Zajednicko letovanje

Ja tu ipak volim da prekontrolisem. I ako i, vodim i finansiram, naravno ako smo u duzem odnosu pa znam da nije zhetonotomat, ipak pazim. Zene se bre opuste na moru. Ode da rezervise sto da rucamo dok smo na plazi, smota je konobar, dodjes da sednes sa sve peskirom a ono ramstek od 170 evra.
Ijao ja mislila ceo obrok a ne po gramazi.

A ovaj ga vec posluzio, zlatan osmeh i ceka: izvolte gospodine sesti, nema veze sto ste u kupacem, samo napred.

Pomoćne terasice od 100 kvadrata , na onoj glavnoj je upad u bazen direktno.
Zezam se. Može i preko njiva do bazena :D
Imaju varijante po grckoj, motel s priv bazenom i okviru bara.
Ali planiram jednom da odem na kruzer. Iako sam radio tamo, otici cu samo zbog klope, spa, bazena, masaze i onda samo prosetas malo kad pristane. Na koji satic. Bukvalno bahanilja razlog.
A klopa ili odes u glavnu salu, dres kod i te fore ili na vrh ima restoran sa svedskim stolom. Dugacka linija, od raznoraznog voca, preko klasike, socna curetina secka je pred tobom, preko jagnjetine sa sosom od brusnice, italijanske, karibske bla bla sta oces, klopa sa sve nekim sosevima, zacinima...

Imam neke kontra osecaje povodom sponzorisanja.
Sa jedne strane sustinski mi se "gade" osobe kojima je normalno da im se sve placa da ih vode tamo vamo. Nikada nisam cenila takve osobe i nekako ih ne mogu dozivljavati u rangu osoba koje zaradjuju za to sto imaju.
Sa druge strane shvatam da su takve osobe mozda od malena navikle da ih placaju. Mamica i tatica ih sponzorisu i tako to...
Sa trece strane nemam nista protiv toga kada je neko vec u vezi da jednom plati muskarac, drugi put zena kako ko ima i sta god je potrebno da bi ispunili u datom trenutnku svoje zelje.

Imam neke kontra osecaje povodom sponzorisanja.
Sa jedne strane sustinski mi se "gade" osobe kojima je normalno da im se sve placa da ih vode tamo vamo. Nikada nisam cenila takve osobe i nekako ih ne mogu dozivljavati u rangu osoba koje zaradjuju za to sto imaju.
Sa druge strane shvatam da su takve osobe mozda od malena navikle da ih placaju. Mamica i tatica ih sponzorisu i tako to...
Sa trece strane nemam nista protiv toga kada je neko vec u vezi da jednom plati muskarac, drugi put zena kako ko ima i sta god je potrebno da bi ispunili u datom trenutnku svoje zelje.
Ako jedna osoba u vezi trenutno nije u stanju da sebi plati letovanje mislim da nije glupo da joj partner plati letovanje pod uslovom da nije reč o osobi koja je sponzoruša (ona osoba kojoj se plaća), odnosno da je u vezi sa osobom isključivo zbog novca.

U velikom broju slučajeva jako je teško provaliti zašti je jedna osoba u vezi sa drugom. Nije samo novac u pitanju, ljudi se vode raznim motivima kada biraju partnere. Muškarci na primer neretko žene gledaju kao sredstvo za rađanje njihove dece. I kada se posmatra sa strane jako je teško otkriti na primer taj motiv.
Ne idem do motiva vec do karaktera osobe.
Mozda je nekome to normalno, navikao se na to ili navikla nebitno da dobija. Da to zasluzuje, da je to normalno u svakom smislu.
Poznajem i ja zenske osobe koje ne znam da li su ikada sebi platile put. Mozda nesto jeftino a sve ostalo su im ili roditelji i momci placali. Za njih je to normalno.
Recimo mene su kontra vaspitali sto opet ne smatram da je dobro, da me niko ne placa i da sve sama zaradim.
To je kod mene islo ranije u neki ekstrem.
Sada sam vec izbalansirana rekla bih :mrgreen:
Trenutna finansijska sitacija jedne osobe u vezi ne bi trebala uticati na zadovoljstvo ukoliko druga moze da nadoknadi minus i obrnutno. Sve dok to nije hronicno na teret jedne osobe.

Trenutna finansijska sitacija jedne osobe u vezi ne bi trebala uticati na zadovoljstvo ukoliko druga moze da nadoknadi minus i obrnutno. Sve dok to nije hronicno na teret jedne osobe.
Mada ja nikada ne bih dozvolio da mi devojka finansira letovanje ako ja nisam u prilici. Rekao bih joj da ide sama i da se odmori kao čovek. Osećao bih se stegnuto i bezvredno i ne bih mogao da se opustim i upropastio bih joj letovanje.

Mada ja nikada ne bih dozvolio da mi devojka finansira letovanje ako ja nisam u prilici. Rekao bih joj da ide sama i da se odmori kao čovek. Osećao bih se stegnuto i bezvredno i ne bih mogao da se opustim i upropastio bih joj letovanje.
a ne bi trebao...i ti bi trebao da naucis da se opustis i da zajednicki put vise vredi od toga ko je platio :)
na kraju krajeva to bi bio izuzetak a ne pravilo...i muskarci zasluzuju poklone :)

Imaju varijante po grckoj, motel s priv bazenom i okviru bara.
Ali planiram jednom da odem na kruzer. Iako sam radio tamo, otici cu samo zbog klope, spa, bazena, masaze i onda samo prosetas malo kad pristane. Na koji satic. Bukvalno bahanilja razlog.
A klopa ili odes u glavnu salu, dres kod i te fore ili na vrh ima restoran sa svedskim stolom. Dugacka linija, od raznoraznog voca, preko klasike, socna curetina secka je pred tobom, preko jagnjetine sa sosom od brusnice, italijanske, karibske bla bla sta oces, klopa sa sve nekim sosevima, zacinima...
Želim ti da stvarno odeš i super se provedeš.

У вези је све ствар договора, поделиће или припремити довољно да се лепо проведу, у браку је свакако новац заједнички.
Ако је почетак везе свакако треба обоје да учествују, осим ако је једно снобовски жељно супер луксузних аранжмана а има и да плати, онда тај и плаћа. Ко га....

У вези је све ствар договора, поделиће или припремити довољно да се лепо проведу, у браку је свакако новац заједнички.
Ако је почетак везе свакако треба обоје да учествују, осим ако је једно снобовски жељно супер луксузних аранжмана а има и да плати, онда тај и плаћа. Ко га....
Pa dobro.
Ja u mladosti bio sam stava da bi se zaduzio ako treba al mi ona u vezi ne bi ucestvovala ni dinar za more...

Pa dobro.
Ja u mladosti bio sam stava da bi se zaduzio ako treba al mi ona u vezi ne bi ucestvovala ni dinar za more...
То је било некад.

Мада ја нисам никад пристајала да ми се било шта плаћа. Једноставно осећам обавезу коју нисам сигурна да желим или могу да испуним. Ок, када све постане стално, онда се новцем заједнички располаже.
Вероватно моја грешка.

То је било некад.

Мада ја нисам никад пристајала да ми се било шта плаћа. Једноставно осећам обавезу коју нисам сигурна да желим или могу да испуним. Ок, када све постане стално, онда се новцем заједнички располаже.
Вероватно моја грешка.
Nisam nikad mislio da ona je tusa mnom jer ja uvek plaćam niti bih njoj dopustio kada je htela...
Niti sam bio sa takvim damama da bi se zbog toga davale... I da naidje muškarac na nju koja više ima, on će ako ima reći neka pusti meni ja ću... U braku je drugo. Sve je zajedničko

Sad ona sve plaća 🤣

Ne moram ni da nosim novcanik ni nista, ubacim telefon kod nje i cigarete i ajmo... Ne moram nosim torbicu za sve to... Ona i onako nosi pa Aj i to moje 😁

Back