Za vodju ili za sistem?

Za vodju ili za sistem?

• Za vodju

glasova: 2 7,7%
  • Za sistem

glasova: 21 80,8%
  • Ne razumem

glasova: 3 11,5%

• Ukupno glasova
    26
valjda je jasno šta je bolje nego pre,a to su svi doprineli,ministarstva treba da imaju deo za saradnju sa inostranstvom i deo za domaće poslove,a ovaj treba da se slika samo ako je uspešno urađen posao,kakav pokret kad imamo i narod i državu :zcepanje: :hahaha:
kao kad bi se hvalio da dišeš i misliš,opšte mesto🤷‍♀️

Ja sam za atomsku bombu, al neku bržu od bar 15 maha...ebeš sistem i vodju ako pajaci imaju bombe i zaprete....ako ne primiš debila za ministra ja ću te gadjam, a UN će odobre čim shvate da si kriv....jer nisi poštovao debila sa crvenim dugmetom i brzom bombom koju kao debil nema problema da upotrebi...jer mu šifru zna samo....šef mafije....

Mogu to i da objasnim....daklem, sa atomskom bombom prvo napraviš primer, da se zna da ti nije problem da pobiješ par miliona ljudi i da se ne slažeš sa pojedinim državama UN, onda uzmeš šta ti treba tamo gde ga ima, pa postaviš vlast koja će da sluša, a glasačima podeliš jeftine kredite i jeftinu koku i sve rešeno i spoljni i unutrašnji problemi....i onda može vodja da bude debil, a sistem funkcioniše jer debili dobijaju pare da budu bogatiji od komšija....prosto....
To se inače zove "debil politika" debil vodja i debil gradjani, a koji baš nisu debili sede na bombi dok ne shvate kvalitet sistema....

Ja sam za atomsku bombu, al neku bržu od bar 15 maha...ebeš sistem i vodju ako pajaci imaju bombe i zaprete....ako ne primiš debila za ministra ja ću te gadjam, a UN će odobre čim shvate da si kriv....jer nisi poštovao debila sa crvenim dugmetom i brzom bombom koju kao debil nema problema da upotrebi...jer mu šifru zna samo....šef mafije....

I kad sednes u auto na nekom mestu ce se naci neki idiot da te pokosi. Dzaba filozofija.

Ima jos jedna teza ovde:

Mi imamo urodjenu reakciju nepoverenja prema bilo kakvom sistemu
(mozda zato sto su nam okupatori uvek uvodili neke njihove sisteme,
pa smo se mi konstatno trudili da busimo rupe po tim njhovim sistemima - izazov)
Tako da zapravo zato i biramo da smo za vodju radije nego sa sistem.
A u sustini, oterali bi i jedno i drugo u MP3!

kako se zove procvat kulture,renesansa :lol:
i kad posle vremena besparice dođe bolje vreme,javlja se opčinutost novcem,kao u kapitalizmu,i onda kultura,nauka,umetnost trpi🤷‍♀️
međutim kvantitet rađa kvalitet,samo treba raspodeliti na vreme višak vrednosti na pravu stranu,a ne u materijalizam,je to i dovodi do ratova i stalne ugroženosti i paranoje🤷‍♀️
ratovi se i vode zbog bukvalne želje za posedovanjem nečega,a ustvari uništava se sve,nešto kao vandali i rim:lol:

Ima jos jedna teza ovde:

Mi imamo urodjenu reakciju nepoverenja prema bilo kakvom sistemu
(mozda zato sto su nam okupatori uvek uvodili neke njihove sisteme,
pa smo se mi konstatno trudili da busimo rupe po tim njhovim sistemima - izazov)
Tako da zapravo zato i biramo da smo za vodju radije nego sa sistem.
A u sustini, oterali bi i jedno i drugo u MP3!
osećaj ugroženosti,i realan a i fiktivni,al nije sve samo do drugih🤷‍♀️

Ja sam za ukidanje politike i politicara.
predstavnicka demokratija bas i nije neki mnogo dobar sistem.
bolja bi bila digitalna direktna demokratija,

ali, u knjizi Roberta Seklija - Idealna planeta, ima jedno apsolutno fenomenalno resenje. Otprilike ovako:

Lik cuo za neku tamo planetu gde je sve do jaja, i silno se namucio da nekako doleti do nje. Kad je dosao tamo odma ga je docekao predsednik planete i ponudio da lik umesto njega bude predsednik planete. Ovaj malo sumnjicav odbije na keca jer ne zna gde je dosao. Elem, ispostavi se da svi vole tog predsednika jer on svima ugadja. Ali fora je u tome zasto to radi? Zato sto kao predsednik nosi ogrlicu sa bombom koju ne moze da skine i svaki gradjanin planete moze u bilo koje doba da bude nezadovoljan predsednikom i da stisne dugme i da 'dzbum' predsednika. Idealno resenje! Predsednik automatski radi za sav narod!

(postoji tu doduse malo malecko pitanje, koliko puta bi neko ovde odma pritiso dugme?)

predstavnicka demokratija bas i nije neki mnogo dobar sistem.
bolja bi bila digitalna direktna demokratija,

ali, u knjizi Roberta Seklija - Idealna planeta, ima jedno apsolutno fenomenalno resenje. Otprilike ovako:

Lik cuo za neku tamo planetu gde je sve do jaja, i silno se namucio da nekako doleti do nje. Kad je dosao tamo odma ga je docekao predsednik planete i ponudio da lik umesto njega bude predsednik planete. Ovaj malo sumnjicav odbije na keca jer ne zna gde je dosao. Elem, ispostavi se da svi vole tog predsednika jer on svima ugadja. Ali fora je u tome zasto to radi? Zato sto kao predsednik nosi ogrlicu sa bombom koju ne moze da skine i svaki gradjanin planete moze u bilo koje doba da bude nezadovoljan predsednikom i da stisne dugme i da 'dzbum' predsednika. Idealno resenje! Predsednik automatski radi za sav narod!

(postoji tu doduse malo malecko pitanje, koliko puta bi neko ovde odma pritiso dugme?)
Slazem se sa tim, ko hoce da bude na visokoj funkciji onda neka snosi posledice za lose stvari, u najmanju ruku otkaz, kod nas je problem sto je previse korupcije i niko ne snosi niti nosi tu odgovornost kako valja, pocevsi od policije, tuzilastva,suda ...pa sve do predsednika Repubiike i premijera.

Ne postoji trenutno niko ko bi mogao to da vodi na taj nacin.
Monarh bi morao da bude Srbin pravi Srbin, znaci ne Vla, ne siptar ne Bosanac, Crnogorac .....nego Srbin koji bi imao poreklo Nemanjica.
Има једно занимљиво тумачење о пореклу Слободана Милошевића које сам нашао у књизи Деда Милоје ,,Биће тумбања по целом свету":

,,Ако прихватимо уврежено мишљење да су Ровци (племе у сливу реке Мораче) потомци Вукана Немањића, најстаријег сина Стефана Немање, могло би серећи да ,,претендената" има поприлично. Међутим, порекло Роваца остаје домен митологије, па ћемо их овога пута оставити по страни. Грана која је за Србе вишеструко занимљива је она која води порекло од Стефана Уроша Милутина. Краљ Милутин женио се 5 пута. Његови потомци Васојевићи након Косовске битке склонили су се у брда. У време ратова од 1737. до 1739. у Србију су отишла четири брата, потомка родоначелика племена Васојевића. Један од њих Јован дошао је у Шумадију. Имао је сина Петра коме се из брака са женом Марицом родио син Ђорђе. У историји је познат као Карађорђе. Један од Карађорђевића Александар постао је први Краљ вештачке нације Југославије. Почео је као Србин а завршио као припадник непостојеће нације. Два брата Јованова дошла су такође у Шумадију. Од једног од њих потиче и Слободан Милошевић. И он је почео као Србин а завршио као Југословен."

Back