За становнике Новог Сада

zx16

Elita
Poruka
16.479
Da, sećam se da sam kao dete negde sedamdesetih putovao hidrogliserom iz Novog Sada za Beograd. To je bilo lepo iskustvo.

Evo nađoh sad i sliku te sprave, sovjetski je valjda bio:

Pogledajte prilog 1256323
Да, совјетски, и ти си се на њему возио. Русија је обновила производњу тих пловила које је и измислила.
Хоће ли ти русофобија дозволити да сутра седнеш у такво пловило, ако га Србија опет купи?

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
42.756
Ja pamtim Knez Mihajlovu koju su presecale bocne ulice sa sve protokom automobila i sumu umesto Hyatt-a u 21. bloku... tramvaji ka blokovima na nekom planu.
Sto kazu :
"mi moramo ici u korak s vremenom"

Bilo je sta je bilo ali svaki grad mora da se menja...osim Vatikana npr koji nema gde...

Odlicna tema jedino sto smo mi svi stariji i dzangrizaviji... nova vremena nova pravila

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
185.137
Да, совјетски, и ти си се на њему возио. Русија је обновила производњу тих пловила које је и измислила.
Хоће ли ти русофобија дозволити да сутра седнеш у такво пловило, ако га Србија опет купи?
C, c, c ... kakva rusofobija te spopala? Ja evo 12 godina imam ruski auto na avataru, a imao sam ih par i uživo. To što ja smatram da je politika trenutne ruske vlade katastrofalna nema veze s mojim odnosom prema ruskom narodu i proizvodima.

zx16

Elita
Poruka
16.479
C, c, c ... kakva rusofobija te spopala? Ja evo 12 godina imam ruski auto na avataru, a imao sam ih par i uživo. To što ja smatram da je politika trenutne ruske vlade katastrofalna nema veze s mojim odnosom prema ruskom narodu i proizvodima.
Ајде, не фолирај се. Ти си патолошки русофоб што је опште познато.
Нико нормалан не качи лажи а ти то радиш константно.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
185.137
Данашњи становници овог града углавном немају појма како је тај град иизглеао у не тако давној прошлости.Можда ће им бити интересантно да то виде на фотографијама.
Sad ću malo da zađem i u nešto dalju prošlost. Naleteo sam na sliku glavnog trga između dva rata, dakle za vreme Kraljevine Jugoslavije. Tad još tu nije bio spomenik Miletiću.

ansIMG_20221214_123855.jpg

Da vam pravo kažem - meni se ovo mnogo više dopada od današnjeg izgleda.