Захарова: Запад има жељу да спроведе Мајдан у Србији

Marinika sa radnom biografijom da je 2 godine bila nastavnica engleskog...ostatak biografije je lutanje po svim izdajničkim strankama i kao najveći domet inicijativa da se ratni zločin u Srebrenici proglasi za genocid...jak kadar nema šta...
koliko AV, ima radne biografije....po cemu je bolji od Marinike

koliko AV, ima radne biografije....po cemu je bolji od Marinike
sortirao eksere na praksi u Londonu i nosio gajbice s pivom Šešelju...malo li je? :p
da narod ima mozga nikad ne bi birao profesionalne političare da ga predstavljaju nego ljude koji su ostvareni van politike kao što su Mi glas iz naroda..

Па о томе и ја причам. Али када снсовцима кажеш Вучић је издао, они кажу ''а не то је Дачић потписао''... праве се луди.

Pa Dačić poturen da potpiše, zato je i dobio mesto koje je dobio... Njima je ta infantilnost najjača strana, ništa oni ne znaju, nisu oni bili nigde, kao i sad za ovo glasanje, sve je po zakonu iako nije i neka nadležne službe urade posao. Prave se budale da prikriju kriminal i izdaju.

Докле мислите да верујете у ову пропаганду и да нам је свима пласирате?

To nije propaganda već činjenice. Imaš na internetu sve. Nađi "pad berlinskog zida" i gledaj događaje pre toga i posle toga. Ukratko: posle 2 svetskog rata, Evropa je bila podeljena na zapad (demokratija/kapitalizam) i istok (autokratija/komunizam). U periodu 80-tih dolazi do istiskivanja komunizma iz Evrope. Dosta zemalja, uključujući i bivše sovjetske republike rasčišćava sa komunizmom i prelazi na kapitalizam (Češka, Poljska, Rumunija...). Naravno i Nemačka. Samo slepac nije mogao da primeti pad berlinskog zida koji označava novi poredak u Evropi (orjentacija prema zapadu). I taj slepac je bio Sloba, koji je posle celu jednu deceniju nastavio da tera autokataski/komunistički sistem čime je sebe svojevoljno obeležio kao "neprijatelja" zapada. Njegovi poštovaoci govore kako nas je on "branio" od neprijatelja samo niko da objasni zašto smo uopšte i došli do uloge da budemo neprijatelji zapadu. Dalje šta se dešava... Albanci sa Kosova kreću da se bune. Tito i Sloba su dozvolili da se dole nagomila 2 miliona Albanaca. To nam nije zapad doneo, sami smo vodili takvu politiku. Mogli su da se naseljavaju i naoružavaju neograničeno što su i radili. Pa kad su postali većina od 90%, onda su odlučili da hoće svoju državu (gle čuda, to je bilo teško za pretpostaviti). Sledi korak da Sloba šalje vojsku na Kosovo da protera Albance (preobučenu kao policija) ali kako je konflikt dobio šire razmere, tako se uključuju Ameri i staju na stranu Albanaca a ne nas (gle čuda, i to je bilo teško predvideti). I viđam često kako ljudima nije jasno što to Ameri nisu hteli nama da pomognu. Jer, kao fora, to je naša teritorija, trebalo je da stanu na našu stranu, zar ne? Da, ali ne funkcioniše to tako. Što bi oni stali na našu stranu ako smo mi deceniju pre toga pokazivali izrazito anti-zapadni stav? Devedesetih smo pevali "ne može nam niko ništa, jači smo od sudbine" i platili smo to Kosovom. I to je to. Vrlo prosto. Vodiš retardiranu politiku, platiš debelu cenu i nastaviš dalje. Ali ne, mi nećemo da nastavimo dalje, mi i dalje hoćemo da se inatimo i vodimo retardiranu politiku. Dobro, posle Kosova Albanci kreću severno i opet će dobiti zeleno svetlo zapada. A mi ćemo da pevamo. Jbg, glup narod. Inat uvek ispred pameti.

To nije propaganda već činjenice.
Пропаганда је, а ево и због чега:

SLOBODAN MILOŠEVIĆ JE TRAŽIO DA NAS PRIME U NATO! Šokantne tvrdnje Momira Bulatovića pred smrt!​

https://www.espreso.co.rs/vesti/pol...-sokantne-tvrdnje-momira-bulatovica-pred-smrt

Милошевић је први спровео приватизацију и увео вишестраначје. То су факти.
Оно што се десило деведесетих нема везе са наводним Слободановим ,,пркосом Западу", већ има везе са геополитичким циљевима и аспирацијама Запада.

SLOBODAN MILOŠEVIĆ JE TRAŽIO DA NAS PRIME U NATO! Šokantne tvrdnje Momira Bulatovića pred smrt!​

Милошевић је први спровео приватизацију и увео вишестраначје. То су факти.
Оно што се десило деведесетих нема везе са наводним Слободановим ,,пркосом Западу", већ има везе са геополитичким циљевима и аспирацијама Запада.

Kapiram da je tražio, ali ne funkcioniše to tako. Ne možeš ti da vodiš anti-zapadnu, autokratsku, komunističku politiku 10 godina i onda kad nastane problem "e, jel mogu ja u NATO" ;)

To je malo neozbiljno, naravno da će ga oduvati. Isto tako bi ti oduvao nekog svoj prijatelja koji se nije javljao godinama i onda dođe da ti traži pare, zar ne? Prosto, moraš na delima da pokažeš koju stranu si izabrao. Tito je bio jak. Kad si jak, ne moraš da biraš strane. Međutim Sloba nije bio jak, bio je ona stvar na biciklu. I izabrao je istok čime se zamerio zapadu. Dalje samo kreću sranja da nam se dešavaju.

Što se tiče Amera, njih zabole ko će da živi na ovim prostorima. Neće oni da uzmu teritoriju Kosova pa da je odnesu u Ameriku. Zabole njih da li su tu Srbi ili Albanci. Oni su na ove prostore došli radi dva cilja. Da šire NATO i da naprave bazu. Sloba ih je odjebao, Albanci prihvatili. I to je to.

Kapiram da je tražio, ali ne funkcioniše to tako. Ne možeš ti da vodiš anti-zapadnu, autokratsku, komunističku politiku 10 godina i onda kad nastane problem "e, jel mogu ja u NATO
Коју бре ,,комунистичку политику", човек је међу првима започео реформе у правцу капитализма, скандинавског типа, започео је приватизацију, увео вишестраначје, итд.
Чак су и неки западни медији похвалили потезе Милошевића као кораке против комунизма. Извештавали су да је ,,дешавање народа" била српска ,,антикомунистичка револуција".

Кад схватиш да то што се десило нема везе са идеологијом, већ геополитиком схватићеш зашто се све десило тако како се десило.

Što se tiče Amera, njih zabole ko će da živi na ovim prostorima. Neće oni da uzmu teritoriju Kosova pa da je odnesu u Ameriku. Zabole njih da li su tu Srbi ili Albanci. Oni su na ove prostore došli radi dva cilja. Da šire NATO i da naprave bazu. Sloba ih je odjebao, Albanci prihvatili. I to je to.
Како их је ,,одјебао" ако им је нудио да будемо део НАТО пакта??

Коју бре ,,комунистичку политику", човек је међу првима започео реформе у правцу капитализма, скандинавског типа, започео је приватизацију, увео вишестраначје, итд.
Чак су и неки западни медији похвалили потезе Милошевића као кораке против комунизма. Извештавали су да је ,,дешавање народа" била српска ,,антикомунистичка револуција".

Ma daj, pa nisam ja sisao vesla. Dobro se sećam tog perioda. Najgora moguća diktatura je bila. Izbori su bili na ulici, novinari likvidirani.

Što se tiče privatizacije, Sloba jeste pro forme doneo neke zakone o tome još 90-tih, ali ništa od toga nije primenjivano. Gotovo nikakve privatizacije nije bilo. Prvi talas privatizacije kreće posle 2000. godine i pada Miloševića.

Кад схватиш да то што се десило нема везе са идеологијом, већ геополитиком схватићеш зашто се све десило тако како се десило.

Pa i jeste geopolitika, o tome i pričam svo vreme, nego ti ignorišeš činjenice. Mi smo još za vreme SFRJ naginjali istoku/autokratiji/komunizmu. Slovenci i Hrvati su naginjali zapadu/demokratiji/kapitalizmu. Tad su nastale tenzije i raspad je bio neminovnost. Mi smo svoj put TADA definisali.

Na isti način ga i sada definišemo, deklarativno smo za zapad a ustvari se ližemo sa Rusijom i Kinom. Zapad nam već godinama govori "uskladite spoljnu politiku sa EU", mi govorimo "nećemo". E, to ti je taj isti fazon. Kao što se sad Srbija pravi mutava, tako se pravila i u vreme Slobe.

Како их је ,,одјебао" ако им је нудио да будемо део НАТО пакта??

O tome se radi što nije. Pusti ti Bulatovića, to su sve rekla-kazala priče. Niko ne može da zna šta se dešavalo u tim pregovorima. Ja samo znam kakvu je politiku Srbija vodila u tom periodu i to je razlog što nam se sad dešavaju sranja. Sami smo sebi izabrali zapad kao neprijatelja i sad plaćamo cenu toga. I tek ćemo da plaćamo u budućnosti jer ne možemo da se izvučemo iz Ruskog uticaja. Toliko imamo ruskih partija, toliko imamo "putin forever" likova da smo fenomen u Evropi što se toga tiče. Zapad to vidi kao izvor nestabilnosti i problema i zbog toga ćemo trpeti posledice.

Što se tiče privatizacije, Sloba jeste pro forme doneo neke zakone o tome još 90-tih, ali ništa od toga nije primenjivano. Gotovo nikakve privatizacije nije bilo. Prvi talas privatizacije kreće posle 2000. godine i pada Miloševića.
Da i privatizacije su najveca greska koja je bila pogubna za narod.

Da i privatizacije su najveca greska koja je bila pogubna za narod.

Nije to greška samo po sebi, sve najveće svetske kompanije su privatne, nego smo to mi loše odradili. Najviše pljačkaških privatizacija se desilo za vreme Koštunice i Dinkića. Niko nikad nije odgovarao. Niti neko uopšte i spominje. Ni režim, ni opozicija. Gurnuto pod tepih. Jbg, usran smo narod, volimo lopovluk, niko neće da uredi sistem. Zato i svi beže odavde i polako nestajemo.

Ma daj, pa nisam ja sisao vesla.
Не кажем да си сисао весла, него да погрешно тумачиш догађаје.

Dobro se sećam tog perioda. Najgora moguća diktatura je bila. Izbori su bili na ulici, novinari likvidirani.
Није тачно. Погледај како су под Туђманомовом ,,демокрацијом" пролазили они који нису подржавали његову политику. Били су убијани, нестајали су, итд.
Да не спомињем етничко чишћење српског народа од стране Туђманове нео НДХ.
Нетачно. Оно што се дешавало после 2000. године била је чиста пљачка и продаја свега нашег странцима.
Везе то нема са приватизацијом, био је то чист лоповлук.
Mi smo još za vreme SFRJ naginjali istoku/autokratiji/komunizmu. Slovenci i Hrvati su naginjali zapadu/demokratiji/kapitalizmu. Tad su nastale tenzije i raspad je bio neminovnost. Mi smo svoj put TADA definisali.
Везе то што ти пишеш нема са геополитиком. Твоја претпоставка је да су нас задањаци осудили јер смо се ми определили за некакав ,,комунизам". А то није тачно.
Запад нас је таргетирап као мале Русе, не због нас, и не због комунизма већ због своје геополитичке агенде према којој су Срби ,,руски фактор" на Балкану и да због тога треба подржати све непријатеље Срба. Слободан се само томе супротставио, распарчавању и разарању Југославије и Србије.

И која црна демократије, Туђманова Хрватска је била најобичнија неоусташка деспотија, довлачили су најогре усташе из емиграције, величали НДХ и планирали с на крају и спровели, уз западну помоћ, етничко чишћење Срба у ткз. Олуји.

Pusti ti Bulatovića, to su sve rekla-kazala priče.
Ех, сад, исто ово што ти сад пишеш могу да прогласом за ,,рекла-казала" и да једноставно игноришем.

Back