Quantcast

Za sve one kojima je potrebno zaposlenje po svetu

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.792
Dobri veče.

Napravio sam temu u kojoj će svaki član imati šansu da napiše svoje radno iskustvo u nekoj državi sveta i samim tim preproruči čitaocima..
Ovo bi moglo biti jako korisno iz razloga što će naslov teme privući mnogo forumaša, neki će napisati svoja radna iskustva,a sa druge strane ostali bi mogli da imaju korist i da sagledaju nečije iskustvo iz prve ruke i odluče se na neki npr. sezonski ili drugi posao u inostranstvu..

Evo moje iskustvo:
Radio sam u restoranu u Sister Bay, Vinskonsin - USA.
Znam da mnogi forumaši nemaju neki malo "jači" pasoš iz evropske unije (tipa nemački, švajcerski, finski)..Jer je u pitanju naš domaći forum. Ali možda nekome bude od koristi ukoliko se odluči na odlazak u Ameriku preko neke agencije ili turistički (rad na crno). Uslovi rada su stvarno loši, priroda i okruženje na kojem se objekat nalazi su bajni - jezero mičigen i šume..Menadzeri mladi i ne iskusni, plata minimalna.. Koga zanima i kome još treba informacija,dobiće adresu.. Neka mi pošalje poruku.

igi192

Elita
Poruka
16.771
Ide onaj koji nešto ima da ponudi dve ruke i dve noge nisi na ceni toga ima koliko hoćeš..
Npr od moje žene sestra ona je građevinski izinjer ali radi kao projekat menadžer za jednu internacionalnu firmu u Danskoj.. Njoj su Ameri nidili 1mil $ i 100k $ godišnje ugovor na 5g ona je odbila jer ima decu mada ima u firmi u kojoj radi preko tih 100k ali je bilo interatnana ta cifra od 1mil $.. Te pare nigde na svetu ne možeš da dobiješ.

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.792
Ide onaj koji nešto ima da ponudi dve ruke i dve noge nisi na ceni toga ima koliko hoćeš..
Npr od moje žene sestra ona je građevinski izinjer ali radi kao projekat menadžer za jednu internacionalnu firmu u Danskoj.. Njoj su Ameri nidili 1mil $ i 100k $ godišnje ugovor na 5g ona je odbila jer ima decu mada ima u firmi u kojoj radi preko tih 100k ali je bilo interatnana ta cifra od 1mil $.. Te pare nigde na svetu ne možeš da dobiješ.
Kome realno trebaju tolike pare? Realnom, obrazovanom i skromnom čoveku sa moralom je to preko svake mere, da ne kažem bespotrebno. Lepo je sve to čuti i znati, tu nema ništa pogrešno. Ali ljudi kada se skoncentrišu samo na materijalni život i sticanje, zgrtanje novca postaju društveno nekorisne ništarije. Čast retkim pojedincima koji ulažu ne u svoje guzice i fotelje nego u društvo. Čovek je onoliko čovek koliko je pomogao svome zavičaju, svome narodu i svojim roditeljima, sve ostalo se ne računa.

igi192

Elita
Poruka
16.771
Kome realno trebaju tolike pare? Realnom, obrazovanom i skromnom čoveku sa moralom je to preko svake mere, da ne kažem bespotrebno. Lepo je sve to čuti i znati, tu nema ništa pogrešno. Ali ljudi kada se skoncentrišu samo na materijalni život i sticanje, zgrtanje novca postaju društveno nekorisne ništarije. Čast retkim pojedincima koji ulažu ne u svoje guzice i fotelje nego u društvo. Čovek je onoliko čovek koliko je pomogao svome zavičaju, svome narodu i svojim roditeljima, sve ostalo se ne računa.
Daj, pusti te priče.. Zena ima 3 dece samohrana majka , muž je zbrisao i o svima se stara.. Kakav zavičaj i komšije deca su na mestu br1 pa sve ostalo.... Da se nije pokazala u ovoj firmi u kojoj, radi sigirno joj to nebi, nudili.. To mesto sigurno nije ostalo prazno

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.722
Onom ko nije lud da ide na posao celi zivot od 9-5,odradi par godina i batali rad jedini smisao

Motorcyclist

Legenda
Poruka
63.759
Treba onome ko hoce npr. ranije da se penzionise, zasto ne? Zar nije extra se penzionisati sa oko 50-55 godina pa onda zaradjivati na nekom svom hobiju koji volis?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.