За становнике Новог Сада

vučji čopor

Legenda
Poruka
62.287
Данашњи становници овог града углавном немају појма како је тај град иизглеао у не тако давној прошлости.Можда ће им бити интересантно да то виде на фотографијама.

1668519999694.jpeg

1668520049842.jpeg

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
185.137
Hej, ovo mi je zanimljivo. Bio sam ubeđen da se i nekad u buseve ulazilo sa strane kao i sad, ali eto nije tako.
Inače koliko znam autobusi su sve negde do polovine osamdesetih uredno trčali centrom da bi onda to bilo pretvoreno u pešačku zonu kakvu sad znamo.

Poslednja izmena:

vučji čopor

Legenda
Poruka
62.287
Samo dve linije , tesko da je to tada bilo isplativo i odrzivo.
Трамвајсе линије су практично покривале оно што је тада био град
Водиле су од железничке станице до центра и до пристаништа на Дунаву где је постојао и речни саобраћај кога више такође нема.
:rtfm:

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
185.137
Трамвајсе линије су практично покривале оно што је тада био град
Водиле су од железничке станице до центра и до пристаништа на Дунаву где је постојао и речни саобраћај кога више такође нема.
:rtfm:
Da, sećam se da sam kao dete negde sedamdesetih putovao hidrogliserom iz Novog Sada za Beograd. To je bilo lepo iskustvo.

Evo nađoh sad i sliku te sprave, sovjetski je valjda bio:

1668596451108.png

Poslednja izmena:

vučji čopor

Legenda
Poruka
62.287
На оној слици Јерменске цркве пре него што су је срушили се већ виде радови на булевару и оне бедонска аритектонске накараде у изградњи.Улица Илије Огњановића је веч порушена св дооон палалте Дуњеђерског

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
185.137
На оној слици Јерменске цркве пре него што су је срушили се већ виде радови на булевару и оне бедонска аритектонске накараде у изградњи.Улица Илије Огњановића је веч порушена св дооон палалте Дуњеђерског
Mnogo godina posle su i tu zgradu pored Jermenske crkve u kojoj je bila Novosadska banka totalno unakaradili s Pupin palatom.

vučji čopor

Legenda
Poruka
62.287
Тифковићев трг у строгом центру града ( спаја Његошеву и Милеићеву улицу) је био парк оивичен високи глоговим стаблима , са тарвом , рунделама сцећа , чак и једним делом са песком да деца могу да се играју итд. је уништен и претворен у паркинг.

1668689045233.jpeg

1668689095371.jpeg

1668689131211.jpeg