zabagovan proces...vrlo cudno

Poruka
4.624
Ovako...desilo mi se par puta, prvo dok gledam film, a juce i tokom igranja igre, da proces, KM player/igraje dnostavno stane..Slika stoji na ekranu, cuje se ambijentalna atmosfera, ali slika je smrznuta! Pokrenem task manager, ugl. ne mogu tu da ubijem proces...Tek kad iz istog prozora odem na Log off-jediino to radi, pogasi procese,,,, Komp se sigurno ne pregreva...Odradjen skorije Mem test 86 za memoriju(KOMPLET<3, 5 sata sve krugove) danas, ponovo vrteo Prime95 u sve 3 varijante,po 10 min, temperatura ne prelazi 69 C! Nijednu gresku ne prijavljuje... Graficka se lepo ponasa u veciuni igara, dobro hladi, ne dodje ni do 70 C , retko..Zadnji put kad sam pushtao proilazila je SVE-3dmark, Furemark, sve zivo...
Eto cekam sad rec strucnjaka da vidim sta me hebe...:ok:lici na neki softver..Postavicu video malo kasnije...tj LINK ka videu...
 
Doslo je leto vreme da underklokujes i undervoltujes :P
Meni grafa ide na 90 proc sam ogranicio na 75, ali maticna se greje i na 51 kad igram UBOAT ;(
I ne glavi se nista. Ako si overklokovao memoriju (vise od 2666) AMD Ryzen je bas piki. Meni prodje memtest ma koliko
ga vrteo i onda u normalnom koriscenju samo pukne neka aplikacija i nastavi normalno da radi....
 
Doslo je leto vreme da underklokujes i undervoltujes :P
Meni grafa ide na 90 proc sam ogranicio na 75, ali maticna se greje i na 51 kad igram UBOAT ;(
I ne glavi se nista. Ako si overklokovao memoriju (vise od 2666) AMD Ryzen je bas piki. Meni prodje memtest ma koliko
ga vrteo i onda u normalnom koriscenju samo pukne neka aplikacija i nastavi normalno da radi....
Bez ljutnje ali stvarno...preterujesh...Stvarno ne mogu da crytam posebno tebi 5 x sta se desava...SVE ali bas SVE sam napisao..
 
Pa sta moze da bude sem memorije? To je glavni simptom. Ako mislis da je softver zabagovan, a ti promeni.
Vidi..>OK nece mi bitiy tesko da vratim RAM na default...Ali OSECAM da ce biti samo maltret... Moze biti , kad razmislim-ako sumnjam na hardver-hard disk...Koji je imao bad block..pa sam ga repareovao sa HDD Regenetaor Pro...Ajd probacu sa RAM na default...iako cisto sumnjam..P.C. Tvooja prica o undervoltovanju ne pije vodu-ja sam SPUSTAO voltazu u BIOSU... I kao sto sam napisao temperature grafcike su smesne, ne preko 70...retko i toliko...CPU ni 70...I sad treba ponovo da podesavam nesto sto RADI..? Ne pregreva se , to je 1000 %..E da...Bdw Ryzen ne voli nei previse niske voltaze-dok sam koristio stock cooler i kad sam spustao voltaze-Prime 95 je dolazio na VECE temperature i PUCAO! >Znai treba naci idealnu voltazu ...a meni se ovo cini kao OK...samo me ovo sad zeza nesto...
 
Ja vidim po tome da li radi stabilno da li voltaza pije vodu ili ne. To bar nije tesko pustis nesto zahtevno sto drlja procesor i ako se
momentalno ne zaglavi, dobro radi. Sto se temperature tice to u BIOS-u ogranicim na 75 i nema programa koji moze da ga potera
vise od toga, posto BIOS spusta klok da bi odrzavao temp. Jesi probao da promenis program ako mislis da je sw?
 
Ja vidim po tome da li radi stabilno da li voltaza pije vodu ili ne. To bar nije tesko pustis nesto zahtevno sto drlja procesor i ako se
momentalno ne zaglavi, dobro radi. Sto se temperature tice to u BIOS-u ogranicim na 75 i nema programa koji moze da ga potera
vise od toga, posto BIOS spusta klok da bi odrzavao temp. Jesi probao da promenis program ako mislis da je sw?
Ja TVARNo ne rayumem jel jja pricam kineski..???ZASTO bih stavljao limit od 75 kad mi ne predje 70??? Drugo...Prime 95 i jeste simulator najzahtevnijih operacija...AKo to ne znas e jbg o cemu dalje pricamo... Pod softver pre mislim do podesavanja nego do samog programa..Bdw evo SAD mnalopre-vratio RAM na DEFAULT-i ova jedna igra koja mi baguje opet je zabugovala-i sa RAMom na default..Josh jedan dokaz mojoj teoriji..
 
A cuj tebi do 70, meni bez problema na 75. Ali meni nista ne baguje, a tebi baguje.

edit:
mislim ako ti prime ne moze da podgreje proc na vise od 70 onda definitivno nesto nije u redu.
Ili ga hladis sa necim mnogo dobrim.
 
Poslednja izmena:
A cuj tebi do 70, meni bez problema na 75. Ali meni nista ne baguje, a tebi baguje.

edit:
mislim ako ti prime ne moze da podgreje proc na vise od 70 onda definitivno nesto nije u redu.
Ili ga hladis sa necim mnogo dobrim.
Negde da li ovde ili na Es sam pisao...Dok je bio stock cooler isao je na 90 +, pod Prime 95...u svakodnevnom radu , tako 70 i neki stepen..Sad je https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-air-coolers/hyper-212-led-turbo/
Daleko od vrhunskog coolera ali DALEKO bolji od fabbrickog...i kosta cirka 30, 35 evra..
 
Znas kako ako ti ne prelazi 70 onda ti je to i limit. Veca voltaza iziskuje vecu vatazu a samim tim i vecu temperaturu. Vidim na UPS-u koliko trosi
kad ima vise volti kad manje. Zato iskljucim PBO i smanjim volte jer ionako vozim makismalan broj threadova.
Znaci temp od 70 je za manje klokove. Hiper ili ne stavi ga na 3.8Ghz+ pa ces da vidis kako se temp penje preko 80.
 
Nego, nije mi jasno sad sta ti se smrzava, igra ili player? ako je igra kazi koja je da probam kod mene, mozda je stvarno bug u igri.
i jedno i drugo...plus sto igra ponekad izbaci neke eror kodove, isufiocient RAM i DirectX lost, bla bla...Tera Rising, online igra...pisao suportu vec... I da Witcher 3 je slicne simptome imao kao player ali sam citao da je to BUG sigurno do igre..nisam jedini..
 
Znas kako ako ti ne prelazi 70 onda ti je to i limit. Veca voltaza iziskuje vecu vatazu a samim tim i vecu temperaturu. Vidim na UPS-u koliko trosi
kad ima vise volti kad manje. Zato iskljucim PBO i smanjim volte jer ionako vozim makismalan broj threadova.
Znaci temp od 70 je za manje klokove. Hiper ili ne stavi ga na 3.8Ghz+ pa ces da vidis kako se temp penje preko 80.
ostavljen je CPB ali konstano ili obori MALO ispod 4.0 tj na 3, 94 ili ide cak preko 4, 4,1...Znaci debelo preko 3,8
 
Ide single core preko 4, ali probaj da upogonis sve threadove sa prime, nema teorije da ide preko 3.7 za taj temp. CPB je potpuno beskoristan kad se CPU koristi 100%, daje vecu voltazu i veci temp, jedino sto tu imas limiter temperature koji ti je verovatno na 70. Da ides sa svim jezgrima na 4.0+ vrlo brzo bi udario
u 100 i onda bi se komp ugasio.
Doduse ja pricam za stok kuler, mozda bi se hiper izborio, ali tesko da bi isao ispod 85
 
Ide single core preko 4, ali probaj da upogonis sve threadove sa prime, nema teorije da ide preko 3.7 za taj temp. CPB je potpuno beskoristan kad se CPU koristi 100%, daje vecu voltazu i veci temp, jedino sto tu imas limiter temperature koji ti je verovatno na 70. Da ides sa svim jezgrima na 4.0+ vrlo brzo bi udario
u 100 i onda bi se komp ugasio.
Doduse ja pricam za stok kuler, mozda bi se hiper izborio, ali tesko da bi isao ispod 85
JBG brate ja ocito pricam Kineski...odustajem stvarno..Ti teras neku svoju i to pogresnu teoriju...Ja znam sta vidim svojim ocima..
 
Evo ti print screen kad vec moram da crtam jbg...
567270
HW.png
 
A cuj i meni ide prko 4.3 sa stok kulerom kada je ukljucen PBO i kada rade 1-2 kora... proc je deklarisan da ide turbo na 4.3,
medjutim pusti prime pa vidi onda na kolikoj frekvenciji radi...
Imas brate print screen lepo se vide da SVA jezgra rade na 4+...a to za igru....To sam nesto citao kao klijent igre ne moze da adresira vise od ne znam koliko ali...Da proguta sav RAM NE! GLedao sam...Kad je upalJEn browser, igra i cak Photoshop bude zauzece opko 70 %...ali eto za RAM danas sam spustio sve na default i sve isto..Ugasio hard i opet isto..pametan nisam..
 
Poslednja izmena:
Imas brate print screen lepo se vide da SVA jezgra rade na 4+...a to za igru....To sam nesto citao kao klijent igre ne moze da adresira vise od ne znam koliko ali...Da proguta sav RAM NE! GLedao sam...Kad je upalJEn browser, igra i cak Photoshop bude zauzece opko 70 %...ali eto za RAM danas sam spustio sve na default i sve isto..Ugasio hard i opet isto..pametan nisam..
Sva jezgra rade malo morgen. Upogoni prime pa pokazi screenshot. Vidi se da su sva jezgra idle. Sto se tice igre poruka o gresci je jasna igra hoce jos RAM-, ne moze da dobije i tu puca... Znaci nije do tvog hardwer-a.
 
Sva jezgra rade malo morgen. Upogoni prime pa pokazi screenshot. Vidi se da su sva jezgra idle. Sto se tice igre poruka o gresci je jasna igra hoce jos RAM-, ne moze da dobije i tu puca... Znaci nije do tvog hardwer-a.
izvini ali ti si stvarno...nepismen...
Sva jezgra rade malo morgen. Upogoni prime pa pokazi screenshot. Vidi se da su sva jezgra idle. Sto se tice igre poruka o gresci je jasna igra hoce jos RAM-, ne moze da dobije i tu puca... Znaci nije do tvog hardwer-a.
Dobices i taj printscreen...i da cujem sta ces onda da iymislis...Bdw tvoja teorija kako 2700X NE MOZE sva jezgra na 4, 3 je budalashtina...CItajh malo po stranim forumima jbg..ALi ne sa stock coolerom naravno..
 

Back
Top