ZAHTEV BOŠNjAKA: Na zastavi Crne Gore pored krsta da stoji polumesec!

Lazes. Tako su te naucili kod kuce? Lose si odgojen
Evo naprimer su tacni ovi podaci sa popopisa. Znaci da lazes. Znaci da nije sve pogresno sto sam napisao


Gde i kada je dokazano ostalo? Evo reci sta nisam tacno napisao na ovoj temi.

Nisu te dobro odgojili kada si bio mali. Nisu te naucili da nije lepo lagati i petljati

Podaci sa popisa nikako ne odražavaju stvarno stanje. Naime, cela ta zajednica se ranije izjašnjavala kao Crnogorci kada je to bilo moderno. Inače, ja imam malo iskustva i godina da znam da je takvim ljudima izjasniti se kao Šiptar uvek bilo sramota, pa su se u Beogradu izjašnjavali kao Makedonci, a u Crnoj Gori kao Crnogorci. Jedino je stanje na Kosovu promenjeno što se tiče tog odnosa, ali je to u drugim krajevima i dalje sramota.
 
Не видим зашто би то био проблем?

Могу да убаце и слово U негде, да не морају два пута мењати грб, а и време је да узврате Дрљевићу и Павелићу како доликује.

Ипак су они њихови покорни следбеници, Монтенегрини.
 
Не видим зашто би то био проблем?

Могу да убаце и слово U негде, да не морају два пута мењати грб, а и време је да узврате Дрљевићу и Павелићу како доликује.

Ипак су они њихови покорни следбеници, Монтенегрини.

Ne može, oni su Crveni Hrvati pa crveno U neće dobro da stoji na crvenoj pozadini. Bolje šahovnica sa bijelim početnim.
 
Podaci sa popisa nikako ne odražavaju stvarno stanje. Naime, cela ta zajednica se ranije izjašnjavala kao Crnogorci kada je to bilo moderno. Inače, ja imam malo iskustva i godina da znam da je takvim ljudima izjasniti se kao Šiptar uvek bilo sramota, pa su se u Beogradu izjašnjavali kao Makedonci, a u Crnoj Gori kao Crnogorci. Jedino je stanje na Kosovu promenjeno što se tiče tog odnosa, ali je to u drugim krajevima i dalje sramota.

Zivis u paralelnom svetu
 
"Proročki"...

http://balkanskarapsodija.sosblog.com

:cepanje:

- - - - - - - - - -

Jedan isečak iz teksta (Balkan 2118. godine)...

"Sekretarica ga je u međuvremenu obavestila da ima novu isporuku u Er-Barkh, i da treba i tamo da ode, i to čim pre. Rašid za pola sata sede u hoverkraft, redovnu liniju, i prolazeći pored predgrađa Al-Budwah, El-Behinha (nekadašnjih Bečića), zatim malog El-Mustafira (nekadašnjeg Miločera), malenog El-Derwisha (nekadašnjeg Svetog Stefana), malenog El-Fahda (nekadašnjeg Petrovca), zatim pored ogromnog i velelepnog El-Shupkira (nekadašnje Buljarice), naselja koje je izraslo u prelep arapski grad od oko sto hiljada stanovnika i preko pedeset džamija, zatim pored polunapuštenog i zapuštenog gradića El-Sarideniz (nekadašnjeg Sutomora), i još mnogih drugih manjih naselja, hoverkraft sa crvenom zastavom na kojoj se nalazio žuti dvoglavi orao sa polumesecom i zvezdom iznad obe glave za oko petnaest minuta stigao je u Er-Barkh, treći po veličini grad u Karadagu, sa oko četiri stotine hiljada stanovnika i preko sto džamija. Rašid se iskrcao u gradsku luku i gradskim prevozom, modernim tramvajem, stigao na lokaciju, u jedan restoran rezervisan za bogatije posetioce, gde je trebalo da uzme potpis od još jednog kupca na veliko. Tako je i bilo."

:rotf:
 
Ne vidim tu ništa směšno.

El-Shupkir - nekadašnje Buljarica. :cepanje:

Ako ti ovo nije smešno stvarno mi nisi jasan.

- - - - - - - - - -

Samo nerealno. Ako Arapi nadvladaju zemlje će biti pretvorene u pustoš kakav postoji od odlaska onih koji su gradili piramide ili Petru. Dakle, ova priča o Karadagu može da se ilustuje samo kozama, nikako hoverkraftima.

Aha ha ha ha ha ha ha. Pa neće 2118. Nego kasnije. Koze će biti tu u pustinji 2218. Ako se promeni klima.
 
albanci-4.jpg


Е, Мило, Мило - коњино једна комунистичка црногорска.........
 
albanci-4.jpg


Е, Мило, Мило - коњино једна комунистичка црногорска.........

......... и да додам:

"AGRESIVNO SVETOSAVLJE" Milo je pronašao novog neprijatelja, sada mu smeta i Sveti Sava!

AUTOR: D.K. DATUM I VREME: 22.10.2018.

Izjava predsednika Crne Gore Mila Đukanovića da "agresivno svetosavlje" poništava crnogorski verski i nacionalni identitet zatekla je mnoge u Crnoj Gori, uprkos činjenici da je javnost odavno upoznata sa Đukanovićevom namerom da se obračuna sa Srpskom pravoslavnom crkvom.

Poznati repertoar optužbi na račun "ruskog imperijalizma" i "velikosrpskog nacionalizma" nije ništa novo, međutim, problematizovanje lika Svetog Save i negiranje njegove duboke veze sa Crnom Gorom po mišljenju mnogih predstavlja pokušaj brutalnog falsifikovanja crnogorske istorije i identiteta. Uz to, mnogima nije baš najjasnije ni šta crnogorski predsjednik konkretno zamjera Svetom Savi. Da li činjenicu da je Sveti Sava glavni utemeljivač pravoslavlja u Crnoj Gori, ili je pak glavna krivica Svetog Save ta što je bio Srbin.

Kada proglašava svetosavlje za "agresivno", Đukanović se, po mišljenju analitičara Boška Vukićevića, prije svega priklanja posve neobičnoj tezi dukljanskih ideologa, prema kojoj kult Svetog Save u Crnoj Gori nije autentičan, već je "uvezen" krajem devetnaestog vijeka u cilju navodnog posrbljavanja države.

U tom smislu, ovaj analitičar dodaje da zaista "nije lako utvrditi dubinu bunara neznanja iz kojeg je jedna ovakva glupost izašla na površinu".

"Čitava Crna Gora je prožeta Svetim Savom i utemeljena u Svetom Savi. Savino osnivanje Zetske episkopije na Miholjskoj prevlaci 1219. godine je jedan od temelja za Mitropoliju crnogorsko-primorsku, a samim tim i za naknadnu državnost Crne Gore. O prisutnosti Svetog Save na teritoriji današnje Crne Gore svjedoči i 14 hramova, koji su sagrađeni od trinaestog do osamnaestog vijeka, a koji su posvećeni ovom svetitelju ili u kojima se nalaze mnoge freske sa njegovim likom. Podsjetiću samo da su svetitelja svetkovali i vladari Zete, Crnojevići, u čijem je kalendaru iz 1495, 14. januar posvećen ’Svetom Savi - prvom arhiepiskopu srpskom"".
31_1000x0.jpg
Sveti Sava

- U Knjaževini i Kraljevini Crnoj Gori Sveti Sava je takođe poštovan kao školska slava, a utemeljenost njegovog kulta u državi možda najbolje pokazuje mnogobrojnost toponima širom zemlje: Savina, Savinica, Savina voda, Savina greda, Savina stopa, Savin izvor, Savin potok, Savina strana, Savin kuk, Savino počivalo… - dodaje Vukićević za Sputnjik.

Shodno tome, naš sagovornik smatra i da je nepromišljena izjava predsjednika Crne Gore o svetosavlju samo dio njegovih, sada već tradicionalnih, nastupa u kojima on pokušava da zadovolji očekivanja i apetite najekstremnijih segmenata svog režima. Ovaj analitičar ipak dodaje da to istovremeno ne bi trebalo da znači da se javni prostor smije inficirati širenjem ovako opasnih dezinformacija i fanatizmom bilo koje vrste.

- U ovoj za njega kompromitujućoj izjavi, Đukanović je za pojam svetosavlja vezao epitet agresivnosti, iako je opštepoznato da je svetosavlje prije svega vjera, mir, ljubav, prosvetiteljstvo… Međutim, ono što je meni ovdje interesantno jeste da se takve banalne generalizacije ne ispoljavaju kod Đukanovića i dukljanskih ideologa kada se (osim pravoslavne) tretiraju preostale konfesije u Crnoj Gori, što se moglo primijetiti tokom njegovog nedavnog sastanka sa Papom - zaključuje Vukićević.

Naime, nije ostalo neprimijećeno da je tokom nedavne posjete Vatikanu Đukanović iskoristio priliku da papi Franji pokloni tradicionalnu crnogorsku kapu sa ugraviranim svjetovnim inicijalima poglavara Rimokatoličke crkve, što su analitičari tada protumačili kao simboličan gest. U tom ključu nemeće se i pitanje šta zaista znači rečenica predsjednika Đukanovića da SPC "pokušava da omete Crnu Goru na putu njene emancipacije", pa se postavlja pitanje emancipacije od čega, i ka čemu.
 
Kotor: Rusi traže odštetu 20 miliona

V. KADIĆ - S. GREGOVIĆ | 23. oktobar 2018.

Ruski investitor, posle 12 godina blokade gradnje u Morinju, tuži državu i Opštinu Kotor. “Montenegroregion” prevaren - prodato mu zemljište, pa promenjen DUP. Dve godine od kupovine, plac obeležen kao zelena površina

U Morinju trebalo da nikne atraktivno naselje / Foto Radio Kotor

RUSKI investitori iz preduzeća “Montenegroregion” koji su pre 12 godina kupili oko osam hiljada hektara zemljišta na atraktivnoj lokaciji u Morinju, kako bi podigli turističko naselje i hotele, podneli su tužbu protiv države Crne Gore i Opštine Kotor tražeći odštetu od 20 miliona evra. U tužbi navode da su na osnovu instrukcija države krenuli u milionsku investiciju, ali da su u međuvremenu “prevareni pretrpevši nenadoknadivu štetu koja je prouzrokovana nepravilnim radom državnih organa”. Rusi su kupili parcelu u Morinju gde je trebalo da nikne atraktivno naselje za koje je više ruskih državljana sklopilo predugovore sa investitorom i uplatilo određene novčane iznose.

Tvrde da su dve godine nakon kupovine zemljišta nadležni tu parcelu u DUP obeležili kao zelenu površinu na kojoj je zabranjena gradnja. Podsećaju da su ih nadležni u državi savetovali da pokrenu izmenu nacrta detaljnog urbanističkog plana, što su učinili, da bi od njih, kako navode, bilo traženo da urade i HIA studiju za ceo Morinj, uz obećanje da će im nakon toga biti odborena izmena tog plana, ali do izmene DUP-a nije došlo jer je prošao rok! U tužbi koju je podnela advokat Zorica Đukanović navodi se da je zbog neispunjenih obaveza pokrenut spor i pred nadležnim sudom u Ruskoj Federaciji.

Nakon davanja negativnog mišljenja, došlo je do sastanka u Ministarstvu kulture u februaru 2016. gde je ruskom investitoru predloženo da izradi studiju vizuelnog uticaja na zaštićeno prirodno i kulturno istorijsko područje Kotora.
- Dokument je predat Ministarstvu kulture, koje od 14. 6. 2016. godine do danas nije dalo saglasnost, niti je odlučivalo po tom pitanju. Na intervenciju tadašnjeg ministra Goranovića održan je sastanak sa generalnim direktorom Direktorata Aleksandrom Dajkovićem, Anastasijom Miranović i predstavnicima tužioca, na kojem nam je saopšteno da, pored dostavljene studije, treba izgraditi takozvanu HIA studiju po Uneskovim smernicama, te da će se nakon toga steći uslovi za davanje pozitivnog mišljenja. Na predlog ministarstva, za izradu ovakve vrste studije izabran je profesor arhitekta Goran Radović, sa kojim je tužilac sklopio ugovor o izradi studije o proceni uticaja na kulturnu baštinu - HIA. Troškove izrade u iznosu od 7.140 evra snosio je ruski investitor - navodi se u tužbi, uz podsećanje da su ruski investitori 27. februara 2017. dostavili pomenutu studiju, što je bio uslov za davanje pozitivnog mipšljenja i saglasnosti za izmene Detaljnog urbanističkog plana Morinju.
Nakon što su dostavili i taj dokument, stiglo je obaveštenje iz Vlade Crne Gore - da je u međuvremenu doneta odluka da se rad na HIA studijama poverava Arhitektonskom fakultetu u Podgorici.
 
ПРСТ У ОКО: Министар одбране Црне Горе је данас у Приштини Косово назвао "искреним пријатељем", а има и поруку за Србију!

23-10-2018

Министар одбране Црне Горе, Предраг Бошковић, борави данас у званичној посети Приштини. Ову прилику искористио је да Косово назове "искреним пријатељем" Црне Горе, али и да Србији упути поруку. Он је, наиме, реакције Србије на слање црногорских официра на Косово назвао емотивним, а питање формирања војске Косова оценио као "унутрашњу ствар суседне земље".



Предраг Бошковић (Фото: Јутјуб)

Бошковић је рекао да његова земља не жели да се умеша у "унутрашње ствари Косова", када је реч о питању трансформацје Косовских безбедносних снага и промене устава.

Бошковић се састао са министром Косовских безбедносних снага, Рустемом Беришом, и том приликом рекао да ће, како се наводи, "две земље наставити партнерство и да ће Црна Гора помоћи земаљама региона интеграције ка НАТО", пренела је приштинска Коха.
Он је рекао да ова посета Приштини има за циљ да покаже да је, како је казао, "Црна Гора искрени пријатељ Косова".
Присуством војног аташеа Ивана Машуловића на прослави акције у којој је протерано 250.000 Срба и убијано најмање 2.500, званична Подгорица је послала више него јасну поруку Београду. Уколико је слање црногорских војника на Косово било прст у око Србији, онда је одлазак на обележавање "Олује" у Книну озбиљан шамар.

"Црна Гора се не меша у унутрашње ствари суседних земаља (формирање војске) и очекују да Приштина сама реши овај проблем", рекао је Бошковић.

Црногорски министар је казао да ће застава Црне Горе бити подигнута и као део НАТО на Косову.

Он је, како се наводи, такође коментарисао реакције Србије када су се два припадника Црногорске војске придружила КФОР-у на Косову, оценивши да је реч о "емотивној реакцији Србије", те да је Црна Гора суверена држава која одлуке доноси сама.

Бериша је рекао да је са Бошковићем разговарао о Јадранској повељи А5, те да је истакао да Приштина веома цени партнерство са Црном Гором.

Ово је само последњи у низу потеза који су изазвали буру у Србији, будући да је Црна Гора недавно посала свог војног аташеа на прославу обележавања "Олује", дана када је спроведено етничко чишћење над припадницима српског народа у Хрватској.
 

Back
Top