Zahuktava se hajka na glumce i njihove zarade

Ja imam u porodici primer pokusaja zloupotrebe mog oca od strane SPC... Pozvali su ga jednog dana na razgovor u Beoradsku
patrijarsiju i kada je odbio da javno promovise nasu crkvu, oni su ga anatemisali... Inace, moj otac je bio poznati dramski umetnik...

Glumci jesu pogodno sredstvo sistema za koriscejnje i zloupotrebu... Uglavnom su perjanica mira, rada, napretka i umetnosti za sve
ljude sveta... Ima iskoriscenih, zloupotrebljenih i oni su vidljivi, lako uocljivi svima nama...
Нмг да верујем да је ЦРКВА тако нешто урадила... Ето, и црквз затровасмо :( ако је и црква сад нечиста, какве су тек онда институције

Ni nemoj, nije istina sigurno.
A nešto se ne sećam da je Vučić koga ovde pljuju, na čelu crkve.
Ali je postalo moderno da se pored Vučića pljuje i crkva i patrijarh.
Ако није истина, њој на душу

Мада не знам што би то измислила...покушавам да претпоставим. Ја сам верник, иначе, верујућ сам човек и имам високо мишљење о цркви

Ако није истина, њој на душу
Мада не знам што би то измислила...покушавам да претпоставим.
Zato što ni patrijarh ni crkva ne pljuju po Vučiću.
Pa daj da i njima prikače nešto i tako ih diskredituju.

Ја сам верник, иначе, верујућ сам човек и имам високо мишљење о цркви
Isto.
Ali o popovima nemam baš neko mišljenje, kao i o onoj bagri iz SNS-a.
Ali poistovećivati patrijarha i Patrijaršiju sa seoskim popovima je arhiglupost.
Kao što ni Vučić nije isto što i oni seoski i opštinski lopovi iz SNS-a.

Mala dopuna temi:

Podsetimo, Karleuša je kritikovala glumce koji igraju u serijama i filmovima koje finansira Telekom, a koji podržavaju proteste „Srbija protiv nasilja“.

„I sad je pitanje – rođaci, ko vam daje pare da vi lepo živite i s kojim pravom vi, koji lepo živite, jer mnogo se serija snima i nikada glumci nisu bili besniji, čast izuzecima, pa se postavlja pitanje ko je tu lud? Mislim, onda nemojte da glumite u serijama i filmovima, nemojte da uzimate pare od države i idite demonstrirajte protiv Vučića. Samo moramo da budemo fer-plej i da kažemo onako kako jeste. Ovde je kao neka, s oproštenjem, sprdnja“, istakla je Karleuša, podseća N1.

„Javite Karleuši da država i njene pare pripadaju nama, njenim građanima“: Hana Selimović odgovorila pevačici​

default-avatar.jpg
N122.05.2023. 16:10
Javite Karleuši da država i njene pare pripadaju nama, njenim građanima: Hana Selimović odgovorila pevačici 1

Glumica Hana Selimović reagovala je na izjave Jelene Karleuše u emisiji Hit tvit na Pinku.

Kako piše N1, ona je, na Instagramu, rekla da bi neko trebalo da „javi Karleuši da su pare državnih institucija, pare poreskih obveznika, dakle državne, a da država nije onoga ko njom upravlja, već pripada nama, njenim građanima“.

„A taj koncept ‘ćuti, radi i plaši se’ pripada feudalnom ustrojstvu, nasleđu robovlasništva, koje je civilizacija manje više uspešno pokušala da iskoreni, tako da pravo na pobunu nije samo privilegija beskućnika i građani zemlje nisu robovi bez prava na glas, samo zato jer, zamisli, žive od svog rada“, napisala je Selimović.
„Taj somnabulni argument je toliko primitivan, deplasiran i pre svega bez logike, da sam gotovo iznenađena, čak i kada dolazi iz opskurne emisije poput one koja vrlo neuspešno podražava ozbiljan politički talk show“, zaključila je Hana Selimović.

Prestao sam da gledam domaće filmove baš iz tog razloga što mi se nisu svidele nihove uloge u stvarnom svetu pa nisam hteo da ih gledam ni u svetu filma. Zgadili su mi se još početkom rata devedesetih na čelu sa lečićem kad se stavio na čelo studenata za vreme devetomartovskih demonstracija.

Mala dopuna temi:

Podsetimo, Karleuša je kritikovala glumce koji igraju u serijama i filmovima koje finansira Telekom, a koji podržavaju proteste „Srbija protiv nasilja“.

„I sad je pitanje – rođaci, ko vam daje pare da vi lepo živite i s kojim pravom vi, koji lepo živite, jer mnogo se serija snima i nikada glumci nisu bili besniji, čast izuzecima, pa se postavlja pitanje ko je tu lud? Mislim, onda nemojte da glumite u serijama i filmovima, nemojte da uzimate pare od države i idite demonstrirajte protiv Vučića. Samo moramo da budemo fer-plej i da kažemo onako kako jeste. Ovde je kao neka, s oproštenjem, sprdnja“, istakla je Karleuša, podseća N1.

„Javite Karleuši da država i njene pare pripadaju nama, njenim građanima“: Hana Selimović odgovorila pevačici​

default-avatar.jpg
N122.05.2023. 16:10
Javite Karleuši da država i njene pare pripadaju nama, njenim građanima: Hana Selimović odgovorila pevačici 1

Glumica Hana Selimović reagovala je na izjave Jelene Karleuše u emisiji Hit tvit na Pinku.

Kako piše N1, ona je, na Instagramu, rekla da bi neko trebalo da „javi Karleuši da su pare državnih institucija, pare poreskih obveznika, dakle državne, a da država nije onoga ko njom upravlja, već pripada nama, njenim građanima“.

„A taj koncept ‘ćuti, radi i plaši se’ pripada feudalnom ustrojstvu, nasleđu robovlasništva, koje je civilizacija manje više uspešno pokušala da iskoreni, tako da pravo na pobunu nije samo privilegija beskućnika i građani zemlje nisu robovi bez prava na glas, samo zato jer, zamisli, žive od svog rada“, napisala je Selimović.
„Taj somnabulni argument je toliko primitivan, deplasiran i pre svega bez logike, da sam gotovo iznenađena, čak i kada dolazi iz opskurne emisije poput one koja vrlo neuspešno podražava ozbiljan politički talk show“, zaključila je Hana Selimović.
Selimović? Sandžaklijka? Ne volemo Sandžaklije. Setimo se njihovih zločina u Hrvatskoj i Bosni

Da, ali pametan potez vlasti. Glumci su prepoznatljivi intelektualci i kao takve ljudi vole da čuju šta imaju da kažu. Sa visokim honorarima usta su im zapušena.

To se već dešavalo na Zapadu. Samo preslikan scenario.
Nazalost, danas su glumci sve manje gadljivi na pare... Svakako da je to pametan potez vlasti... Manipulatorski

Back