За паре справи - будалу од човека

Poruka
6.755
Видимо скоро сви да за мале паре ил признање, већина људи сами од себе праве пајаце и спрдњу за нормалне људе...

Шта тера те поткупљиве лемингсе да раде против своје душе и истине и спасења у Христу изигравајући оно што и сами знају да нису?

Самолагање ласкањем?

Знали, страх за тело, а душу ко шиша
Ne znam kako su ljudi to ovde i tamo uspeli da podele na neki
čudan način. Čista šizofrenija. Kao, ovde sam, tako je kako je,
moram tako, a to u šta verujem je negde tamo, pa kad odem
tamo onda ću da vidim šta ću.. Ko da tamo može posle neki
izbor da napravi. Totalna podeljenost na ovaj materijalni i onaj
duhovni svet.
Mislim da odatle dolazi problem.

Да... ум забагово он невере да ''помаже Бог''

Помаже Бог!
Bog ti pomogo!

Da, pomaže Bog sad, ovde. Ne znam kako to pojasniti. Ne mogu da
kažem da su duhovni i materijalni svet isti, ali nisu ni različiti u nekom
smislu. Kao.. Čovek je i duhovno i materijalno biće, pa bi i ta dva
sveta trebao u sebi da spoji?
Eto, ti objasni..

pa..
mora se..
takvo je vreme došlo..
neće Isus doći decu da mi nahrani..

to su tri najčešća izgovora..
Нису то изговори.Друштвена база одређује нам како ћемо се понашати, у шта ћемо веровати и како ћемо живети.Друштвену базу модерних друштава чине капиталистички производни односи и начин производње и стицање добити као врхунски идеал.

Bog ti pomogo!

Da, pomaže Bog sad, ovde. Ne znam kako to pojasniti.
Ни не треба појаснити пре опита на себи

Ne mogu da
kažem da su duhovni i materijalni svet isti, ali nisu ni različiti u nekom
smislu.
Одлично созерцање привремене пре вечне спојености у Богу

Kao.. Čovek je i duhovno i materijalno biće, pa bi i ta dva
sveta trebao u sebi da spoji?
Eto, ti objasni..
Ми смо само један свет у протостворености (у оригиналу), иако живимо у два због изласка из себе... Ум то може, да ствара слике видљивог и невидљивог, без да је и у једном...

Боли глава од даље, мора беби кашичица, чак и мени...

Лако је мудровати када немаш никога за кога мораш да бринеш.
Па вером бригу о ближњима препушаташ Христу...

То што их не гледаш, није да се и не молиш за њих, духовни и егзинстецијални спој и даље постоји ако га негујеш молитвом
Да ли хришћанин треба да остави своју децу да гладују да би следио веру?
Боље питај, батали црњаке

Nipošto.

1. Timoteju 5,8Ako li se tko za svoje, a osobito za ukućane ne brine, odrekao se je vjere i gori je od nevjernika.
Модерна друштва и економије зависе од масовне потрошње, када потрошња падне или стагнира , долази до кризе и рецесије, која погађа скоро све припаднике друштва.

Онда би прави верник у теорији и пракси требао да се прикључи масовном конзумеризму, да би допринео просперитету својих ближњих.

С друге стране, препуштање конзумеризму има и своје последице како на материјалном тако и на духовном плану.

Па вером бригу о ближњима препушаташ Христу...

То што их не гледаш, није да се и не молиш за њих, духовни и егзинстецијални спој и даље постоји ако га негујеш молитвом

Боље питај, батали црњаке
Дакле, препустиш децу и жену Христу,напустиш посао и посветиш се молитви и свом духовном уздизању?

Када чика извршитељ дође да ти избаци породицу на улицу због неплаћених рачуна и дугова, молиш се Христосу да их спаси?

Модерна друштва и економије зависе од масовне потрошње, када потрошња падне или стагнира , долази до кризе и рецесије, која погађа скоро све припаднике друштва.

Онда би прави верник у теорији и пракси требао да се прикључи масовном конзумеризму, да би допринео просперитету својих ближњих.

С друге стране, препуштање конзумеризму има и своје последице како на материјалном тако и на духовном плану.
Ne možeš ti spasiti svet, on mora propasti jer je previše licemeran i razjeda sebe iznutra...bolestima koje se zovu mito i korupcija..

Uradi što je do tebe za svoju porodicu.
Pre svega na duhovnom pa onda tek na materijalnom pogledu...
Jer ako vere imaš, setićeš se 'da pravednik nikad nije ogladnio'...

A Bog je tu radi sveta i nekog boljeg društva..

Дакле, препустиш децу и жену Христу,напустиш посао и посветиш се молитви и свом духовном уздизању?

Када чика извршитељ дође да ти избаци породицу на улицу због неплаћених рачуна и дугова, молиш се Христосу да их спаси?
Ти и твоје догматско оцрњивање...:roll:

Мани ме своје хроничне депресије и болешчине углаву

duše šišaju demoni...

Не...већ смрт

to im je posao...što uspeju da ošišaju to im je plata...
Не... тек треба да приме плату... њихове муке за увлачење људи у пако ће бити много гадније од ових у којима су сад део њихових другара у тартару...

kako bi inače preživeli kad nemaju pristup božijoj blagodati...
Нема ни 99% посто људи приступ Живоносној благодати јер нису у Цркви...

Демони живе тј. животаре, од началне протостврености, имају самоегзистенцију и у паклу постоји... имају бесмртну душу, иако су проклети и спитани животно до максимума

П.С.

Спамујемо тему мојом преправком твоје теозофске сатанистичке догматике о демонима, малом повратак на тему... хвала...

Лаже милитари секташ...

Њихову државу републику није створио Бог, већ револуција... Испод шлема мозга нема...

Иначе, главни проблем државне поткупљивости је баш та трговина оружијем, због које се и воде бесмислени ратови, добро је да си окачио милитари сатанисте и њихову болесну ''теологију'' дражве - фашизам

Видимо скоро сви да за мале паре ил признање, већина људи сами од себе праве пајаце и спрдњу за нормалне људе...

Шта тера те поткупљиве лемингсе да раде против своје душе и истине и спасења у Христу изигравајући оно што и сами знају да нису?

Самолагање ласкањем?
Upravo si da odgovor na svoje pitanje. "male pare ili priznanje".
Nekada nije mala količina novca. Neki žele da budu afirmisani od drugih i eto.

Upravo si da odgovor na svoje pitanje. "male pare ili priznanje".
Nekada nije mala količina novca. Neki žele da budu afirmisani od drugih i eto.
Имај још једна лејер испод, њега нисам именовао...

Знам који је, чисто да видим да ли неко зна за тај корен...

Back