Quantcast

ZA KOLIKO DA PRODAM KOMPJUTER?

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.604
Ti si to prodao mnogo ispod cene, verovatno si prodao istog dana ili nekom prijatelju.

On prodaje celu konfiguraciju koja je ispravna sa sve monitorom i zvucnicima, Nema sklapanja rasklapanja.

Neka krene bar sa 10.000 din za sve ,
U cenu uvek treba uzeti u obzir kolko je komp funkcionalan. 2GB tu igra glavnu ulogu u snizavanju cene.
U svakom slucaju moze traziti onoliko koliko vredi, ali da li ce to neko hteti uopste da kupi?

cronnin

Domaćin
Moderator
Poruka
3.947
Ma daj..NEKAD, mozda da..Na poslu imam racunar sa 768 RAMa I krepava….YouTube ni da pomislis...Sve ostao…?Ako radi SAMO I iskljucivo browser ajde I nekako...Imas otovren jedan text file-katastrofa...
То исто управо и говорим, да није битно да ли ради, већ како ради. А тих 2 GB је, по мени, данас највећи проблем.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.127
То исто управо и говорим, да није битно да ли ради, већ како ради. А тих 2 GB је, по мени, данас највећи проблем.
Danas je potrebno minimum 8 GB RAM-a,da bi mogao osnovne radnje i programe poteras kako treba.Normalno mislim tu i na otvaranje netai You Tube-a.Da mozes da pusti i slusas muziku i ovako izadjes na neki forum,bez trzavica.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.127
Ok...kojom logikom je onda komp iz naslova sa 2 Gb RAMA, upotrebljiv..?Sam sebe osporavas..? Ne znam jesi li svestan toga..?
Mozda ploca podrzava vise od 2Gb RAM-a.I pisao sam o danasnjim potrebama,a ne o bivsim vremenima,ali sigurno vredi sa sve monitorom i zvucnicima 10 000 din.I stojim iza toga.samo bi jos bilo jasnije da je upisao konfiguraciju.Ja sam kupio nov 2008 godine nov komp,sa Gigabajtovom maticnom koja je tada podrzavala 16 GB RAM,tosam doznao kasnije kupujuci polovnu RAM memoriju i povecavao.Dok je bio nov bilo je samo 2GBRAM-a.Ako je monitor kupio pre 3 godine,pa ne moze da bude jevtiniji od bar 8000 din.I ono ostalo opet kosta vise od 10 000 din.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
12.214
256, 512, 768 nije isto sto i 2GB.

Pocetkom godine sam zbog crkavanja memorije ostao jedno vreme na 2GB dok sam cekao da mi uvaze garanciju i dostave novu. Tako da ne pricam napamet ili jao eto nesto ne radi na 256MB sigurno nece da radi ni na 2GB, treba 22GB da bi radilo.

Radi sigurno svaki browser na 2GB, ofiice, mejl... Sta god... Necete imati nikakvih problema u radu ukoliko ne zelite da igrate moderne igre, sto sigurno nece biti slucaj sa racunarom starim 8 godina.

doppler

Primećen član
Poruka
952
U cenu uvek treba uzeti u obzir kolko je komp funkcionalan. 2GB tu igra glavnu ulogu u snizavanju cene.
U svakom slucaju moze traziti onoliko koliko vredi, ali da li ce to neko hteti uopste da kupi?
E kolko ljudi jos uvek koristi laptopove sa 2 giga rama......

Neko za net i slusanje muzike moze da koristi taj komp sigurno,
a ima gomila staijih igrica <2009 koje sigurno rade ...

U krajnjem slucaju moze da se doda jos rama.
Da se neko dete ili penzos uce , skor ok.

Ovaj komp star 10 godina sigurno nece razmatrati napredni korisnici i sl.

A on moze da krene sa 100e, pa da spusti malo cenu ako ne ide,
ako ne moze da ga proda za bar 80e, bolje da komp pokloni nekom.
Samo monitor je sigurno 40e.

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.798
pa to sam i rekao da mu je maticna i procesor.Inace HDD iako je polovan,nek je od 500GB nije ispod 3000,ako je od 1Tera,nije ispod 5000.RAM 1200 do 1400 din,ako je DDR2.Zvucnici,ma kakvi bili,nisu ispod 1000 din.Mis i tastatura 1000-1500 din.Zamonitor moze sigurno,ako nema nekih ostecenja moze da uzme od 8-10000.za procesor i maticnu ne mogu reci nista,jer ne znam koji su.nemojte coveka oderati i nagovoriti,pa bolje bi mu bilo po nekima da ga pokloni nekom svom rodjaku ili komsiji.Bar bi znao na cemu je.Pogledaj na KP polovne komponente.
Kako se gadjas cenama....mozes da nadjes nov HDD od 1tb za manje od 5000din, 500gb polovnjak možeš da nađeš za 1500din, a nov možeš da nadjes za 3000din. Komplet miš, tastatura i sluške možeš da kupiš za par hiljada, nije neki kvalitet al je opet nove a ne staro ko zna koliko godina...

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.127
Kako se gadjas cenama....mozes da nadjes nov HDD od 1tb za manje od 5000din, 500gb polovnjak možeš da nađeš za 1500din, a nov možeš da nadjes za 3000din. Komplet miš, tastatura i sluške možeš da kupiš za par hiljada, nije neki kvalitet al je opet nove a ne staro ko zna koliko godina...
Pa par hiljada i 3000 HDD i minimum 8000za monitor koji nije toliko star,a nije los i zvucnici,pa opet izlazi preko 10 000Ne gadjam se ja ciframa ni malo jer sam kupovao dosta preko KP.Nisu bas toliko jeftini ni polovni delovi.Zato ljudi i prodaju u delovima konfu,pre nego u kompletu.Bas ako neko hoce da se ratosilja.zaboravljamo i napajanje,koje isto nije tako jeftino.

markons82

Veoma poznat
Poruka
13.798
Pa par hiljada i 3000 HDD i minimum 8000za monitor koji nije toliko star,a nije los i zvucnici,pa opet izlazi preko 10 000Ne gadjam se ja ciframa ni malo jer sam kupovao dosta preko KP.Nisu bas toliko jeftini ni polovni delovi.Zato ljudi i prodaju u delovima konfu,pre nego u kompletu.Bas ako neko hoce da se ratosilja.zaboravlamo i napajanje,koje isto nije tako jeftino.
Polovno napajanje koje ima ko zna koliko godina vredi u celoj toj računici koliko i kesica 3u1. Računati napajanje posebno i nije bas dobro jer ako ono rikne može sve da povuče sa sobom. Ja sam ti računao nove stvari, bundle (mis+tastatura+zvučnici) novo možeš da kupiš i za 4-5000din ( kvalitet upitan al radi). Zvučnike neke mozes da kupiš I za 1000din nove ( opet kvalitet je upitan)....najbolja stvar je monitor, jeste platio ga je 20k al pitanje koji model i koliko sada takav/sličan nov košta.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
9.127
Polovno napajanje koje ima ko zna koliko godina vredi u celoj toj računici koliko i kesica 3u1. Računati napajanje posebno i nije bas dobro jer ako ono rikne može sve da povuče sa sobom. Ja sam ti računao nove stvari, bundle (mis+tastatura+zvučnici) novo možeš da kupiš i za 4-5000din ( kvalitet upitan al radi). Zvučnike neke mpzes da kupiš I za 1000din nove ( opet kvalitet je upitan)....najbolja stvar je monitor, jeste platio ga je 20k al pitanje koji model i koliko sada takav/sličan nov košta.
Filipsov monitor,nije losa marka,a za napajanje,neka uzme i 500 din..Kazem,nije napisao koja mu je maticna i procesor.Ako ima mogucnost bilo kakve nadogradnje procesora,kao sto je moj imao i sa procesorom i Ram memorijom,moze da prodje sigurno 3-4 000 din.Kako god okrenes moze da prodje,minimum 100 evra.Pogotovo kao sto sam rekao,ako naidje na srednjvecnu osobu kome nisu potrebne igrice.Mladji ma koliko bili mladi,hoce komp za igrice i za njih to nije.

Mita Komita

Aktivan član
Poruka
1.637
Tražio sam na kupujem prodajem al nema ni jedan računar sa tom matičnom pločom.. :(
Обично се наводи који је процесор а не матична плоча. А уз то капацитет хард диска, уграђена меморија и максимални капацитет проширења као и врста графичке картице и са колико меморије.
Овако потенцијанлни купац може само да нагађа. Та плоча је за АМД процесор и подржава максимално 16 Гб ДДР3 меморије. Има уграђену НВидиа графичку картицу и Реалтек аудио.

Poslednja izmena:
Poruka
24.001
Beskoristan kompjuter. Zbog degenerika koji nece da upgrejduju racunare postali smo deponija elektronskih komponenti iz inostranstva koje se prodaju skuplje nego nove, milion puta bolje, komponente.
Sinoc sam osposobio q9650 kvad kor cpu, 6gb rama i 7750 radeon 2gb koji mi je stajao u spajizu. Kompjuter nije u stanju da pusti 1080p 60fps bez seckanja.
A ova moja krtija je azdaja za ovu krntiju sto ovaj decko hoce da proda. Nema nikakvu upotrebnu vrednost, ni moj racunar, ni njegov.
Trose mnogo struje, greju se, a nisu u stanju nista novo da gone. Jedino da imas masinu na kojoj ces da dignes xp i da igras neke prastare igrice.

Poruka
24.001
secka, procesor dodje do 90 posto.

znaci da moze jos ali je graficka , integrusa slaba , sto je i ocekivati od nje.
Za to vreme moj ryzen 1600 cpu strimuje fhd video sa kompa na tv i koristi citavih 1% procesorske moci. Taj procesor sad kosta ~14k.
Znaci, ova mala govanca od procesora su totalno beskorisna stvar. Samo lud covek moze da kupi neki polovan procesor starije generacije kad ima nov ryzen 1200 za 5k dinara da kupi.

pivosok

Elita
Poruka
19.626
Za to vreme moj ryzen 1600 cpu strimuje fhd video sa kompa na tv i koristi citavih 1% procesorske moci. Taj procesor sad kosta ~14k.
Znaci, ova mala govanca od procesora su totalno beskorisna stvar. Samo lud covek moze da kupi neki polovan procesor starije generacije kad ima nov ryzen 1200 za 5k dinara da kupi.
sad se isplati uzeti i5 druge generacije. Procesor kosta oko 2000 dinara . A to su odlicni procesori za te pare .