Za vodju ili za sistem?

Za vodju ili za sistem?

• Za vodju

glasova: 2 7,7%
  • Za sistem

glasova: 21 80,8%
  • Ne razumem

glasova: 3 11,5%

• Ukupno glasova
    26
Ako sistem funkcioniše odlično, može decenijama da se ne menja , sve ide ko podmazano, i ne primete se vođe koje se smenjuju,
(tako bi i trebalo, i to su samo 'radnici ' na svojim radnim mestima, , )
Trebalo bi, kad je dobar sistem , sve da funkcioniše kao tajni mehanizam. Da ni ne znaš ko radi, a sve ide glatko. Ali kad mi znamo njihove face i biografije, a rezultate rada ne, baci sve odmah kao propao posao. Nema tu ništa ni od sistema ni od vođstva

pa ne ide jedno bez drugoga.
Наравно да може.

Ево примера који потврђује да су то две различите ствари.

Нпр. Америка има сенилног декицу који носи памперс и шминкају га свако јутро 3 сата.

Опет, Америка је најјача земља на свету, лидер слободног света, сви гледају у Америку.

Док, рецимо, Русија нема систем, већ вођу (Волођу), и кад би тај вођа пао, целокупан систем би се променио, а Русија би се распала на Татарстан, Камчатку и Московију. У систему, није битно ко је вођа, јер систем функционише са њим или без њега. У земљама где нема система, све зависи од вође, па и то у којим ће школама да се обнавља тоалет а у којим не.

Замисли, рецимо...узмимо за пример политику државе према Косову и Метохији. Кад имамо вођу, вођа све преговара и договара, и довео нас је до зида. А замисли да имамо систем који не зависи од вође. Па донесемо Закон о Косову и Метохији који би био кровни закон за целокупну политику државе ка КиМ. Замисли да је то систем у коме 250 независних народних посланика бираних на непосредним изборима именом и презименом (као у Америци, нпр.). И онда оне које држава пошаље да преговарају (бриселски споразум, француско-њемачки споразум и сл.) тај има написан документ (закон) у оквиру кога може да се креће. Не би никако могло да дође до издаје.

Ako sistem funkcioniše odlično, može decenijama da se ne menja , sve ide ko podmazano, i ne primete se vođe koje se smenjuju,
(tako bi i trebalo, i to su samo 'radnici ' na svojim radnim mestima, , )
Trebalo bi, kad je dobar sistem , sve da funkcioniše kao tajni mehanizam. Da ni ne znaš ko radi, a sve ide glatko. Ali kad mi znamo njihove face i biografije, a rezultate rada ne, baci sve odmah kao propao posao. Nema tu ništa ni od sistema ni od vođstva
Najgore je kad sistem bude uzurpiran vodjom, kad "vodja" postane sistem.

Наравно да може.

Нпр. Америка има сенилног декицу који носи памперс и шминкају га свако јутро 3 сата.

Опет, Америка је најјача земља на свету, лидер слободног света, сви гледају у Америку.

Док, рецимо, Русија нема систем, већ вођу (Волођу), и кад би тај вођа пао, целокупан систем би се променио, а Русија би се распала на Татарстан, Камчатку и Московију. У систему, није битно ко је вођа, јер систем функционише са њим или без њега. У земљама где нема система, све зависи од вође, па и то у којим ће школама да се обнавља тоалет а у којим не.

Замисли, рецимо...узмимо за пример политику државе према Косову и Метохији. Кад имамо вођу, вођа све преговара и договара, и довео нас је до зида. А замисли да имамо систем који не зависи од вође. Па донесемо Закон о Косову и Метохији који би био кровни закон за целокупну политику државе ка КиМ. Замисли да је то систем у коме 250 независних народних посланика бираних на непосредним изборима именом и презименом (као у Америци, нпр.). И онда оне које држава пошаље да преговарају (бриселски споразум, француско-њемачки споразум и сл.) тај има написан документ (закон) у оквиру кога може да се креће. Не би никако могло да дође до издаје.
hahahaha....pa svi se sklanjaju od debila koji nosi toljagu, a kerovi oko njega kradu decu i zlato....a dive im se naravno isti takvi kao sto su oni, pa bi im rado nosili zlato i šutirali tudju decu, a ne smeta ni klanje dece staraca i žena......za mrvice koje ispadnu iz džaka....pa kažu nisu seljačine....kako jbt....klasicne seljačine pobegle sa kraja sela u centar grada, preko selendre u "civilizaciji"....

Наравно да може.

Haha je zato sto ti je krov, onaj prvi, a ne ovaj drugi... Kosmet odnosno Kosovo tj Kosovo i Metohija je globalni a ne lokalni rak u geopolitici.

Ali, dobro, podelice se, iako ce svi Srbi da pobegnu odatle... Opet...

Rusija je postala taoc najruznije vrste politike, geopolitike. Rusi znaju to vrlo dobro, zato i trpe dzudistu...

Bajden je vise folirant, nego stvarno izlapeo, iako je imao gafova. Ipak je matorac... Matorac koji je bio od pocetka stvaranja svetskog policajca..
Njihov sistem je takav, da najvecu izvrsnu snagu ima predsednik, iako on/potus ne radi nista osim onoga sto mu je pre toga receno da ce se uraditi, agenda....
Ni pobesneli trumpic nije bio izuzetak..

Poslednja izmena:
Da li ste:

za vodju?
ili za sistem?

Ovo je esencijalno drustveno pitanje. Od ovog pitanja zavisi kakvo je uredjenje drustva.
Mislim da nije potrebno da objasnjavam detalje, trebalo bi da bude ocigledno.

Nikad do sada nisam postavljao neku anketu, pa ako radi radi. Ako ne molim da se popravi ako moze.
Odlična je tema, a i anketa.
Ljudi ovde naravno vide da su zemlje u kojima vlada sistem mnogo uspešnije, ali se često povode za liderima koji im se učine dobrim.
Međutim, kad donose lične odluke o tome gde bi radije živeli uglavnom to budu države u kojima je trenutni predsednik ili premijer itekako kontrolisan.

Mislim da je jasno samim tim što je naš narod uvek radije birao vođe nego sistem šta zapravo bira.

U poslednjih ko zna koliko na zidovima institucija vole da im vise neki tipovi, tako je u svim srpskim zemljama očigledno.

A mislim da je to i zbog toga što masa ljudi voli da se krije iza jednog, naročito njegovo lično okruženje, pa i narod sam. Šta god da se uradi kriv je onaj tamo, kao što je nama za sve kriv Vučić, sve je napravio Vučić, a oko njega suvi milioneri i na izborima za njega glasa 1.500.000 ljudi... Pa izvinite, nije samo Vučić kriv. Ali mi volimo da imamo tog jednog, pa kad je loše kriv je on, a kad je dobro svaka čast svima nama.

Ide itekako.

Znaš li ko je predsednik Swicarske?
Neki cmoljo, koji nikome ne smije da skrese u Briselu sve u brk, ne smije ni jednom ambasadoru da kaze sto ga ide. Da li je taj predsjednik doveo Kineze u neki rudnik u Svicarskoj, sta radi na polju litija u Svicarskoj? U koliko lijeze u krevet, kada ustaje, kada ima kurs ruskog ili kineskog? Da li je prijatelj sa princom Al-Zajebom, da li mu je brat Sidjipin? Vozi li se u staroj skodi Zürichom sa gradonacelnikom da provjeri gradsku rasvjetu? Odgovor na sva pitanja je ne, pa zasto bi neko znao ko je on?

Upravo to... Kao svi se gade velikog vođe, a na izborima dobije 50%... Pa sve i da je pola toga naterao, primorao, pokrao, ko je u ostalih 800.000 ljudi npr? Znači izgleda ipak vole vođu i vole kad im se kaže "tišina tamo" i "ugasite odmah taj telefon" ili "izađite napolje".
Podanicki mentalitet.
Odrastao sam u dvoristu dve manje zgrade, od ukupno 24 porodice. Jedina moja porodica je uvek bila protiv svake vlasti, zato sto me je otac kad sam imao 10 godina naucio osnovnu lekciju: "Vlast kvari, jer vlast je moc, ali moc ne dolazi sama od sebe, vec dolazi od onih koji se ulizuju vlastima. Zato je gradjanska duznost da se kritikuje vlast, svaka vlast, i da se uvek bude u opoziciji svakoj vlasti, jer to je jedini nacin da vlast ne postane kvarna i pocne da radi za sebe umesto za gradjane."
Medjutim, to u Srbiji ne da ne vazi, nego narod tera sve kontra.
I posle se pitaju zasto je funkcioner, koji treba da bude sluga sistema, zapravo gospodar sistema i gospodar drzave.

Uzrok svih uzroka je sto prosecan Srbin nema gradjansku vec feudalnu svest. A onaj ko ukaze na taj uzrok bude proglasen za "mrzitelja Srba i Srbije, i pljuvaca po Srbima i Srbiji" :D

Smejurijja :D

Podanicki mentalitet.
Odrastao sam u dvoristu dve manje zgrade, od ukupno 24 porodice. Jedina moja porodica je uvek bila protiv svake vlasti, zato sto me je otac kad sam imao 10 godina naucio osnovnu lekciju: "Vlast kvari, jer vlast je moc, ali moc ne dolazi sama od sebe, vec dolazi od onih koji se ulizuju vlastima. Zato je gradjanska duznost da se kritikuje vlast, svaka vlast, i da se uvek bude u opoziciji svakoj vlasti, jer to je jedini nacin da vlast ne postane kvarna i pocne da radi za sebe umesto za gradjane."
Medjutim, to u Srbiji ne da ne vazi, nego narod tera sve kontra.
I posle se pitaju zasto je funkcioner, koji treba da bude sluga sistema, zapravo gospodar sistema i gospodar drzave.

Uzrok svih uzroka je sto prosecan Srbin nema gradjansku vec feudalnu svest. A onaj ko ukaze na taj uzrok bude proglasen za "mrzitelja Srba i Srbije, i pljuvaca po Srbima i Srbiji" :D

Smejurijja :D

Apsolutno sam saglasan sa svim.

Ovde državni službenik, gde mu u nazivu stoji službenik, je zapravo gospodar.

A kad njih toliko hrli u stranke i svesno daju moć tom ko drži stranku, a oni nas vode u propast, znači samo da mi volimo vođe, volimo taj kult ličnosti i nemamo građansku svest definitivno.

Pa ti imaš i ovde na čelu svake stranke je neka glava i samo je ona bitna. Koga znaš iz Palmine stranke osim njega? Vulinove? SPS i znaš tipa troje ili petoro, jer imaju Bajatovića i ekipu pa njih znaš, SNS znaš jer ne možeš živeti od njih, ali i oni su Vučić koji im je tema na izborima iako nije više ni predsednik stranke, niti se kandidovao za bilo šta na izborima.

Znači ljudi su glasali za Vučića i SNS iako nije ni bio kandidat bilo gde i bilo kako.

Jasno je šta biramo, vođu ili sistem. Kod nas je narativ vođa je sistem i ako ode vođa kuku nama, zato smo i plakali za Titom, Slobom itd...

Onima koji ne razumeju pitanje iz naslova (mada je ono veoma jasno) savetujem da se raspitaju kako se na nemačkom jeziku kaže reč ''vođa'' pa će im valjda biti jasno zašto u Nemačkoj već odavno nemaju dilema oko toga da državu mora voditi sistem, a kancelar je samo plaćeni službenik.
Onima koji ne razumeju pitanje iz naslova (mada je ono veoma jasno) savetujem da se raspitaju kako se na engleskom jeziku kaže reč ''vođa'' pa će im valjda sve biti jasno.

English: Dichead of state (King Charles)
Serbian: Vodja drzave (Musliu Junior)
:hahaha:

Da li ste:

za vodju?
ili za sistem?

Ovo je esencijalno drustveno pitanje. Od ovog pitanja zavisi kakvo je uredjenje drustva.
Mislim da nije potrebno da objasnjavam detalje, trebalo bi da bude ocigledno.

Nikad do sada nisam postavljao neku anketu, pa ako radi radi. Ako ne molim da se popravi ako moze.

За систем, наравно. Замисли да држава функционише на принципу да ли је Вучић устао на леву или десну ногу... Јбг, Србија тако функционише.

Back