Zaključani BIOS

vesna82

Početnik
Poruka
1
Poštovani , trebam pomoć !! Kupila sam laptop HP Compaq Presario CQ57 i htjela bi instaliradi windowse 7 . Kada upalim laptom i uđem u insydeH20 setup utility nema mi opcije advanced i ne mogu promjeniti AHCI u IDE niti staviti CDROM u BOOT DEVICE . Htjela bi to sama napraviti pa ako netko zna kako da otljučam bios ? Bila bi vam zahvalna :)
 
ako mozes da pristupas biosu i ne trazi sifru onda nije zakljucan
boot device namestas u kartici system configuration ,cetvrta po redu,zadnja stavka boot options-pa boot orders i na F5/F6 menjas redosled boot uredjaja,samo podigni DVD CD ROM na vrh

koji tacno CQ57 imas,100,200,229...
 
Za Win 7 ne trebaš ništa mijenjati u Biosu niti imaš potrebu da ulaziš u Bios.Za HP Laptop nemaš ni potrebu da ulaziš u Bios ali kada upališ laptop lagano pritišći F9 i doći ćeš do Boot Menija. Strelicama naštimaj da CD Optika bude prva i pritisni Enter. Naravno prije toga ubaci Windows CD u optički uređaj...
 
U slučaju da ti je BIOS zaključan, otvori poklopac sa druge strane laptopa i pronađi malu okruglu (pljosnatu) bateriju. Izvadi je i sačekaj 10 minuta pa je vrati. Nakon toga BIOS će biti vraćen na početna podešavanja pa tako neće biti ni šifre.
 
U slučaju da ti je BIOS zaključan, otvori poklopac sa druge strane laptopa i pronađi malu okruglu (pljosnatu) bateriju. Izvadi je i sačekaj 10 minuta pa je vrati. Nakon toga BIOS će biti vraćen na početna podešavanja pa tako neće biti ni šifre.

Na kojem laptopu je tako jednostavno doći do baterije....
 
Recimo ja na Fujitsu Siemens laptopu, odvrnem tri šrafa, podignem poglopac i tu je baterija odmah pored ram memorije. E sad, ne znam kakav je slučaj sa HP-ovim laptopovima pa neka vesna82 proba i vidi da li je moguć pristup bateriji.
 

Back
Top