Quantcast

Za Srbe iz BiH bolje je da kontroliraju cjelu držAVLIJU no samo RS

eremita

Zaslužan član
Poruka
110.455
Autorska tema....gornji naslov je strateški bolji za SVE SRBE da imamo 2 neovisne države. Sto se odvajati kad i onako kontroliraš 1/1 RS plus prečiš i sabotiraš nakazu u FBiH....i nas interes Srbijanaca je to.

Imamo glasove protiv NATO...na evrosongu...2 repke...manja poplava "kadrova ka Srbiji.
teroristi mogu naneti zlo svima
DRAMATIČNO UPOZORENJE ŽELJKE CVIJANOVIĆ: Raste islamski radikalizam u BIH!
Cvijanovićeva je napomenula da je terorističkih napada bilo i u Republici Srpskoj i u Federaciji BiH
16.06.2019.

Predsednik Republike Srpske Željka Cvijanović izjavila je da veoma zabrinjava porast islamskog radikalizma u BiH i da je apsurdno što se tim pitanjem, kao i povratkom džihadista, ne bavi niko od stranih diplomata u BiH.
Cvijanovićeva je istakla da, nažalost, ti krugovi međunarodne zajednice zatvaraju oči na prijetnju.

"Mi imamo jasan zakon u BiH - onaj koji ide na strana ratišta mora biti strogo kažnjen, a imamo slučajeve ljudi koji su ratovali na strani terorista koji dobijaju blage kazne, kao da su išli raditi negđe na bauštelu, a ne ubijati i terorisati ljudi", rekla je Cvijanovićeva za "Večernji list", izdanje za BiH.
Ona je, prenosi Srna, podsetila da je svaki teroristički napad koji je izveden u svetu na neki način povezan sa BiH, bilo da je reč o oružju ili dokumentima i navela primere Njujorka i Madrida.
Cvijanovićeva je napomenula da je terorističkih napada bilo i u Republici Srpskoj i u Federaciji BiH, a da je od nekoliko ambasadora zapadnih zemalja, kada ih je pitala šta misle o tim teroristima, dobila odgovor da, gledano prema postotku u odnosu na broj stanovnika, to nije veliki broj.
"Zamislite tako stupidan odgovor. Umesto da kažu kako ćemo zajednički rešiti taj problem. Dovoljan je samo jedan takav da pobije stotine ljudi. A kad neko danas javno govori o tome, Bošnjaci ga napadnu. To je velika sramota, jer mi ne govorimo o narodu, već o teroristima koji nam svima mogu naneti zlo", rekla je Cvijanovićeva.

Predsednik RS je istakla i da je zabrinjava problem sa migrantima, jer osim bezbednosne, predstavljaju i zdravstvenu pretnju, a ovde nema uslova za njihovo zbrinjavanje.
Kada je reč o rezervenom sastavu policije Republike Srpske, Cvijanovićeva smatra da je Republici Srpskoj potreban rezervni sastav, jer je mnogo jeftiniji, a i baviće se elementarnim nepogodama da taj posao ne radi policija i drugi organi.

Ona je poručila da Srpska ima pravo i legitimitet da formira rezervni sastav, što ima u svakoj zemlji članici EU.

JankoTheGreat

Veoma poznat
Poruka
12.117
Ok. Čaj...isto pakiranje...ti se osevapio ratom.
Ratni PROFITER iz Luxemburga. Da si ostao izvlačio bi drva bosanskim konjićima ovako stan režije socijala za DŽ.
Nisam.Da sam mzenuo onaj sef. Privatizirao neko preduzece, scercovao robom tokom rata ili da sam clan stranke....ovako...

Zasto se ti ne iselis u SAD? pocnes sve iznova. novi izazov

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
7.314
Свеједно, тзв. Санџак није никаква муслиманска област, као што ни тзв. Босна није муслиманска држава.

Ако чак и дође до неког претумбавања у тзв. Санџаку, они ће припасти Албанији, и то им неће тешко пасти јер знају да су већином пореклом Шиптари, а не босански муслимани.

JankoTheGreat

Veoma poznat
Poruka
12.117
Свеједно, тзв. Санџак није никаква муслиманска област, као што ни тзв. Босна није муслиманска држава.

Ако чак и дође до неког претумбавања у тзв. Санџаку, они ће припасти Албанији, и то им неће тешко пасти јер знају да су већином пореклом Шиптари, а не босански муслимани.
Pises gluposti. Ljudi iz Sandzaka gravitiraju ka Sarajevu a Pristina i Tirana su kao Marakesh za njih.

Ројалиста

Poznat
Moderator
Poruka
7.314
Pises gluposti. Ljudi iz Sandzaka gravitiraju ka Sarajevu a Pristina i Tirana su kao Marakesh za njih.
Тако мисле муслимани у БиХ, али ко боље познаје муслимане у тзв. Санџаку, зна добро какве су то преливоде и где ће да се прелију, кад се прилика укаже. Ово са бошњаштвом и тзв. Босном је чиста фарса, као и са Исламском заједницом у Србији, коју је основао криптошиптар Муамер Зукорлић.

fosilvaso

Elita
Poruka
18.165
Ova mapa je dobra jer pokazuje i gustinu naseljenosti.

A pojam vecine na odrdenom teritoriju. Mozes imati 2 babe koje zive same na jednoj planini i onda ti obojis to u svoju boju. Kazes imamo vecinu. A u biti to nista ne znaci jer babe ne mogu pomoci same sebi a 99,9 % planine je u drzavnom vlasnistvu.

Nemam podatke sa ovog zadnjeg popisa ali gledao sam podatke iz 1991 i tada su Bosnjaci bili vlasnici 21%, Srbi oko 17% i Hrvati oko 11% zemljista. Ostalo je bilo drzavno. Mrsko mi je sada traziti te podatke ali to je bio odnos.
I kako bi to recimo podelili da nema tzv. BiH fildžan države?

Esad Dzudo

Domaćin
Poruka
3.975
Pa iznad pise zasto. Cetnici su u WWII pobili 25000 muslimana u gornjem podrinju i polimlju. Tu su najvise ubijali da bi razdvojili Sandzak od Bosne. Ta mantra o Zetri je iz srpske kuhinje. Treba naci neko opravdanje da bacis narod u rat i klanje.

Danas je to prazan prostor. Srbi su vecina ali to su propala naselja sa malo mladog stanovnistva koje se uglavnom iseljava.
Daj nemoj opet o 1001 djemonsajdu..
Bilo je sveopće klanje...meni na kura.c idu ovi KMEČAVCI Srbi...glede Jasenovca...da te štakori vode ko ovcu na klanje a ti ne prikolješ bar 1 ili se goloruki 100 seljaka pogazi 10 ustaša što ih voda.

Sta Ima Zemo

Zainteresovan član
Poruka
446
Daj nemoj opet o 1001 djemonsajdu..
Bilo je sveopće klanje...meni na kura.c idu ovi KMEČAVCI Srbi...glede Jasenovca...da te štakori vode ko ovcu na klanje a ti ne prikolješ bar 1 ili se goloruki 100 seljaka pogazi 10 ustaša što ih voda.
Ne ide to tako kada je režim organiziran. Inače ni u Beogradu ne bi napunili logore u WWII jer bi se ovi pobunili i pobjegli.

Gruban

Buduća legenda
Poruka
26.349
Ok. Čaj...isto pakiranje...ti se osevapio ratom.
Ratni PROFITER iz Luxemburga. Da si ostao izvlačio bi drva bosanskim konjićima ovako stan režije socijala za DŽ.
Osevapiti se znači učiniti dobro drugom - siromašnom a ne sebi.Janko je učinio dobro sebi..Moraš pravit rasčlambu svake rječi.Primjerice,pročelnik za promidžbu,razvidno....

JankoTheGreat

Veoma poznat
Poruka
12.117
Pod jednim uslovom. Samo kad bi stan u Sarajevu mogao prodati po onoj cijeni koja je u Beogradu novogradnja u prodaji,plus posao da imam obezbjeđen i platu kao ovdje. Grlom u jagode ne idem nigdje.

Ti bi da prodas stan zaradis novac i dobijes fotelju! Sve zavisi gde u Beogradu. To je sirok pojam.
Jos sam siguran da si dobio drustveni stan. Samo dzabane brale

Vidi moji nisu dobili nikakav drustveni stan. Izgradili kucu koja je opljackana i spaljena tokom rata. Imam dosta zemlje i sume. Bagra je posekla svu sumu i pokrali boga oca. Ostavili golu ledinu

Samo pljacka, otimacina, krkanluk prvom prilikom

Tako budi sretan sto imas taj jebeni stan

A sto se pre preselis u BG to bolje i po tebe i po tvoju decu

JankoTheGreat

Veoma poznat
Poruka
12.117
Ево не знам, нисам паметан... али ја да имам овакво убеђење о становништву другог ентитета... не да не бих инсистирао на целовитој Босни... него бих како тако гледао да се изолујем од истих. Идеологија - независна федерација за опстанак Бошњи.

Nije to uverenje vec cinjenica. Kao sto Hrvati zele da zguraju pravoslavlje na levoj obali Drine sto u nju sto preko. Tako i Srbi teze ka etnicki "cistim" teritorijama.

~zmaj~

Domaćin
Poruka
4.067
Ta врста изолације ти је нови почетак... Били бисте попут жене прогледа након развода од супруга који је злоставља... Овако ћете остати јебена и фрустрирана страна у нефункционалном браку...

ал добро... и ми овде имамо потешкоћа да схватимо да би Србија без Косова била здравија.

fosilvaso

Elita
Poruka
18.165
Naravno da je bolje kontrolisati sve, ali pošto je neizvodljivo, zadovoljićemo se kontrolom nad onim što je već naše i ostaviti Mujadine njihovoj sudbini da se bakću sa Hrvatima, eventualno možemo da iskoristimo Hrvate da maltretiramo lojave.
To bi bila okupacija dok balije MASOVNO ne skontaju da su obična verska zajednica!