvalujući hrišćanstvu? zanemarljiv u odnosu na ukupan broj koji se deklarišu kao hrišćani..većina su postali ili formalni vernici ili fanatici ...da je to Bog stvarao religiju plodovi bi morali biti mnogo bolji...

Pa ako nisi predodredjen odustaces. Tako ce ti aeternum i Glasnik i robivek reci.
Zivot ima smisla za one koji sakupljaju predodredjene za zivot vjecni.

Ne mrze oni nikoga, jednostavno nije do njih. Bog je predodredio sve. A to sto se carkaju oko teksta, to je sve dio jevandjelja i sakupljanja.

Sve manje je predodredjenih, sto znaci da je svijet zapao u teski grijeh. Ali tako je predodredjeno.

Pa ako nisi predodredjen odustaces. Tako ce ti aeternum i Glasnik i robivek reci.
Zivot ima smisla za one koji sakupljaju predodredjene za zivot vjecni.

Ne mrze oni nikoga, jednostavno nije do njih. Bog je predodredio sve. A to sto se carkaju oko teksta, to je sve dio jevandjelja i sakupljanja.

Sve manje je predodredjenih, sto znaci da je svijet zapao u teski grijeh. Ali tako je predodredjeno.
teško ludilo ovo hrišćanstvo...
Bog koji voli ljude ali ih je sve sem Noja i porodice pobio potopom...a u budućnosti će sve da sprži...
činio je i naređivao genocid al je ljubav
mučiće u paklu nepredodređene za vek vekova ali je ljubav...
predodredio je kog neće mučiti i ti su spaseni po milosti a oni nepredodređeni ne mogu da se spasu ni po zaslugama...
grehovi se opraštaju ako prihvatiš da je Isus jedini put ali to ionako ni na šta ne utiče ako nisi predodređen...
sačuvaj Bože kakva religija...to je samo Satana mogao da smisli...da tako opanjka Boga i predstavi ga kao čudovište...

ima još nešto zbog čega sumnjam u hrišćanstvo... u jednom trenutku kad su me demoni kušali počeli su da mi vade neke sitne grehe iz prošlosti i apelovali na mene da idem da ispovedim grehe...hteli su da me namame u hrišćanstvo...jedino objašnjenje je da Satana kontroliše hrišćanstvo a verovatno ga je i napravio kao što globalistička elita uvek pravi i tezu i antitezu....i odgovara mu da se ljudi opredeljuju između teze i antiteze...koje obe on kontroliše umesto da misle svojom glavom i spoznaju pravog Boga kroz lični odnos sa njim...

teško ludilo ovo hrišćanstvo...
Bog koji voli ljude ali ih je sve sem Noja i porodice pobio potopom...a u budućnosti će sve da sprži...
činio je i naređivao genocid al je ljubav
mučiće u paklu nepredodređene za vek vekova ali je ljubav...
predodredio je kog neće mučiti i ti su spaseni po milosti a oni nepredodređeni ne mogu da se spasu ni po zaslugama...
grehovi se opraštaju ako prihvatiš da je Isus jedini put ali to ionako ni na šta ne utiče ako nisi predodređen...
sačuvaj Bože kakva religija...to je samo Satana mogao da smisli...da tako opanjka Boga i predstavi ga kao čudovište...

ima još nešto zbog čega sumnjam u hrišćanstvo... u jednom trenutku kad su me demoni kušali počeli su da mi vade neke sitne grehe iz prošlosti i apelovali na mene da idem da ispovedim grehe...hteli su da me namame u hrišćanstvo...jedino objašnjenje je da Satana kontroliše hrišćanstvo a verovatno ga je i napravio kao što globalistička elita uvek pravi i tezu i antitezu....i odgovara mu da se ljudi opredeljuju između teze i antiteze...koje obe on kontroliše umesto da misle svojom glavom i spoznaju pravog Boga kroz lični odnos sa njim...

Pa mozda je to tvoj put do shvatanja da si predodredjen. A mozda nije.
Ne mogu nepredodredjeni imati zasluge. Ko je predodredjen prihvatice Boga i Hrista, ko nije nece.
Svjet i vjecni zivot su napravljeni za predodredjene.
Ko je izginuo u potopu, mozda ce vaskrsnuti na sudnji dan ako je predodredjen, ali izgleda da vecina nije bila predodredjena cim je bio potop.
Za mucenje u paklu ne znam, ali ako postoji i to je predodredjeno iz nekog razloga.

Pa mozda je to tvoj put do shvatanja da si predodredjen. A mozda nije.
Ne mogu nepredodredjeni imati zasluge. Ko je predodredjen prihvatice Boga i Hrista, ko nije nece.
Svjet i vjecni zivot su napravljeni za predodredjene.
Ko je izginuo u potopu, mozda ce vaskrsnuti na sudnji dan ako je predodredjen, ali izgleda da vecina nije bila predodredjena cim je bio potop.
Za mucenje u paklu ne znam, ali ako postoji i to je predodredjeno iz nekog razloga.
to ko da se neko dete igralo Boga....napravilo dve klase predodređenu i nepredodređnu pa onda napravilo nešto malo instanci predodređenih a skoro sve kao nepredodređene... naopaka religija...
nego šta ćemo ako se neki predodređeni rodio u nehrišćanskim zemljama? jel će taj da otputuje u neku hrišćansku zemlju da bi ispunio svoju sudbinu?

to ko da se neko dete igralo Boga....napravilo dve klase predodređenu i nepredodređnu pa onda napravilo nešto malo instanci predodređenih a skoro sve kao nepredodređene... naopaka religija...
nego šta ćemo ako se neki predodređeni rodio u nehrišćanskim zemljama? jel će taj da otputuje u neku hrišćansku zemlju da bi ispunio svoju sudbinu?

Ako se rodio u nehriscanskoj zemlji naci ce put ako je predodredjen.
Bog je napravio svijet u kome je sve predodredjeno, i na kraju ce biti sudnji dan kada ce samo ostati oni koji su predodredjeni i nakon toga nemamo informacije sta ce biti. I zivot nakon sudnjeg dana je takodje predodredjen ali mi nemamo rijec Bozju koja govori nakon toga. Imamo informacije do sudnjeg dana. A do tada se propovjeda i sakupljaju se predodredjeni. To nismo znali prije hriscanstva i valjda nismo skuzili prije Sv. Augustina.

Ko ne živi Boga, neće ga naći ni posle smrti.
Ko živi Boga, ima neke malecke šanse.
Neko u Bibliji, prepoznaćete ih, se poneo slavom, pa kao-"Bogu sa desne strane bismo voleli da budemo".
Eeee... Bogu sa desne strane je Sin, Isus Hrist. Ko i šta si ti?
Ne pripremaš se za život posle smrti nego izvoljevaš visoko mesto, gde je Isus Hristu mesto, ha! .
Pripremaš li se da prljavštinu ovog života streseš sa sebe, da ti Bog, Isus Hrist pomogne da ovaj užasni svet zaboraviš?
Ne, ti imaš zahteve.
Pa, zahteve sluša i onaj kog se ne tiče ali ima pravo i korist.
Dobro. To već drugi put nije odgovor na ono što sam pitala, pa kontam
da ti nije prijatno da o tome pričaš. Kao što si i sama rekla na početku,
nisi spremna.

Više puta smo preispitivali koliko zakon karme ima smisla, ali o sudu koji se
samo jednom dešava nismo pričali.
Meni taj strašni sud pravi totalnu zbrku. Ako bi tako bilo da se odjednom sudi
i presudi za sva dela, onda bi ljudi do tada samo mogli da uživaju i da im se
ništa loše ne desi. A opet, ne bi trebalo ni blagoslova da bude, jer čemu
nagrada pre vremena. Niti je takav život moguć, niti bi imao smisla. Svedoci
smo da se i nama i drugima dešava i dobro i loše. A u skladu sa čim?
Ili se sve dešava tako nasumice bez ikakvog smisla? :dontunderstand:
Solomon govori o 'slučajnosti' ili 'nepredviđenim događajima' koje mogu zadesiti bilo koga od nas.
Jakov, čovek jake vere i ne samo to već je imao otvorenu komunikaciju sa Bogom, veruje u nepredviđene događaje.

4. А Венијамина брата Јосифовог не пусти отац с браћом говорећи: Да га не би задесило како зло.

I ako je blisko vezan sa Bogom i zna da ga Bog prati, bio je oprezan. Da li je sumnjao da mu Bog neće štititi dete ako ga zamoli za to...Ne.
Ali je svestan da može da ga zadesi neko zlo.
Znam, Venjamin je bio mlad....izgubio je i Josifa.
Ali Jakov je oprezan i ako ima otvorenu komunikacije sa Bogom i mnogo blagoslova od njega.

Nepredviđeni događaji postoje i mogu zadesiti bilo koga od nas.

Sa druge strane primar Apostola Pavla.
Stihiski je išao za Bogom. Kada pogledaš koliki je put prevalio u misionarenju u to vreme, da ti se zavrti u glavi.
Tri brodoloma. Jednom su ga kamenovali i mislili su da je mrtav, izvukli ga na smetilište van grada gde su mu kučići lizali rane. On je ustao i otišao dalje. Posle jednog brodoloma ga ujede zmija, pa su domoroci čekali da umre. Nije mu se ni tada ništa desilo.
Put koji je sam odabrao.
Za razliku od Jakova nije imao porodicu, pa je zato bio ekstreman u veri, da tako kažem.

Gde mi treba da budemo, šta da radimo?

Pa negde u sredini rekao bih.
Pre svega, jaka Vera, Ljubav, Nada...

Hrist kaže, 'šta god zatražite u moje ime ja ću dati...
Čuda su moguća.
Bog može i hoće, stvar je samo koliko mi verujemo i koliko mu se približimo.

A strašni sud...ja bih pre rekao sudnji dan.
Ne treba mešati sa armagedonom.

Mislim da je to druga tema.

da li uopšte znaš kakvo je spasenje?
ti to zamišljaš ko svedoci zelenu livadu i ljudi i lavovi sede i zajedno jedu groždje :D
ja sam se u jednom teškom periodu mog života molila za spasenje
spasenje moje duše da ostane čista, da ne skrenem sa puta, spasenje da smognem snage da ne skrenem sa pravog puta
jesam ja sebična bila zbog toga?
ti ne pronalaziš pravi ugao gledanja a toliko si sebe ušuškao u to da je jedino sujeta problem da ne vidiš ništa drugo
Jel možeš da mi kažeš šta znače ovi stihovi?

Isaija 65:17 Јер, гле, ја ћу створити нова небеса и нову земљу, и шта је пре било неће се помињати нити ће на ум долазити.

2.Petrova 3:13 Али чекамо по обећању Његову ново небо и нову земљу, где правда живи.

Otkrivenje 21:1 И видех небо ново и земљу нову; јер прво небо и прва земља прођоше, и мора више нема

Jel možeš da mi kažeš šta znače ovi stihovi?

Isaija 65:17 Јер, гле, ја ћу створити нова небеса и нову земљу, и шта је пре било неће се помињати нити ће на ум долазити.

2.Petrova 3:13 Али чекамо по обећању Његову ново небо и нову земљу, где правда живи.

Otkrivenje 21:1 И видех небо ново и земљу нову; јер прво небо и прва земља прођоше, и мора више нема
stigla Nova Zemlja...objavio Ekhart Tole knjigu koja se tako zove :p
nisam čitao doduše mada su mi preporučivali...nekako mi se ne sviđa taj Tole... misli da je prosvetljen a samo mu se igrom slučaja desilo da iz perspektive ličnosti pređe u perspektivu duše jer nije mogao da trpi ruminaciju u glavi koja ga je činila nesrećnim pa se zapitao ko je stvarni on...to što brblja u glavi ili nešto drugo...

stigla Nova Zemlja...objavio Ekhart Tole knjigu koja se tako zove :p
nisam čitao doduše mada su mi preporučivali...nekako mi se ne sviđa taj Tole... misli da je prosvetljen a samo mu se igrom slučaja desilo da iz perspektive ličnosti pređe u perspektivu duše jer nije mogao da trpi ruminaciju u glavi koja ga je činila nesrećnim pa se zapitao ko je stvarni on...to što brblja u glavi ili nešto drugo...
Pitanje je za vernike a ti sebe još nisi našao :)

Istinu nećeš naći tu ni nigde, već samo kod onog ko je kadar ovu pa i novu zemlju načiniti.

niko nije kriv...život na Zemlji je škola za duše...ne možeš naučiti lekcije bez patnje...zato je raj kako ga zamišljate recimo beskoristan..nema učenja..samo hedonizam...
Mislim da grešiš.
Krivci smo mi, bukvalno za sve.

Adam je živeo u raju, ali mislim da nije bio hedonista. Uživao jeste, ali se nije odavao telesnim nagonima i čulima, kao mi danas.

I danas neki delovi planete izgledaju rajski. I sad hoćeš da mi kažeš da ne bi voleo da živiš tu?!

ja sam vernik, samo ne verujem u biblijski narativ...verujem u Boga koji je ljubav, istina, pravda...a ovaj biblijski to nije..ni u prvom ni u drugom pokušaju...

Ко није? Јел овај што је говорио “љуби ближњег свог" и “будите безазлени као мала деца"? Боље би ти било да поверујеш да јесте...

Mislim da grešiš.
Krivci smo mi, bukvalno za sve.

Adam je živeo u raju, ali mislim da nije bio hedonista. Uživao jeste, ali se nije odavao telesnim nagonima i čulima, kao mi danas.

I danas neki delovi planete izgledaju rajski. I sad hoćeš da mi kažeš da ne bi voleo da živiš tu?!
to te tvoja religija uvlači u osečaj krivice da bi te demoni lakše opsedali...i tera te u apsolutnu poslušnost i gutanje svih nebuloza koje pišu u Bibliji da bi kao spasio svoju dušu...manipulacija klasična

Ко није? Јел овај што је говорио “љуби ближњег свог" и “будите безазлени као мала деца"? Боље би ти било да поверујеш да јесте...
ne brini ti za mene...bavi se svojim spasenjem...koliko imaš ljubavi prema Bogu i bližnjima? jesi se odrekao gordosti tj. jel gledaš na bilo kog pojedinca sa visine? to su ti najbitnije teme u okviru tvoje religije a i van nje...

Back