Zadaci only

Prevedi ovaj kod:
Kod:
#include <iostream>

using namespace std;

int main()
{
    cout << Da li ovaj program ima gresku?" << endl;
    system("PAUSE");
    return 0;
}

Zasto prevodjenje ne uspeva? Kako to mozes popraviti?z:)
 
Kod:
#include <vector>
#include "actor.h"

class Actor
{
    std::vector<int> properties;
    
    void Actor()
    {
        for( i=0; i < 10; i++ )
           properties.push_back(i);
    }
}

Nadji gresku.

Srecno. :)
 
Stanite ljudi malo...ja mislio da ovdje postavljate zadatke(tekst) na koje ste nailazili, nije problem da pomognem ako mogu i u rješavanju vaših problema, al eto da znate kako sam zamislio temu z:hi:
 
Evo ti nekoliko lakih zadataka za početak:

1) Napiši program koji ce pronaći i ispisati na ekran sve trocifrene brojeve kod kojih je suma
cifri deljiva sa 7.

2) Vertikala i horizontala šahovske table su numerisane brojevima od 1 do 8. Ako se
učitavaju parovi (A, B) i (C, D) koji označavaju dva polja šahovske table tako da je prvi broj
horizontala, a drugi vertikala ispisati da li su polja iste boje.

3) Fibonacciev niz: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21.... svaki broj predstavlja zbir dva broja pre njega.
Napiši program koji izračunava određeni broj tog niza. Primer: ako tražiš 6. broj rezultat
treba da bude 8...
 
Evo ti nekoliko lakih zadataka za početak:

1) Napiši program koji ce pronaći i ispisati na ekran sve trocifrene brojeve kod kojih je suma
cifri deljiva sa 7.

2) Vertikala i horizontala šahovske table su numerisane brojevima od 1 do 8. Ako se
učitavaju parovi (A, B) i (C, D) koji označavaju dva polja šahovske table tako da je prvi broj
horizontala, a drugi vertikala ispisati da li su polja iste boje.

3) Fibonacciev niz: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21.... svaki broj predstavlja zbir dva broja pre njega.
Napiši program koji izračunava određeni broj tog niza. Primer: ako tražiš 6. broj rezultat
treba da bude 8...

e hvala za ovo, fibonacijev niz sam radio i prije, 1. lagan, a 2. treba malo crtat i porazmisliti prije nego sto se napise kod, u svakom slučaju hvala z:poz:
 
Ajmo onda dalje:

1) Napisati program koji učitava pozitivan broj N, a zatim još N celih brojeva, i štampa
vrednost koja je druga po veličini i koliko se puta ponavlja. Npr: ako je niz 3, 5, 7, 2, 5, 7, 1, 6
treba da napiše 6, 1.

2) Neka je P proizvod svih brojeva od 1 do N. Napisati program koji izračunava poslednju
cifru broja P različitu od 0.

3) U nizu 1, 9, 8, 8, 6, 1, 3, 8... svaka cifra počev od pete, jednaka je poslednjoj cifri od
sume četiri prethodne cifre. Napisati program kojim se određuje počev od koje cifre će se
ponovo naići na početnu kombinaciju 1988.
 
Stanite ljudi malo...ja mislio da ovdje postavljate zadatke(tekst) na koje ste nailazili, nije problem da pomognem ako mogu i u rješavanju vaših problema, al eto da znate kako sam zamislio temu z:hi:

Ma.. to nije moj problem, samo sam postavio zadatak da uocis gresku u kodu. Nista vise.

Nisam znao da si trazio tekstualne. :)
 
moze li neko da mi pomogne oko zadatka "diferenciranje izraza koji u sebi ima vise razlicitih promenljivih", i sve to uz pomoc binarnog stabla... imam uradjenu varijantu diferenciranja izraza kad je u pitanju samo jedna promenljiva i mislila sam da nece biti problema sa vise promenljivih, ali nikako da dodjem do resenja :( ako je potrebno postavicu i kod za problem sa jednom promenljivom... vazno mi je da sto pre resim problem...
 

Back
Top