Za šta je većina?

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
I ovde, na forumu, i mimo njega se vode žučne rasprave oko toga za koga je većina?
Pošto su programi i ponašanja svih parlamentarnih stranaka manje-više isti, to mu dođe i kao logično pitanje.
Na primer: Da li da nas u EU vodi u uvede Maneken Boris ili Netalični Tom?

ALI.

PRAVO PITANJE NIJE ZA KOGA JE, NEGO ZA ŠTA JE VEĆINA?

ŠTA VI MISLITE?

JER KO TO (SA)ZNA I DA DOBAR ODGOVOR, VEĆINA ĆE MU DATI I POVERENJE I GLAS.
 
Премијер нам је лепо објаснио пре неки дан. Прикључење ЕУ је неповратан процес и око тога неће бити дилеме на следећим изборима. У преводу, за кога год да гласаш, Европа ти не гине.
 
Премијер нам је лепо објаснио пре неки дан. Прикључење ЕУ је неповратан процес и око тога неће бити дилеме на следећим изборима. У преводу, за кога год да гласаш, Европа ти не гине.


Osim ako ne glasaš potpuno novu opciju i stranku, koja, za razliku od poznatih, nema taj cilj...
 
Osim ako ne glasaš potpuno novu opciju i stranku, koja, za razliku od poznatih, nema taj cilj...

Да. Бојим се само да ће и тој новој опцији сличне ствари веома брзо да падну на памет, уколико им народ практично не демонстрира шта може да им се деси ако застране.
 
Одговор на то питање ''за шта је већина'' је увек исти.
Већина жели само пристојан живот без мозгања о томе како ће обезбедити егзистенцију од данас до сутра.

Међутим, стање је толико лоше да не постоји неко поштен ко би дошао на власт, кад би рекао ''народе, држава је пукла, у наредних деценију и по ће бити јако тешко, док не оживимо умртвљену привреду и унакажену економију''.
 
Одговор на то питање ''за шта је већина'' је увек исти.
Већина жели само пристојан живот без мозгања о томе како ће обезбедити егзистенцију од данас до сутра.

Међутим, стање је толико лоше да не постоји неко поштен ко би дошао на власт, кад би рекао ''народе, држава је пукла, у наредних деценију и по ће бити јако тешко, док не оживимо умртвљену привреду и унакажену економију''.

Уз прави систем и економију повратили би се за годину дана. Овде је пукао систем са све политичарима, полицијом, војском и судством. Малобројна група трулих превараната паразитира на народу.
 
Уз прави систем и економију повратили би се за годину дана. Овде је пукао систем са све политичарима, полицијом, војском и судством. Малобројна група трулих превараната паразитира на народу.

Pa daj taj sistem i tu magičnu ekonomiju.
 
I ovde, na forumu, i mimo njega se vode žučne rasprave oko toga za koga je većina?
Pošto su programi i ponašanja svih parlamentarnih stranaka manje-više isti, to mu dođe i kao logično pitanje.
Na primer: Da li da nas u EU vodi u uvede Maneken Boris ili Netalični Tom?

ALI.

PRAVO PITANJE NIJE ZA KOGA JE, NEGO ZA ŠTA JE VEĆINA?

ŠTA VI MISLITE?

JER KO TO (SA)ZNA I DA DOBAR ODGOVOR, VEĆINA ĆE MU DATI I POVERENJE I GLAS.

Svake 4 godine(ili manje ako ima vanrednih izbora) ti dobijaš odgovor na pitanje "Šta narod želi?", to nikako nije odvojeno og "Koga narod bira?",naprotiv.
Većina se formira na izborima, svako se zalaže za "nešto" i na osnovu toga dobija glasove.
Ako nisi za EU ne glasaš za one koji se zalažu za to, vrlo jednostavno.
 
Svake 4 godine(ili manje ako ima vanrednih izbora) ti dobijaš odgovor na pitanje "Šta narod želi?", to nikako nije odvojeno og "Koga narod bira?",naprotiv.
Većina se formira na izborima, svako se zalaže za "nešto" i na osnovu toga dobija glasove.
Ako nisi za EU ne glasaš za one koji se zalažu za to, vrlo jednostavno.


Nije, osim kad jeste. I to baš u Srbiji sada.
Što bi rekla jedna izreka: NAROD DRUMOM, A POLITIČARI ŠUMOM.

U takvoj, tj. ovakvoj situaciji je bitno prepoznavanje za šta je većina i da većina u nekome i nečemu prepozna šansu za svoje težnje.

Sve je očiglednije da u poznatim partijama i ličnostima ne prepoznaje tu šansu.
 
Економија-либерални капитализам.
Спољна политика-Између Истока и Запада, блага предност Русији, анти-нато.
Унутрашња политика-лустрација, антикомунизам, конзервативизам, Монархизам
Национално-За конфедерацију са РС, ЦГ, РСК и Далмацијом.

Када би били сјутра избори, вјероватно бих гласао за Образ, будући да су економска и политичка десница. Али Образ није странка, па не могу гласати за њих јер се неће кандидовати...
 
Mislim da većina ustvari uopšte ne zna za šta je! Upravo se ta činjenica zloupotrebljava u predizbornim kampanjama!
To se dešava širom sveta, nije neki naš poseban specijalitet!
Zato najbolje uspevaju ne oni koji su stvarno najbolji, nego oni koji imaju najbolju reklamu ("marketing")!

Istina veoma je teško pronaći ikoga za koga bi se moglo reći da je vidno bolji od ostalih.
Slično kao kod sklapanja braka: kod biranja bračnog partnera zavučeš ruku u džak sa sto zmija i jednom jeguljom - pa šta izvučeš!
S tom razlikom što u politici, prilikom izbora, jegulje nema!
 
Mislim da većina ustvari uopšte ne zna za šta je! Upravo se ta činjenica zloupotrebljava u predizbornim kampanjama!
To se dešava širom sveta, nije neki naš poseban specijalitet!
Zato najbolje uspevaju ne oni koji su stvarno najbolji, nego oni koji imaju najbolju reklamu ("marketing")!

Istina veoma je teško pronaći ikoga za koga bi se moglo reći da je vidno bolji od ostalih.
Slično kao kod sklapanja braka: kod biranja bračnog partnera zavučeš ruku u džak sa sto zmija i jednom jeguljom - pa šta izvučeš! :hahaha:
S tom razlikom što u politici, prilikom izbora, jegulje nema!

Sve u svemu, dobar komentar.
Što se poslednje tvrdnje tiče, takođe je tačna, ali istovremeno upućuje na zasključak da je u politici Srbije (i ne samo Srbije) neophodan preokret, alternativa svemu poznatom.

Ta alternativa upravo nastaje.
 
Економија-либерални капитализам.
Спољна политика-Између Истока и Запада, блага предност Русији, анти-нато.
Унутрашња политика-лустрација, антикомунизам, конзервативизам, Монархизам
Национално-За конфедерацију са РС, ЦГ, РСК и Далмацијом.

Када би били сјутра избори, вјероватно бих гласао за Образ, будући да су економска и политичка десница. Али Образ није странка, па не могу гласати за њих јер се неће кандидовати...

1. OK
2. Anti-nato te odma svrstava u luzere
3. Monarhizam samo idiot može da priželjkuje u Srbiji, ostalo je OK
4. Konfederacija sa CG i Dalmacijom. Si ti bolestan?

Glasao bi za Obraz? Kakve veze oni imaju sa desnicom i ekonomijom? Pritom nisu politički faktor...
 
1. OK
2. Anti-nato te odma svrstava u luzere
3. Monarhizam samo idiot može da priželjkuje u Srbiji, ostalo je OK
4. Konfederacija sa CG i Dalmacijom. Si ti bolestan?

Glasao bi za Obraz? Kakve veze oni imaju sa desnicom i ekonomijom? Pritom nisu politički faktor...
Ајде да пробам ставку по ставку да објасним...

2. Могуће...но, улазак у НАТО квари односе са Руском Федерацијом, која је један од важнијих спољно-политичких партнера Србије.
3. Мислио сам на Парламентарну Монархију
4. Пази, ово за ЦГ и није далеко од реалности...чак мислим да ће се за неких 10 год и формирати савез независних држава Србије и Црне Горе...а за Далмацију се већ слажем да је тешко изводљиво, но изнесох само своје жеље...иако сам реалиста по природи, људски је и имати неке тежње...

Гледао сам мало по нету...Образ јесте економски десно оријентисан...друго, мислим да имаш предрасуде о члановима Образа, из онога што сам ја примјетио, има њихових чланова који економску проблематику сасвим солидно разумеју.
Слажем се да нису политички фактор и мислим да немају амбиције да воде државу.

Такође, мислим да имам право на став, па макар тај мој став био тотално погрешан.
 

Back
Top