Quantcast

zabagovan proces...vrlo cudno

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.188
Ne kapiram zasto se o ovome raspravljas pusti prime i pokazi screenshot. Isti taj, vidi se lepo kad je jezgro optereceno ili kao u tvom slucaju idle.

edit:
inace kad pustim neki svoj program koji ne koristi AVX (kao prime) na svim jezgrima imam 4.15 sa stok kulerom...

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.983
JBG brate ja ocito pricam Kineski...odustajem stvarno..Ti teras neku svoju i to pogresnu teoriju...Ja znam sta vidim svojim ocima..
Evo ovako...OK ne ide u full loadu preko 4...Uz upljne Prime 95..na toj temperaturi..ali je opet vrednost veca od te koju ti propagirash...3900-3924...Sto je opet vece od kako ti kazes"ne mopze vise od 3, 7 uz tu temperaturu.."ali uz temperaturu od 68 C...Ali posto mi u realnom radu radi preko 4..a ne pregreva se..

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.188
Koliko ti je proc deklarisan? 3.6 e tolko ce ti raditi sa prime sa stok kulerom. Mnogo vise od toga tesko da mogu da poverujem, pre svega sto svakih 100Mhz
drasticno povecava temperaturu. 3.9 je *fantastican* rezultat ako ne pokrenes prime na minut pa to zakljucis. Poteraj ga bar 10 minuta pa vidi. I to onaj test
gde je sve u cache-u. To je kod mene 1. opcija.

edit:
inace prime na 3.9 na tvom 2600x sa temperaturom od 68, ne mogu da poverujem.

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.983
Koliko ti je proc deklarisan? 3.6 e tolko ce ti raditi sa prime sa stok kulerom. Mnogo vise od toga tesko da mogu da poverujem, pre svega sto svakih 100Mhz
drasticno povecava temperaturu. 3.9 je *fantastican* rezultat ako ne pokrenes prime na minut pa to zakljucis. Poteraj ga bar 10 minuta pa vidi. I to onaj test
gde je sve u cache-u. To je kod mene 1. opcija.

edit:
inace prime na 3.9 na tvom 2600x sa temperaturom od 68, ne mogu da poverujem.
Pa ne morash da verujesh..Sve pishe jbg..Ista temperatura je , za koji C razlika u sva 3 testa...Bdw mislim da sam napisao-danas kad sam terao sva 3 testa SVAKI je radio oko 10 min...i ta je temp. bila

N3Wz

Domaćin
Poruka
3.967
Lično, ne bih znao šta je problem dok ne isprobam druge MMO.

Generalno, kada igram bilo koji MMO obavezno pogasim sve procese koji su nebitni u priči, a pogotovo browsere. Browsujem preko telefona ako zatreba neki info. Lakše mi je tako da igram.

Inače, nisi jedini koji ima problema sa PC komponentama u poslednjih par dana, pogotovo zato što su odjednom velike vrućine! Ne kažem da je to uzrok, ali može da bude faktor koji doprinosi problemu.

Predložiću par stvari, ne direktno tebi, već kao savet za potencijalno otklanjanje problema.

- Desktop mašinu držati dalje od tepiha ili podnožja. Popeti konfu na sto jer većina prašine se skuplja baš u podnožju i lakše se zagreje.
- Promeniti termalnu pastu i održavati nivo solidnim. Po mogućstvu termalnu pastu sa srebrom koristiti, ali u veoma malim slojevima.
- Proveriti forume za igru i pretražiti gde bilo koja poruka govori o ''memleak''. Iako se to zove ''memoryleak'', u stvari je proces direktno povezan sa korišćenjem CPU i RAM. Ovaj problem sam nekoliko puta pronašao dok sam pravio privatne servere za Perfect World na Linuxu. Definitivno dovodi do trokiranja CPU-a.
- Ove probleme ne možeš konvencionalnim alatkama za dijagnostiku ustanoviti niti ti regulacija temperature/iskorišćenosti može doprineti poboljšanju u ovom slučaju.

Iz mog iskustva ću reći - radi se o igri! I mislim da smo ovo već jednom konstatovali prošle ili pretprošle godine.

Ovo ću da definišem što preciznije mogu: Ovo je uvek deo neke zone ili dela teksture na mapi koji redovno oduzima cpu i ram resorse i polako se ''gradi''. Ovaj memleak se ne vidi konvencionalnim metodama i konvencionalnim alatkama za dijagnostiku s obzirom da se prikazuje kao interni deo igre u okviru .exe i .dll.
Memleak postaje prominentan i trajaće između jednog sata do dva sata za 8GB RAM-a da se potpuno napune.
Ovo je često slučaj sa zonama ili armorima koji nisu imali dobar prelaz iz DX9.0c na DX11, ili jednostavno koriste DX10 koji je ubagovaniji od oba.

Ako imaš opciju da staviš sve na DX9.0c, učini to i vidi da li će da crashuje igra posle toga.

Na video snimku (nisam pustio zvuk) sam odmah primetio gomilu likova u zoni, i to je definitivno nešto što će da pojede CPU procese odmah. Neki MMO ovo pokušavaju da otklone tako što u opcijama nude figuru koja smanjuje ''Character Details'' ili ''Character Distance'' render. Iako su to GPU oriented manifestacije, u realnosti one koriste CPU više no GPU jer se prate pokreti u što relevantnijem vremenu, a konekcija se interno održava sa svim likovima koje vidiš oko sebe u radijusu, kao i sa svim ljudima koji su konektovani na Chat server. I to ne jedan chat server, skoro nikada nije samo jedan.
Imaš ''Global'' chat server. Pa ''Private''. Pa ''Guild''. Pa ''Zone chat'' itd.

Primetićeš, a to ti lično garantujem, da igra mnogo bolje radi kada nema puno likova na ekranu. Bez obzira koliko jaku mašinu imaš i misliš da će da ''pogura'', veliki gradovi i slično tome će uvek da budu lag-zone i rubberband-zone.

Optimizacija ovih igara je često katastrofalna. Većina funkcioniše po kockarskom principu ključeva i lootboxes, sa često posebnom prodavnicom koja ima in-game valutu koja se kupuje za pravi novac, odakle se mogu kupiti vanity itemi, XP boosteri, Mountovi, Skinovi, Packovi koji služe za transfer lika sa jednog servera na drugi, petovi i boga pitaj šta sve ne pride. Pravi development u MMORPG skoro da ne postoji. Često postoji maintenance koji će da služi za backup servera, a rešavanje bugova je na poslednjem mestu. Isto tako i balansiranje klasa, oružja, čudovišta i sl - sve je to na poslednjem mestu za te ljude.

Ono što možeš i što preporučujem jeste otvaranje ticketa, tj. slanje poruke technical supportu koji će evidentirati tvoj problem i pokušati da reši u nekom od patcheva kroz 5-6 meseci kada ga konačno mogu prepoznati.

Pozdrav i srećno!

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.983
Lično, ne bih znao šta je problem dok ne isprobam druge MMO.

Generalno, kada igram bilo koji MMO obavezno pogasim sve procese koji su nebitni u priči, a pogotovo browsere. Browsujem preko telefona ako zatreba neki info. Lakše mi je tako da igram.

Inače, nisi jedini koji ima problema sa PC komponentama u poslednjih par dana, pogotovo zato što su odjednom velike vrućine! Ne kažem da je to uzrok, ali može da bude faktor koji doprinosi problemu.

Predložiću par stvari, ne direktno tebi, već kao savet za potencijalno otklanjanje problema.

- Desktop mašinu držati dalje od tepiha ili podnožja. Popeti konfu na sto jer većina prašine se skuplja baš u podnožju i lakše se zagreje.
- Promeniti termalnu pastu i održavati nivo solidnim. Po mogućstvu termalnu pastu sa srebrom koristiti, ali u veoma malim slojevima.
- Proveriti forume za igru i pretražiti gde bilo koja poruka govori o ''memleak''. Iako se to zove ''memoryleak'', u stvari je proces direktno povezan sa korišćenjem CPU i RAM. Ovaj problem sam nekoliko puta pronašao dok sam pravio privatne servere za Perfect World na Linuxu. Definitivno dovodi do trokiranja CPU-a.
- Ove probleme ne možeš konvencionalnim alatkama za dijagnostiku ustanoviti niti ti regulacija temperature/iskorišćenosti može doprineti poboljšanju u ovom slučaju.

Iz mog iskustva ću reći - radi se o igri! I mislim da smo ovo već jednom konstatovali prošle ili pretprošle godine.

Ovo ću da definišem što preciznije mogu: Ovo je uvek deo neke zone ili dela teksture na mapi koji redovno oduzima cpu i ram resorse i polako se ''gradi''. Ovaj memleak se ne vidi konvencionalnim metodama i konvencionalnim alatkama za dijagnostiku s obzirom da se prikazuje kao interni deo igre u okviru .exe i .dll.
Memleak postaje prominentan i trajaće između jednog sata do dva sata za 8GB RAM-a da se potpuno napune.
Ovo je često slučaj sa zonama ili armorima koji nisu imali dobar prelaz iz DX9.0c na DX11, ili jednostavno koriste DX10 koji je ubagovaniji od oba.

Ako imaš opciju da staviš sve na DX9.0c, učini to i vidi da li će da crashuje igra posle toga.

Na video snimku (nisam pustio zvuk) sam odmah primetio gomilu likova u zoni, i to je definitivno nešto što će da pojede CPU procese odmah. Neki MMO ovo pokušavaju da otklone tako što u opcijama nude figuru koja smanjuje ''Character Details'' ili ''Character Distance'' render. Iako su to GPU oriented manifestacije, u realnosti one koriste CPU više no GPU jer se prate pokreti u što relevantnijem vremenu, a konekcija se interno održava sa svim likovima koje vidiš oko sebe u radijusu, kao i sa svim ljudima koji su konektovani na Chat server. I to ne jedan chat server, skoro nikada nije samo jedan.
Imaš ''Global'' chat server. Pa ''Private''. Pa ''Guild''. Pa ''Zone chat'' itd.

Primetićeš, a to ti lično garantujem, da igra mnogo bolje radi kada nema puno likova na ekranu. Bez obzira koliko jaku mašinu imaš i misliš da će da ''pogura'', veliki gradovi i slično tome će uvek da budu lag-zone i rubberband-zone.

Optimizacija ovih igara je često katastrofalna. Većina funkcioniše po kockarskom principu ključeva i lootboxes, sa često posebnom prodavnicom koja ima in-game valutu koja se kupuje za pravi novac, odakle se mogu kupiti vanity itemi, XP boosteri, Mountovi, Skinovi, Packovi koji služe za transfer lika sa jednog servera na drugi, petovi i boga pitaj šta sve ne pride. Pravi development u MMORPG skoro da ne postoji. Često postoji maintenance koji će da služi za backup servera, a rešavanje bugova je na poslednjem mestu. Isto tako i balansiranje klasa, oružja, čudovišta i sl - sve je to na poslednjem mestu za te ljude.

Ono što možeš i što preporučujem jeste otvaranje ticketa, tj. slanje poruke technical supportu koji će evidentirati tvoj problem i pokušati da reši u nekom od patcheva kroz 5-6 meseci kada ga konačno mogu prepoznati.

Pozdrav i srećno!
Uf sta napisa...:) Ukratko to ya igru se desavalo i pre, i drugma, tako da skoro sam siguran da je do igre ...Suportu igre sma vec pisao, probao sve yivo Dxdiag, driveri , Windows sve sto vec i sam znam...Igra jeste uzasno lose optimizovana mator engine..Neka prica je bila kao igra ne moze da adresira vise od valjda 2 Gb RAMA tj. klijenbt igre...Pa ima neki mali softver ali on mi je napravio veci problem pa sam morao josh i da brishem igru... Vise mi je akcenat na deo problema kad odredjeni program NE REAGUJE, ima na videu sta se desava, a druga varijanta je sa KM playerom(zanimljivo PHOTOsHOP nikad nijednom NIJE ZABO!!) e SAD NA SHTA JA SUMNJAM, AKO JE HARDVER...JEL MOZE NAPAJANJE DAVATI OVAKVE SIMPTOME..?pOSTO ONO JE JEDINA KOMPONENTA KOJA JE MATORA, TIPA 6, 7 GODINA..? Pregrevanje nije sigurno, RAM mi se daje simptome kakve je davao losh RAM...i prolazi sve zive testove, a desava se izbacivane iz igre i posle vracanja RAMa na deafult vrednosti u BIOSU...Kakko da stavim DIrectX 9c, hgoce li ga WIndows updateovati..? Sve ostalo sam u nekim vareijacijama probao, nesto malo prasine ima u kucistu jer je otvoreno ali je odlican protok vayduha, i n E PREGREVA SE garantujem!! P.C. Otud i temperature kojima Bmaxa ne moze da poveruje ali tako je..Znaci hard sam bio ikljucio skroz, on nije..RAM...stavicu opet na default, najmanji problem ali i to sumnjam...Sumnjam sve vise na napajanje...

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.983
Imaš li šta zanimljivo u Event vieweru, System i Application tabovi? Neku grešku koja koincidira ili prethodi freezu?
Uf nisam gledao Event viewer ali mislim da nema nista...Jer nema BSODa, nema restarta...I interesantno je vidi se na videu , igra, glani ekran stojia cuje se Youtube u pozadini koji iDE, prica lik, video ide..I ne mogu da dodjem da mi bude aktivan Task menager, vec samo uspem odatle na Logg off...KLIK< delic sekunde, uloguje me ponovo, pogasio sve procese i SVE NORMALNO RADI...neko vreme.. Nekad se danima ne desava..A igra u zadnje vreme izbacuje-sa onim eror kodovima-i po vise puta dnevno..

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.983
PSU kad ne valja, obično se zakuca ceo komp i zahteva hard restart (ili ga čak uradi sam). Nisam video da parcijalno zakuca jedan proces, to bi mi bilo baš čudno, ali ništa nije 100% nemoguće
Kao sto sam i napisao znam da se obicno PSU drugacije manifestuje..Ali me stvarno muci sta bi moglo biti...P.C. ako pod hard restartom mislis gasenje na dugme kompa, zadnji put i jesam morao takoi...Nisam imao zivaca da cekam ko zna koliko...U vecini slucajeva je pomagalo odlazak na Logg Off..

N3Wz

Domaćin
Poruka
3.967
.Kakko da stavim DIrectX 9c, hgoce li ga WIndows updateovati..?

DX9.0c u okviru same igre, dakle software opcija mora da sebe prilagodi tvojoj mašini, a GPU će da to isprati.

Možda u Options, Display ili Graphics pa pod Advanced. Mada obično je prva opcija ta koja menja sa DX11 na neki drugi DX, zavisi od igre do igre.

Power teško da može da bude uzrok ako sve drugo radi.
Meni igre teraju i na po 80 stepeni ponekad i to po 5-6 sati u konstantnom radu jer imam prikačeno 2x 1080p monitora + veliki 4k tv i sve na @60hz radi perfektno, doduše nikada ne preporučujem OC cpu-a. Mislim da to u ovo vreme nije potrebno.

Jednostavno, loše optimizovana igra i slobodno se požali supportu tamo. Sigurno oni imaju neki crash tool koji pravi log i onda šalje natrag do servera.

Ako i dalje imaš taj problem, skinuću taj mmo da vidim da li će kod mene da trokira.

Pozz

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.983
DX9.0c u okviru same igre, dakle software opcija mora da sebe prilagodi tvojoj mašini, a GPU će da to isprati.

Možda u Options, Display ili Graphics pa pod Advanced. Mada obično je prva opcija ta koja menja sa DX11 na neki drugi DX, zavisi od igre do igre.

Power teško da može da bude uzrok ako sve drugo radi.
Meni igre teraju i na po 80 stepeni ponekad i to po 5-6 sati u konstantnom radu jer imam prikačeno 2x 1080p monitora + veliki 4k tv i sve na @60hz radi perfektno, doduše nikada ne preporučujem OC cpu-a. Mislim da to u ovo vreme nije potrebno.

Jednostavno, loše optimizovana igra i slobodno se požali supportu tamo. Sigurno oni imaju neki crash tool koji pravi log i onda šalje natrag do servera.

Ako i dalje imaš taj problem, skinuću taj mmo da vidim da li će kod mene da trokira.

Pozz
To za igru i ja pretpostavljam i suportu jesam pisao..Ali OVO me vise brine... dok gledam film, a juce i tokom igranja igre, da proces, KM player/igraje dnostavno stane..Slika stoji na ekranu, cuje se ambijentalna atmosfera, ali slika je smrznuta! Pokrenem task manager, ugl. ne mogu tu da ubijem proces...Tek kad iz istog prozora odem na Log off-jediino to radi, pogasi procese
Plus
toga problem s ikonicama u drugoj temi sam objasnio, izgleda je sistem otisao do djavola..

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.188
Je li km player ili player uokviru igre? Igra ima mem leak, i sta god da radis u njoj ima da poukne. Ono sto ne mozes da ubijes proces pogledaj sa Windows-om.
Na Linux-u ne mozes da ubijes proces koji je forkovan pa ceka da se javi parentu, tzv zombi, ili kad pukne kernel pa je sve vec otislo dodjavola.
Ikonice nemaju nikakve veze sa ovim, ili ti je Windows otisao na kvasinu?

N3Wz

Domaćin
Poruka
3.967
Da, memleak je tu u igri definitivno.

A ovo što KMplayer zakucava, može da bude i do codeca.

Sve drugo mi zvuči kao problem voltaže sa CPU. Ne da ima nedovoljno, već previše. To mi samo tako deluje, ne znači i da jeste. Voli da PC zakoči potpuno kada je to problem, ali onda potpuno stane, nema task manager narednih 3 sata...

Ako ti možeš u task manager, ja bih odmah proverio komp da nema neki bitcoin miner, tj. da nije komp zaražen bitcoin minerom koji su poznati po tome što drastično uspore komp jer jedu GPU/CPU.

ghost in the shell

Ističe se
Poruka
2.983
Je li km player ili player uokviru igre? Igra ima mem leak, i sta god da radis u njoj ima da poukne. Ono sto ne mozes da ubijes proces pogledaj sa Windows-om.
Na Linux-u ne mozes da ubijes proces koji je forkovan pa ceka da se javi parentu, tzv zombi, ili kad pukne kernel pa je sve vec otislo dodjavola.
Ikonice nemaju nikakve veze sa ovim, ili ti je Windows otisao na kvasinu?
uff sorry narode i radi se a i evo danas oborih Windows...Player je bio redovan ya filmove, KM player ne u igri..Koji sam ja, priynajem ODBIJAO uvek da updajtujem jer je novija verzija..losija....pa je mozda i zato pravio konflikt..Ugl sad svez sistem..Kaspersky kao DOSADAN ali najefikasnjii Antivirus...Memorija spustena na default, zasad... Sad se instalira igra, i to ide na HARD disk, jer ne vidim ogromnu razliku na SSDu i hardu...samo s pokrene brze..radi isto... Upalio najosnovnije Wi update, pauziraoi ga.Cirtao sam da jedan od novjih update da li Maj ili April zeza s igrama bash..
@N3W koji mi je an block ali ajd epogledam opdogovor ponekad:) > CPU ne bi trebalo da je preko granice voltaza...Reeeetko ga digne preko 1,416, ugla na 1,398 mislim...e sad ona DRUGA voltaza na ploci..i ona je tu negde nesto je veca..oko 1, 4 + v... Ali opet mislim da to nije problem..sad cemo videti, ovih dana..
@bmaxa ajd eti znas ne mogu da se setim kad skinem AMD chipset drivere u Power Balanced planu-za CPU MIN i MAX state stavim 5 za MIN i 100 % za MAX, jel tako beshe..? Ako se dobro secam..

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.188
Ne koristim Windows tako da sve radim preko BIOS-a. A sad vidim to je nesto kao cpu frequency scaling na Linux-u. taj balanced je on demand
power save je minimalna frekvencija a high performance ti je najjaci klok. Mislim da to ne figurise toliko osim ako ne pravis neke benchmarke.
Power save samo za laptopove.
taj min/max verovatno podesava postotak od maksimalne frekvencije. Mozda bolje taj min da stavis na 50% posto FPS moze da trpi ako mnogo
skalira.

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.188
"jer ne vidim ogromnu razliku na SSDu i hardu...samo s pokrene brze..radi isto..."

ma i ja prebacio na hard, igre samo zauzimaju ogroman prostor na SSD-u koji mogu pametnije da iskoristim. Inace koliko vidim mnoge igre
nesto muljaju u RAM-u dok ucitavaju pa se tako desi da i kad startujem igru koja je cela kesirana u RAM-u opet cekam na ucitavanje...