Zabranjene izvedbe u gimnastici

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
Čula sam još pre da su postojale određene izvedbe zbog kojih se gimnastičari mogu ozbiljno povrediti ili poginuti u pokušaju izvođenja. Znam za slučaj ruskinje koja je na gredi trenirala neki pokret koji je danas zabranjen. I toliko su je forsirali na treningu da je pogrešila u doskoku i polomila kičmeni stub i tako ostala paralizovana od vrata nadole.

Evo neke od izvedbi koje su zabranjene:

Šta mislite o ovim ludorijama? :D
 
Čula sam još pre da su postojale određene izvedbe zbog kojih se gimnastičari mogu ozbiljno povrediti ili poginuti u pokušaju izvođenja. Znam za slučaj ruskinje koja je na gredi trenirala neki pokret koji je danas zabranjen. I toliko su je forsirali na treningu da je pogrešila u doskoku i polomila kičmeni stub i tako ostala paralizovana od vrata nadole.

Zanimljivo pitanje.. hvala :) pokušat ću nešto više saznati o tome.
 
Meni je prosto jezivo kada vidim šta su radili. Jeste to spektakularno upravo zato što je teško za izvođenje i opasno, ali treba se povući crta. Dobro je što su zabranili stajanje na vratilu, time se usporava flow izvedbe.
Drugo, onaj salto unazad preko drugog vratila. Nisu normalni.
Ne znam zašto mi se čini da su oni tada imali bolje izvedbe nego današnji gimnastičari. :D
 
Ne samo što je jezivo i zastrašujuće (ipak ne baš svima), nego su mnogi vrhunski gimnastičari-ke ostale invalidi ili ograničeno sposobni..
U ovom videu vidjet ćemo atletičare koji su izvodeći vratolomne poteze i figure ostali hendikepirani sa ozbiljnim oštećenjima čija je zasluga upravo ovakav vratolomni način izvedbe.

 

Back
Top