Zajedno sa njim, bez njegovih

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Zene koliko ste zaista spremne otici sa deckom u podstanare? Da li bi radje ziveli sa njegovim roditeljima i trpeli to, nego da zajedno placate 250 eura i imate svoj mir?

Da li bi vam smetalo sto decko nije zaradio svoj stan ili sto mu roditelji nisu zaradili, a ima 30 godina?
 
mi smo upravo uzeli stan,i poceli smo da ga opremamo...lakse mi je nekako da platim parama nego zivcima!
nisu ni moji ni njegovi roditelji blesavi,ali hocu ujutru da se probudim sama sa njim,da se setam po stanu gola ako treba,i da ne razmisljam da li ce mi neko izaci iz sobe...hocu da imam svoj mir.
ja mislim da kada si sam sa deckom,ili muzem,da se sve sami dogovarate bez ikoga,sami donosite odluke,i stvari su drugacije...
jeste da su malo teza vremena,ali sve se moze...a kazu da dogovor kucu gradi...
ispravite me ako gresim.
 
Zene koliko ste zaista spremne otici sa deckom u podstanare? Da li bi radje ziveli sa njegovim roditeljima i trpeli to, nego da zajedno placate 250 eura i imate svoj mir?

Da li bi vam smetalo sto decko nije zaradio svoj stan ili sto mu roditelji nisu zaradili, a ima 30 godina?

Ko jos sa 30 god ima svoj stan, to je retko. Podstanari, naravno. Ako sam mogla sama da placam 250 za ono dupe od stancica, kad se podeli ta kirija nije mnogo..
 
Tesko ti je pitanje... Mozda bi neko radije u podstanare, ali ne moze da izdvoji tih 250 e i zivi od ostatka novca.

Neko drugi mozda nece ni da ulece u kombinaciju ako mu je izbor biti podstanar ili ziveti u zajednici.

Neko treci mozda hoce da se skuci, a ne moze da bira, pa...ce trpeti dok moze....

Neko cetvrti ce biti zaljubljen i ... kratkovid...

Neko peti ce pronaci zlatnu koku.

Neko sesti ce imati neku novu kombinaciju, razlicitu od prethodnih, koja mu odgovara.

I tako redom...

Svakako da je to sto ljudi na ovim prostorima napune dosta godina i, uglavnom, ne mogu sebi da obezbede bazu - stan, tragicno i neprihvatljivo, ali je istinito.
 
Tesko ti je pitanje... Mozda bi neko radije u podstanare, ali ne moze da izdvoji tih 250 e i zivi od ostatka novca.

Neko drugi mozda nece ni da ulece u kombinaciju ako mu je izbor biti podstanar ili ziveti u zajednici.

Neko treci mozda hoce da se skuci, a ne moze da bira, pa...ce trpeti dok moze....

Neko cetvrti ce biti zaljubljen i ... kratkovid...

Neko peti ce pronaci zlatnu koku.

Neko sesti ce imati neku novu kombinaciju, razlicitu od prethodnih, koja mu odgovara.

I tako redom...

Svakako da je to sto ljudi na ovim prostorima napune dosta godina i, uglavnom, ne mogu sebi da obezbede bazu - stan, tragicno i neprihvatljivo, ali je istinito.


proslo je vreme kada su se stanovi davali i sakom i kapom...
sve je stvar volje i zelje...a ako nesto vredi,sto da ne?
ja mogu da zivim i sa svojim i sa njegovim,ali nas izbor je bio da budemo sami...

a kazu da najvise brakovi propadaju zbog roditeljskih mesanja...tako da,i ako nasa veza pukne,znacu bar da je pukla zbog nas samih a ne zbog toga sto su moji ili njegovi mesali....
 
proslo je vreme kada su se stanovi davali i sakom i kapom...
sve je stvar volje i zelje...a ako nesto vredi,sto da ne?
ja mogu da zivim i sa svojim i sa njegovim,ali nas izbor je bio da budemo sami...

a kazu da najvise brakovi propadaju zbog roditeljskih mesanja...tako da,i ako nasa veza pukne,znacu bar da je pukla zbog nas samih a ne zbog toga sto su moji ili njegovi mesali....


Ma ako je u drzavi sloidan standard, ne trebas nikad ni imati stan. Uvek ga mozes iznajmljivati. Mada kod nas je stnadrad toliko los da smo si sve zivo uskratili.

Meni je tema pala na pamet zato sto cesto cure pricaju kako je gubljenje vremena biti sa deckom koji nema stan.
 
Ma ako je u drzavi sloidan standard, ne trebas nikad ni imati stan. Uvek ga mozes iznajmljivati. Mada kod nas je stnadrad toliko los da smo si sve zivo uskratili.

Meni je tema pala na pamet zato sto cesto cure pricaju kako je gubljenje vremena biti sa deckom koji nema stan.

pa ja cu naslediti nesto od svojih roditelja,i moj decko ce takodje,tako da necu da brinem...

a mogla sam da zivim sa covekom koji ima stan i obezbedjen je,ali ja sam izabrala decka koji nema stan ali ima veliko srce,koji me postuje,i voli,koji je vredan i pazljiv...i s obzirom da mu nista u zivotu nije tesko da uradi,a ni ja nisam lenjvica,ja verujem da ce ipak sve biti dobro...

gubljenje je vremena biti sa nekim ko ima stan...i nista vise sem toga...
 
pa ja cu naslediti nesto od svojih roditelja,i moj decko ce takodje,tako da necu da brinem...

a mogla sam da zivim sa covekom koji ima stan i obezbedjen je,ali ja sam izabrala decka koji nema stan ali ima veliko srce,koji me postuje,i voli,koji je vredan i pazljiv...i s obzirom da mu nista u zivotu nije tesko da uradi,a ni ja nisam lenjvica,ja verujem da ce ipak sve biti dobro...

gubljenje je vremena biti sa nekim ko ima stan...i nista vise sem toga...


Ma to je super, ali opet kad nasledis stan od njegovih i ti od svojih. Opet mozes doci u stiuaciju da vam se oni penju na glavu, jer uvek mogu govoriti "vi ste u nasem".
 
Ma to je super, ali opet kad nasledis stan od njegovih i ti od svojih. Opet mozes doci u stiuaciju da vam se oni penju na glavu, jer uvek mogu govoriti "vi ste u nasem".

pa ***...nisu ni oni toliko mladi,a nece mi se pojavljivati kao kucni duhovi :D

bitno da je covek srecan...dom mi je tamo gde mi je srce,a srce mi je uvek sa njim...tako da mi je svejedno...uvek ima i dobrih i losih trenutaka,a zivot sa osobom koju volis ipak nosi sa sobom i neke malo losije trenutke,bitno je da se suocis sa tim na vreme...
 
Naravno da se desava, ja sam rekla da je retko a ne da se ne desava...ne citaj povrsno

Konkretno, ako cemo istinu, mogu pricati samo iz moje perspektive..
Tu je neka situacija pola, pola..
Neki su imali bogate roditelje da im priustne, neki su dobili deonice ne znam cega, neki su prodali stanove na dobrim lokacijama i pravili kuce na losim da bi bilo vise prostora i odvojenosti, neki nasledili i oni koji naravno nemaju jer je situacija takva..

Naravno, ne znam statisticku sliku Srbije u globalu. Verujem da je van Bg-a gore, pogotovo jug ali ne znam, tako da ni ne tvrdim..

No, da li se moze pitanje i zarotirati?
Ipak zivimo u doba polne jednakosti?
 
pa ***...nisu ni oni toliko mladi,a nece mi se pojavljivati kao kucni duhovi :D

bitno da je covek srecan...dom mi je tamo gde mi je srce,a srce mi je uvek sa njim...tako da mi je svejedno...uvek ima i dobrih i losih trenutaka,a zivot sa osobom koju volis ipak nosi sa sobom i neke malo losije trenutke,bitno je da se suocis sa tim na vreme...

A sta ako si lik koji ne moze trpeti da mu neko ke,nja? Mislim nisi agresivan, ali lako odyebes to bez obzira na posledice.
 
pa ***...nisu ni oni toliko mladi,a nece mi se pojavljivati kao kucni duhovi :D

bitno da je covek srecan...dom mi je tamo gde mi je srce,a srce mi je uvek sa njim...tako da mi je svejedno...uvek ima i dobrih i losih trenutaka,a zivot sa osobom koju volis ipak nosi sa sobom i neke malo losije trenutke,bitno je da se suocis sa tim na vreme...

Onda, imas srecu s roditeljima :)..
Jer imas i one koji su jednaki inkviziciji u nekom simbolicnom smislu. Pozelis mir..
 
E i ja imam slicno problem... Ja ove god krecem na fax i prvo sam hteo da uzmem stan da budem sam, ali bas je skupo za mene samog, a sa nekim da uzimam nisam mogao tako da sam uzeo sobu. Soba u tom stanu je lepa, mala je, ali je super. Stan je super sredjen Cubura, crveni krst, soliter, ogroman... Posto nemam devojku trenutno nekako racunam (mislim voleo bih) da nadjem tamo devojku, ali jedno mi prolazi kroz glavu... Koja ce to hteti da bude sa deckom koji nema svoje mesto gde moze da bude sam( mislim apsolutno sam) stalno je neko tu ( u mom slucaju gazdarica )... Nemam pojma, ali ovo me bas brine... Muci me to da jer ne zelim da budem sam u ovoj dzungli... :(
 
Zene koliko ste zaista spremne otici sa deckom u podstanare? Da li bi radje ziveli sa njegovim roditeljima i trpeli to, nego da zajedno placate 250 eura i imate svoj mir?

Da li bi vam smetalo sto decko nije zaradio svoj stan ili sto mu roditelji nisu zaradili, a ima 30 godina?
ima i roditelja koji se ne bi trebali... trpjeti, jer znaju svoje mjesto
ali svejedno vise cjenim privatnost

neko ko je isao na fakultet i ima prosjecnu placu, sasvim je normalno, na zalost, da u nekoliko godina rada ne sakupi dovoljno za kupovinu stana
ne vidim tu nista cega bi se trebalo stidjeti
 
Ja mogu coveka trpeti najduze 4 - 5 dana ako mi ne odgovara. Ali bilo je ljudi koji su kreteni ali meni nisu smetali, nego mi je to bilo smesno, dok su ih drugi odyebali odmah.

Tako da mislim da ipak niko ne moze nekog trpeti ako mu bas jako smeta, taman mu ovaj dao 65 stanova.

a i meni su svi zivi smetali u zivotu,kao namcor najgori...al ovaj moj je bensedin za mene :mrgreen:
 
Konkretno, ako cemo istinu, mogu pricati samo iz moje perspektive..
Tu je neka situacija pola, pola..
Neki su imali bogate roditelje da im priustne, neki su dobili deonice ne znam cega, neki su prodali stanove na dobrim lokacijama i pravili kuce na losim da bi bilo vise prostora i odvojenosti, neki nasledili i oni koji naravno nemaju jer je situacija takva..

Naravno, ne znam statisticku sliku Srbije u globalu. Verujem da je van Bg-a gore, pogotovo jug ali ne znam, tako da ni ne tvrdim..

No, da li se moze pitanje i zarotirati?
Ipak zivimo u doba polne jednakosti?

Pa ok, iz moje perspektive velika vecina zivi ili sa roditeljima ili iznajmljuje stan. Ima par slucajeva koji su nasledili stan od babe, i jedan drugar sto je kupio stan na kredit, i to je to.
A obzirom da pricam za Ns i Bg gde je finansijska situacija cini mi se bolja nego u ostalim mestima, nekako sam dala sebi za pravo da kazem da ipak vecina mladih nema svoj stan pre 30, i izvinjavam se izuzecima ako se osecaju prozvani.
 

Back
Top