Za uspeh na poslu potrebna ženstvenost

Alisa u zemlji čuda

Buduća legenda
Poruka
26.424
E pa drage moje, došlo je vreme da " ja - mama" napravim mesta i za "ja - poslovna žena" tj.da se vratim na posao.
Počela sam malo da iščitavam i neke tekstove koji nisu vezani samo za majčinstvo i decu :mrgreen: i naiđoh na interesantan tekst sa naslovom moje teme:

http://www.infogo.biz/za-uspeh-na-poslu-potrebna-zenstvenost.html

Koliko ima istine u tome i šta bi po vama ovo trebalo da znači?
 
istina je da ako si ribica imas sva vrata otvorena.
cesto to prepricavam,preko studentskog sam radila jednom na sajmu,kuvala kafu i primeti me direktor.ja oko osamnaest,a poznato je da je sa osamnaest i djavo lep.odvoji on mene na stranu,dal bih ja posao.ajd vazi.pita on mene,jel znas engleski,ja ..pa slabo,dobro nema veze,a jel znas da kucas na masini...ja, pa ne znam...on ,nema veze,takvi nam i trebaju,dodji ti sutra u firmu.i stvarno,radila ja kao sekretarica sest meseci,al muke sam imala da mu objasnim da sam ja tu zbog posla,a ne zbog...
posle je nasao neku sa kracom suknjom,sto je dala...pa sam ja dobila sut kartu
 
Poslednja izmena:
istina je da ako si ribica imas sva vrata otvorena.
cesto to prepricavam,preko studentskog sam radila jednom na sajmu,kuvala kafu i primeti me direktor.ja oko osamnaest,a poznato je da je sa osamnaest i djavo lep.odvoji on mene na stranu,dal bih ja posao.ajd vazi.pita on mene,jel znas engleski,ja ..pa slabo,dobro nema veze,a jel znas da kucas na masini...ja, pa ne znam...on ,nema veze,takvi nam i trebaju,dodji ti sutra u firmu.i stvarno,radila ja kao sekretarica set meseci,al muke sam imala da mu objasnim da sam ja tu zbog posla,a ne znog...
posle je nasao neku sa kracom suknjom,sto je dala...pa sam ja dobila sut kartu

...sedi Mara na kamen studencu...z:lol:
 
Po prirodi lepa zena je lepa i prijatna i muskarcu i zeni i samom djavolu.
Primer je mnogo lepih sekretarica koje nemaju pojma nista o svom poslu, dok neke ne bas tolko lepe ali 10X vise sposobnije muche se da nadju bilo koji posao.
General u mojoj firmi je imao sve neke bakutanere za sekretarice.:D

Pokušavam da izvučem neki zaključak na primeru moje firme. Jedino što mi pada u oči jeste da su svi direktori muškarci i jedna žena koja nije ni malo ženstvena.
Recimo, pre par meseci moj šef je uzeo zamenicu i u pitanju je najkorpulentnija i najbrkatija žena iz službe. Nije bilo mene da joj konkurišem sa brcima.:mrgreen:
 
General u mojoj firmi je imao sve neke bakutanere za sekretarice.:D

Pokušavam da izvučem neki zaključak na primeru moje firme. Jedino što mi pada u oči jeste da su svi direktori muškarci i jedna žena koja nije ni malo ženstvena.
Recimo, pre par meseci moj šef je uzeo zamenicu i u pitanju je najkorpulentnija i najbrkatija žena iz službe. Nije bilo mene da joj konkurišem sa brcima.:mrgreen:

Pa nema dovoljno lepih zena za sve poslove na svetu, prvo se razgrabi ono najlepshe a kad lepote nestane onda se uzima u obzir i kvalitet
No cinjenica je da lepota prolazi bolje nego intelekt. Kaze se da je lepa zena najmocnije stvorenje na planeti zemlji. ;)
 
Ja letos pocela da radim i kupim riba poslovne bele pantalone. Ali stvarno poslovne, dole se sire cak uz njih ide sako dakleM poslovna prica.
Jednom sam ih obukla za posao, nikad vise :roll: Svi su me gledali u dupe i to je nepodnosljivo. Ne ja sam kao ultra riba ali s obzirom da mi sef ima 6 banki, njegovi dr mr klijenti isto toliko, i da im je neka sa du/petom od 3 m dosla u belim pantalonama, balili bi.
Kriza treceg doba :lol:
Na poslu nisam zenstvena. Sredjujem se ali dosadno.
Mada trepcem kada treba da izadjem iz kanc na sat u toku radnog vremene :flert:
U poslu koliko pomaze, lepota pretpostavljam i odmaze...
 
E pa drage moje, došlo je vreme da " ja - mama" napravim mesta i za "ja - poslovna žena" tj.da se vratim na posao.
Počela sam malo da iščitavam i neke tekstove koji nisu vezani samo za majčinstvo i decu :mrgreen: i naiđoh na interesantan tekst sa naslovom moje teme:

http://www.infogo.biz/za-uspeh-na-poslu-potrebna-zenstvenost.html

Koliko ima istine u tome i šta bi po vama ovo trebalo da znači?

To je klasicna glupost zasnovana na statistici kao iz jeftinjarskih casopisa u kojima se zenama dizhe moral na silu.:roll:
Vise puta sam pozelela da nisam ni zensko na poslu a kamoli zenstveno zensko i na neki nacin zavidela onim dedicama u uglu zbornice koji su samim svojim vizuelnim utiskom i godinama mogli da uspostave autoritet za razliku od nas koji smo morali dobro da se potrudimo i da budemo mudri da bi nas shvatili ozbiljno nezavisno od izgleda ili pola.
 
To je klasicna glupost zasnovana na statistici kao iz jeftinjarskih casopisa u kojima se zenama dizhe moral na silu.:roll:
Vise puta sam pozelela da nisam ni zensko na poslu a kamoli zenstveno zensko i na neki nacin zavidela onim dedicama u uglu zbornice koji su samim svojim vizuelnim utiskom i godinama mogli da uspostave autoritet za razliku od nas koji smo morali dobro da se potrudimo i da budemo mudri da bi nas shvatili ozbiljno nezavisno od izgleda ili pola.

Potpisujem.
 
E pa drage moje, došlo je vreme da " ja - mama" napravim mesta i za "ja - poslovna žena" tj.da se vratim na posao.
Počela sam malo da iščitavam i neke tekstove koji nisu vezani samo za majčinstvo i decu :mrgreen: i naiđoh na interesantan tekst sa naslovom moje teme:

http://www.infogo.biz/za-uspeh-na-poslu-potrebna-zenstvenost.html

Koliko ima istine u tome i šta bi po vama ovo trebalo da znači?

Ne mogu da procitam text, ima neki feler ali sto se teme tice mislim da zavisi od struke...nacelno receno smatram da jeste vazna...ruzno zvuci i ne mislim da je potrebno iskoriscavanje lepote, flert ne daj boze kao i sve slicne manipulacije jer su ljudi inteligentni pa brzo provale o cemu se radi a onda je sve rizik...pored znanja i mirne prirode mislim da su bitni elementi i sarm, ljubaznost, nenametljivost, doteranost...u mojoj bransi takve zene i sa 60 godina imaju dobru prodju...takodje mislim i da ne vaze ista pravila za programera i galeristu, svaka struka ima svoje zahteve...
 
Pih...zenstvenost.
Ne postoji Eli univerzalna lepota niti standard za zenstvenost.
Kriterijum propisuje svaki posmatrac ponaoosob pa zato tesko da jedna tako nedefinisana stvar kao sto je zenstvenost moze da doprinese ili odnese u poslu generalno.

A vala i uspeh je individualna kategorija pa onda kad spojis te dve tako nedorecene tj nedefinisane stvari kao sto su lepota (zenstvenost) i uspeh sta dobijes ....nista brate trla baba lan da joj prodje dan.

Primeri iz prakse...iz mog zivota ...takodje ne pokazuju nista.
Tacno onoliko puta koliko mi je "lepota" pomogla tacno toliko puta mi je bila i mana.
U proseku sam.
Koristim je samo tamo gde jasno vidim da mogu imati evidentnu korist i licni interes, prestala sam da trosim energiju isprobavajuci gde pali.

Ovde gde sad radim fizicki izgled i zenstvenost ne znace NISTA.
Ni to sto sam skockana takodje ne znaci nista jer bi jednak efekat postigla i u farmerkama.
Danas sam cak bila u situaciji da mi to sto privlacim paznju otezava posao.

Sve u svemu raspisah se a nista rekla nisam smisleno...a htedoh samo reci...moz da bidne a ne mora da znaci !
 
U prilog Sikijevoj dilemi "moz da bidne a ne mora da znaci !", govori i ova slika:

19Bote-Karla.jpg

Medjutim, verovatno postoji vise njih kojima je izgled doticne predstavljao olicenje zenstvenosti.
Smatram da se odgovor na ovo pitanje nalazi u odgovu na pitanje:
"Da li je za uspeh u braku potrebna zenstvenost?"
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da procitam text, ima neki feler ali sto se teme tice mislim da zavisi od struke...nacelno receno smatram da jeste vazna...ruzno zvuci i ne mislim da je potrebno iskoriscavanje lepote, flert ne daj boze kao i sve slicne manipulacije jer su ljudi inteligentni pa brzo provale o cemu se radi a onda je sve rizik...pored znanja i mirne prirode mislim da su bitni elementi i sarm, ljubaznost, nenametljivost, doteranost...u mojoj bransi takve zene i sa 60 godina imaju dobru prodju...takodje mislim i da ne vaze ista pravila za programera i galeristu, svaka struka ima svoje zahteve...

Popisujem ovo.
Dodala bih jos-prirodnost u nastupu, iskren osmijeh (ne usiljen kez), urednost u svakom pogledu i nikako ili sto manje price o privatnom zivotu u toku i na radnom mjestu, tj. odmjerenost.
 
Ja sam u stvari želela da mi neko objasni šta je ženstvenost i koliko je zaista ženi neophodna u poslu.

Kao i Jeka, mogu samo da kažem da mi izgled odmaže u poslu u smislu da moram mnogo više da se potrudim da bih bila ozbiljno shvaćena.
Pre svega je za to kriv mladolik izgled koji moram da kompenzujem strogo poslovnim izgledom.
Šarm mi samo odmaže tj.odmah se shvata kao flert.
U mojoj službi radi 15-tak žena i imamo direktora muškarca. Kad imamo sastanke sa poslovnim partnerima, odmah na početku mu upućuju hvale za lep "ambijent" i slede pitanja kako izdržava.:confused: I onda tokom celog sastanka smeškanje i tačno osećam da me podcenjuju i ne shvataju ozbiljno.
Sva sreća pa godišnje bude jedan-dva takva sastanka sa direktorima koji u stvari ništa ni ne rade, a glavni posao i pregovori se obavljaju putem mejlova i telefona pa izgled ne igra nikakvu ulogu.
Kad god su poslovni partneri insistirali na komunikaciji uživo, slabo je tu bilo posla, uglavnom se priča u prazno i oduži se do zla boga.

Činjenica je da žena treba da bude uredna i doterana, ali strogo poslovnog izgleda.
 
ja jednostavno ne bih volela da je ženstvenost (šta god to da značilo) jedini ženski kvalitet
zašto onda idemo u školu, učimo?
dobro, neki minimum mora da postoji, ne može se na poso, u školu ići u trenerci, zapuštena, neoprane kose, al to nekako spada u bon ton, manje u ženstvenost
nekako volella bih da verujem da se na poslu gleda više uspeh na poslu, želja da se ispravo radi, sposobnosti i sl
 

Back
Top