Za sve one sa kratkim pamcenjem

osveta 1912

Primećen član
Poruka
822
Albanija ne garantuje granice

14. mart 2006. | 21:07 | Izvor: Beta

Skoplje -- Albanski šef diplomatije kaže da u slučaju da Kosovo dobije nezavisnost, Tirana neće moći da garantuje nepromenljivost granica.

Ministar inostranih poslova Albanije Besnik Mustafaj je, osporivši postojeće granice, rekao da je to rekao i u oktobru prošle godine u Briselu pred velikim brojem analitičara i visokih prestavnika Evropske komisije i NATO-a.

"Ako se Kosovo odvoji, mi u buduće nećemo garantovati nepromenljivost granica ni u albanskom delu Makedonije", rekao je ministar Mustafaj, dodavši da je vlada u Tirani tu situaciju analizirala sa "svakog mogućeg aspekta".

Makedonski elektronski mediji su prenoseći ovu izjavu šefa albanske diplomatije ocenili da se radi o provokaciji, na koju će uslediti reakcije i komentari.
 
Tu nema šta da se doda niti oduzme, jer im je to cilj koji su zacrtali još ranije. Navodno treba sprečiti stvaranje Velike Srbije, mada nikada nije ni postojala takva ideja (zvanična ), a ovamo se stvorile etničke čiste teritorije gde tih istih Srba više nema. Tako je i sa Šiptarima i Albancima ( ista go..a), samo se čeka povoljan trenutak ili mig velikog brata pa da se ta ideja počne sprovoditi. Samo dođe i đavo po svoje, kad -tad! Tako će biti i sa njima.
 
Tu nema šta da se doda niti oduzme, jer im je to cilj koji su zacrtali još ranije. Navodno treba sprečiti stvaranje Velike Srbije, mada nikada nije ni postojala takva ideja (zvanična ), a ovamo se stvorile etničke čiste teritorije gde tih istih Srba više nema. Tako je i sa Šiptarima i Albancima ( ista go..a), samo se čeka povoljan trenutak ili mig velikog brata pa da se ta ideja počne sprovoditi. Samo dođe i đavo po svoje, kad -tad! Tako će biti i sa njima.


Do pre 400-500 godina granica izmedju srpskog i siptarskog stanovnistva je bila na reci Drimu, a danas je ova gamad pustila pipke i do Raske oblasti i kazu da i Novi Pazar treba da bude deo 'prirodne Albanije'. Ako cemo realno, jedina 'prirodna Albanija' je ona na Kavkazu odakle su siptari dosli na Balkan u XIX veku, dakle citava 4 veka posle Slovena.
 

Back
Top