Zakleti nezenja...

Lord Tywin

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.141
Kako vam se cini ideja da se nikad ne ozenite?
Dobro ili lose? Zasto?
Ozenjeni, kako biste ocenili vas brak? Neki savet, zrnce mudrosti nije na odmet.
Koliko ima razvedenih ovde i da li misle da su nasli pogresnu i zele da probaju ponovo ili ne?
Ima li nekog ko namerava da se uskoro razvede?
 
Nesto nisam lud za zenidbom, a tu skoro da sam u godinama "kada mi je vreme", mada imam poznanika i mladjih od mene koji su se ozenili, igrom slucajeva, i pitam se sta im je to trebalo.
U svakom slucaju, nemam nikakvu vrstu samostalnosti, ni stalni posao, tako da zasto da se zenim dok to ne sredim?

A drugo i jos bitnije, nesto mi zivot u dvoje ne ide, cisto sumnjam da ce neko da me trpi i da ne pokusava da me menja, a izem ti onda brak sa takvom osobom koja me ne voli zbog onoga sto jesam i sto joj ne odgovara kako se oblacim, sto sedim na kompu po ceo dan, sto zivim u svinjcu, ili sto radim ovo ili ono.
Bio sam u takvim vezama i izludjuje (mada i ja izludjujem druge), a mogu samo da zamislim kako je u braku, gde se otimaju oko imanja, materijalnog i sl., jos ako imamo dece pa se i deca okrecu protiv roditelja i otimaju - ne hvala.

Ako naletim na osobu koja mi odgovara psihicki i emotivno, onda cu i da razmisljam na tu temu aktivnije, ovako, ne razmisljam niti me zanima. Volim svoju slobodu i ne planiram da je se odreknem.
 
Poslednja izmena:
neki mudri kazu da ko se jednom razveo, pa ponovo ozenio - prvi put nije ni trebao da se razvodi

ni meni nije najjasnija ta potreba za papirologijom, dva, tri puta, aman..evo, jedan moj frend kojeg sam spominjala na onoj bracnoj temi, ima vec cetvrti brak i opet se nedavno razveo, anbilivbl...sreca njegova pa nema dece...pa yebemu V. reko, zasto se moras svaki put zeniti, jel ne mos imati normalnu vezu bez tih pzydarija sa maticarem, kumovima i bidermajerima,
kaze, sta cu kad svaka zeli brak, kad je to kruna veze, truc trac..
i eno ga na fejsu turio sliku pola neke pecene peradi, pa veli u komentaru ispod: optimista u ocekivaju da ce uskoro opet imati za koga da pece cijelu puricu,
omg:rtfm:
dakle, neki su nepopravljivi mladozenje
 
Čini mi se sasvim ok ta ideja. :)

Sve ima dobro i loše, u tom slučaju je dobro daleko teže na vagi od onog lošeg :)

Kazu da i muskarci i zene kad stignu blizu 40 da samo misle o tome da ne ostanu sami.

- - - - - - - - - -

ni meni nije najjasnija ta potreba za papirologijom, dva, tri puta, aman..evo, jedan moj frend kojeg sam spominjala na onoj bracnoj temi, ima vec cetvrti brak i opet se nedavno razveo, anbilivbl...sreca njegova pa nema dece...pa yebemu V. reko, zasto se moras svaki put zeniti, jel ne mos imati normalnu vezu bez tih pzydarija sa maticarem, kumovima i bidermajerima,
kaze, sta cu kad svaka zeli brak, kad je to kruna veze, truc trac..
i eno ga na fejsu turio sliku pola neke pecene peradi, pa veli u komentaru ispod: optimista u ocekivaju da ce uskoro opet imati za koga da pece cijelu puricu,
omg:rtfm:
dakle, neki su nepopravljivi mladozenje
Nego kad vec neces papirologiju, jel i dopusteno svrljanje sa strane...:lol:
 
Vid kujca , bitno je sta misle ozenjeni ?
Zene im nabacile amove a oni im sagradili hramove .
Nije njihovo da misle nego da vuku ! :mrgreen:

heheh, to mi je omiljena forumska literatura, a sta cu:lol:
to, kako pate, kako su sputani, kako im zene disu za vratom, a oni jadni kopne ,gube kosu, integritet, identitet, autonomiju i potenciju.
moji omiljeni forumski "da draga" drugari i njihove bracne (ne)prilike:lol:
 
heheh, to mi je omiljena forumska literatura, a sta cu:lol:
to, kako pate, kako su sputani, kako im zene disu za vratom, a oni jadni kopne ,gube kosu, integritet, identitet, autonomiju i potenciju.
moji omiljeni forumski "da draga" drugari i njihove bracne (ne)prilike:lol:

Samo jedno pitanje, zar to ne deluje malo isfrustrirano sa tvoje strane?
Tipa, to govore zene koje se nijesu udale i nisu uspele u tome pa sad sipaju drvlje i kamenje po onim udatim i ozenjenim?
Mislim, video sam jedan takav primer gde usedelica mrzi sve mlade i lepe devojke.
Ne kazem da si ti takva, naravno...
Nego me zanima da li je u braku zaista TOLIKO lose???

- - - - - - - - - -

papirologija ti nije nikakav garant odanosti,
osim sto nekome moze biti dobar ekonomski ugovor, a nekome kasnije jaram itd.
protv sam bracnog potpisa i otezavanja eventualnog raskida.

Bas me zanima ima li slucajeva zenskog svrljanja gde se muskarac okoristio nakon razvoda. Kod nas u Srbiji konkretno, na Zapadu znam da ima.
 
Samo jedno pitanje, zar to ne deluje malo isfrustrirano sa tvoje strane?
Tipa, to govore zene koje se nijesu udale i nisu uspele u tome pa sad sipaju drvlje i kamenje po onim udatim i ozenjenim?
Mislim, video sam jedan takav primer gde usedelica mrzi sve mlade i lepe devojke.
Ne kazem da si ti takva, naravno...
Nego me zanima da li je u braku zaista TOLIKO lose???

biti protiv bracnih zaveta ne znaci biti protiv veze, ljubavi i zajednickog zivota.
meni papir, svadba, prsten i potpis ne znace nista, a uopste nisam niti isfrustrirana, niti sipam drvlje i kamenje po srecnicima kojima je cela prica uspela. naprotiv, uzasavam se ovih koji jesu svojevoljno pristali na bracno vezivanje a sad ovde prosipaju hejt po istom.
 
biti protiv bracnih zaveta ne znaci biti protiv veze, ljubavi i zajednickog zivota.
meni papir, svadba, prsten i potpis ne znace nista, a uopste nisam niti isfrustrirana, niti sipam drvlje i kamenje po srecnicima kojima je cela prica uspela. naprotiv, uzasavam se ovih koji jesu svojevoljno pristali na bracno vezivanje a sad ovde prosipaju hejt po istom.

svi se nadaju najboljem ukoliko nisu kalkulanti i zele da im sreca traje doveka , ali kao sladoled na suncu tako se istopi i sva slatka nada i ostane samo drvce da ga sisash do kraja zivota ,a drvce se sisa do kraja tj. 90% bracnog zivota je to , a to je mnogo gore od slobodnog zivota gde mozes da kupis nov sladoled s vremena na vreme druge vrste i da uzivas u njemu :( ...razmislite sloboda se uvek placala krvavo.
 
Poslednja izmena:
Ne zenim se i ne idem u pravcu monogamije. Srecan sam bez toga. Izmedju ostalog i posmatranje drustva. Gledajuci da je monogamni odnos nesto sto je drustvo stvorilo i obojilo dogmom, a sa druge strane najveci zagovaraci, a moramo se sloziti da su to zene, postupaju prema muskom polu upravo drugacije. Traze alfa, tip muskarca, a u osnovi alfa je da bude poligaman i svoj, ne tudj.
 
tako je shvatio si za bete je monogamija jer se jedva dokopaju vagine pa zinu da se zene sto pre i prihvataju ular sa radoscu debila , alfa menja kako mu se cefne i brak je upravo veliki i tezak jaram za svakog pravog muskarca i ubrzava njegovo psihofizicko propadanje ...
zato su drustva i sramotila samacki zivot i nabijala komplex da nisi pravi muskarac ako se ne ozenis (da bi vukao za sve okolo osim za sebe) a bas je suprotno...
 
svi se nadaju najboljem ukoliko nisu kalkulanti i zele da im sreca traje doveka , ali kao sladoled na suncu tako se istopi i sva slatka nada i ostane samo drvce da ga sisash do kraja zivota ,a drvce se sisa do kraja tj. 90% bracnog zivota je to , a to je mnogo gore od slobodnog zivota gde mozes da kupis nov sladoled s vremena na vreme druge vrste i da uzivas u njemu :( ...razmislite sloboda se uvek placala krvavo.

Ne zenim se i ne idem u pravcu monogamije. Srecan sam bez toga. Izmedju ostalog i posmatranje drustva. Gledajuci da je monogamni odnos nesto sto je drustvo stvorilo i obojilo dogmom, a sa druge strane najveci zagovaraci, a moramo se sloziti da su to zene, postupaju prema muskom polu upravo drugacije. Traze alfa, tip muskarca, a u osnovi alfa je da bude poligaman i svoj, ne tudj.
Po meni brak ima smisla samo kada su deca u pitanju.
Jedina druga i za nase pojmove izopacena varijanta je partnersko-poslovni odnos, kao u politici gde politicari moraju biti ozenjeni i imati "uzornu" porodicu.
 
svi se nadaju najboljem ukoliko nisu kalkulanti i zele da im sreca traje doveka , ali kao sladoled na suncu tako se istopi i sva slatka nada i ostane samo drvce da ga sisash do kraja zivota ,a drvce se sisa do kraja tj. 90% bracnog zivota je to , a to je mnogo gore od slobodnog zivota gde mozes da kupis nov sladoled s vremena na vreme druge vrste i da uzivas u njemu :( ...razmislite sloboda se uvek placala krvavo.

kad je vec tako, postoji i bracni terapeut, samo sto su ljudi kod nas skloni da (pomalo primitivno) reaguju na cinjenicu da im neka "treca osoba" vrslja po intimnom zivotu.
sustina skoro svakog bracnog problema je hronican nedostatak komunikacije i terapeut je tu da pomogne da se ta komunikacija ponovo uspostavi.
mozda vam bas neka neutralna ali strucna osoba moze pomoci da otkrijete gde je i zbog cega nastala kriza u vasem odnosu.
naravno, ovo u slucaju da postoji obostrana zelja da se brak sacuva.
ako ne, takav zivot lici na pakao i ne znam ko normalan to moze da podnese.
 
tako je shvatio si za bete je monogamija jer se jedva dokopaju vagine pa zinu da se zene sto pre i prihvataju ular sa radoscu debila , alfa menja kako mu se cefne i brak je upravo veliki i tezak jaram za svakog pravog muskarca i ubrzava njegovo psihofizicko propadanje ...
zato su drustva i sramotila samacki zivot i nabijala komplex da nisi pravi muskarac ako se ne ozenis (da bi vukao za sve okolo osim za sebe) a bas je suprotno...

Yuuup, ni sam ne bih mogao tako da srocim.
 
tako je shvatio si za bete je monogamija jer se jedva dokopaju vagine pa zinu da se zene sto pre i prihvataju ular sa radoscu debila , alfa menja kako mu se cefne i brak je upravo veliki i tezak jaram za svakog pravog muskarca i ubrzava njegovo psihofizicko propadanje ...
zato su drustva i sramotila samacki zivot i nabijala komplex da nisi pravi muskarac ako se ne ozenis (da bi vukao za sve okolo osim za sebe) a bas je suprotno...

Ali pazi, ta prica za brak je nastala dosta davno kada je muskarac ima potpuni primat i dominaciju nad zenom.
Znaci 18. ili 19.vek kada se zena nista nije pitala,
 

Back
Top