Quantcast

Zaključena jedinica, a prosek za 2...

zaluđenik

Aktivan član
Poruka
1.823
Mali prinče, umesto da se žališ na forumu, uči.
Ocena za prvo polugodište je odavno završena stvar. Za drugo kažeš da imaš 2, 1, 1 i ako dobiješ još jednog, nego šta nego avgust. Naročito zato što si u silaznoj putanji. 3, 2, 2, 2, 2, 1, 1, i možda još 1.
Nisi rekao o kom predmetu je reč, jer može i to biti od važnosti zbog značaja sadašnjeg gradiva u sledećoj školskoj godini (naročito matematika, jer se skoro sve naredno zasniva na onome što si učio ove godine). To može biti razlog zašto profesor hoće da ti natrlja nos, i potpuno ga podržavam.
Ne uzdaj se u prosek, nego u znanje.

Mali Princ 023

Početnik
Poruka
3
Mali prinče, umesto da se žališ na forumu, uči.
Ocena za prvo polugodište je odavno završena stvar. Za drugo kažeš da imaš 2, 1, 1 i ako dobiješ još jednog, nego šta nego avgust. Naročito zato što si u silaznoj putanji. 3, 2, 2, 2, 2, 1, 1, i možda još 1.
Nisi rekao o kom predmetu je reč, jer može i to biti od važnosti zbog značaja sadašnjeg gradiva u sledećoj školskoj godini (naročito matematika, jer se skoro sve naredno zasniva na onome što si učio ove godine). To može biti razlog zašto profesor hoće da ti natrlja nos, i potpuno ga podržavam.
Ne uzdaj se u prosek, nego u znanje.
U pitanju je Srpski jezik, i naravno da sam naučio, ali sam hteo da pitam da li po zakonu sme da zaključi jedan ako je prosek za dva..

snowtrooper

Buduća legenda
Poruka
35.793
U pitanju je Srpski jezik, i naravno da sam naučio, ali sam hteo da pitam da li po zakonu sme da zaključi jedan ako je prosek za dva..
Pa procitaj lektiru.
Kad sam ja bio u srednjoj uslov za 2 je bio po procitana knjiga u polugodistu.
Jedan lik cak pao maturu zbog toga.

Ovako delujes kao neko ko voli da hvata krivine i da dobije sto vise sa sto manje rada.
Mada bi prosek za pozitivnu ocenu trebalo da bude iznad 2.

Mali Princ 023

Početnik
Poruka
3
Pa procitaj lektiru.
Kad sam ja bio u srednjoj uslov za 2 je bio po procitana knjiga u polugodistu.
Jedan lik cak pao maturu zbog toga.

Ovako delujes kao neko ko voli da hvata krivine i da dobije sto vise sa sto manje rada.
Mada bi prosek za pozitivnu ocenu trebalo da bude iznad 2.
Kasno mi je sad da čitam lektiru, jer mi je ostalo još 3 dana do kraja škole, a sutra mi je poslednja šansa da odgovaram Srpski..

snowtrooper

Buduća legenda
Poruka
35.793
Kasno mi je sad da čitam lektiru, jer mi je ostalo još 3 dana do kraja škole, a sutra mi je poslednja šansa da odgovaram Srpski..
Avgust.

Drugar je odgovarao Stivena Kinga, profesor je dozvolio to umesto lektire.
Nisi rekao koji razred je u pitanju ali pretpostavljam da nema gramatike.
Idi sutra i nadaj se najbolje.
Mozda hoce da te preznoji da znas za sledecu godinu.

Nije tesko procitati knjigu, ako te lektira ne zanima potrazi kompromis sa profesorom. Neko delo vredno citanja u kome ces uzivati.

georgejune

Zaslužan član
Poruka
145.984
U prvom polugodištu imam: 3,2,2,2
A u drugom: 2,1,1
I profesor mi je rekao da će me pitati sledećeg časa, i ako dobijem 1, poslaće me na popravni, a meni je sa ovim ocenama prosek 1,85 , i čak ako bi dobio jedinicu prosek bi bio 1,75 , pa čisto da pitam da li sme da mi zaključi 1, ako je prosek za 2.
sme al ni tebi niko ne brani da ga zamolis u mraku za dvojku