• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

За Русију неприхватљива смена декана Правног факултета у Новом Саду

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
35.114
ne zna se broj zarobljenih ukra koji se salju u rusiju
a za gulag ste vi komunisti, a ne mi monarhisti i ostali

ja stalno kritikujem rusiju za komunizam KOJI SMO VALJDA PORAZILI U HLADNOM RATU, odrekli se lenjina, a nece staljina koji je samo druga strana medalje hitlera
i ja bih mu rekao NE kao tito, ali to je proslost, mi trebamo da mislimo na buducnost - RUSIJA CE VLADATI SVETOM, EU KAPUT, atlantisti na haparatima
a u srbiju monarhija? engleska ili holandskosvedska? Danskobelgijska? Srednjevekovnoturska?hahahahaha

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.695

ja stalno kritikujem rusiju za komunizam KOJI SMO VALJDA PORAZILI U HLADNOM RATU, odrekli se lenjina, a nece staljina koji je samo druga strana medalje hitlera
i ja bih mu rekao NE kao tito, ali to je proslost, mi trebamo da mislimo na buducnost - RUSIJA CE VLADATI SVETOM, EU KAPUT, atlantisti na haparatima
Mislim da je suština koncepta Rusije da se ne odriče nikoga, niti idealizuje ikoga.
Pragmatično su sagledali da su ideološke podele iz prošlosti potencijalni uzrok podelama u sadašnjosti i budućnosti, a njima treba progresivno a ne podeljeno društvo. Zbog toga ima poštovalaca različitih ideologija, ali su međusobni sukobi zabranjeni. Slavi se samo uspostava države i herojska odbrana u DSR.
Proterali su strane organizacije koje raspiruju međusobnu mržnju i dube te podele.

Ovo bi se sve moglo primeniti i na Srbiju,
U tom smislu, na primer, nemam ništa protiv poštovalaca ni partizana ni četnika, ali imam protiv zagriženih pljuvača partizana ili četnika.

bas kao

Elita
Poruka
16.950
Pragmatično su sagledali da su ideološke podele iz prošlosti potencijalni uzrok podelama u sadašnjosti i budućnosti, a njima treba progresivno a ne podeljeno društvo. Zbog toga ima poštovalaca različitih ideologija, ali su međusobni sukobi zabranjeni.
BEZ vodece IDEOLOGIJE NEMA PROGRESA, MOJE MISLJENJE
Moramo da sukobimo misljenja, ne mozemo da imamo more ravnopravnih ideja, sta znam da koegzistiraju satanisti sa hriscanima npr.

vidi komsija se poradovao DERUSIFIKACIJI

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.695
BEZ vodece IDEOLOGIJE NEMA PROGRESA, MOJE MISLJENJE
Moramo da sukobimo misljenja, ne mozemo da imamo more ravnopravnih ideja, sta znam da koegzistiraju satanisti sa hriscanima npr.
Slažem se, ali mislio sam na stvari iz prošlosti, koje koče sadašnjost i budućnost.
Šteta vs korist od tih prepucavanja i eventualnih sukoba i daljih podela.

bas kao

Elita
Poruka
16.950
Slažem se, ali mislio sam na stvari iz prošlosti, koje koče sadašnjost i budućnost.
pa rusi sa denacifikacijom vuku u proslost, a komsija bi da te derusifikuje, kaze nema rusiji buducnosti, oni su retro, anticivilizacija, antiljudi, azijati, zapad je nasa buducnost

nije to tako trebalo da se radi da ljudi pricaju da zavrsavaju 2.s.r., pa da se rusi tek sada sete da prozvu kijev za terorizam - do sada su samo srali o nacizmu i tetoviranima - to ti je idejno lutanje; odmah su trebali sa njima kao sa teroristima, sta ih zabole jel su teroristi postovaoci hitlera ili bandere, kada ce jednako da ih sprze bez milosti

Poslednja izmena:

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.695
pa rusi sa denacifikacijom vuku u proslost, a komsija bi da te derusifikuje, kaze nema rusiji buducnosti, oni su retro, anticivilizacija, antiljudi, azijati, zapad je nasa buducnost

nije to tako trebalo da se radi da ljudi pricaju da zavrsavaju 2.s.r., pa da se rusi tek sada sete da prozvu kijev za terorizam - do sada su samo srali o nacizmu i tetoviranima - to ti je idejno lutanje
Ne idu u prošlost koja ih remeti - u DSV svi su bili na istoj strani - braneći goli opstanak. Mislim na njihovu glavnu podelu iz prošlosti - na bele i crvene.

bas kao

Elita
Poruka
16.950
da su rusi kijev klasifikovali kao rasadnik terorizma na donbas, umesto kao naci ideoloskog protivnika, svet bi to razumeo, ne bih optuzivali da su retro, vec bi ih postovali sa strahom, ali mi tek sada vidimo sav ideoloski idiotizam denacifikacije - vojno da kazemo da bi isto ili slicno postupili

Ne idu u prošlost koja ih remeti - u DSV svi su bili na istoj strani - braneći goli opstanak. Mislim na njihovu glavnu podelu iz prošlosti - na bele i crvene.
to pitanje JE JOS DALJE OD IDEOLOSKE DENACIFIKACIJE, JEL 2. SVETSKI VS PRVI
Ni u 2. nisu bili na istoj strani svi, kao ni kod nas sto nisu, imali smo NDH

OD POCETKA SPEC.OP. mi tek sada cujemo od rusa da kijev sprovodi terorizam
zasto su do sada pricali onda da sprovode nacizam? jel su nacisti tek sada postali teroristi?

to ti je ideolosko lutanje. ja sam tvrdio od pocetka da se sa teroristima ne pregovara, ali oni hoce pa hoce, minsk 1 , 2, ... prividjaju im se nacisti genocid blabla

na delu smo imali klasicni drzavni terorizam koji se sprovodio na delu teritorije, a to sto su teroristi bili tetovirani, to nije trebalo nikoga da je briga, kao ni njihova ideologija, samo ih je trebalo satreti pre 8 godina

Poslednja izmena:

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
181.705

:hahaha1:

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
181.705
Ali nisi, Svi prekršaji koji mu se stavljaju na teret su povezani za jedan odlazak u rusku ambasadu i jedan prijem ljudi iz iste.
I to sam jasno naznačio citirajući deo teksta koji si linkovao, a ti opet ponavljaš neku svoju, neistinitu verziju. Zbog čega?
Povezani su sa parama, a ne sa Rusima. Za svako trošenje para mora imati saglasnost nastavno - naučnog veća, a on je trošio na svoju ruku.

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.695
Povezani su sa parama, a ne sa Rusima. Za svako trošenje para mora imati saglasnost nastavno - naučnog veća, a on je trošio na svoju ruku.
Da, ali njemu zameraju trošenje par hiljada dinara za transportne troškove odlaska u rusku ambasadu, a ne za neku proneveru. Nemoj mi reći da to nisi uočio?!

TTokarev

Poznat
Poruka
9.321

Za tvoju informaciju covek je Dekan.
Cija saglasnost mu je potrebna? Kafekuvarice i cistacice?

bas kao

Elita
Poruka
16.950
Da, ali njemu zameraju trošenje par hiljada dinara za transportne troškove odlaska u rusku ambasadu, a ne za neku proneveru. Nemoj mi reći da to nisi uočio?!
komunisti su streljali za jabuku!
sns su zamislili derusifikaciju, cistku u staljinovom stilu, pa onda da uvedu sankcije rusima, kada se vecina prepadne, a one dojave o bombama su bile cist promasaj, sns mafija je okrenula novi list

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
49.884
Iz linka koji si postavio:
U zahtevu su naveli da je Ristivojević "o trošku fakulteta" vodio studente u posetu ambasadi Rusije u Beogradu, bez odluke organa fakulteta.
"Bez odluke organa fakulteta, u veoma osetljivom trenutku, a prenebregavajući odredbe Zakona o visokom obrazovanju o zabrani političkog delovanja na univerzitetu, dekan je nakon početka sukoba u Ukrajini organizovao i o trošku fakulteta finansirao odlazak grupe studenata fakulteta u posetu ambasadi Rusije, koja se može protumačiti kao politička podrška Rusiji u ovom sukobu, a koja svakako ne predstavlja bilo kakav vid naučne ili obrazovne saradnje", navodi se u zahtevu.
Dodaje se da je informaciju o tome hteo da objavi i na internet stranici fakulteta, rekavši navodno urednici sajta da će je smeniti ukoliko tu informaciju ne objavi. Dodaje se da je nakon toga pozvao i primio predstavnike ambasade Rusije na fakultetu.

Razlog je isti, sve tri optužbe su vezane za saradnju sa Ruskom ambasadom, pa je normalno da Ambasada da svoj komentar, zar ne?
Na koji način je to mešanje u naše unutrašnje poslove?
S druge strane, neki ambasadori impliciraju naše strateške političke odluke, neki i direktno naređuju i ucenjuju nas, a od tebe ni teme, ni komentara.
Posle se čudiš kad ti Ujvidek prefarbaju sa Zastranio si Dlugomire!

"koja se može protumačiti kao politička podrška Rusiji u ovom sukobu, a koja svakako ne predstavlja bilo kakav vid naučne ili obrazovne saradnje", navodi se u zahtevu"

ajmo pravnici
na premisi doneta presuda?
demokratski fašizam na delu

ovakve budale koje su u stanju ovo da napišu dr.Šešelj je razbucavao i razobličavao

Poslednja izmena od moderatora:

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
49.884
Da, možda bi bilo bolje da nas nije on odrođavao, pa bi lepo na svojoj koži osetili lepote bivakovanja pod Rusima. Sad bi bili u statusu Češke, Poljske ...
Najbolje mi je kad obožavaoci kralja i Draže sad agituju za Putina. Da su oni kojim slučajem pobedili 1945. mi bi u NATO bili još i pre Poljaka, Čeha i ostalih ''srećnika'' iz Varšavskog pakta.
pa maknite se onda kad priznaješ da ste nesposobni a samo se natrtili u prvi red radi slikanja sebi za uspomenu :smeker:

zx16

Elita
Poruka
15.583
И да је уочио није укапирао. Његов максимални интелектуални ниво је каладонт или нешто слично.

zx16

Elita
Poruka
15.583
Ако ово прође...
Упозоравајући догађај на универзитету у Новом Саду представља критичан тренутак да се види - постоје ли друштвени механизми и државне полуге које могу хитно да устану против језиве самовоље која у Србију на мала и споредна врата уноси ирационалну мржњу против свега руског?
Јер, ако се овом русофобном дивљаштву на државном Универзитету не стане на пут, западоидним „војницима“ и активистима жестоко плаћеног хибридног рата, свашта креативно може пасти на памет.
Ако може да се смени декан јер студенти иду у амбасаду Русије, зашто се не би отпуштали наставници руског језика по школама јер и они у ствари врше „путиновску пропаганду“?
Ако се пређе преко смене Ристивојевића, зашто се не би потпуно укинуло учење језика у основним и средњим школама и на факултетима пошто то, у суштини, представља подршку руским снагама у Донбасу.
Ако се прећути сеча декана на Правном факултету у Новом Саду, зашто се из наставним програма не би протерали Достојевски и Чехов, Толстој и Чајковски, јер шире „великоруску идеологију“ у незгодном политичком тренутку.
Ако се смењују људи због посете Руској амбасади, зашто некоме не би дошла идеја да протера и самог амбасадора и све дипломате у Москву.
Мало подсећање
Да подсетимо евроатлантске чланове комитета на Правном факултету у Новом Саду:
Србија није увела санкције Руској Федерацији.
Са руским амбасадором се редовно виђају и разговарају високи државни званичници – од председника Александра Вучића, преко министара, посланика, председника општина – па нико од њих никада због тога није смењен.
Србија је војно неутрална и самостална држава у којој се не примењују бизарни методи новозападног лудила и институције једнако могу да сарађују са Америком, Кином, Русијом, Немачком, Британијом, Турском, Индијом...
Неко зато мора да реагује после ужасног и злослутног преседана који су направили чланови Савета Правног факултета у Новом Саду.
Неко мора да заустави овај перфидни и мизерни покушај – државног удара.

Sputnik

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
25.918

За Русију неприхватљива смена декана Правног факултета у Новом Саду​

Из Амбасаде Русије у Србији поручују да су непријатно изненађени информацијама о околностима разрешења дужности декана Правног факултета Универзитета у Новом Саду Бранислава Ристивојевића, а с обзиром да се као разлог наводе састанци које је координирао између студената факултета и сарадника Амбасаде Русије у Београду задужених за билатерални културни досије.

Амбасада напомиње да редовни контакти руских дипломата са представницима српских образовних институција свих нивоа немају скривену агенду.

„Теме које се разматрају односе се на развој научних и образовних размена, организовање наставе и стажирања о трошку руског државног буџета и на комерцијалној основи, као и на промоцију руског језика и културе у Србији и српског језика и културе у Русији”, наводи Амбасада.

Наводи и да је таква сарадња, која има важну улогу у откривању интелектуалног и стваралачког потенцијала академских заједница Србије и Русије, у потпуности у интересу обе земље.

„Сматрамо да је политизација ове области неприхватљива, а клевете против господина Ристивојевића не могу се описати другачије него као злонамерна провокација”, саопштила је Амбасада Русије наводећи да садашња ситуација „противречи не само логици обострано корисног руско-српског стратешког партнерства, већ и здравом разуму”.

Такође, Амбасада Русије изражава наду да ће правда бити враћена уз уверење да су „покушаји ’укидања Русије’ осуђени на пропаст како у нама братској Србији, тако и у свим другим земљама”, преноси Танјуг.
https://www.politika.rs/scc/clanak/...a-smena-dekana-Pravnog-fakulteta-u-Novom-Sadu

Декан је смењен пре неки дан, а у образложењу је наведено више разлога, при чему је речено да је самовољно доносио одлуке итд.
Мене сад међутим занима с којим правом се руска амбасада уопште тиме бави? Откуд њима право да врше овакав притисак на наше факултете и уопште да се мешају у наше унутрашње ствари?? Да ли можда планирају да и нас ''денацификују''? :think:
vas sigurno ne,..................al nas , srbe, treba malo procesljati.

bas kao

Elita
Poruka
16.950
Živeo uticaj da su Srbi u Srbiji "Srbijanci"
i živeo uticaj da su Srbijanci "Cigani"

a sve iz iste kuhinje
(plus glupi Srbi to ponavljaju)
ma 'de su ti papagaji - srbi? nema sanse
vas sigurno ne,..................al nas , srbe, treba malo procesljati.
to i ja kazem, oni su srbi koliko sam ja svedjanin
komsiluk, bre, veliki je balkan..naucili srpski jezik, pa nam se hvale, k'o diskutant komsija.
ja amer ne mogu sa engleskim toliko bas da se pohvalim. mislim, razumem sve, ali kada progovorim odmah se vidi da sam emigrant

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.