Za teletinu ispod sača

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.670
Koje je najbolje meso (koji deo teleta) za ovo jelo?
Plecka, but, rebra, vrat ?
Ko nema sač kako da napraviti ovo jelo ?

1632172245206.png
 
Može i u rerni da se peče, u onom djuveč plehu sa poklopcem.
meso ( teleće, juneće, goveđe...) pripremiti ranije. Dobro ga nasolim, špikujem slaninicom, belim lukom, štapićima šargarepe. namazati ga masnoćom (ja volim i senfom) ostaviti da odstoji u frižideru.
Pred početak pečenja, preliti pivom ili vinom, ako nemate može čašom vode
Rernu dobro zagrejati, staviti tepsiju na desetak minuta, i smanjiti temperaturu. Tako ga peći na laganoj temperaturi, proveravajući povremeno i prelivajući sokom iz tepsije.

Kada je meso pečeno, odvaja se od kosti, a miriše do 'neizdrža' ; ) ocediti višak masnoće, otklopiti i zapeći još malo.
 
Može i u rerni da se peče, u onom djuveč plehu sa poklopcem.
meso ( teleće, juneće, goveđe...) pripremiti ranije. Dobro ga nasolim, špikujem slaninicom, belim lukom, štapićima šargarepe. namazati ga masnoćom (ja volim i senfom) ostaviti da odstoji u frižideru.
Pred početak pečenja, preliti pivom ili vinom, ako nemate može čašom vode
Rernu dobro zagrejati, staviti tepsiju na desetak minuta, i smanjiti temperaturu. Tako ga peći na laganoj temperatur
Daaaj bre, pisi posle radnog vremena! :roll:
 
Može i u rerni da se peče, u onom djuveč plehu sa poklopcem.
meso ( teleće, juneće, goveđe...) pripremiti ranije. Dobro ga nasolim, špikujem slaninicom, belim lukom, štapićima šargarepe. namazati ga masnoćom (ja volim i senfom) ostaviti da odstoji u frižideru.
Pred početak pečenja, preliti pivom ili vinom, ako nemate može čašom vode
Rernu dobro zagrejati, staviti tepsiju na desetak minuta, i smanjiti temperaturu. Tako ga peći na laganoj temperaturi, proveravajući povremeno i prelivajući sokom iz tepsije.

Kada je meso pečeno, odvaja se od kosti, a miriše do 'neizdrža' ; ) ocediti višak masnoće, otklopiti i zapeći još malo.
a kada se dodaje krompir i vidim na slikama i šargarepa ? pred kraj ?
 
a kada se dodaje krompir i vidim na slikama i šargarepa ? pred kraj ?

Ne vidim na slici šargarepu, ali sam napisala da ubacujem štapiće ili kolutove šargarepe kada špikujem meso ( oštrim nožem praviti duboke zareze u mesu, ubaciti beli luk, slaninicu, šargarepu)

Krompir pečen uz ovakvo meso, ukusniji je od samog mesa.

Uvek biram krupnije krompire, očišćenje rasećem na pola, eventualno na četvrtine, ne solim ili vrlo malo, sve po ukusu/ moča od mesa je dovoljno slana i aromatična./
Kada je meso pečeno u smislu da se odvaja od kosti, ili ako je but da može kao da se probode viljuškom, oko mesa ubaciš polutke krompira, dobro ga izmešaš kašikom da se uvalja u saft sa svih strana, pečeš ga zajedno sa mesom. Povremeno promešaš lagano.

Kada je krompir dovoljno mekan, tada ocediš višak masnoće iz tepsije i zapečeš (otklopljeno) meso i krompir.

Edit:
Vidim ružice od listića šargarepe ( neki dan sam kupila tu maišnicu u Lidlu)

Nezavisno od svega što sam napisala, pored mesa možeš iseći na krupnije komade glavicu - dve crnog luka i nekoliko šargarepa)
Nikada ne radim po receptu, uvek po inspiraciji, i oneme šta se zatekne u frižideru i špajzu.

Ovo ispod edita možeš i bez mesa na taj način spremati krompir,( odličan je)
 
Može i u rerni da se peče, u onom djuveč plehu sa poklopcem.
meso ( teleće, juneće, goveđe...) pripremiti ranije. Dobro ga nasolim, špikujem slaninicom, belim lukom, štapićima šargarepe. namazati ga masnoćom (ja volim i senfom) ostaviti da odstoji u frižideru.
Pred početak pečenja, preliti pivom ili vinom, ako nemate može čašom vode
Rernu dobro zagrejati, staviti tepsiju na desetak minuta, i smanjiti temperaturu. Tako ga peći na laganoj temperaturi, proveravajući povremeno i prelivajući sokom iz tepsije.

Kada je meso pečeno, odvaja se od kosti, a miriše do 'neizdrža' ; ) ocediti višak masnoće, otklopiti i zapeći još malo.
Opet mora slaninica.
 
Opet mora slaninica.
Znaš kako, Jole, kada imam lepe dimljene slaninice, svugde je seckam.
U meso kada pravim sarmu ili punjene paprike, u bolonjeze sos, u pasuljče, meso u komadu uvek špikujem slaninicom, u pekarski krompir, ponekada rolujem suve šljive u slninicu, večeras sam punila krompir slaninicom i trapistom.

Za doručak najviše volim prženu slaninicu sa jajima, ali to najčešće spremam kada sam na posebnom režimu ishrane, za mršaljenje ;)
 
Znaš kako, Jole, kada imam lepe dimljene slaninice, svugde je seckam.
U meso kada pravim sarmu ili punjene paprike, u bolonjeze sos, u pasuljče, meso u komadu uvek špikujem slaninicom, u pekarski krompir, ponekada rolujem suve šljive u slninicu, večeras sam punila krompir slaninicom i trapistom.

Za doručak najviše volim prženu slaninicu sa jajima, ali to najčešće spremam kada sam na posebnom režimu ishrane, za mršaljenje ;)
Svaka cast,sve odgovara i po propisu.
 

Back
Top