"Забранимо деловање ЕУ у Србији"

Poruka
19.903
Naši 1389: Zabranimo delovanje EU u Srbiji

| Вести | 20.01.2011 | 22:31
0 коментара
Европска унија Србиjа

Na adresu naše redakcije iz Srpskog narodnog pokreta Naši 1389 stiglo je saopštenje o zahtevima koji će ovaj pokret podneti uz Evropski centar srpske dijaspore, a u vezi sa zabranom delovanja EU u Srbiji. Saopštenje vam u celosti prenosimo.

"Evropski centar srpske dijaspore (ECSD) i SNP Naši 1389 će Ustavnom sudu Srbije, u skladu sa moralnom, zakonskom i građanskom obavezom i pravom prijavljivanja krivičnih dela, a prema odredbama Ustava Republike Srbije o procesu zabranjivanja protivustavnih organizacija, podneti dva zahteva koja se tiču delovanja međunarodne organizacije EU na teritoriji Republike Srbije.

U pitanju su: Zahtev za ocenu ustavnosti i Zahtev za ocenu zakonitosti međunarodne organizacije "Evropska Unija“ i njenog delovanja na teritoriji Republike Srbije sa priloženim dokazima o protivustavnom delovanju ove organizacije.

Kancelarija Evropske komisije, odnosno, Delegacija EU u Srbiji, kao izvršni organ koji, kako je to zvanično definisano Statutom EU, ima za misiju da sprovodi politiku EU u celini, posle dužeg niza godina više ne može delovati na teritoriji Republike Srbije, jer je politika EU prema pitanju Kosova i Metohije koju Delegacija EU zastupa i sprovodi u Srbiji protivna Ustavu Republike Srbije.


Rezolucija o Srbiji - poziv na terorizam

U poslednjoj Rezoluciji Evropskog Parlamenta od 19. januara 2011. godine, EU svojim delovanjem podriva Ustavni poredak Republike Srbije, poziva i javno promoviše terorizam i nezakonito delovanje prema državi Srbiji.

EU direktno poziva Srbiju i srpske državne organe da odustanu od "dijaloga o statusu" Kosova i time prekrše Ustav i svoju ustavnu obavezu "zastupanja" interesa Republike Srbije na Kosovu i Metohiji.

EU srpske institucije na KiM naziva "paralelnim strukturama", otkrivajući svoje nepoštovanje principa statusne neutralnosti, i "poziva Srbiju" da takve institucije rasformira, tj. onemogući i rasturi, koristeći englesku reč "dismantle", odnosno, EU poziva državu Srbiju da urušava ustavna prava svojih građana, što je u suprotnosti sa Rezolucijom 1244, kao i Ustavom Republike Srbije, i time je EU postala i zvanično organizacija koja po Ustavu i zakonskim odredbama Republike Srbije mora krivično da odgovara zbog protivustavnog delovanja i podrivanja ustavnog poretka.

ECSD i SNP Naši 1389 će, na osnovu priloženih dokaza, zahtevati punu zabranu Evropske Unije na teritoriji Republike Srbije, što podrazumeva zabranu svakog vida delovanja, javne promocije i isticanje obeležja protivustavne organizacije protiv koje se pokrene proces zabranjivanja".
***************************************

Подржавам и поздрављам иницијативу и било би добро да се што више у јавности о овоме говори и да се коначно покрене ова мисао.
 
ЕЦСД и СНП НАШИ 1389: ЗАБРАНА ЕУ У СРБИЈИ
Објављено 20. јануар 2011. од стране ecsd

stopeuserbia.png


ЕЦСД и СНП НАШИ 1389 ће Уставном суду Србије, у складу са моралном, законском и грађанском обавезом и правом пријављивања кривичних дела, а према одредбама Устава Републике Србије о процесу забрањивања противуставних организација, поднети два захтева која се тичу деловања међународне организације ЕУ на територији Републике Србије.

У питању су: Захтев за оцену уставности и Захтев за оцену законитости међународне организације „Европска Унија“ и њеног деловања на територији Републике Србије са приложеним доказима о противуставном деловању ове организације.

Канцеларија Европске комисије, односно, Делегација ЕУ у Србији, као извршни орган који, како је то званично дефинисано Статутом ЕУ, има за мисију да спроводи политику ЕУ у целини, после дужег низа година више не може деловати на територији Републике Србије, јер је политика ЕУ према питању Косова и Метохије коју Делегација ЕУ заступа и спроводи у Србији противна Уставу Републике Србије.

У последњој Резолуцији Европског Парламента од 19. јануара 2011. године, ЕУ својим деловањем подрива Уставни поредак Републике Србије, позива и јавно промовише тероризам и незаконито деловање према држави Србији.

ЕУ директно позива Србију и српске државне органе да одустану од „дијалога о статусу“ Косова и тиме прекрше Устав и своју уставну обавезу „заступања“ интереса Републике Србије на Косову и Метохији.

ЕУ српске институције на КиМ назива „паралелним структурама“, откривајући своје непоштовање принципа статусне неутралности, и „позива Србију“ да такве институције расформира, тј. онемогући и растури, користећи енглеску реч „dismantle“, односно, ЕУ позива државу Србију да урушава уставна права својих грађана, што је у супротности са Резолуцијом 1244, као и Уставом Републике Србије, и тиме је ЕУ постала и званично организација која по Уставу и законским одредбама Републике Србије мора кривично да одговара због противуставног деловања и подривања уставног поретка.

ЕЦСД и СНП НАШИ 1389 ће, на основу приложених доказа, захтевати пуну забрану Европске Уније на територији Републике Србије, што подразумева забрану сваког вида деловања, јавне промоције и истицање обележја противуставне организације против које се покрене процес забрањивања.


ЕЦСД и СНП НАШИ 1389
*******************************

Неки су овде тврдили да је Вацић у неком дилу са СНС(која је као и ДС- проокупациона). Ова иницијатива се не уклапа у ту причу.
 
Jesam li od pocetka govorio da je SNP Nasi 1389 zaista patriotska organizacija...jesam...jesu li me mnogi pljuvali zbog tih mojih stavova ? Jesu ?
Ko je bio u pravu ? Shommy ? Koga treba slusati ? Mene. Kraj price.
Ти прво мораш да питаш Николића и Вучића шта мисле, па онда дођи да кажеш.
 
Isto sam i JA govorio - a mislim i da su neki moji prijatelji stvarni osnivaci ,, Nasih ,, :think:

Jesam li i JA bio u pravu ? Jesam . Koga treba slusati . Mene ( naravno o Somija i Dzoa ) .. i Izvini ...
Ej, pa mislim da smo nas dvojica mozda nesto i caskali o tome na "znas ti kom" forumu... no never mind.
Ljudi iz SNP Nasi 1389 su nevjerovatno posvjeceni ideji, a i Hriscanstvu...izrazavam najdublje divljenje prema ljudima koji strahovit pritisak trpe, a i dalje ne zele da odustanu. Neka ih Bog blagoslovi i neka im da snage !
 
Sto da ne, ali ne moze, jer:

"Republika Srbija je demokratska država] zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima."

Pa sta , to je rastegljiv pojam - Rusija je takodje evropska drzava i taj clan se ustvari i odnosio na nju.
 
Sto da ne, ali ne moze, jer:

"Republika Srbija je demokratska država] zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, načelima građanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima."

Европски принципи, вредности и сличне ствари се односе на европски континент, тј. народе који на њему живе. Европска унија је политичко-економска организација с којом није повезана цела Европа.
 
Ne preterujmo - stari su to ustavolomci ... :zcool:
Mislis ono kad su neustavnu Vojvodjansku akademiju nauka ubacili u Statut Vojvodine. :lol:
Teske su gadije ovi DS-ovci, da ih stisnu Rusi, sjutra bi napamet ucili rusku himnu i iucili da igraju kazacok...a od evropskih vrednosti bi ostala evropska Rusija, evropska Ukrajina, evropska Bjelorusija, Moldavija i Jermenija. Eh, da, i bratske Abhazija i Juzna Osetija. Valjda sve nabrojah...Kazahstan i Kirgizija nisu u Evropi...:lol:
 

Back
Top