Zabrinutost sve veća: "Započeće rat"

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641

Zabrinutost sve veća: "Započeće rat"​

Ministar spoljnih poslova Tajvana Džozef Vu izjavio je danas da je zabrinut da bi Kina mogla da započne rat sa Tajvanom.

IZVOR: BETA PONEDELJAK, 8.08.2022. | 23:05.

"Brine me da bi Kina stvarno mogla da pokrene rat protiv Tajvana. Ali ovo što trenutno radi je pokušaj da nas uplaši i najbolji način da se izborimo sa tim je da pokažemo Kini da se ne bojimo", rekao je Vu u intervjuu za CNN.

On je naveo da Peking već godinama preti Tajpeju, i da su tokom poslednjih nekoliko godina pretnje postale ozbiljnije.

Kao odgovor na nedavnu posetu Tajpeju predsednice Predstavničkog doma Kongresa SAD Nensi Pelosi, Kina je započela vojne vežbe oko Tajvana.

Peking smatra da je Tajvan odmetnuta provincija i protivi se bilo kakvom diplomatskom kontaktu tajvanskih zvaničnika sa drugim državama.

Ministar Vu je rekao da je kineska vojna pretnja uvek postojala, bez obzira na posetu Nensi Pelosi, i dodao da su posete stranih zvaničnika važan deo strategije Tajvana protiv pokušaja Kine da ga izoluje od međunarodne zajednice.

"Kina ne može da naredi Tajvanu da ne sme da primi u posetu one koji žele da dođu i da mu pruže podršku", naveo je Vu.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=08&dd=08&nav_category=78&nav_id=2195396

Sada više nisam siguran. Mislim da će ipak da zarate. U tom slučaju Kina će biti agresor ako napadne Tajvan.

75143789462f17b4602139887290485_v4_big.jpg

Poslednja izmena od moderatora:
Poruka
16.352
Kako mislis da ce Kina biti agresor ako vojno udje u deo svoje teritorije, cija vlada smatra da ONI vladaju celom Kinom? :think:
Samo bi grabili, grabili i grabili.
Ja bi sutra cijelu Dalmaciju poklonio Talijanima, a kopneni Kinezi takvi skrti i stisnuti, za metar kvadratni jeb*ali bi se u guzicu.
Uostalom, sta ce im taj otocic?
Nije li na njemu vec dovoljno kratkonogih, zutih jazavaca koji su toliko natiskani da jedni drugima stoje na glavama?

F. Chief

Elita
Poruka
17.130
Ja bi sutra cijelu Dalmaciju poklonio Talijanima, a kopneni Kinezi takvi skrti i stisnuti, za metar kvadratni jeb*ali bi se u guzicu.
Nije li na njemu vec dovoljno kratkonogih, zutih jazavaca koji su toliko natiskani da jedni drugima stoje na glavama?

Mirišu im tajvanske pare 😉

N

N. Slavković-Buster

Gost
Desant trupa sa mora na kopno , je jos uvek najgori problem u svakom vojnom udzbeniku, i zahteva kompletnu pomorsku, i vazdusnu kontrolu nad teritorijem gde ce se desant izvrsiti. Sa americkom , britanskom, i australskom flotom (nosaci aviona) u istim vodama, Kina bi se mogla naci u vrlo skakljivoj situaciji
"Kinezi su pametiji od Rusa, i neće nasesti jer znaju da je Tajvan njihova ukrajina."

- Prof. Dr. Darko Trifunović, Ph.D.

georgejune

Starosedelac
Poruka
183.105

Ministar spoljnih poslova Tajvana Džozef Vu izjavio je danas da je zabrinut da bi Kina mogla da započne rat sa Tajvanom.

"Brine me da bi Kina stvarno mogla da pokrene rat protiv Tajvana. Ali ovo što trenutno radi je pokušaj da nas uplaši i najbolji način da se izborimo sa tim je da pokažemo Kini da se ne bojimo", rekao je Vu u intervjuu za CNN.

On je naveo da Peking već godinama preti Tajpeju, i da su tokom poslednjih nekoliko godina pretnje postale ozbiljnije.

Kao odgovor na nedavnu posetu Tajpeju predsednice Predstavničkog doma Kongresa SAD Nensi Pelosi, Kina je započela vojne vežbe oko Tajvana.

Peking smatra da je Tajvan odmetnuta provincija i protivi se bilo kakvom diplomatskom kontaktu tajvanskih zvaničnika sa drugim državama.

Ministar Vu je rekao da je kineska vojna pretnja uvek postojala, bez obzira na posetu Nensi Pelosi, i dodao da su posete stranih zvaničnika važan deo strategije Tajvana protiv pokušaja Kine da ga izoluje od međunarodne zajednice.

"Kina ne može da naredi Tajvanu da ne sme da primi u posetu one koji žele da dođu i da mu pruže podršku", naveo je Vu.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=08&dd=08&nav_category=78&nav_id=2195396

Sada više nisam siguran. Mislim da će ipak da zarate. U tom slučaju Kina će biti agresor ako napadne Tajvan.

A sta fali agresoru za pravdu

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.722

Kina će biti agresor ako napadne teritoriju koja je međunarodno nepriznata, zvanično je deo Narodne Republike Kine, nije član Ujedinjenih nacija (vrhunac ironije što čak i Amerikanci to priznaju)

Ono u Ukrajini se možda u neku ruku i može nazvati agresijom, ukoliko Rusi pripoje bespravno neku ukrajinsku teritoriju. Ovo nikako. Agresija je kad jedna država napadne drugu bespravnu. Tajvan čak ni zvanično nije država tako da...braćo Kinezi, samo napred

Poruka
18.001

Prošao padež "guzicu"...:think:
A nominativ ne može.."******"

...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.