Захарова: Запад има жељу да спроведе Мајдан у Србији

Uaaaa Nemacka, Nemacka ima 14 puta vise stanovnika a 800 puta jacu ekonomiju od Srbije. Da li vi razumete da nemacka privreda napravi promet za pola radnog vremena jednog dana nego Srbija za 1 godinu. Steta sto ce nemacka da propadne za 800 godina mada šešelj i vučić i dačić kažu da truli zapad samo što nije propao i da je rešenje u diktaturama gde su vladari doživotno na vlasti i gde se kradu izbori...interesantni su obi naši političari na vlasti svi trune protiv zapada ia merike a svi školuju decu tamo i imaju stanove i štekove

Погледај како су под Туђманомовом ,,демокрацијом" пролазили они који нису подржавали његову политику. Били су убијани, нестајали су, итд.
Да не спомињем етничко чишћење српског народа од стране Туђманове нео НДХ.

Tako je. Oni su hteli da proteraju Srbe i dobili su zeleno svetlo od zapada.
Kad se Srbija htela da protera Albance, nismo dobili zeleno svetlo. Rekli su nam "zovite Ruse".
Tako da jbg, pogrešan odabir saveznika ima cenu.

Оно што се дешавало после 2000. године била је чиста пљачка и продаја свега нашег странцима.
Везе то нема са приватизацијом, био је то чист лоповлук.

To je bila pljačkaška privatizacija, to je jasno, ali je opet bila privatizacija. Poenta priče je da za Slobine vreme nije bilo privatizacija, bar ne suštinskih.

Твоја претпоставка је да су нас задањаци осудили јер смо се ми определили за некакав ,,комунизам". А то није тачно. Запад нас је таргетирап као мале Русе, не због нас, и не због комунизма већ због своје геополитичке агенде према којој су Срби ,,руски фактор" на Балкану и да због тога треба подржати све непријатеље Срба. Слободан се само томе супротставио, распарчавању и разарању Југославије и Србије.

Da, to je to. Nazovi ga kako hoćeš. Dok god mi izigravamo male Ruse posred Evrope, bićemo meta zapada. E sad, što to radimo, nije mi jasno. Cela srpska dijaspora je na zapadu, gotovo niko ne živi u Rusiji. Sa Rusijom nemamo gotovo nikakvu ekonomsku saradnju. Ja recimo u kući nemam ni jedan ruski proizvod. Prosto mi je van svakog razuma da teramo inat zapadu (od koga zavisimo - bukvalno) da bi se lizali sa Rusijom sa kojom praktično nemamo ništa. To je jedan apsurd srpskog naroda. Teži zapadu. Beži na zapad. Ali se inati čisto da bi se inatio.

Ех, сад, исто ово што ти сад пишеш могу да прогласом за ,,рекла-казала" и да једноставно игноришем.

Nije to isto. Ja tumačim događaje koji su se zaista desili. Mi smo fakat izabrali rusofilstvo kao političku agendu. Uticaj Rusije na ovim prostorima je van svakog razuma. Nama na izborima ima više ruskih staranaka nego srpskih. Prosto smo fenomen za Evropu. Naravno da ćemo im kao takvi biti neprijatelji. Evropa teži da bude homogena, nema šanse da će dopustiti Rusiju na ovim prostorima. Što znači da ćemo nastaviti da trpimo posledice. Posle Kosova, Albanci dobijaju zeleno svetlo da krenu na sever. Što bi se reklo, ima da nas svedu na beogradski pašaluk.

Tako je. Oni su hteli da proteraju Srbe i dobili su zeleno svetlo od zapada.
Kad se Srbija htela da protera Albance, nismo dobili zeleno svetlo. Rekli su nam "zovite Ruse".
Tako da jbg, pogrešan odabir saveznika ima cenu.
Нико нам није ни дао прилику и позицију да бирамо. Унапред су нас ставили на стрељачки строј, због геополитичке оцене да смо као Словени и православци природни експонент Русије. Нема то везе са Милошевићевим наводним опредељењем за комунизам. Исто би они радили и да је неко други осим њега био на власти.

Па после њега дошле ,,демократе" и Запад није одустао од своје политике распарчавања и растурања наше државе.
Dok god mi izigravamo male Ruse posred Evrope, bićemo meta zapada
Ништа ми не ,,изогравамо" они су нас самих тако таргетирали.
. Sa Rusijom nemamo gotovo nikakvu ekonomsku saradnju. Ja recimo u kući nemam ni jedan ruski proizvod. Prosto mi je van svakog razuma da teramo inat zapadu (od koga zavisimo - bukvalno) da bi se lizali sa Rusijom sa kojom praktično nemamo ništa. To je jedan apsurd srpskog naroda. Teži zapadu. Beži na zapad. Ali se inati čisto da bi se inatio.
Ово није тачно.
. Ja tumačim događaje koji su se zaista desili. Mi smo fakat izabrali rusofilstvo kao političku agendu. Uticaj Rusije na ovim prostorima je van svakog razuma. Nama na izborima ima više ruskih staranaka nego srpskih. Prosto smo fenomen za Evropu. Naravno da ćemo im kao takvi biti neprijatelji. Evropa teži da bude homogena, nema šanse da će dopustiti Rusiju na ovim prostorima. Što znači da ćemo nastaviti da trpimo posledice. Posle Kosova, Albanci dobijaju zeleno svetlo da krenu na sever. Što bi se reklo, ima da nas svedu na beogradski pašaluk.
Пропаганда брате. И то јефтина. Ми Путину никада нисмо диззали споменике и гајили култ личности као што то раде Шиптари рецимо са Клинтоном.

И које су то све руске странке у Србији којих кобајаги има више него српских?

Нико нам није ни дао прилику и позицију да бирамо. Унапред су нас ставили на стрељачки строј, због геополитичке оцене да смо као Словени и православци природни експонент Русије. Нема то везе са Милошевићевим наводним опредељењем за комунизам. Исто би они радили и да је неко други осим њега био на власти.

Па после њега дошле ,,демократе" и Запад није одустао од своје политике распарчавања и растурања наше државе.

Saveznike biraš svojim ponašanjem.

Kad Evropa kaže "morate uskladiti politiku sa EU", a onda mi odgovorimo "nećemo" - to je biranje. Samo ljudi ne razumeju. Jbg.

To što smo pravoslavci ništa ne znači. Zapad je liberalan, njih zabole za religiju, možemo da budemo šta hoćemo, ali ako ne želiš da uskladiš interese, onda te otpisuju.

И које су то све руске странке у Србији којих кобајаги има више него српских?

Nestorović, Zavetnici... pa mislim, cela desnica. Svi se klanjaju Rusiji. Sad je samo pitanje zašto. Rusija na ovim prostorima nema nikakav uticaj, oni nam ne mogu nikako pomoći. Oni nam ni oko Kosova nisu pomogli. Mogu da blokiraju rezoluciju, ali to nije nikakva pomoć. Blokiranje nije pomoć. Pomoć je ako ti neko pomogne da preokreneš situaciju, da vratiš teritoriju. Oni to ne mogu. Mogu samo da blokraju. Ali to se iz nekog razloga tumači kao da nam pomažu. I sad mi dolazimo u situaciju da se zbog Rusije zameramo zapadu, trpimo pritiske zbog toga, nestajemo kao narod a najveći apsurd svega je što naši ljudi kad beže odavde, ne beže u Rusiju, nego na zapad. Potpuno jedna sumanuta situacija.

Nestorović, Zavetnici... pa mislim, cela desnica. Svi se klanjaju Rusiji. Sad je samo pitanje zašto. Rusija na ovim prostorima nema nikakav uticaj, oni nam ne mogu nikako pomoći. Oni nam ni oko Kosova nisu pomogli. Mogu da blokiraju rezoluciju, ali to nije nikakva pomoć. Blokiranje nije pomoć. Pomoć je ako ti neko pomogne da preokreneš situaciju, da vratiš teritoriju. Oni to ne mogu. Mogu samo da blokraju. Ali to se iz nekog razloga tumači kao da nam pomažu. I sad mi dolazimo u situaciju da se zbog Rusije zameramo zapadu, trpimo pritiske zbog toga, nestajemo kao narod a najveći apsurd svega je što naši ljudi kad beže odavde, ne beže u Rusiju, nego na zapad. Potpuno jedna sumanuta situacija.
Већи део Срба воли псеудо политику, воле да чују оно што им је драго, а критичка свест је у минусу.

Реална политика је поражавајућа, тешка, несхватљива, хладна, без емоција, док популизам их храни, долива уље на емоције, све је јасно и објашњиво, све је црно или бело.

Пази они су тешки националисти, а пишу писмом католика. Замисли да неки свештеник у СПЦ почне попут њих да користи латиницу и да пропагира лажи да је то српско писмо. Они су апсурдни до сржи.
Али СПЦ је превише толерантна, ја бих бацио анатему на све srpske nacionaliste, јер ко изда писмо издаће и све остало, нема компромиса са тим.

Saveznike biraš svojim ponašanjem.

Kad Evropa kaže "morate uskladiti politiku sa EU", a onda mi odgovorimo "nećemo" - to je biranje. Samo ljudi ne razumeju. Jbg.

To što smo pravoslavci ništa ne znači. Zapad je liberalan, njih zabole za religiju, možemo da budemo šta hoćemo, ali ako ne želiš da uskladiš interese, onda te otpisuju.
Срби никада, али никада нису водили антизападну политику, то се први пут десило за време Милошевића. Можда су требали, али нису.
Међутим, Srbi не познају своју историју, а довољно је само да обраде новији део историје од Карађорђа до данас. Рецимо Карађорђевићи уоште нису били искључиво проруски, већ су сарађивали са свима, а најчешће искључиво са западом, а ретко са Русијом, јер СССР чак нису ни признали, односно били су последњи у Европи који су признали.
Са друге стране последњи Обреновић је више водио проруску политику, него прозападну, док рецимо Александар, Павле и Петар Карађорђевић нису уопште водили проруску политику.

Замисли да неки свештеник у СПЦ почне попут њих да користи латиницу и да пропагира лажи да је то српско писмо. Они су апсурдни до сржи.
Али СПЦ је превише толерантна, ја бих бацио анатему на све srpske nacionaliste, јер ко изда писмо издаће и све остало, нема компромиса са тим.

Srpsko pismo je Glagoljca pa je niko ne koristi. Ni Ćirilica ni Latinica nisu srpska pisma. Latinica je na ove prostore došla za zapada (Rimskog carstva) a ćirilica od Grčke. Ni jedno od ta dva pisma nije srpskije od drugog, što je utvrdio i Vuk Karadžić nego su potpuno ravnopravna. Odnosno nisu više, latinica se koristi u 90% slučajeva dok se ćirilica i pored zakonskog nametanja koristi 10%.

Морате, морате...каква је то ,,демократија" у којој све мора??

Значи, јер знају да нас то геостратешки везује за Русију.
Nestorović, Zavetnici... pa mislim, cela desnica. Svi se klanjaju Rusiji. Sad je samo pitanje zašto.
Да занемаримо сад етничке, верске и идентитетсле везе... Русија брани српске интересе на глобалном плану и подржава очување територијалног интегритета и суверенитета Србије као и поштовање резолуције 1244.
Blokiranje nije pomoć. Pomoć je ako ti neko pomogne da preokreneš situaciju, da vratiš teritoriju. Oni to ne mogu.
Помоћ је, како није помоћ.
А што се територија тиче, наравно да могу, само Балкан још није дошао на ред.

Морате, морате...каква је то ,,демократија" у којој све мора??

Ako hoćeš da imaš saveznike, moraš nešto da uložiš. A to je usklađivanje politike.

Да занемаримо сад етничке, верске и идентитетсле везе... Русија брани српске интересе на глобалном плану и подржава очување територијалног интегритета и суверенитета Србије као и поштовање резолуције 1244.

Ne brani ih. Mi smo Kosovo izgubili zbog Rusije, odnosno što se zamerano zapadu zbog Rusije. I dalje ćemo da nastavimo da propadamo, osim ako ne dođe na vlast neko pametan i vrati nas tamo gde pripadamo i gde su svi naši ljudi. Na zapadu.

Srpsko pismo je Glagoljca pa je niko ne koristi. Ni Ćirilica ni Latinica nisu srpska pisma. Latinica je na ove prostore došla za zapada (Rimskog carstva) a ćirilica od Grčke. Ni jedno od ta dva pisma nije srpskije od drugog, što je utvrdio i Vuk Karadžić nego su potpuno ravnopravna. Odnosno nisu više, latinica se koristi u 90% slučajeva dok se ćirilica i pored zakonskog nametanja koristi 10%.

:hahaha:

Већи си бисер од "Guslar"-a!
Дај још ових генијалности, добре су скроз.

Да је латиница православно српско писмо, СПЦ би је користила.

Да је латиница православно српско писмо, СПЦ би је користила.

Srbija je sekularna država, šta koristi SPC je nebitno. Mogu da koriste šta hoće.

Све је то повезано...

Karađorđevići i Obrenovići su povezani sa današnjim dešavanjima? Hm... 🤔 neka bude 😉

Srbija je sekularna država, šta koristi SPC je nebitno. Mogu da koriste šta hoće.
Србија формално јесте, али народ није, а црква се меша у политику, што је увек и чинила, као што се и политика меша у СПЦ.
Karađorđevići i Obrenovići su povezani sa današnjim dešavanjima? Hm... 🤔 neka bude 😉
И тек како је повезано. Последице још увек трпимо, због неких погрешних потеза из њиховог времена.

Ako hoćeš da imaš saveznike, moraš nešto da uložiš. A to je usklađivanje politike.
Запад нам уопште није нудио да будемо савезници. Нудили су нам само или да слушамо њихов диктат или да нас поубијају.
А диктат им се сводио на то да прихватимо распарчавање и разарање наше државе које су нам наменили. То је корен сукоба, какав комунизам, какви бакрачи.

Ne brani ih. Mi smo Kosovo izgubili zbog Rusije, odnosno što se zamerano zapadu zbog Rusije. I dalje ćemo da nastavimo da propadamo, osim ako ne dođe na vlast neko pametan i vrati nas tamo gde pripadamo i gde su svi naši ljudi. Na zapadu.
Није Русија наоружавала и помагала УЧК, није Русија извршила агресију на СРЈ и бацила осиромашени уранијум на нас, није руска војска ушла и окупирала Косово и одвојила га од Србије, није Русија аниновала погроме и злочине над Србима на Косову и ткз. ,независно Косово" није руски пројекат.
Дакле, нисмо због Русије изгубили Косово већ због злотвора са Запада.

Није Русија наоружавала и помагала УЧК, није Русија извршила агресију на СРЈ и бацила осиромашени уранијум на нас, није руска војска ушла и окупирала Косово и одвојила га од Србије, није Русија аниновала погроме и злочине над Србима на Косову и ткз. ,независно Косово" није руски пројекат.
Дакле, нисмо због Русије изгубили Косово већ због злотвора са Запада.

Ne razumeš. Problem na Kosovu je nastao zbog našeg zanemarivanja problema i ignorsanja masovnog naseljavanja i naoružavanja Albanaca tamo. Tu nam niko nije kriv osim nas samih. Posle, kad je nastao konflikt, zapad nije stao na našu stranu jer se ližemo sa Rusijom. I to je cela priča.

Poslednja izmena:
Ne razumeš. Problem na Kosovu je nastao zbog našeg zanemarivanja problema i igrnosanja masovnog naseljavanja i naoružavanja Albanaca tamo. Tu nam niko nije kriv osim nas samih. Posle, kad je nastao konflikt, zapad nije stao na našu stranu jer se ližemo sa Rusijom. I to je cela priča.
Далеко је то од истине.

Back