Quantcast

Za sest meseci Bosnu i Hercegovinu napustilo 81 000 ljudi!

Patrijota_sa_mozgom

Zainteresovan član
Poruka
113
Ako se dobro secam poginuo je taj momak sto je dosao iz New Yorka.

Inace pricao sam s jednim muslimanom koji je bio u ARBIH i sukobljavao se s njima vise puta i kaze da su ti aleksicevi cetnici bili zestoki borci. Da su im pobili dosta vojnika.

Isto mi je pricao da su najvise gubitaka imali boreci se protiv Belih Vukova Srdana Knezevica. Prema njemu to je bila najzesca srpska brigada na sarajevskom ratistu. Kaze da su im beli vukovi ubili 3 komandanta u borbama. Jedan komandant te brigade ARBIH je ostao bez nosa. Upao je u cetnicki rov i tu se borio s jednim vojnikom ove brigade Beli Vukovi. U borbi mu je taj srpski vojnik odgrizao nos. Ali ga je ovaj komandat iz ARBIH ubo nozem i ubio. Mozes zamisliti tu zestinu sukoba

Kasnije je poginuo i taj bosnjacki komandat u borbi s ovim Belim Vukovima.

Pricao mi da su ti pripadnici Belih Vukova delovali kao ludi. Napadali su frontalno i zestoko i bez kalkulacija.

Pricao mi je da su im ti Beli Vukovi jednom dosli pod njihove polozaje i navodili artiljeriju po polozajima ARBIH. Granate su lupale i po njima ali se nisu povlacili. Pricao mi je da su to bile nerealne scene. To je tesko zamisliti sada ali je on zivi svedok.

Pricao mi je da su jednom prilikom zarobili jednog pripadnih tih belih orlova. Nekog momka koji je bio poznat karatista u Sarajevu. Bio je ranjen i preminu je ubrzo. Ali kaze da je i tako zarobljen i ranjen provocirao. Izazivao na tucu bosnjacke vojnike. Ludost ili hrabrost. Kako god

220px-Beli_vukovi_-_wiki.png

Srdan Knezevic je kasnije smaknut i ubistvo nikad nije razreseno. Verovatno ga smaknuli ratni profiteri jer je on bio profi vojnik i imao je veliku ugled u narodu. Bio je zestok borac, nije pljackao i nije cinio ratne zlocine. Mislim da je on zeleo da sredi drustvo i da bude red i zakon. I zato je smaknut od nekih klosara.

250px-Pokojni_Sr%C4%91an_Kne%C5%BEevi%C4%87%2C_komandant_Belih_vukova.jpg

https://sr.wikipedia.org/wiki/Срђан_Кнежевић_(командант)
Steta sto su ubili Srdjana Knjezevica. Da je danas ziv, red i zakon bi se znao. Dodik jeste dobar patrijota, ali je problem sto nije ubijao turke, nego se, nedostojanstveno bavio svercom. U ratu mora da se ubija neprijatelj. Ja bih, da sam na vlast, trazio da se svi koji nisu ratovali ne da da radu nista osim da budu poljoprivrednici i zabranio da izadju iz zemlju. To bi preporodilo republiku srbsku, jer seljaci i vojnici su osnova srbskog drustva, a ne negovatelji koji brisu izmetom uflekane guze nemica.

Rayela

Legenda
Poruka
70.037
Steta sto su ubili Srdjana Knjezevica. Da je danas ziv, red i zakon bi se znao. Dodik jeste dobar patrijota, ali je problem sto nije ubijao turke, nego se, nedostojanstveno bavio svercom. U ratu mora da se ubija neprijatelj. Ja bih, da sam na vlast, trazio da se svi koji nisu ratovali ne da da radu nista osim da budu poljoprivrednici i zabranio da izadju iz zemlju. To bi preporodilo republiku srbsku, jer seljaci i vojnici su osnova srbskog drustva, a ne negovatelji koji brisu izmetom uflekane guze nemica.
Tebi je inace dobro? Ti si sada sta? Seljak verovatno jer vojske nema.

Patrijota_sa_mozgom

Zainteresovan član
Poruka
113
Mora da seljak vrati na imanju u doboju, npr. da se zna kada se radi, a kada se ratuje. Jer srbi su opstali jer su agrikulturni ratnici i provode zivot za rat, crkvu porodicu i obradu zemlje. Tako ti to ide prirodno, a ne danas, rade u kool centara ili kao ajbeti ,,strucnjaci,, a ne na zemlju kao sto treba.

Patrijota_sa_mozgom

Zainteresovan član
Poruka
113
Ja jesam seljak i to ponosit, jer ja obradjujem zemlju sa moji deset prstiju, ali dodika postujem jer dodik ima hrabrost da kaze sta narod misli. Uskoro ce dodik da sa srbsku cast organizaciju i novooosnovanom vojskom oslobodi republiku srbsku od mujica i poturica.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.