Zabrinjavajuće: Manje je rođenih, manje i radne snage u RS-u

zbiljaš

Veoma poznat
Poruka
11.935
Raspad sistema u manjem bh. entitetu. Srbija kada padne Oskar ne sme više ni jedan evro da da u manji bh. entitet! Srbija sve pare mora svojoj, a ne tuđoj deci da daje.





https://www.rtvbn.com/4091136/zabrinjavajuce-manje-je-rodjenih-manje-i-radne-snage

Zabrinjavajuće: Manje je rođenih, manje i radne snage

U statistici nas je nešto više od 1,1 milion. U fabrikama i kancelarijama tek oko 290.000. U minusu smo već 24 godine - objavio je Republički zavod za statistiku RS.

02.05.2026 | 20:32

1777782896401.png


Dok se procjenjuje da Republika Srpska ima 1.110.496 stanovnika, podatak o broju onih koji „nose“ ekonomiju na svojim leđima izaziva opravdanu zabrinutost.

Na kraju septembra prošle godine broj zaposlenih iznosio je svega 290.121.

Statistika o prirodnom kretanju stanovništva za 2025. godinu dodatno produbljuje pesimizam.

Tokom prošle godine rođeno je 8.825 djece i to 4.593 dječaka i 4.232 djevojčice, što je za 402 mališana manje nego u 2024. godini.

U istom periodu preminulo je 13.904 osoba.

Inače, od 2002. godine Republika Srpska bilježi isključivo negativan prirodni priraštaj, a stopa od -4,6% u 2025. godini jasan je indikator da nas je svake godine sve manje.

Manje je ljudi, manje radne snage, veći pritisak na zaposlene i sve neizvjesnija budućnost ekonomije.

(BN)
 
Raspad sistema u manjem bh. entitetu. Srbija kada padne Oskar ne sme više ni jedan evro da da u manji bh. entitet! Srbija sve pare mora svojoj, a ne tuđoj deci da daje.





https://www.rtvbn.com/4091136/zabrinjavajuce-manje-je-rodjenih-manje-i-radne-snage

Zabrinjavajuće: Manje je rođenih, manje i radne snage

U statistici nas je nešto više od 1,1 milion. U fabrikama i kancelarijama tek oko 290.000. U minusu smo već 24 godine - objavio je Republički zavod za statistiku RS.

02.05.2026 | 20:32

Pogledajte prilog 1894872

Dok se procjenjuje da Republika Srpska ima 1.110.496 stanovnika, podatak o broju onih koji „nose“ ekonomiju na svojim leđima izaziva opravdanu zabrinutost.

Na kraju septembra prošle godine broj zaposlenih iznosio je svega 290.121.

Statistika o prirodnom kretanju stanovništva za 2025. godinu dodatno produbljuje pesimizam.

Tokom prošle godine rođeno je 8.825 djece i to 4.593 dječaka i 4.232 djevojčice, što je za 402 mališana manje nego u 2024. godini.

U istom periodu preminulo je 13.904 osoba.

Inače, od 2002. godine Republika Srpska bilježi isključivo negativan prirodni priraštaj, a stopa od -4,6% u 2025. godini jasan je indikator da nas je svake godine sve manje.

Manje je ljudi, manje radne snage, veći pritisak na zaposlene i sve neizvjesnija budućnost ekonomije.

(BN)
Pa ko ih terao da se dovlače u Beograd... Samo u Beogradu ih ima radno sposobnih više nego što tamo ima zaposlenih

Isti slučaj kao sa kosovarima
 
Raspad sistema u manjem bh. entitetu. Srbija kada padne Oskar ne sme više ni jedan evro da da u manji bh. entitet! Srbija sve pare mora svojoj, a ne tuđoj deci da daje.





https://www.rtvbn.com/4091136/zabrinjavajuce-manje-je-rodjenih-manje-i-radne-snage

Zabrinjavajuće: Manje je rođenih, manje i radne snage

U statistici nas je nešto više od 1,1 milion. U fabrikama i kancelarijama tek oko 290.000. U minusu smo već 24 godine - objavio je Republički zavod za statistiku RS.

02.05.2026 | 20:32

Pogledajte prilog 1894872

Dok se procjenjuje da Republika Srpska ima 1.110.496 stanovnika, podatak o broju onih koji „nose“ ekonomiju na svojim leđima izaziva opravdanu zabrinutost.

Na kraju septembra prošle godine broj zaposlenih iznosio je svega 290.121.

Statistika o prirodnom kretanju stanovništva za 2025. godinu dodatno produbljuje pesimizam.

Tokom prošle godine rođeno je 8.825 djece i to 4.593 dječaka i 4.232 djevojčice, što je za 402 mališana manje nego u 2024. godini.

U istom periodu preminulo je 13.904 osoba.

Inače, od 2002. godine Republika Srpska bilježi isključivo negativan prirodni priraštaj, a stopa od -4,6% u 2025. godini jasan je indikator da nas je svake godine sve manje.

Manje je ljudi, manje radne snage, veći pritisak na zaposlene i sve neizvjesnija budućnost ekonomije.

(BN)
Nemoj tako Simo kaze da RS sa bajom rastura :mrgreen:
 
Raspad sistema u manjem bh. entitetu. Srbija kada padne Oskar ne sme više ni jedan evro da da u manji bh. entitet! Srbija sve pare mora svojoj, a ne tuđoj deci da daje.
Полако, Комшо.

Република Српска је инкубатор одакле црпемо становништво, спортисте, репрезантивце, политичаре, осталу радну снагу. Што тамо зараде, овде донесу и купе стан у Новом Саду или Београду. Долазе у Београд на провод. На студије. Онакви као Сима долазе да нам шљакају, поправљају кровове, отпушују канализације. Одатле нам стижу и бирачи (од наредног изборног циклуса, уговорићемо са Додом, преко Американаца, да босанци гласају за нас).

Српска је, делимично, интегрални део Србије и прилично користи Србији.
 

Back
Top