Zabrinjavajuće je zašto Vučićevi mediji prave rijaliti od nestale u Boru?

Srbija je imaginarijum,eksperiment,vulgarna verzija Orvelove životinjske farme. Paralelni univerzum u odnosu na civilizovana,uređena i demokatska društva.
Сви вичу против Орвела... А глатко се иде ка Хакслију - забава до смрти.

Нема окова, нема такве полиције, ни налик... Али плитко, јефтино, само да је шарено, и обавезно без смисла.

očekuje se akcija prvorođenog, prvovenčanog i jedinog spasitelja za razrešenje slučaja

20140202162253_145771.jpg

O kakvim otrovima konkretno pricai i zasto kases da im stavljaju , pises cirilicom pa pretpostavljam da si i ti iz Srbije ?
да пишем ћирилицом.. свиђају ми се облици слова више него латинична, али то је само лични став... јесам из србије.

тврдим да се трује: кукуруз, пшеница, кромпир, вода, етар, уље, со, шећер, кафа, цигаре, душа ... оно што се највише троши.
куруруз, пшеница - то се прска као лудо и после дође до тањира...
вода, поред хлора има и других хемикалија које шира раја не зна,
етар - или медијум радио таласа - ово је тек лудило.. има тема које разглабају само ову тему,
у уље и со се стављају хемикалије које дижу крвни притисак,
у шећер се исто стављају неке хемикалије које изазивају (у најмању руку) златну жилу,
цигаре да не причам - ја пушим био дуван (без филтера и папира) и тотално другачије,
душа - то се трује фармама, пинком, овом горе поменутом афером...

Autorska
Uvek kada se nešto veliko događa za sam narod iza zavese režim nađe nešto da narod usmeri na nešto drugo.
Evo već nedelju dana svi mediji samo pišu o nestaloj od dve godine a sve govori da će ovo trajati mesecima.
Rijaliti sa Pinka,hepija su medijli preselili u sam narod u Srbiji koji je te rijalitje i sam pratio na pomenutim televizijama.
Što neki kažu tražili ste dobili ste.
U pravu si da je prevelika frka oko toga.
Ovde su moguća dva scenarija:
1. prvo sam pomislio da je reč o relativizaciji, posle slučaja otimanja dece Ani Mihaljici (potpuno bespravno), a da se ispostavi kako je ovde majka prodala svoje sopstveno dete, te da reakcije zombiranog naroda budu:
"I treba da uzimaju decu, vidiš kakvih roditelja ima".
2. medjutim ovo već predugo traje (prethodna verzija je mogla da se odradi u dva-tri dana najviše), tako da sve više liči na neku novu pokrivalicu neke Vučićeve brljotine.
Prošli put je ona farsa sa Malčanskim berberinom bila plasirana posle otkrića Jovanjice, da se ne bi pričalo o njoj.
Šta je ovaj put u pitanju?
Kosovo i sve ono što se tamo dešava?
Neke packe koje je Vučko dobio od svojih gazda sa zapada?

да пишем ћирилицом.. свиђају ми се облици слова више него латинична, али то је само лични став... јесам из србије.

тврдим да се трује: кукуруз, пшеница, кромпир, вода, етар, уље, со, шећер, кафа, цигаре, душа ... оно што се највише троши.
куруруз, пшеница - то се прска као лудо и после дође до тањира...
вода, поред хлора има и других хемикалија које шира раја не зна,
етар - или медијум радио таласа - ово је тек лудило.. има тема које разглабају само ову тему,
у уље и со се стављају хемикалије које дижу крвни притисак,
у шећер се исто стављају неке хемикалије које изазивају (у најмању руку) златну жилу,
цигаре да не причам - ја пушим био дуван (без филтера и папира) и тотално другачије,
душа - то се трује фармама, пинком, овом горе поменутом афером...
Не треба слепо веровати у све те разне ствари које си навео.

Да је то тровање тако свеобухватно, за пар година би се број становника овде преполовио.

Ствар је у последњој ставци, то је сасвим исправно наведено. "Бомбардовање" лошим стварима изазива да човек почне да се брани, да осети потребу да нађе објашњење зашто је постао љут, бучан, незадовољан... Ствар је у томе да је тешко неком одавно пунолетном одједном рећи "ало, смири се!", него се хистерија подстиче сваки дан.
А баш је то рецепт.
Са чиме је покренута ова тема? Једно дете недостаје. Једно... Само једно. Да није телевизије, не бисмо ни знали за то.
А колико деце није у међувремено направљено, зато што смо "бомбардовани" са вестима које са нама немају никакве везе?
Колико људи ће одлучити да се због оваквих вести одсели у иностранство?
Шта добијеш? Један према много.
За мене ће много увек имати превагу у односу на један.

Гледајмо општи интерес, не поводимо се за нечим што је формално тачно али се нас не тиче.

Back